Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Gildia Sztuki

Stowarzyszenie Gildia Sztuki

Wrocław

Stowarzyszenie powstało by promować kulturę i sztukę poprzez organizację koncertów, warsztatów i festiwali. Członkowie Stowarzyszenia dysponują dużym doświadczeniem w działalności animatorskiej. Wielu z nas nabierało wprawy podczas licznych festiwali: od zadań typowo organizacyjnych, poprzez dbanie o wysoki poziom artystyczny, projektowanie materiałów promocyjnych, po pozyskiwanie patronatów i sponsorów. Ostatecznie ten zbiór indywidualności który dotąd sprawnie ze sobą współpracował postanowił na stałe połączyć swoje siły zakładając Stowarzyszenie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

924 PLN z 4000 PLN

34 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

23%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015.

Festiwal Podróżni - Festiwal o krok dalej

O projekcie

Celem festiwalu jest promowanie różnych form podróżowania, wskazanie alternatywnego sposobu spędzania czasu oraz integracja.

 

PodRóżni- festiwal o krok dalej, to właśnie powstający, pierwszy taki plenerowy festiwal w Polsce. Odbywać się będzie w dniach 29-31 maja na Twierdzy w Srebrnej Górze. 
Podczas trzech dni imprezy uczestnicy będą mieli okazję posłuchać pobudzających do działania prelekcji prawdziwych ludzi "bez barier". Gwarantujemy, że to, co mają do przekazania nasi goście będzie doskonałym wykładem motywacyjnym do spakowania się i wyruszenia w "siną dal". Dodatkowo przygotowujemy wiele warsztatów m. in. kulinarnych, szczudlarskich, wielkich baniek mydlanych, śmiechu czy acroyogi oraz trzy niesamowite koncerty!

Mamy również alternatywę do zatłoczonych weekendowych imprez w klubie - wielkie ognisko z kiełbaskami, gitarami i śpiewem do białego rana! 
Na fanpage’u organizujemy również konkurs fotograficzny, który umożliwi amatorom fotografii pokazanie swoich prac innym uczestnikom festiwalu.

Będziemy promować różne formy podróżowania, wskazywać alternatywne sposoby spędzania czasu, popularyzować twórcze postawy w społeczeństwie, poszerzać wiedzę uczestników na temat podróżowania, inicjować wymianę doświadczeń, a co najważniejsze - integrować. 

 

GOŚCIE GOŚCIE GOŚCIE...

Podczas PodRóżnych prelekcje oraz warsztaty będą prowadzić ludzie z całej Polski (i nie tylko!), a zagrają dla nas trzy młode, polskie zespoły – RusT, Blackberry Hill oraz Robot House.

 

Nasi prelegenci:

8 stóp

Czteroosobowa rodzina, która nie boi się wyzwań i razem zwiedza świat. Podczas prelekcji udowodnią, że dzieci nie są żadnym ograniczeniem w podróży, a wręcz przeciwnie - rodzinnej podróży nie zamieniliby na nic innego.

 

Małgorzata Szumska

Podróże to dla niej nie wakacje, lecz sposób na życie. Pokaz "Zielona sukienka – sentymentalno-pijacka podróż na wschód" Gosi Szumskiej opowiada o jej podróży do Rosji i Kazachstanu do miejsc, gdzie 60 lat wcześniej zesłano jej babcię; pokaz zdobył nagrody publiczności "Czwarty Żywioł" na zamku w Bolkowie w 2013 i w Krakowie w 2014

 

Za horyzont- Szymon Springer

To zapalony motocyklista i podróżnik. Chcąc połączyć swoje dwie pasje postanowił z kolegą zwiedzać nasz glob właśnie za pomocą jednośladu.

 

Przez kontynenty

Wrocławscy studenci swoją ponadroczną autostopową podróżą dookoła świata zachwycili już niejedną osobę. Więcej o nich :)

 

Krzysztof Jankowski i Agnieszka Świąć

Podróżnicy, którzy swoją postawą i podejściem codziennie pokazują, że bariery istnieją tylko w naszej głowie - wózek inwalidzki, na którym porusza się Krzysiek, nie staje na przeszkodzie jego podróżom.

 

Wataha w podróży

Skupiając się na różnorodnych podróżach i podróżnikach nie mogłoby u nas zabraknąć odkrywającego świata zwierzęcia. Oto niezwykła trójka, która zagości u nas na festiwalu. Wataha w podróży, czyli Agata, Przemek i Diuna, to niezależna i pełna wewnętrznego uporu "wataha", która przemierza świat, a w 2013 roku zawitała w Himalaje.

 

Stasia Budzisz

Niesamowita kobieta, która poznała Kaukaz Północny od podszewki. Jak sama pisze - podczas swojej podróży spotkała się z życzliwością, bezinteresowną pomocą, ale także z okrucieństwem. Mieszkała z pluskwami, na dworcach i w luksusowych hotelach.

 

Karol Kleszyk

Człowiek nie bojący się rowerowych wyzwań. Dla niego podróż z niewidomym nie jest żądną przeszkodą. Nam opowie o swojej tandemowej wyprawie w Alpy.

 

Szymon Antkowiak

Nieustraszony autostopowicz, który wyruszył w samotną podróż po Afryce, z chęcią zrelacjonuje nam swój odważny trip.


 

My - organizatorzy, oczekujemy od Festiwalu tego samego, czego oczekują podróżnicy od samych siebie - aby zrobić “krok dalej”. Chcemy rozwijać nasz festiwal z edycji na edycję, nie stać w miejscu - przecież to takie nudne.
Jesteśmy grupką wspaniałych osób, które łączy pasja podróżowania. Działamy jako Stowarzyszenie Gildia Sztuki. Realizowaliśmy również inne projekty, m.in. 5 edycji Festiwalu Artystycznych Poszukiwań – PRZYSTAŃ (FAP Przystań). 

Sprawczynie całego zamieszania: 

 

                Prezes Zuzanna Dobrowolska                                  Skarbnik Joanna Piorun

   

Projekt “PodRóżni - Festiwal o krok dalej” współtworzymy z Twierdzą w Srebrnej Górze, dlatego razem z prezesem Twierdzy, Panem Krzysztofem Nieborą, czuwamy nad jego pomyślną realizacją. Pracujemy prężnie i z wielkim zaangażowaniem, aby w ostatni weekend maja każdy uczestnik Festiwalu powiedział: “Wracam tu za rok!”.


Na co tak naprawdę zbieramy?????

Zachęcamy do wsparcia projektu młodych i ambitnych ludzi, którzy chcą wypromować różnorodne sposoby podróżowania i zachęcić innych do odkrywania świata, a także doświadczania i uczenia się nowych rzeczy.

Potrzebujemy pieniędzy na zrealizowanie zamierzonych celów:

- opłacenie koncertów,

- opłacenie prelegentów,

- opłacenie osób, które zajmą się warsztatami na miejscu. 


Całe zaplecze festiwalu sponsorowane jest dzięki uprzejmości Prezesa Twierdzy w Srebrnej Górze.

Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż 4 tysiące, to będziemy mogli zagwarantować prelegentom i warsztatowcom noclegi oraz wyżywienie. Ponadto postaramy się załatwić dodatkowy transport dla osób chcących dojechać na teren festiwalu.

 

Jeżeli macie dodatkowe pytania, piszcie - stowarzyszenie@gildiasztuki.art.pl lub na fb - Festiwal PodRóżni :))))

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.05.2015 18:06