Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Między Uszami

Fundacja Między Uszami

Kraków

Dawno, dawno temu ojciec zabierał nas czasami do pracy. Wtedy ojciec przestawał mówić głosem, zaczynał mówić rękami. Mimo, że nie potrafiliśmy tak jak ojciec rozmawiać rękami – tata zwracał się do nas „normalnie”, słowami – nie było w tym dla nas nic specjalnie dziwnego. W naszych małych głowach po prostu byli ludzie i tacy i tacy. Tak samo wiedzieliśmy, że do ojca można mówić lekko podniesionym głosem albo zupełnie bezgłośnie, ale za to wyraźnie – pod warunkiem, że na nas patrzy.
Dopiero dużo, dużo później poznaliśmy takie słowa jak: segregacja, integracja, niepełnosprawność, internat, specjalny, inwalida i wiele innych…

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5816 PLN z 30000 PLN

68 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

19%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.04.2014.

Festiwal Poezji Miganej

O projekcie

        

      Witamy!

Powiemy to bardzo prosto – chcemy zorganizować w Krakowie Festiwal Poezji Miganej, największą i najbardziej spektakularną prezentację różnych aspektów Kultury Głuchych. Pomagają nam w tym osoby głuche i słyszące, mamy nadzieję, że i Ty pomożesz nam w tej pracy, a potem będziesz cieszyć się jej efektami.

Kim jesteśmy


Fundacja Między Uszami zajmuje się rozwojem edukacji niesłyszących i promowaniem Kultury Głuchych. Nasze projekty realizujemy zawsze w języku polskim oraz Polskim Języku Migowym, aby eliminować barierę komunikacyjną pomiędzy światem słyszących i niesłyszących. W naszych działaniach uczestniczą osoby głuche i słabosłyszące na wszystkich poziomach prac – od wolontariuszy, przez specjalistów po koordynatorów.

Festiwal Poezji MiganejW czerwcu 2014 w Krakowie odbędzie się Festiwal, który zaprezentuje oryginalność i różnorodność Kultury Głuchych. Zgodnie z nazwą będzie oczywiście poezja migana, ale będą też inne rodzaje twórczości artystów głuchych. Festiwal obejmie następujące bloki tematyczne:
    Laboratorium kultury – prezentacja teatru, pantomimy, performance’u z udziałem artystów głuchych.

     Slam poezji miganej – konkurs poezji miganej na zasadach slamu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Slam_poetycki). Wykonawcy migający swoją poezję będą współpracować z tłumaczami języka migowego tak, aby ludzie słyszący mogli usłyszeć i zrozumieć lirykę języka gestów.
 
    Magia gestów – prezentacja na temat specyfiki języka migowego i warsztaty tworzenia przekazu bez słów, za pomocą rąk, ciała, mimiki.
 
    Magia słów – prezentacja wybranej poezji w języku polskim z tłumaczeniem na język migowy i warsztaty interpretacji pięknych słów polskich na piękne gesty migowe.
 
    Spotkanie z Kulturą Głuchych – wykłady i prezentacje wyjaśniające fenomen Polskiego Języka Migowego oraz zjawisk kulturowych, społecznych i psychologicznych związanych z Kulturą Głuchych.

    Varia – prezentacja innych przykładów twórczości artystów głuchych – malarstwo, fotografia, grafika, rzeźba i temu pokrewne.
 

Wszystkie wydarzenia Festiwalu będą miały zapewnioną obsługę tłumaczy Polskiego Języka Migowego – tak, aby zarówno osoby słyszące jak i głuche miały zapewniony komfort komunikacji i zrozumienia.
Cały Festiwal będzie dokumentowany filmowo w celu stworzenia publikacji pofestiwalowej, która będzie dostępna dla wszystkich w Internecie.
Zaprosimy do udziału artystów głuchych i słabosłyszących z całej Polski.

Wstęp na Festiwal Poezji Miganej będzie bezpłatny!
Nie Bądź Głuchy na Kulturę

Festiwal Poezji Miganej jest częścią ogólnopolskiego projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę” prowadzonego przez Fundację Między Uszami.  Jest to pierwszy tego typu projekt przeprowadzany w Polsce mający na celu zbadanie uczestnictwa osób głuchych w kulturze oraz promocję Kultury Głuchych. Więcej informacji na stronie:  http://www.kulturagluchych.pl/


 


Trochę szczegółów


Jak widać Festiwal będzie dużym przedsięwzięciem i wymaga dużo ciężkiej pracy… oraz oczywiście bardzo dużo pieniędzy. Jest to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale chcemy się go podjąć!
Koszt Festiwalu wyceniliśmy na 60 000 zł. Na portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy uzyskać przynajmniej połowę tej kwoty, czyli 30 000. Środki na pozostałą część budżetu będziemy starali się uzyskać z innych źródeł (fundraising, umowy sponsorskie, umowy barterowe itp.).
Przedstawiamy poniżej tabelę z całościowym budżetem i przewidywaną strukturą wydatków.