Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

OFTS

OFTS

Warszawa

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijające się zjawisko teatru niezawodowego – tworzonego z pasji oraz potrzeby własnej wypowiedzi artystycznej. Amatorstwo jego twórców nie powinno kojarzyć się z brakiem umiejętności, ale z bezinteresownym zamiłowaniem do teatru, któremu poświęcają czas wolny od zajęć akademickich. Pragniemy, aby świeżość, ambicja i talent młodych twórców miały szansę objawić się szerszej publiczności w profesjonalnych warunkach – tak technicznych, jak organizacyjnych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8777 PLN z 8500 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2015.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich

O projekcie

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich odbędzie się w dniach 10-12 lipca 2015 r. w Teatrze Collegium Nobilium w Warszawie. Na scenie zobaczymy najlepsze teatry akademickie z całego kraju.

Teatr studencki to bezinteresowne zamiłowanie do teatru, wielka energia i potencjał twórczy, który na co dzień pozostaje na uboczu życia kulturalnego. Pragniemy, aby świeżość, ambicja i talent młodych twórców – zwykle występujących na raczej skromnych scenach – miały szansę objawić się szerszej publiczności w profesjonalnych warunkach technicznych i organizacyjnych. 

Zamierzeniem Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich jest prezentacja dorobku polskich scen niezawodowych i promocja kultury studenckiej. Udowodnimy, że amatorstwo tych młodych artystów nie powinno kojarzyć się z brakiem umiejętności, ale z bezinteresownym zamiłowaniem do teatru, któremu poświęcają czas wolny od zajęć akademickich.

Podczas trzydniowego Festiwalu pokażemy dziewięć spektakli    każdy z nich zostanie oceniony przez jury składające się z profesjonalistów w zakresie teatru, a zwycięzcom zostaną przyznane nagrody. Widzowie również będą mogli wyrazić swoją opinię – za pomocą ich głosów zostanie wyłoniony laureat nagrody publiczności.

Oprócz spektakli podczas Festiwalu odbędą się pokazy pozakonkursowe i spotkania w klubie festiwalowym. Będzie też okazja do dyskusji o sytuacji współczesnego teatru studenckiego. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

Festiwal został objęty patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

 

facebook.com/festiwalOFTS

www.ofts.pl

 

Podobnie jak twórcy teatru studenckiego nie są pełnoetatowymi aktorami, tak i my na co dzień nie zajmujemy się organizacją imprez. Pracujemy w różnych zawodach, a OFTS to dla nas wyjątkowe wydarzenie, któremu poświęcamy czas wolny od pracy. Robimy to, bo podziwiamy niezawodowych artystów i jesteśmy przekonani, że warto zaprezentować ich twórczość szerszej publiczności. Od 5 lat nam się to udaje.

Piotr Kulczycki

Szef Festiwalu – pomysłodawca, reprezentuje Festiwal w ważnych instytucjach.

Z wykształcenia reżyser i historyk. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Założyciel i właściciel Teatru Wolandejskiego. Miłośnik jamników.

Dorota Lipska

Szef Biura Festiwalu  nadzoruje sprawy organizacyjno-finansowe, dopinguje nas wszystkich do pracy.

Na co dzień pracuje w banku, uczy angielskiego, tłumaczy. W Teatrze Wolandejskim organizuje szkolenia, rekrutację i integrację. Śpiewa w chórze rozrywkowym SouLadies. 

Marcin Tkaczyk

Szef Techniczny  ustala harmonogram i pilnuje, żeby każdy spektakl przebiegł bez zakłóceń.

Biotechnolog. W Teatrze Wolandejskim pełni funkcję szefa technicznego. 

Anna Jaroszuk

Koordynatorka Promocji  dba o to, żeby jak najwięcej osób się o Festiwalu dowiedziało, koordynuje projekt na PolakPotrafi.pl.

Zawodowo związana z Hiszpanią, od czasu do czasu wychodzi na kort tenisowy jako sędzia, w wolnych chwilach piecze chleb.

 

Jakub Niżniowski

Koordynator Merytoryczny – zajmuje się warstwą teoretyczno-badawczą Festiwalu, prowadzi debatę o teatrze studenckim.

Absolwent wiedzy o teatrze. Zajmuje się społeczną odpowiedzialnością biznesu. Właśnie się ożenił i pojechał w podróż poślubną, więc nie załapał się na wspólną sesję zdjęciową.

