Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

reart

reart

Rzeszów

ReArt Management - opieka managerska aktualne projekty:

Ida Zalewska
Eskaubei i Tomek Nowak Quartet
Kuba Płużek

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10813 PLN z 7000 PLN

127 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

154%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2014.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet - nagranie albumu

O projekcie

CEL:

Naszym celem jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie pierwszego albumu grupy. Wspólna praca i koncerty uświadomiły nam, że warto uwiecznić kompozycje Tomka Nowaka, teksty Skubiego, zmysł improwizacyjny członków zespołu i chemię, która wytworzyła się pomiędzy nami. Wierzymy, że łącząc klasyczne jazzowe instrumentarium z rapem i improwizacjami robimy coś, po co w Polsce sięga sie rzadko a nawet jeśli, to nie w formie płyt a raczej okazjonalnych występów. Poza wszystkim każdy członek bandu, to niepowtarzalna muzyczna indywidualność.

Pomóż nam zebrać fundusze na nagranie i wydanie debiutanckiego albumu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet - formacji, którą tworzą wybitni muzycy mający na koncie współpracę z takimi ludźmi jak Nigel Kennedy, Leszek Możdżer, Janusz Muniak, Randy Brecker, O.S.T.R., Jarosław Śmietana, Bernard Maseli, Yaron Stavi, Troy Miller, Tim Richards, Zbigniew Jakubek czy Dj Eprom.

Pomóż nam rozpocząć nowy rozdział w łączeniu jazzu z rapem w sposób stały, wzbogacający dorobek polskiej fonografii, a nie tylko okazjonalny. Tomek Nowak, Filip Mozul, Kuba Płużek, Alan Wykpisz i Eskaubei są warci Twojego wsparcia :)

 

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

To projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce (Eskaubei) i muzykę świetnego trębacza (Tomek Nowak) znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

 

Tomek Nowak (trumpet)

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Wojtasika.  Wyróżniany i nagradzany na festiwalach: Jazz Juniors, Międzynarodowym Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.
Współpracował m.in. z: Leszkiem Możdżerem, Jarkiem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Wojtkiem Waglewskim. Od 2003 roku koncertuje i nagrywa ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedy. Podczas swojego kilkuletniego pobytu w Wielkiej Brytanii współpracował z czołówką londyńskiej sceny jazzowej i soulowej m.in. z Yaronem Stavi, Timem Richardsem, Xantone Blacq czy Troyem Millerem. Koncertował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i klubach jazzowych w Europie m.in. Royal Albert Hall w Londynie, Filharmonii Berlińskiej, Theatre des Champes Elysees w Paryżu oraz Ronnie Scott's w Lodynie czy Quasimodo w Berlinie.

 

Kuba Płużek (keys)

Mimo młodego wieku współpracował już z artystami tej rangi, co m. in. Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Maciej Sikała, Stanisław Soyka i Piotr Baron. Występował też na festiwalach w Polsce, Litwie, Ukrainie, Bułgarii, Francji, Szwajcarii (Montreux Jazz Festival), Niemczech i Austrii. Jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej w konkursie towarzyszącym festiwalowi Jazz nad Odrą w 2010 r.
1 kwietnia 2014 roku nakładem V Records ukazała się jego debiutancka płyta „First Album”. 

Przez Jazz Forum okrzyknięty „Nowa nadzieją polskiego jazzu”, która „w fenomenalny sposób łączy instrumentalną wirtuozerię z wielką wiedzą o historii i teraźniejszości muzyki improwizowanej.”

 

Laureat konkursów:

Festiwal pianistów jazzowych w Warszawie, Konkurs standardów jazzowych w Siedlcach, Jazz Juniors w Krakowie, Złota Tarka, Jazz nad Odrą, International jazz Competition w Tarnowie

Finalista i wyróżnienie w Montreux Piano Competition !

 

Dyskografia:

Arek Skolik Special Trio „Detour Ahead”

Jarek Bothur Quartet „Lilla Chezquiz”

Irek Dudek „Bluesy” (Fryderyk 2011 w kat. „Blues”)

Ida Zalewska „As sung by Billie Holiday”

Arek Skolik/Kuba Płużek- „Wpoprzek”

Kuba Płużek „First Album”

 

Alan Wykpisz (bass)  

W 2008 roku uczestniczył w warsztatach bluesowych „ Blues nad Bobrem” w Bolesławcu, gdzie zdobył nagrodę dla najlepszego kontrabasisty.

