Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krakowski Teatr Uliczny: Scena Kalejdoskop

Krakowski Teatr Uliczny: Scena Kalejdoskop

Kraków, Polska

Scena Kalejdoskop to teatr niezależny, dzięki temu działający bez żadnych ograniczeń. Nie skrępowana kreacja dała podwaliny do stworzenia oryginalnej przestrzeni artystycznej.Teatr Scena Kalejdoskop zajmuje się realizacją widowisk (spektakle plenerowe, uliczne, kostiumowe) oraz happeningów.

Pasja i zaangażowanie w tworzeniu każdego projektu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi z udziałem m.in. aktorów na szczudłach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1005 PLN z 9500 PLN

25 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

10%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2017.

Eunika - ekranizacja spektaklu teatru ulicznego

O projekcie

CEL:

Celem projektu jest sfinansowanie profesjonalnego nagrania video naszego spektaklu, a także stworzenie części kostiumów i elementów scenografii.

Połączenie środków teatralnych z możliwościami sztuki filmowej stworzy dzieło o zupełnie nowym wymiarze, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Dzi
ęki profesjonalnemu portfolio i podniesieniu walorów estetycznych widowiska będziemy mieli możliwość aplikowania na najbardziej prestiżowe festiwale teatrów ulicznych na świecie.

 

I o to chodzi! :)

O PROJEKCIE:

Eunika - imię pochodzenia greckiego, składające się ze słów eu "dobrze" oraz nike "zwycięstwo"

Idea teatru ulicznego nadal jest w Polsce pewną osobliwością, dlatego chcemy ją propagować. Jesteśmy przekonani, że obejrzenie naszego filmu zachęci każdego do zobaczenia takiego spektaklu na żywo - I to nie tylko w Polsce!

Film, który zamierzamy przygotować w różnych wersjach językowych będzie doskonałym środkiem promocji polskiego teatru ulicznego za granicą! :)

O SPEKTAKLU:

Niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów „Sceny Kalejdoskop” oparte na motywach powieści Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Artyści SK, chcąc uwypuklić baśniowość sztuki, umieścili akcję w/w powieści w świecie cyrku. 
Eunika zasypiając przenosi się do fantastycznego świata, gdzie poznaje wielu niezwykłych przyjaciół. Tytułowa bohaterka wędruje z widzem przez cyrkowe krainy wyobraźni, napotyka na swojej drodze niesamowite postacie, nieziemskie zwierzęta i surrealistyczne istoty.
Dziewczynka, przeżywając niezwykłe przygody, coraz głębiej zanurza się w świat wyobraźni, który zauroczył ją bez reszty...

Czy Eunika znajdzie drogę do świata realnego, a być może, co ważniejsze, czy będzie chciała o tego świata powrócić?

O NAS:

Scena Kalejdoskop to teatr niezależny, dzięki czemu działający bez żadnych ograniczeń. Nieskrępowana kreacja dała podwaliny do stworzenia oryginalnej przestrzeni artystycznej. Teatr Scena Kalejdoskop zajmuje się realizacją widowisk (spektakl plenerowe, uliczne, kostiumowe) oraz happeningów.

Pasja i zaangażowanie w tworzeniu każdego projektu i zaangażowanie w tworzenia każdego projektu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi i widowiskami uliczno-plenerowymi z udziałem m. in. aktorów na szczudłach.

KIM JESTEŚMY:

 

Piotr Kulczyk (dyrektor art. scenariusz, produkcja) - założyciel i szef KTU "Scena Kalejdoskop". Uzależniony od niezależności i napędzany pasją oraz potrzebą spełniania marzeń pędzi z teatrem po Europie i Świecie szerokim. Uważa, że ciągle ma 18 lat i bez pardonu spija energię z młodszych kolegów :) Poza tym pisze, reżyseruje, gra oraz zajmuje się organizacją życia "Sceny Kalejdoskop". 

Michał Brańka (scenariusz, reżyseria) - człowiek dwóch prędkości, bo pracuje jak szalony (instruktor teatralny, animator kultury, aktor, klown), a prywatnie uwielbia ciszę, spokój i wędrówki. Czasem troszkę muzykuje i marzy, żeby stało się to znaczącą częścią jego życia. Artystycznie najbardziej lubi to, co nieoczywiste lub niespieszne. Najbliższe cele: mieć cudnego kota, zrobić sobie tatuaże, zrównoważyć swoje prędkości.

Ewa Pieczyńska (wykonawca) - kociara w każdym calu. Dla zwierząt zrobi wszystko, dlatego kształci się i chce zostać behawiorystą, aby pomagać i polepszać życie czworonogów. Jej pasją są góry, dlatego każdą wolną chwilę poświęca na wędrówki, które doprowadziły ją do zdobycia Mont Blanc. Gdyby tylko mogła, to zaszyłaby się w lesie i tam spędziła całe swoje życie (zapewne otoczona całą gromadą kotów).

