Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Nad Białką

Stowarzyszenie Nad Białką

Wisła

Grupa nauczycieli i pracowników administracji Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem powołała do życia stowarzyszenie Nad Białką. Zadaniem stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju placówki i poszerzanie oferty edukacyjnej szkoły. W ramach działalności stowarzyszenia w naszej szkole odbyło się już wiele warsztatów przeznaczonych dla naszych podopiecznych. Stowarzyszenie nie boi się nowych wyzwań i dlatego podejmuje coraz to ciekawsze i odważne przedsięwzięcia, poszerzając tym samym ofertę edukacyjną dla uczniów szkoły i mieszkańców Wisły Czarne.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12941 PLN z 11000 PLN

108 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014.

FabLab Wisła Czarne - zbudujemy drukarkę 3D

O projekcie

 

facebook strona news

    projekt tygodnia

nadwyzkazajawkaprojektmiejsce dlaczego pomóc

kontakt

 

Media o Twoim projekcie:

Uczniowie i super technologie

www.radio.katowice.pl | 2014-02-05

Drukarka 3D powstaje w Wiśle Czarnem, a wszystko to, nie w super naukowym laboratorium, tylko w szkole podstawowej, w której uczniowie nauczą się obsługiwać i budować maszyny sterowane cyfrowo.

Polska szkoła chce zbudować drukarkę 3D

tech.pb.pl | 2014-01-29

W malowniczej Wiśle grupa młodych pasjonatów chce udowodnić, że jak się czegoś chce, to wszystko jest możliwe - nawet skonstruowanie w szkole drukarki 3D.

W polskiej szkole podstawowej powstanie drukarka 3D, a uczniowie będą uczyć się jej obsługi

www.spidersweb.pl | 2014-01-28

Niewielka, licząca zaledwie kilkadziesiąt osób szkoła podstawowa w południowej Polsce. Co robią uczniowie w ramach zajęć dodatkowych? Drukarkę 3D, która najpierw zostanie w ramach nowego projektu stworzona na miejscu, a następnie młodzi entuzjaści nowych technologii poznają tajniki jej obsługi.

FabLab w Wiśle Czarnem

wiadomosci.ox.pl | 2014-01-18

W Wiśle Czarnem powstawać będzie drukarka 3D, a uczniowie nauczą się obsługiwać i budować maszyny sterowane cyfrowo CNC. Wszystko w ramach projektu FabLab(Fabrication Laboratory).

Uczniowie z Wisły chcą zbudować drukarkę 3D. Potrzebują wsparcia

gazetacodzienna.pl | 2014-01-09

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle Czarnem biorą udział w projekcie, którego celem jest zbudowanie drukarki 3D, ale żeby tak się stało potrzebne jest wsparcie. Do 30 stycznia w serwisie Polakpotrafi.pl trwa zbiórka na ten cel.
Drukarka 3D ma zostać zbudowana w ramach powstającej w szkole pracowni FabLab'u, czyli swego rodzaju małego laboratorium, w której można zmienić swoje projekty w realne, namacalne rzeczy. W pracowni, która powstała w dawnym szkolnym archiwum, mają się odbywać różnego rodzaju warsztaty nakierowane na naukę nowych technologii, cyfrowego wytwarzania i samodzielnego budowania różnych urządzeń. Pomieszczenie zostało przystosowane przez samych uczniów. Pod nadzorem dorosłych najpierw je posprzątali, a potem pomalowali.

Pomóżmy w realizacji ciekawego projektu!

www.wisla.pl | 2014-01-09

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wiśle Czarnem poszerza coraz bardziej propozycje skierowane do dzieci. Od pewnego czasu w szkole powstaje pracownia technologiczna FabLab. Będzie to miejsce gdzie odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty nakierowane na naukę nowych technologii, cyfrowego wytwarzania i samodzielnego budowania różnych urządzeń. Przygotowaliśmy w związku z tym specjalny projekt na portalu finansowania społecznościowego polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.01.2014 18:06