W 2010 roku został członkiem „KHW Wesoła – Happy Big Band” Mirosława Kaszuby. W Marcu 2011 razem z Big Bandem wyruszył w trasę po USA i zdobył „Złotą Nagrodę” na „Wind Band Festiwal” w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W 2010 ukończył Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i z najlepszym wynikiem dostał się do Krakowskiej Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej do klasy kontrabasu Macieja Adamczaka. W Krakowie miał możliwość występowania na jednej scenie z Januszem Muniakiem, Marcinem Ślusarczykiem i innymi renomowanymi muzykami. 

W 2010 roku razem z pianistą Piotrem Orzechowskim, saksofonistą Mateuszem Śliwą oraz perkusistą Patrykiem doboszem rozpoczął projekt „HIGH DEFINITION”. Rok 2011 okazał się dla zespołu bardzo owocny. We wrześniu zdecydowali się spróbować swych sił w prestiżowym konkursie jakim jest „Jazz Hoeilaart” w Belgii, wygrywając w nim Grand Prix. W tym samym konkursie Alan Wykpisz został wyróżniony z grona wielu wspaniałych kontrabasistów z całego świata i otrzymał nagrodę „Best Bass Player 2011”. W październiku 2011 Wykpisz zdobył Grand Prix na „Krokus Jazz Festiwal” w Jeleniej Górze, w grudniu tego samego roku zajął trzecie miejsce na „Jazz Juniors in Cracow”. W styczniu 2012 High Definition zostało nagrodzone przez jazzarium.pl nagrodą dla „Najlepszej Polskiej Rewelacji Jazzowej 2011” Maj 2012 roku okazał się dla Alana bardzo owocny, wygrał wtedy wspólnie z High Definition trzy konkursy: „Young Jazz Project” jako Najlepszy Młody Zespół w Polsce (wygrywając trasę po USA), Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni oraz „Młody Debiut”. Przełomem była polska trasa ze słynnym amerykańskim trębaczem Randym Brekcerem, który określił High Definition mianem „jednego z najlepszych zespołów z jakimi kiedykolwiek grał”. Alen jest zwycięzcą prestiżowego „Honorable mention of Art at Bass Copenhagen 2012” zorganizowanego w sierpniu 2012 w Danii.

 

Filip Mozul (drums)

Grał z wieloma muzykami, zespołami z całej Polski jak i z zagranicy (Marek Raduli, Jacek Królik, Jan Pilch [Eastcom], Steven Logan, Ryszard Krawczuk [Funk de Nite], Sebastian Bernatowicz, Wojciech Groborz, Tadeusz Leśniak [Konfliktology], Paweł Mąciwoda, Janusz Radek, Sławomir Berny, Grażyna Brodzińska, Jacek Wójcicki, Łukasz Zagrobelny, Damian Aleksander, Marcin Jajkiewicz, Grażyna Łobaszewska, Kulturka, Monika Brodka, Kuba Molenda, Piotr Żaczek, Łukasz Targosz, Safri Duo, Saskia Laroo, Waren Byrth, Andy Stewlocks...) Grał na festiwalach muzycznych, m.in. Heineken Open'er Festival, Summer Jazz Festiwal "Piwnica pod Baranami", Summer Jazz Festiwal ''Drukarnia'', Tennis Jazz Festiwal, Summer Jazz Days Gdynia, kilka lat z rzędu na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie, Kaunas Jazz Festival [Litwa], Zappanale [Niemcy], 51 Zaduszki Jazzowe [Siedlce], Liburnia Jazz Festival [Chorwacja], Lato z Gwiazdami [z Januszem Radkiem], Festiwal Wolnych Ludzi [Kolo] Hit generator [z zespołem Energydrink].

Kilka lat temu wrócił z Nowego Jorku, gdzie działał jako muzyk sesyjny w Play Studios 30str, oraz Sae School 34 Herald Sq. Współpracował lub nadal współpracuje z zespołami: Trebunie Tutki, Agressiva 69, Just Landed [New York] Dj Blequ, Dj Kostek, Dj HDDCut i z wieloma innymi.