Szymon Maziarz (wykonawca) - muzealnik, człowiek niedokończonych spraw, miłośnik filmowych adaptacji komiksów. Zawieszony między Krakowem a Wadowicami. Interesuje się wieloma tematami - każdym po trochy - chemia, astronomia, żonglerka, napisanie magisterki. Znany z szerokiej gamy sucharów. Gdyby był superbohaterem jego zdolnością byłby słowotok, którym atakuje swoich współpodróżników.

Karolina Gugała (wykonawca) - aktywistka, animatorka, aktorka, autostopowiczka, której największą pasją są ludzie. Zajmuje się pracą w środowisku lokalnym, wychowywaniem młodzieży i dzieci oraz aktywizowaniem do działania. Wolne chwile poświęca poznawaniu innych kultur. Uwielbia jak dużo się dzieje. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, a do każdego celu prowadzi więcej niż jedna droga.

Łukasz Łachman (wykonawca) - jego życiową dewizą jest równowaga. Być może z tego powodu jego pierwszą miłością była gimnastyka sportowa. Otwarty na wszystko co nowe, woli słuchać niż mówić. Uwielbia podróże do tego stopnia, iż jego pierwszym (i chyba ostatnim) samochodem stał się stary van, którego przerabia na hipisowskie wspomnienie San Francisco. Na codzień pochłonięty wykonywaniem milionów spraw dla milionów ludzi.

Anna Gurdek (wykonawca) - absolwentka Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, z zamiłowania ilustrator. Z teatrem zwiazana od kilkunastu lat, bez przerwy rozwija sie w tym kierunku. W zaciszu domu zgłębia tajniki grafiki przy dźwiękach dobiegających z każdego kąta. Uwielbia kreatywną pracę z dziećmi, dobrą muzykę oraz spontaniczne podróże.

Tomasz Kowalczyk (wykonawca) - posiadacz charakterystycznego, zaraźliwego śmiechu. Oddany miłośnik gry w squasha, potrafi w niego grać nawet na próbach - bez rakiety ani piłki z radością odbija sobie od ścian. Fan seriali paradokumentalnych, uzależniony od telefonu, sympatyczny i otwarty.

Aleksandra Warchał (wykonawca) - scena od zawsze była jej "miejscem na ziemi". Tańczy od dziecka, ale ciągle było jej mało, więc postanowiła połączyć taniec z aktorstwem. Pracując w Szkole Tańca Pasja jako instruktor i Scenie Kalejdoskop spełnia się zarówno jako tancerka, aktorka ,szczudlarka, jak i animatorka kultury. Jest współzałożycielką Teatru KEKS. W wolnych chwilach... buja w obłokach. 

Szymon Jakubowski (wykonawca) - tajemniczy człowiek, bliżej znany jako „Andżej Kmicic”. Rubaszny i sympatyczny facet, który Do Sceny Kalejdoskop trafił przypadkiem - jeździł sobie na monocyklu w okolicach AGH, aż tu nagle złapał go Szymon M. i zaprosił na próbę. I tak oto został, wnosząc razem z sobą także dużo energii i smacznych dowcipów.

Paulina Kwaśniewska-Urban (dobry duszek projektu) - uzależniona od literatury i teatru. Italianistka, przekładoznawca, doktorantka literaturoznawstwa, łączy pasję z pracą i, gdy nie gra w naszym teatrze, zajmuje się badaniami nad komedią dell’arte i przekładem włoskich tekstów teatralnych. Gdy tylko udaje jej się znaleźć wolną chwilę i wygrzebać resztki drobnych z kieszeni pakuje plecak i wyrusza poznawać świat.

Adrian Czerwiec (dobry duszek projektu) - prawilny chłopak z Nowej Huty, gdzie stawiał pierwsze kroki happenerskie. Członek pierwszego składu "Euniki", żongler, zwierzak sceniczny i prawdziwa, energetyczna petarda. Obecnie zdobywa kolejne artystyczne Krainy (również Cyrku) i wspiera nas na odległość. Wszyscy za nim tęsknią: od stycznia do grudnia, ale zwłaszcza w czerwcu. 

NAGRODY:

5 - 9 zł: imienne podziękowanie na fb
10 - 20 zł: imienne podziękowanie na www
20 - 34 zł: filmik z osobistym podziękowaniem na youtube :)
35 - 49 zł: podziękowania na youtube, fb i www, a także osobisty mail :)
50 - 74 zł: podziękowania na youtube, fb i www oraz plakat spektaklu* (bardzo piękny! ozdobi ścianę) :)

75 - 99 zł: podziękowania na youtube, fb i www oraz plakat spektaklu ze specjalną dedykacją i podpisami! :)
100 - 199 zł: podziękowania na fb i www, plakat (z podpisami i dedykacją!) oraz tradycyjna pocztówka-niepodzianka od nas przesłana z najbliższego wyjazdu zagranicznego :)
200 - 299 zł: ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :)** + plakat (z podpisami i dedykacją!) + podziękowania na www i fb

