Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciek Gryko

Maciek Gryko

Olsztyn, Polska

Mam na imię Maciej i mieszkam w Olsztynie. Rocznik 79. Zodiakalny, uparty Baran. W wieku 10 lat przeszedłem skomplikowaną operację w szpitalu, jednak nie wszystko ułożyło się dobrze i zapadłem w stan śmierci klinicznej. Po długiej walce udało się mnie odratować jednak całkowicie straciłem słuch. To jednak tylko pomogło mi rozwijać swoje pasje i realizować marzenia.
Zacząłem się angażować w rozmaite projekty kulturalno - artystyczne, oraz w promocję sportu, jako zapalony koszykarz. Osiągnąłem wiele sukcesów, pracowałem przy bardzo ciekawych projektach.
Aktualnie moja uwaga skupiona jest przy projekcie Faces of Burning Man.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Tomasz Woźniak

Tomasz Woźniak

Iława, Polska

Tomasz Woźniak, społecznik, animator kultury, freelancer branży eventowej. Od wielu lat czynnie zaangażowany życie kulturalne i sportowe miasta Iława realizując różnego rodzaju projekty edukacyjne. Organizator imprez.


13449 PLN z 12000 PLN

157 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

112%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2018.

Faces of Burning Man - projekt dokumentalny.

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Projekt  dokumentalny „Faces of Burning Man”.

 

Za namową Przyjaciół i przy ich wsparciu tworzę projekt „Faces of Burning Man”, ponieważ to dla mnie ogromna szansa. Czasu nie zostało wiele jednak wiem, że razem z Wami uda się wszystko!

MOJA HISTORIA

Chciałbym się Wam przedstawić. Mam na imię Maciej, rocznik 79. Mieszkam w Olsztynie. Zrządzeniem losu w wieku 10 lat przeszedłem skomplikowaną operację. Miałem problem ze szpikiem kostnym i trafiłem do szpitala częściowo sparaliżowany. W trakcie operacji przeszedłem śmierć kliniczną w wyniku czego całkowicie straciłem słuch. Tak moi drodzy, kompletnie nic nie słyszę. Ponad 3 miesiące szpitala, rok rehabilitacji…Trudne czasy dla 10-cio letniego dzieciaka ale żyję dalej i tylko to się liczy.

Z biegiem czasu zaangażowałem się w street art, sport i jego promocję. Uczestniczyłem w różnych wydarzeniach, tworzyłem wiele eventów. Dzięki konsekwentnej, ciężkiej pracy udało mi się osiągnąć kilka większych sukcesów. Poznałem wiele niesamowitych osób i bariera jaką początkowo był brak słuchu została przełamana. Tak jest do dziś, bo nie chcę aby moja niepełnosprawność była przeszkodą w realizacji pasji.

Za namową przyjaciół tworzę ten projekt z wiarą, że uda się go zrealizować.

MARZENIE

Ale po kolei. Od 4 lat jestem uczestnikiem Burning Man, w Nevadzie, USA. Pojechałem tam ponieważ to wyzwanie miało mi udowodnić, że brak słuchu nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. Burning Man jest niesamowitym wydarzeniem kulturalno - artystycznym. Przygotowałem nawet swój projekt, dotyczący osób niesłyszących, jednak jeszcze nie został zrealizowany. Na Burning Man zainicjowałem swój autorski projekt „Faces of Burning Man”. Jest to kolekcja kilku tysięcy zdjęć, które udało mi się zrobić w ciągu tych 4 lat. Większość to portrety uczestników, niesamowicie barwnych postaci. Z tych zdjęć planuję w niedalekiej przyszłości wydać album dokumentalny. Moja praca na rzecz organizacji Burning Man została doceniona. Dostałem nominację na oficjalnego fotografa dokumentalistę – Burning Man DOC Team. Jako jedyna osoba z Polski. Jest to niesamowicie prestiżowe wyróżnienie i możliwość pracy z najlepszymi fotografami świata.

 

Jednak…

Koszty zorganizowania takiego wyjazdu przerastają moje możliwości. Trudno policzyć z ilu szczegółów składa się taki wyjazd. Trzeba dopracować setki spraw. Zakupić sprzęt kempingowy, jedzenie, wodę, załatwić transport, hotele przed i po. Lista wydatków jest bardzo długa. Sam bilet lotniczy do USA to ogromny wydatek.

WSPARCIE

Cóż…Nie zawsze można w pojedynkę osiągnąć sukces. Dlatego zwracam się do Was wszystkich o wsparcie tego projektu. Wiem, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie osiągnąć sukces i go osiągniemy. Celem jezt zebranie niebagatelnej kwoty 12000 PLN (3000$).

 

Burning Man zaczyna się 26 sierpnia. Kampania potrwa 30 dni. Wierzę w Was.

Dziękuję.

Update 09.07.2018.
Kochani Przyjaciele. W dniu dzisiejszym przekroczyliśmy 50% zbiórki na naszej kampanii! Jeśli obdarzycie mnój projekt jeszcze większym zaufaniem jesteśmy w stanie uzbierać więcej niż założona kwota. To byłoby wspaniałe.
Jeśli uda nam się ten cel osiągnąć, nadwyżka zostanie przeznaczona na poza dodatkowymi nagrodami:

-15.000PLN - dodatkowe nagrody oraz obiektyw firmy Sigma 70-200 F/2.8 EX DG APO OS HSM

-20.000PLN - w przypadku osiągnięcia takiego pułapu powstanie limitowana seria koszulek, już ja się zatroszczę o design i druk, otrzymają je wylosowane osoby które dokonały najwyższych wpłat, oraz jak i wyżej obiektyw Sigma 70-200 F/2.8 EX DG APO OS HSM

- powyżej 20.000, wszystko jak wyżej z tym, że zrobię co w mojej mocy aby JEDNA osoba otrzymała bilet na następną edycję BURNING MAN.

