Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja NUMINOSUM

Fundacja NUMINOSUM

Warszawa, Polska

Fundacja Ochrony Krajobrazu i Promocji Regionów "NUMINOSUM" powstała w 2011 roku z inicjatywy etnologów. Jest organizacją non-profit, której podstawowym celem statutowym jest ochrona krajobrazu kulturowego i dbanie o zrównoważony rozwój miejsc i regionów z poszanowaniem dziedzictwa kulturowego i lokalnych uwarunkowań społecznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9500 PLN z 9500 PLN

69 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.08.2017.

Numinosum Festival 2017

O projekcie

 

Numinosum Festival, który ma się odbyć 31.08-3.09 2017, jest imprezą plenerową związaną z tradycyjną muzyką i tańcami z Polski i z Francji. W tym roku gościmy w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego w Granicy w Puszczy Kampinoskiej. Skansen znajduje się zaledwie 8 kilometrów od Żelazowej Woli, miejsca urodzin Fryderyka Chopina, polsko-francuskiego kompozytora czerpiącego wzorce z muzyki tradycyjnej obu krajów. Trudno o lepsze miejsce, by zaprezentować tradycje muzyczne Polski i Francji.

 

 

Ale Festiwal to przede wszystkim cztery dni doskonałej zabawy, w dożynkowej atmosferze końca lata, jeszcze w wakacyjnym sielankowym nastroju. Zapraszamy na TAŃCE W STODOLE I POD GWIAZDAMI do muzyki na żywo: lirycznego akordeonu i skrzypiec w wykonaniu artystów z Francji oraz żywiołowych oberków i polek granych przez polskie kapele. Bawić będziemy się od wczesnego wieczora do późnego rana, a już niemal od świtu zapraszamy na cykle WARSZTATÓW tanecznych, instrumentalnych, a także warsztaty śpiewu białego, rękodzielnicze, zielarskie i wiele innych.

 

Tym, którzy jednak raz na jakiś czas potrzebują odrobiny snu, proponujemy odpoczynek pod namiotem w zrekonstruowanej słowiańskiej osadzie Czarci Chutor, w pobliżu skansenu. A spragnionych po prostu kontaktu z przyrodą i chwili ciszy, zapraszamy na spacer po Puszczy z przewodnikiem.

 

 

Chcemy umożliwić INTEGRACJĘ ŚRODOWISK ZAINTERESOWANYCH KULTURĄ TRADYCYJNĄ.

Takie wydarzenia mają niepowtarzalny klimat - dużo głębszy, bardziej swojski, bliższy naturze i człowiekowi, zakorzeniony w tradycji.

 

Nie organizujemy wydarzenia komercyjnego, na dużą skalę. Chcemy zachować rodzinny klimat wydarzenia, gdzie każdy może mieć bezpośredni kontakt z artystami i kontynuatorami tradycji. Zależy nam także na tym, by cena biletu była w zasięgu możliwości każdego zainteresowanego. Niestety, niektórych kosztów nie da się już bardziej uciąć, a bilety lotnicze, gaże dla artystów oraz opłacenie wszystkich kwestii technicznych kosztują nie mniej niż w przypadku imprez tak zwanej kultury popularnej. Kultura niszowa ma to do siebie, że o finanse zawsze trudno, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie.

 

Jeśli również interesujesz się przeszłością i widzisz wartość w PIELĘGNOWANIU TRADYCYJNYCH FORM MUZYCZNYCH, które rozwijała się przez pokolenia – prosimy o wsparcie naszego projektu. A jeśli po prostu lubisz dobrą zabawę do dźwięków, które rzadko można usłyszeć w radiu lub w telewizji – tym bardziej nas wesprzyj, bo zapewniamy, że na Festiwalu będziesz się bawił jak nigdy dotąd.

 

 

Chcielibyśmy, żeby na Festiwalu nikt nie zdążył nawet pomyśleć, że mógłby się nudzić. Dlatego planujemy zaprosić KILKANAŚCIE ZESPOŁÓW, by wypełnić wszystkie cztery dni muzyką na żywo do tańca. W ciągu dnia z kolei chcielibyśmy zaproponować cały WACHLARZ WARSZTATÓW do wyboru – niektóre jednorazowe (np. z techniki tańca), niektóre cykliczne, powtarzane codziennie (np. z doskonalenia gry na instrumencie; lub ze śpiewu). Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

Chcemy zaprosić zespoły grające polską muzykę tradycyjną oraz francuską i bal folkową:

 

Kożuch,
Kapela Bursów,
Kapela Lipców,
Orkiestra Taneczna Bonanza,
Napięcie, a także


Parasol,

Muzycy z Addhrai,

Sofutoja,
Eric Theze,
Gerard Gordon,
Ceili,
n obrotów,
Balquemia

 

 

Oprócz wymienionych wyżej zespołów zaprosimy szereg wspaniałych muzyków i tancerzy, którzy nauczą Was wielu tańców i technik gry na instrumentach!