300 - 499 zł: osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + super-torba + podziękowania na www i fb
500 - 749 zł: film w wersji elektronicznej - przedpremierowo! :) + imienne podziękowanie w napisach końcowych! :) + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :)** + imienne podziękowanie na fb i www

750 - 999 zł: specjalne zaproszenie na plan filmowy podczas nagrania! :) + film w wersji elektronicznej - przedpremierowo! :) + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + imienne podziękowanie na fb, www i w napisach końcowych
1000 - 4999 zł: specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako sponsor! + specjalne zaproszenie na plan filmowy podczas nagrania! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb
2500 zł: zaproszenie VIP na jeden z naszych wyjazdów wyjazdów! :) + specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako ZŁOTY sponsor! + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb 
Podczas ostnich 30 dni trwania projektu pojawi si
ę kilka nagrody PREMIUM.  Nagrodami będą między innymi realizacje naszych spektakli
Oto pierwsza z nich.

6000 zł
: realizacja widowiska ogniowo pirotechnicznego pt "Łuczywo"

+ specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako PREMIUM SPONSOR! + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb3500 zł: realizacja happeningu szczudlarze na ślubie pt  "Anioły"
+ specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako SREBRNY SPONSOR! + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb
3000 zł: "Zagraniczna Wycieczka" czyli wyjazd z Krakowskim Teatrem Ulicznym na zagraniczny festiwal teatrów ulicznych
+ specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako PREMIUM SPONSOR! + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb

3000 zł: "Zagraniczna Wycieczka" - wyjazd z Krakowskim Teatrem Ulicznym na zagraniczny festiwal teatrów ulicznych
+ specjalne DVD z filmem - przedpremierowo! :) + wymienienie w napisach jako PREMIUM SPONSOR! + osobiste zaproszenie na jedną z naszych prób, a na niej lekcja szczudlarstwa lub żonglerki! :) + plakat spektaklu z osobistą dedykacją i podpisami :) + piękna poduszka z motywem spektaklu na baśniowe sny! :) + ekologiczna super-torba z naszą grafiką! :) + imienne podziękowanie na www i fb.

* plakat zostanie wydrukowany w formacie A3, bezpiecznie zapakowany oraz wysłany pocztą
** zdjęcia toreb oraz poduszek są wizualizacją, więc wielkość wydruku może być nieznacznie inna niż na zdjęciach: nagrody odpowiednio zapakujemy i wyślemy pocztą :)

***  zapewniamy realizację widowiska "Łuczywo" do 400 km od Krakowa.
***zapewniamy realizację happaningu "Anioły"do 150 km od Krakowa.
***** miejsce i data wyjazdu na zagraniczny festiwal teatrów ulicznych do ustaleniaz

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE! :)

 

WIĘCEJ O NAS W SIECI:

facebook 
fanpage projektu

strona internetowa

nasze inne inicjatywy: szczudlarze | malowanie twarzy

Media o Twoim projekcie:

Eunika na Ulicy czyli wspomnienie Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

teatralny.pl | 2017-09-08

Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” pokazał swój spektakl Eunika w krainie cyrku, w którym tytułowa bohaterka, podobnie jak Alicja, budzi się w fantastycznym, odrealnionym świecie. Kraina, do której trafia dziewczyna, w tym wypadku nosi znamiona cyrku – wypełniają ją magicy, szczudlarze, mon

Eunika na walizakch :)

insociety.ro | 2017-09-07

Evenimentul ce se va desfășura în perioada 7-8 octombrie va fi pus în scenă de actorii teatrului din Cracovia, „Scena Kalejdoskop” și reprezintă o formă atipică a spectacolului de teatru, potrivit informațiilor transmise de către pe pagina de facebook .

Eunika wobjęciach dymu i nocy. Nocny cyrk dla dzieci.

mokdebica.pl | 2017-09-06

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na niezwykłe widowisko teatralne pt. „Eunika w krainie cyrku” w wykonaniu aktorów krakowskiej „Sceny Kalejdoskop”. Plenerowy spektakl, adresowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, wystawiony zostanie na dębickim Rynku 24 lipca o godz.21

Enika odwiedziła Warszawę

www.wck-wawer.pl | 2017-09-06

„Eunika…” zachwyca nie tylko obrazem, dźwiękiem, plastyką ciała, grą aktorów czy efektami specjalnymi, ale przede wszystkim uczy.

Eunika jedzie do Rumunii

it.eventbu.com | 2017-09-06

Unusual theatrical spectacle performed by the actors from „Scena Kalejdoskop”, based on the novel by Lewis Carroll \"Alice in Wonderland\". The SK artists undertook quite a challenge, namely they moved the action of the above-mentioned novel to the world of circus.

Eunika w Krainie Cyrku na FoodTrack Festiwalu

mck.skarzysko.pl | 2017-09-04

W sobotę 2 września 2017 r. Plac Staffa zamienił się w krainę czarów a wszystko za sprawą krakowskiego Teatru Scena Kalejdoskop. Teatr zajmuje się realizacją widowisk, spektakli plenerowych, ulicznych oraz happeningów.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2017 22:10