O projekcie
Festiwal Teatralny w Czackim jest najstarszym szkolnym festiwalem teatralnym w Warszawie. Odbywa się co roku, już od dwudziestu sześciu lat, w budynku Szkoły przy ul. Polnej 5. Nasza impreza zrodziła się z inicjatywy uczniów, a zachęceni sukcesem pierwszych spektakli postanowili oni zorganizować wydarzenie teatralne na większą skalę.
Dziś Festiwal Teatralny jest największym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem całego roku szkolnego, przygotowywanym od początku do końca przez uczniów pod czujnym okiem grona pedagogicznego. Co roku budują oni scenę, a profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy wypożyczany jest z warszawskich teatrów.
Aby cała impreza mogła odbyć się z klasą i w należytym porządku, w jej przygotowaniu czynny udział bierze dziewięć sekcji:
- Oświetleniowa i Akustyczna – zajmują się nagłośnieniem i oświetleniem sztuk;
- Plastyczna – wykonuje fantazyjne nagrody;
- Informacyjna – wydaje program Festiwalu, Gazetę Festiwalową z recenzjami sztuk oraz innymi artykułami dotyczącymi Festiwalu, zajmuje się też stroną internetową Festiwalu;
- Porządkowa – jak sama nazwa wskazuje, dba o porządek;
- Techniczna – buduje scenę i śpieszy z pomocą zawsze tam, gdzie pojawiają się jakieś usterki;
- Transmisja - zapewnia transmisję sztuk do kawiarenek a także nagrywa przedstawienia i zgrywa je na płyty;
- Sekretariat – zaprasza specjalnych gości, wypożycza z teatrów potrzebne rekwizyty i stroje;
- Transport - zajmuje się przewozem sprzętu i kostiumów.
Nad ogólnym kształtem i przebiegiem przygotowań i całego wydarzenia czuwa szefostwo Festiwalu – dwoje uczniów z najstarszych klas.
Co roku Festiwal gości znakomitych gości. Podczas ostatniej edycji w Czackim zawitali Andrzej Seweryn i Olgierd Łukaszewicz.
MÓWIĄ O NAS:
“To jest fantastyczny festiwal, jestem oszołomiony tym, że można zbzikować na punkcie teatru. (…) To jest szlachetny, wspaniały poryw, którego można zazdrościć także w profesji.”
Olgierd Łukaszewicz
“Odkrywam wspaniałą szkołę! Festiwal! W szkole, w liceum! To mi się w ogóle w głowie nie mieści, że można coś takiego robić i że wy macie na to ochotę. Wasza praca wydaje mi się z punktu widzenia teatru w Polsce przecenna. Muszę po prostu powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że tu jestem”.
Andrzej Seweryn
Aby zrealizować przedsięwzięcie na tak wysokim poziomie potrzebujemy TWOJEGO WSPARCIA!