Teatr Wolandejski – istnieje na warszawskiej arenie kulturalnej już od 15 lat i wciąż się rozwija. Dziś Zespół Teatru liczy ponad dwudziestu aktorów. Są to głównie studenci i absolwenci wielu prestiżowych kierunków, pełni pasji i zaangażowania. Swoją publiczość rozśmieszają, wzruszają i skłaniają do refleksji. A przede wszystkim ją szanują.

Samorząd Studentów Akademii Teatralnej – zrzesza studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadaniem Samorządu jest obrona praw studentów, reprezentowanie ich w organach uczelni oraz poza nią oraz wspieranie inicjatyw studenckich, szczególnie w obszarze kultury. 

Od 2011 roku zorganizowaliśmy już 4 edycje Festiwalu, jednak żeby mógł się on nadal odbywać, potrzebujemy dodatkowych środków. Dlatego zwracamy się do Was o wsparcie.

 

Festiwal to 3 dni prób i spektakli, ponad 100 uczestników, prawie 2000 widzów. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia to spore wyzwanie, również finansowe. Aby Festiwal mógł się odbyć, potrzebujemy 28 tys. zł. Zgromadziliśmy już większość środków dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Studentów Akademii Teatralnej oraz Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, a także wsparciu prywatnych firm. Wciąż jednak brakuje nam 8,5 tys. zł. Przeznaczymy je na zapewnienie odpowiednich warunków technicznych sceny – oświetlenia i nagłośnienia, aby uczestnicy mieli pełny komfort podczas występu.

Co jeżeli zbierzemy więcej?

10 tys. zł – dodatkowo przygotujemy atrakcyjniejsze nagrody rzeczowe dla laureatów Festiwalu
 

Zdecydowaliśmy się na crowdfunding, bo ta forma finansowania doskonale pasuje do oddolnych inicjatyw, takich jak teatr niezawodowy. Chcemy też się upewnić, że teatr studencki to nie tylko nasza pasja, ale że ma wielu miłośników również poza naszym gronem. 

 

  

Będziemy Wam bardzo wdzięczni za każdą wpłatę.

Będziemy za nie dziękować na różne sposoby  przez Facebooka, YouTube'a, dyplomami i osobiście.

Mamy mnóstwo festiwalowych upominków: 

  • przypinki
  • koszulki
  • torby
  • katalogi
  • plakaty

 

Zapraszamy na spektakle Teatru Wolandejskiego

 

 

 

Nagrody od Teatru Powszechnego 

2-osobowe zaproszenia na spektakl ,,Lilla Weneda" 2 i 3 września oraz na spektakl ,,Fantazy" 13 września.

kupony zniżkowe ,,2 w 1" uprawniające do zakupu w kasie dwóch biletów w cenie jednego na wrześniowe pokazy  ,,Lilli Wenedy"

Limitowane nagrody do odebrania tylko w czasie Festiwalu:

SUPER GOŚĆ – imienny identyfikator gwarantujący pierwszeństwo przy wpuszczaniu na widownię i możliwość zajęcia dogodnego miejsca na wszystkich spektaklach.


KONFERANSJER
– możecie wskoczyć na scenę i zapowiedzieć jedno z festiwalowych przedstawień. Zerknijcie na program, poczytajcie o spektaklach i zdecydujcie, który z nich chcecie zapowiedzieć.NAGRADZACZ
 – Najlepszy Spektakl, Reżyser, Aktor, Aktorka? A może Nagroda Publiczności? Będziecie mogli ogłosić zwycięzcę w jednej z kategorii, pogratulować zwycięzcy i wręczyć nagrodę. Ceremonia ogłoszenia wyników odbędzie się w niedzielę 12 lipca około 22.
 


W miarę możliwości postaramy się Wam przekazać nagrody podczas Festiwalu. Jeżeli to nie będzie możliwe, wyślemy je pocztą do końca sierpnia.

  


facebook.com/festiwalOFTS

 www.ofts.pl

 

V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich
10-12 lipca 2015
Teatr Collegium Nobilium
ul. Miodowa 22/24, Warszawa


Masz pytania dotyczące projektu? Skontaktuj się z Anią

anna.jaroszuk@ofts.pl

tel. 691 302 449

 

 

Media o Twoim projekcie:

V Festiwal Teatrów Studenckich startuje w lipcu. Już dziś zarezerwuj darmową

warszawa.dlastudenta.pl | 2015-06-10

W dniach 10-12 lipca w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich objęty honorowym patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.06.2015 22:10