 

Eskaubei (rap)

Obecny na scenie od 16 lat, pionier hip-hopu na Podkarpaciu i jedna z najaktywniejszych postaci rodzimego undergroundu.
Współpracował z wieloma wykonawcami, m.in.: Lilu, Kada, NumerRaz, Deobson, Dj Eprom, Bernard Maseli, Tomasz Nowak, Emil Blef, Te-Tris, Peerzet, Dj Noriz, TMK Beatz, Pierrot, Patr00, Deobe/Dena, Duże Pe, Jimson, Wake Up Adina, StahuStah. Kaiteu, Emas, Homex, Tubas Składowski, Mango Collective.
Eskaubei jest autorem wielu nielegali, ep-ek, mixtape-ów m.in płyty „Znasz Tego Kota?”, która w 2005 roku została dołączona do magazynu „Ślizg” i weszła do kanonu polskiego podziemia. Raper jest dwukrotnym finalista Praga Hip Hop Festiwal. Jest jednym z pierwszych raperów, który zaczął współpracować z live bandem.
W lipcu 2012 Eskaubei & Funky Flow wystąpili na prestiżowym Pozytywne Wibracje Festiwal w Białymstoku obok Ani Rusowicz, Angie Stone i Omara zbierając pozytywne recenzje i będąc okrzykniętymi przez serwis jazzsoul.pl „największym pozytywnym zaskoczeniem festiwalu”.
Pod koniec 2012 roku ukazała się pierwsza hip hopowa płyta winylowa rodem z Podkarpacia: Eskaubei, Pietz - "Co by się nie działo"

W czerwcu 2013 roku Eskaubei wystąpił oraz współtworzył koncert Art Celebration / Jazz & Hip Hop odbywający się w ramach Wschodu Kultury / Europejskiego Stadionu Kultury gdzie pojawił się na scenie obok takich nazwisk jak: Ten Typ Mes, Dean Brown, Natalia i Paulina Przybysz, Bernard Maseli, Dj Eprom, Numer Raz, Jan Młynarski, Michał Grott, Robert Cichy, Tomasz Nowak, Zbigniew Jakubek. W celach promocyjnych powstał utwór “Pogadajmy”, który wyprodukował Dj Eprom a którym oprócz Eskaubei wystąpili: NumerRaz, Zbigniew Jakubek, Bernard Maseli i Tomasz Nowak.

Na co przeznaczymy zebraną kwotę?

- koszty studia

- koszty miksu i masteringu

- koszty tłoczenia

- koszty projektu okładki

- koszty druku i oprawy płyty

Co jeśli zbierzemy więcej?

To proste!

Jeśli uda nam się zebrać o 3 000 pln więcej to będziemy mogli dzięki temu zrealizować profesjonalny teledysk, który pomoże nam w dalszej promocji projektu.

Natomiast jeśli uda nam się zebrać o 5 000 więcej wybierzemy miasto, z którego wspierano nas najbardziej i zorganizujemy w nim koncert!

A co jeśli totalnie postanowicie nas zaskoczyć i zbierzemy o 10 000 więcej? Poza tym, że zrealizujemy oba powyższe, to będziemy mogli wydać limitowaną edycję naszego albumu na płycie winylowej!!!

Projekt chcemy zakończyć do końca października 2014.

My w sieci:

Facebook

YouTube

PATRONAT HONOROWY:

 

 

MECENAS PROJEKTU:

Media o Twoim projekcie:

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrają płytę dzięki zbiórce pieniędzy

rzeszow24.pl | 2014-09-18

RZESZÓW. Rzeszowska Plaza dołączyła się do zbiórki i została jednym z głównych sponsorów jazzowo-rapowego projektu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Między innymi dzięki finansowemu wsparciu formacja ta będzie mogła nagrać swoją pierwszą płytę. W ramach wdzięczności za przekazanie kwoty pieniędzy na nagranie płyty przełomie października i listopada muzycy zagrają specjalny koncert w atrium CH Plaza Rzeszów

Będzie płyta Eskaubei i Tomek Nowak Quartet !

www.radio.rzeszow.pl | 2014-09-17

Projekt w serwisie crowdfoundingowym polakpotrafi.pl, w którym celem było zebranie środków na zrealizowanie pierwszej płyty rzeszowsko krakowskiej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, został zrealizowany już przed jego zakończeniem. Jeszcze do 21 września można wspierać akcję i zagwarantować sobie np. otrzymanie płyty do rąk własnych.