 

Przewidujemy KILKANAŚCIE WARSZTATÓW prowadzone przez polskich i zagranicznych nauczycieli. MIĘDZY INNYMI:

 

 

Warsztaty polskiego śpiewu białym głosem

(Agata Harz)

 

Tradycyjne pieśni obrzędowe i psalmy z terenu pogranicza polsko-ukraińskiego i polsko-białoruskiego

(Ewa Karasińska-Gajo)

 

ABC tańców polskich - czyli jak wirować z gracją i po ścianach

(Piotr Zgorzelski)

 

Tańce miejskie z dwudziestolecia międzywojennego - czyli co tańczono na dawnych potańcówkach

(Grzegorz Ajdacki)

 

Tańce spod Puszczy -  czyli co tańczono w Kampinosie dawnymi czasy

(Grzegorz Ajdacki)

 

Kujawiak, mazurka, polska - co je łączy, co dzieli?

(Kapela Napięcie)

 

Polska w Polsce. Warsztaty tańców szwedzkich

(Dominik Wóltański i n-obrotów)

 

Pizzica, pizzica! - warsztaty tańców z południa Włoch

(Magdalena Dąbrowska i Ewa Karasińska-Gajo)

 

Bal folk dla początkujących. Kroki podstawowe i tańce grupowe

(Patryk Wernio i Agata Abramowicz)

 

Ceili. Tańce celtyckie: irlandzkie i bretońskie

(Łukasz Giemza)

 

Mazurka - najbardziej romantyczny z tańców. Krok podstawowy, wariacje dla zaawansowanych i układy choreograficzne

(Gerard Godon)

 

Scottish - techniki prowadzenia przydatne w każdym tańcu parowym

(Gerard Godon)

 

Walce asymetryczne - na 3, na 5, na 8 i na 11

(Eric Theze)

 

Warsztat wspólnego grania dla muzyków - czyli jak zgrać się na sesji muzycznej

(Eric Theze)

 

Fandango!

Elementy tanga

 

 

 

Z prostej kalkulacji wynika, że będzie to bardzo wielu artystów (także z zagranicy!), których trzeba będzie przywieźć, nakarmić, przenocować i zapłacić im za ich pracę. Jako organizatorzy nie pobieramy wynagrodzenia.

 

Oprócz tego dochodzą jeszcze kwestie techniczne, takie jak opłacenie miejsca, strażaka, nagłośnienia i oświetlenia, infrastruktury sanitarnej, zadbanie o bezpieczeństwo na festiwalu i jego promocję. Lista naprawdę jest długa.

 

Z pomocą przyszło nam już Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego, które zdecydowało się wesprzeć finansowo nasze wydarzenie promujące kulturę tradycyjną wśród lokalnych mieszkańców, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Jednakże, to dofinansowanie wystarczy na pokrycie tylko części kosztów organizacji festiwalu.

 

Zebrane pieniądze na akcji crowdfundingowej wystarczą na opłacenie kwestii technicznych festiwalu, aby mógł się odbyć w pięknym miejscu w otulinie Puszczy Kampinoskiej. Festiwal będzie biletowany, by pokryć koszty gaży dla wszystkich artystów i prowadzących warsztaty.

 

WASZE WSPARCIE JEST NIEZBĘDNE

DO TEGO, BY FESTIWAL MÓGŁ SIĘ ODBYĆ!

 

Stwórz razem z nami magiczną atmosferę roztańczonego festiwalu NA DECHACH i POD GWIAZDAMI!

 

Zależy nam, by festiwal stanowił unikatową okazję do spotkań i kultywacji tradycyjnych form tańca i pieśni. Chcielibyśmy, by promował NISZOWĄ KULTURĘ TRADYCYJNĄ z różnych stron Europy i pokazywał podobieństwa, różnice i wzajemne wpływy między tymi kulturami.

 

Chcemy także promować LOKALNE PIĘKNO- przyrodę Puszczy Kampinoskiej i okolic wraz z oryginalną architekturą puszczańską, jaką można spotkać w Skansenie.

 

 

 

Jeżeli uda nam się zebrać:

 

100% kwoty, to ZORGANIZUJEMY FESTIWAL z wspomnianymi wyżej artystami i innymi wspaniałymi ludźmi w magicznym miejscu w otulinie Puszczy Kampinoskiej!

 

130% kwoty, to UMOŻLIWIMY WSZYSTKIM CHĘTNYM NOCLEGI na polu namiotowym za darmo!

 

150% kwoty, to zaprosimy CO NAJMNIEJ JESZCZE JEDEN ZESPÓŁ!

 

200% kwoty, to PRZEDŁUŻYMY FESTIWAL O 1 DZIEŃ!