Jesteśmy na dobrej drodze w realizacji. Jest Was tylu, wsparcie jest wspaniałe. Dziękuję!
Magic.

Zdjęc udało mi się zrobić tysiące. W albumie który planuje wydać pojawi się dużo więcej. Fotografie tworzę przy pomocy aparatu NIKON D7100, używając obiektywów firmy Sigma 17-55mm 2.8 EX HSM oraz 10mm FISHEYE 2.8 DC HSM. W komplecie jest lampa NIKON Speedlight SB-910. Zestaw uzupełnia profesjonalny statyw. Do edycji zdjęc uzywam oprogramowania ADOBE, Gdy pytam ludzi o zdjęcie, rozdaję też naklejki, z moim festiwalowym imieniem oraz kontaktem do mnie, jest to pamiatka i forma kontaktu. Działa :)

Trochę wspomnień z Burning Man 2016.

RZEŹBA.

 W trakcie podróży, inspirowany sztuką Burning Man, stworzłem swój projekt instalacji artystycznej nazwanej "Hołd dla niesłyszących". Przedstawia sylwetkę człowieka, dzwigającą wielkie ludzkie ucho. Stopy postaci są oplecione ludzkimi rękami. Symbolizują one trudności, przeszkadzają w osiągnięciu celu. W 2016 przyznano mi grant 10.000$ na stworzenie projektu. Jednak nie udało mi się zebrać grupy ludzi do budowy. Tak więc rzeźba powstanie w przyszłości. Miniatura trafiła do Kalifornijskiej Szkoły dla Głuchych (CSD) we Fremont. Ludzie byli zachwyceni pomysłem. Do budowy chcę użyć drewna i materiału. Finalnie planuję projekt spalić. Symbolika.

                                         

                                          Tak prezentuje się szkic, który stworzył  mój przyjaciel, rysownik komiksów:

                                                                       A Tak prezentuje się wizualizacja 3D

                                                 I wreszcie miniatura w centrum The Playa, Black Rock City

                                                      Jestem pewien, że ten projekt zostanie zrealizowany w 2019.

 

Tymczasem chcę się z Wami podzielic swoimi pracami artystycznymi, graffiti.

20 YEARS IN THE GAME, 1995-2015, Olsztyn, Polska

MICHAEL JORDAN, BROKENBALL vol.8,Iława, Polska

BROKENBALLvol.5, Iława, Polska

FC BARCELONA - LECHIA GDANSK, mecz towarzyski, flaga stworzona przeze mnie i kilku przyjaciół.

Darla my friend from California, USA.

Peter, my friend from Alberta, Canada.

 

ABY SIE SKONTAKTOWAĆ ZE MNĄ:

e-mail: maciekscara@gmail.com

e-mail kampani: minardi@o2.pl

Skype: scara_knows

https://www.facebook.com/maciek.gryko

 

 

 Każda wpłata to nagroda ... w tym temacie i nie tylko wspierają mnie, za co szalenie dziękuję:

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Z Olsztyna do Nevady. Wyjątkowe wyróżnienie artysty z Olsztyna

olsztyn.wm.pl | 2018-07-05

Maciek Gryko, artysta z Olsztyna, nie słyszy, ale to nie przeszkadza mu realizować wielkich przedsięwzięć. Teraz zbiera pieniądze na wyjazd do Nevady. Burning Man to spotkanie ludzi z całego świata, eksperyment społeczno-artystyczny.

Olsztynianin jedynym Polakiem w elitarnym gronie. Potrzebuje wsparcia finansowego

www.olsztyn.com.pl | 2018-07-05

Maciej Gryko jest olsztyńskim aktywistą i dokumentalistą. Artysta, mając 10 lat, w wyniku skomplikowanej operacji przeszedł w stan śmierci klinicznej. Lekarzom udało się go uratować, ale stracił słuch. Mężczyzna nie poddał się i dzięki pasji i zaangażowaniu trafił do elitarnego grona Burning Man.

Pierwszy polski dokumentalista na Burning Man

www.olsztyn.eu | 2018-07-04

Maciej Gryko to niesłyszący olsztyński aktywista. W wyniku skomplikowanej operacji w szpitalu, przechodząc stan śmierci klinicznej stracił całkowicie słuch. Miało to miejsce gdy miał 10 lat. Szanse na wyjście z choroby były niemal zerowe jednak Maciejowi udało się przeżyć...

Niesłyszący artysta znalazł się w elicie. Ale nie ma środków na wyjazd do USA

wiadomosci.onet.pl | 2018-07-03

-Na podróż w obie strony i udział w imprezie będzie potrzebował około 5 tys. dolarów -Zależy mu na udziale w Burning Man, bo dzięki temu może się przed nim otworzyć wiele drzwi do kariery -W planach ma stworzenie rzeźby, którą potem spali

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.08.2018 22:10