Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Festiwal Teatralny w Czackim

Festiwal Teatralny w Czackim

Warszawa

Nazywamy się Monika Gruszfeld oraz Łukasz Furman.
Uczymy się w 27. LO im. T. Czackiego w Warszawie i jesteśmy w klasie maturalnej. Jako szefowie naszego szkolnego Festiwalu Teatralnego postanowiliśmy poszerzyć grono odbiorców i ludzi zaangażowanych w tę imprezę poprzez portal PolakPotrafi.
Mamy nadzieję spotkać się z zainteresowaniem miłośników teatru, mieszkańców Warszawy i absolwentów naszego LO.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5025 PLN z 5000 PLN

33 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2014.

27. Festiwal Teatralny w Czackim

O projekcie

 Festiwal Teatralny w Czackim jest najstarszym szkolnym festiwalem teatralnym w Warszawie. Odbywa się co roku, już od dwudziestu sześciu lat, w budynku Szkoły przy ul. Polnej 5. Nasza impreza zrodziła się z inicjatywy uczniów, a zachęceni sukcesem pierwszych spektakli postanowili oni zorganizować wydarzenie teatralne na większą skalę.

 

Dziś Festiwal Teatralny jest największym i najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem całego roku szkolnego, przygotowywanym od początku do końca przez uczniów pod czujnym okiem grona pedagogicznego. Co roku budują oni scenę, a profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy wypożyczany jest z warszawskich teatrów.

 Aby cała impreza mogła odbyć się z klasą i w należytym porządku, w jej przygotowaniu czynny udział bierze dziewięć sekcji:

  • Oświetleniowa i Akustyczna – zajmują się nagłośnieniem i oświetleniem sztuk;
  • Plastyczna – wykonuje fantazyjne nagrody;
  • Informacyjna – wydaje program Festiwalu, Gazetę Festiwalową z recenzjami sztuk oraz innymi artykułami dotyczącymi Festiwalu, zajmuje się też stroną internetową Festiwalu;
  • Porządkowa – jak sama nazwa wskazuje, dba o porządek;
  • Techniczna – buduje scenę i śpieszy z pomocą zawsze tam, gdzie pojawiają się jakieś usterki;
  • Transmisja - zapewnia transmisję sztuk do kawiarenek a także nagrywa przedstawienia i zgrywa je na płyty;
  • Sekretariat – zaprasza specjalnych gości, wypożycza z teatrów potrzebne rekwizyty i stroje;
  • Transport - zajmuje się przewozem sprzętu i kostiumów.

 


 

Nad ogólnym kształtem i przebiegiem przygotowań i całego wydarzenia czuwa szefostwo Festiwalu – dwoje uczniów z najstarszych klas.
Co roku Festiwal gości znakomitych gości. Podczas ostatniej edycji w Czackim zawitali Andrzej Seweryn i Olgierd Łukaszewicz.

 

 

MÓWIĄ O NAS:

“To jest fantastyczny festiwal, jestem oszołomiony tym, że można zbzikować na punkcie teatru. (…) To jest szlachetny, wspaniały poryw, którego można zazdrościć także w profesji.”

Olgierd Łukaszewicz

“Odkrywam wspaniałą szkołę! Festiwal! W szkole, w liceum! To mi się w ogóle w głowie nie mieści, że można coś takiego robić i że wy macie na to ochotę. Wasza praca wydaje mi się z punktu widzenia teatru w Polsce przecenna. Muszę po prostu powiedzieć, że jestem szczęśliwy, że tu jestem”.

Andrzej Seweryn

 

 

Aby zrealizować przedsięwzięcie na tak wysokim poziomie potrzebujemy TWOJEGO WSPARCIA!

 
Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.11.2014 09:09