 

 

 

 

Festiwal organizuje Fundacja Ochrony Krajobrazu i Promocji Regionów „NUMINOSUM”, która powstała w 2011 z inicjatywy grupy etnologów, historyków i etnomuzykologów. Od tego czasu przeprowadziliśmy wiele projektów naukowych i artystycznych dotyczących krajobrazu kulturowego, a także muzyki tradycyjnej. Od trzech lat prowadzimy portal muzykatradycyjna.pl, a od czterech lat organizujemy coroczny festiwal. Oprócz formalnego trzonu, w organizację festiwalu zaangażowanych jest kilka osób współpracujących z fundacją, którzy są pasjonatami kultury tradycyjnej i folkowej. Organizatorzy to między innymi:

 

 

 

 

Oprócz wsparcia finansowego, równie nieoceniona jest jakakolwiek inna forma pomocy. Potrzebujemy Was i Waszego zaangażowania!

 

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM! Zawsze jest coś do zrobienia. W zamian za pomoc oferujemy darmowy wjazd na wszystkie wydarzenia. Wszystkie ręce na pokład! Napisz na festiwal@numinosum.pl , by ustalić, w czym byś mógł/mogła pomóc ! Potrzebujemy pomocy zarówno teraz (głównie zdalnej), jak i podczas trwania festiwalu.

 

PROMUJ NASZ FESTIWAL. Polub  naszą stronę na FB (Numinosum Festival) oraz zaproś  do tego swoich znajomych, opowiadaj im o festiwalu - niech wieść się niesie!

 

PRZYJEDŹ NA FESTIWAL! Gwarantujemy, że zakochasz się zarówno w miejscu, nocnych rozmowach przy ognisku i na łące, jak w muzyce i w tańcu. Środowisko ludzi zafascynowanych muzyką tradycyjną (polską i europejską) to zbiór niezwykle otwartych, ciekawych i życzliwych osób – nietrudno tu o nowe znajomości i przyjaźnie.

 

 

 

Dla osób, które nas wspierają, przygotowaliśmy we współpracy z różnymi wspaniałymi ludźmi specjalne nagrody! Między innymi:

 Płyty wydane przez wydawnictwo In Crudo:

 

Pocztówki od portalu Muzyka.Tradycyjna.pl

 

Książka o krajobrazie kulturowym

Płyta zespołu Ceili

Płyta zespołu Parasol

 

 

 

 

Biżuteria i ceramika z Puszczy

Baśnie na warsztacie dla dzieci

 

 

 

Lekcje gry:

na dudach z Pawłem Szymiczkiem

na lirze korbowej z Remkiem Hanaj-Mazurem

 

 

 

Wieczór baśni i opowieści dla dzieci lub dorosłych

 

 

I wiele innych, zobacz listę nagród po prawej stronie! Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek wsparcie! :)

 

 

 

FESTIWAL ZROBIMY TYLKO RAZEM!

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj Numinosum Festival 2017

kulturaludowa.pl | 2017-07-31

Numinosum Festival to wydarzenie muzyczne i taneczne związane z polską i francuską muzyką tradycyjną. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się czwarta edycja festiwalu wypełniona koncertami, korowodami tanecznymi, warsztatami, sesjami muzycznymi i lekcjami gry na instrumentach.

Numinosum Festival

www.muzykatradycyjna.pl | 2017-07-21

Numinosum Festival jest imprezą plenerową związaną z tradycyjną muzyką i tańcami z Polski i z Francji. W tym roku gościmy w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego w Granicy w Puszczy Kampinoskiej.

Numinosum Festival

www.folk24.pl | 2017-07-15

Numinosum Festival - (dawny Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival) Wystąpią: Parasol (Francja), Gerard Gordon (Francja), Eric Thézé (Francja), Geronimo (Belgia), Kożuch, Kapela Brodów, duet Ceili i inni. Szczegółowy program na stronie festiwalu.

Numinosum Festival 2017

www.kiwiportal.pl | 2017-07-15

NADCHODZI KOLEJNA EDYCJA FESTIWALU! Zapraszamy Was serdecznie na tegoroczny NUMINOSUM Festival (dotychczas znany pod nazwą \"Oskar Kolberg\'s Folk Lore Festival\"). W tym roku odbędzie się nie w samej Warszawie, a w cudownej podwarszawskiej wsi Granica w gminie Kampinos, wśród lasów i pól.

Tańce w Granicy

puszczakampinoska.blogspot.com | 2017-07-15

Pozostajemy w okolicach Kampinosu, a konkretnie w Granicy. W dniach 31 sierpnia – 3 września zawita tam nietypowa impreza: Numinosum Festival dotychczas znany pod nazwą \"Oskar Kolberg\'s Folk Lore Festival\".

Markowy program: Festiwal Numinosum

www.rdc.pl | 2017-07-11

Natalia Klamann i Wojciech Bedyński opowiadali o Festiwalu Numinosum, czyli imprezie plenerowej związanej z tradycyjną muzyką i tańcami z Polski i z Francji. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego w Granicy w Puszczy Kampinoskiej.

Markowy program: Festiwal Numinosum

www.rdc.pl | 2017-07-11

Natalia Klamann i Wojciech Bedyński opowiadali o Festiwalu Numinosum, czyli imprezie plenerowej związanej z tradycyjną muzyką i tańcami z Polski i z Francji. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Skansenie Budownictwa Puszczańskiego w Granicy w Puszczy Kampinoskiej.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.08.2017 02:02