Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

7xGOSPEL

7xGOSPEL

Kraków

W 1999 roku grupa działaczy krakowskich organizacji chrześcijańskich i kulturalnych (Lea Kjeldsen, Darek Bigosz, Aleksandra Slawik, Katarzyna Mańko) we współpracy z SCKM w Krakowie, zorganizowała pierwsze w Polsce warsztaty gospel. To wydarzenie było początkiem organizowania kolejnych warsztatów i koncertów muzyki gospel w całej Polsce, tworzenia się chórów. Grupa organizatorów w 2001 sformalizowała działania zakładając Stowarzyszenie Gospel, organizację pozarządową, której misją jest popularyzuja muzyki gospel w Polsce.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7011 PLN z 7000 PLN

56 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.10.2013.

Festiwal 7xGOSPEL

O projekcie

Śpiewajcie Panu pieśń nową, Śpiewaj Panu, cała ziemio! Śpiewajcie Panu, błogosławcie imię jego, Zwiastujcie co dzień zbawienie jego! Psalm 96:1,2

Najważniejszy jest dla nas Jezus, nasz Pan. Chcemy oddawać mu cześć i wielbić Go z radością. W dniach 10 - 20 października 2013, w Krakowie, podczas Festiwalu 7xGOSPEL to właśnie chcemy robić poprzez muzykę, śpiew, taniec i słowo.

Ale po kolei. Pierwsze warsztaty gospel odbyły się w 1999, w Krakowie. Za sprawą  grupy organizatorów w składzie: Lea Kjeldsen (Dania), Darek Bigosz, Aleksandra Slawik i Katarzyna Mańko zostali do Krakowa zaproszeni Ruth Waldron, wówczas Lynch (Anglia) oraz Peter Steinvig (Dania). Poprowadzili oni pierwsze warsztaty gospel dla czterdziestu uczestników i zasiali małe ziarno, dziś już wielkiego drzewa.

Od tego czasu muzyka gospel stawała się z roku na rok bardziej popularna, a zainteresowanie warsztatami było tak duże, że w 2004 chór liczył sobie ponad ośmiuset uczestników. Trzeba było zacząć wynajmować większe sale i organizować więcej warsztatów. Dlatego w 2006 powstał w Krakowie cały festiwal muzyki gospel. Początkowo miał on trwać tydzień dlatego otrzymał nazwę 7xGOSPEL. Jednak i to okazało się za mało. Dziś potrzeba dziesięciu dni aby zmieścić wszystkie warsztaty i koncerty przygotowane przez Stowarzyszenie Gospel, które jest organizatorem festiwalowych wydarzeń. Zerknijmy na naszych tegorocznych gości:

Śpiewu solowego będzie nas uczył Wayne Ellington (Anglia), którego już znamy z ubiegłego roku. Wayne nam pokazał, że śpiewać może i powinien każdy, i że jeśli tylko spróbujemy to zawsze odkryjemy coś pięknego w każdym głosie i każdym człowieku.

Śpiewu chóralnego będą nas uczyli Dathan Thigpen (USA) i Brian Fentress (USA). Dathan jest już dobrze znany w Krakowie z koncertów organizowanych w ramach Gospel City w kwietniu tego roku. Brian już był z nami dwa lata temu, jest również bardzo dobrze znany w całej Polsce jako założyciel poznańskiego zespołu wokalnego ReGENERATION.

Podczas wieczoru, który nazwaliśmy "Spotkanie z artystą" rozmawiać z nami będą już wspomniany Dathan Thigpen oraz Klaudia Gawor (zwyciężczyni III edycji polskiego X Factora). O Kaludii trzeba Wam wiedzieć, że przed udziałem w programie pięknie śpiewała w sopranach chóru Kraków Gospel Choir (KGC). Nowością tegorocznego festiwalu będą warsztaty z języka migowego włączonego do pieśni gospel, które poprowadzą Rhonda i Macy Adams (USA).

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Bardzo potrzebujemy wsparcia finansowego. Aby domknąć budżet brakuje nam 7000 zł. Wierzymy, że nie jest to za wiele dla wspólnego wysiłku. Muzyka gospel ma wielu fanów w Polsce i chcemy by było nas jeszcze więcej. Jeśli wspólnymi siłami zrzucimy się na tę kwotę, Festiwal 7xGOSPEL odbędzie się w zaplanowanej formie. Mamy wiarę, że ten festiwal jest potrzebny krakowianom (i nie tylko). Wiele razy widzieliśmy jak spontaniczność i ekspresyjność muzyki gospel przemienia twarze ludzi, pomaga im się otworzyć, zaprzyjaźnić z Bogiem. Wierzymy, że każda złotówka zainwestowana w Festiwal 7xGOSPEL jest inwestycją w ludzi i dlatego nie przepadnie i nie zagłuszą jej ciernie, ale zaprocentuje i wyda dobry owoc.


foto: M. Dziedzic

Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Mt 11:28

Zobaczcie i usłyszcie jak to działa: 

ZNAJDŹ NAS W SIECI

Strona festiwalu ze szczegółowymi informacjami na temat warsztatów i koncertów:

  www.7xgospel.com.pl

Festiwal 7xGOSPEL na facebooku:

  www.facebook.com/7xGospel

Strona organizatora czyli Stowarzyszenia Gospel:

  www.sg.gospel.com.pl

Stowarzyszenie Gospel na facebooku:

  www.facebook.com/Stowarzyszenie.Gospel

Strony innych projektów tworzonych przez Stowarzyszenie Gospel:

  Miasto Gospel - http://miastogospel.pl/

  Gospel City - www.gospelcity.pl

  Gospel City na facebooku - https://www.facebook.com/gospelcity.poland?fref=ts

  Platforma Gospel - www.gospel.com.pl

  Platforma Gospel na facebooku - https://www.facebook.com/PlatformaGospel


foto: Archiwum Stowarzyszenia Gospel

Przyjrzyjmy się dotychczasowym osiągnięciom Stowarzyszenia Gospel:

  • Urząd Miasta Krakowa współfinansował realizacjię Festiwalu 7xGOSPEL w 2006, 2007, 2008, 2009, 2011 i w 2012 roku.
  • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie współfinansował organizację Festiwalu 7xGOSPEL w 2007 roku.
  • Prezydent Miasta Krakowa objął imprezę Patronatem Honorowym również w 2007, 2008, 2009, 2010 i w 2011 roku.
  • Stowarzyszeniu Gospel trzykrotne przyznano przez UE dofinansowanie na warsztaty w ramach Programu Grundtvig "Uczenie się przez całe życie" (w 2009, 2010 i 2011 roku).
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury - współfinansował VI Warsztaty Gospel w Lublinie w 2008 roku.
  • Stowarzyszenie Gospel i Lubelskie Stowarzyszenie Gospel realizują od maja do grudnia 2013 projekt Platforma Gospel w ramach Programu Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO)

O tym jak przebiegał Festiwal 7xGOSPEL w ubiegłych latach można przeczytać na stronach:
  • http://kultura.wiara.pl/doc/452412.Krakow-Gospel-Choir

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.10.2013 18:06