Dołącz do naszej społeczności!

Festiwal Poezji Miganej

Kategoria - Wydarzenia

19%

Postęp

5816 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

        

      Witamy!

Powiemy to bardzo prosto – chcemy zorganizować w Krakowie Festiwal Poezji Miganej, największą i najbardziej spektakularną prezentację różnych aspektów Kultury Głuchych. Pomagają nam w tym osoby głuche i słyszące, mamy nadzieję, że i Ty pomożesz nam w tej pracy, a potem będziesz cieszyć się jej efektami.

Kim jesteśmy

Projekt Festiwal Poezji Miganej

Fundacja Między Uszami zajmuje się rozwojem edukacji niesłyszących i promowaniem Kultury Głuchych. Nasze projekty realizujemy zawsze w języku polskim oraz Polskim Języku Migowym, aby eliminować barierę komunikacyjną pomiędzy światem słyszących i niesłyszących. W naszych działaniach uczestniczą osoby głuche i słabosłyszące na wszystkich poziomach prac – od wolontariuszy, przez specjalistów po koordynatorów.

Festiwal Poezji Miganej


Kampania crowdfundingowa Festiwal Poezji Miganej
W czerwcu 2014 w Krakowie odbędzie się Festiwal, który zaprezentuje oryginalność i różnorodność Kultury Głuchych. Zgodnie z nazwą będzie oczywiście poezja migana, ale będą też inne rodzaje twórczości artystów głuchych. Festiwal obejmie następujące bloki tematyczne:
Kampania crowdfundingowa Festiwal Poezji Miganej    Laboratorium kultury – prezentacja teatru, pantomimy, performance’u z udziałem artystów głuchych.

 Zbiórka Festiwal Poezji Miganej    Slam poezji miganej – konkurs poezji miganej na zasadach slamu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Slam_poetycki). Wykonawcy migający swoją poezję będą współpracować z tłumaczami języka migowego tak, aby ludzie słyszący mogli usłyszeć i zrozumieć lirykę języka gestów.
 
Zbiórka Festiwal Poezji Miganej    Magia gestów – prezentacja na temat specyfiki języka migowego i warsztaty tworzenia przekazu bez słów, za pomocą rąk, ciała, mimiki.
 
Projekt Festiwal Poezji Miganej    Magia słów – prezentacja wybranej poezji w języku polskim z tłumaczeniem na język migowy i warsztaty interpretacji pięknych słów polskich na piękne gesty migowe.
 
Kampania crowdfundingowa Festiwal Poezji Miganej    Spotkanie z Kulturą Głuchych – wykłady i prezentacje wyjaśniające fenomen Polskiego Języka Migowego oraz zjawisk kulturowych, społecznych i psychologicznych związanych z Kulturą Głuchych.

Kampania finansowania społecznościowego Festiwal Poezji Miganej    Varia – prezentacja innych przykładów twórczości artystów głuchych – malarstwo, fotografia, grafika, rzeźba i temu pokrewne.
 

Wszystkie wydarzenia Festiwalu będą miały zapewnioną obsługę tłumaczy Polskiego Języka Migowego – tak, aby zarówno osoby słyszące jak i głuche miały zapewniony komfort komunikacji i zrozumienia.
Cały Festiwal będzie dokumentowany filmowo w celu stworzenia publikacji pofestiwalowej, która będzie dostępna dla wszystkich w Internecie.
Zaprosimy do udziału artystów głuchych i słabosłyszących z całej Polski.

Wstęp na Festiwal Poezji Miganej będzie bezpłatny!
Nie Bądź Głuchy na Kulturę


Kampania crowdfundingowa Festiwal Poezji Miganej


Festiwal Poezji Miganej jest częścią ogólnopolskiego projektu „Nie Bądź Głuchy na Kulturę” prowadzonego przez Fundację Między Uszami.  Jest to pierwszy tego typu projekt przeprowadzany w Polsce mający na celu zbadanie uczestnictwa osób głuchych w kulturze oraz promocję Kultury Głuchych. Więcej informacji na stronie:  http://www.kulturagluchych.pl/


 


Trochę szczegółów


Jak widać Festiwal będzie dużym przedsięwzięciem i wymaga dużo ciężkiej pracy… oraz oczywiście bardzo dużo pieniędzy. Jest to dla nas olbrzymie wyzwanie, ale chcemy się go podjąć!
Koszt Festiwalu wyceniliśmy na 60 000 zł. Na portalu PolakPotrafi.pl chcielibyśmy uzyskać przynajmniej połowę tej kwoty, czyli 30 000. Środki na pozostałą część budżetu będziemy starali się uzyskać z innych źródeł (fundraising, umowy sponsorskie, umowy barterowe itp.).
Przedstawiamy poniżej tabelę z całościowym budżetem i przewidywaną strukturą wydatków.
Zbiórka Festiwal Poezji Miganej