ESKAUBEI I TOMEK NOWAK QUARTET WYDADZĄ PŁYTĘ – PIENIĄDZE ZEBRALI W INTERNECIE

blekitna.tv | 2014-09-17

Projekt w serwisie crowdfoundingowym polakpotrafi.pl, w którym celem było zebranie środków na zrealizowanie pierwszej płyty rzeszowsko-krakowskiej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, został zrealizowany już przed jego zakończeniem. Jeszcze do 21 września można wspierać akcję i zagwarantować sobie np. otrzymanie płyty do rąk własnych.

Będzie płyta Eskaubei i Tomek Nowak Quartet! Muzykom udało się zebrać fundusze

hej.rzeszow.pl | 2014-09-16

Pieniądze na wydanie pierwszej płyty rzeszowsko-krakowskiej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet zbierano w serwisie crowdfoundingowym polakpotrafi.pl. Akcja zakończyła się sukcesem przed wyznaczonym terminem!

ESKAUBEI I TOMEK NOWAK QUARTET – NAGRANIE ALBUMU / POLAKPOTRAFI.PL

www.getups.pl | 2014-08-28

Naszym celem jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie pierwszego albumu grupy. Wspólna praca i koncerty uświadomiły nam, że warto uwiecznić kompozycje Tomka Nowaka, teksty Skubiego, zmysł improwizacyjny członków zespołu i chemię, która wytworzyła się pomiędzy nami. Wierzymy, że łącząc klasyczne jazzowe instrumentarium z rapem i improwizacjami robimy coś, po co w Polsce sięga sie rzadko a nawet jeśli, to nie w formie płyt a raczej okazjonalnych występów. Poza wszystkim każdy członek bandu, to niepowtarzalna muzyczna indywidualność.

"Tysiące Miast" - nowe video od Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

glamrap.pl | 2014-08-27

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet łączącego grę utytułowanych jazzowych muzyków z rapem doświadczonego mc. „Tysiące Miast”, to utwór nigdzie wcześniej nie publikowany.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet "Tysiące Miast" - koncertowe video

www.popkiller.pl | 2014-08-27

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet łączącego grę utytułowanych jazzowych muzyków z rapem doświadczonego MC. "Tysiące Miast" to utwór nigdzie wcześniej niepublikowany. Nagrania dokonano podczas koncertu w Polskim Radiu Rzeszów 25 lipca 2014 roku. “Tysiące Miast” zwiastuje powstającą pierwszą płytę formacji, która zostanie zrealizowana w większości ze środków zebranych dzięki serwisowi crowdfundingowemu Polakpotrafi.pl.

„Tysiące Miast” – Eskaubei i Tomek Nowak Quartet [VIDEO].

rzeszow-news.pl | 2014-08-27

W internecie można obejrzeć pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Utwór „Tysiące Miast” został nagrany podczas koncertu w Polskim Radiu Rzeszów, który się odbył 25 lipca.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet – koncertowe video

muzyczny-krakow.eu | 2014-08-27

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne koncertowe video zespołu Eskaubei i Tomek Nowak Quartet łączącego grę utytułowanych jazzowych muzyków z rapem doświadczonego mc. „Tysiące Miast”, to utwór nigdzie wcześniej nie publikowany. Nagrania dokonano podczas koncertu w Polskim Radiu Rzeszów 25 lipca 2014 roku.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrywają płytę. Możesz ich wesprzeć.

jazzsoul.pl | 2014-08-22

Crowdfounding czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt. Z tej formy działalności postanowili również skorzystać muzycy tworzący jazzowo rapową formację Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Zespół składający się z wybitnych i utytułowanych instrumentalistów, a także doświadczonego, cenionego rapera, uruchomił w serwisie polakpotrafi.pl projekt mający na celu zebranie części funduszy na nagranie, zmiksowanie i wyprodukowanie pierwszej płyty zespołu.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrywają płytę. Możesz ich wesprzeć.

www.muzyk.net | 2014-08-20

Crowdfounding czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt. Z tej formy działalności postanowili również skorzystać muzycy tworzący jazzowo rapową formację Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrywają płytę przy pomocy crowdfundingu

www.popkiller.pl | 2014-08-20

Crowdfunding, czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt. Z tej formy działalności postanowili również skorzystać muzycy tworzący jazzowo-rapową formację Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Zespół składający się z wybitnych i utytułowanych instrumentalistów, a także doświadczonego, cenionego rapera, uruchomił w serwisie polakpotrafi.pl projekt mający na celu zebranie części funduszy na nagranie, zmiksowanie i wyprodukowanie pierwszej płyty zespołu.

Rzeszowski projekt będzie na płycie. Wsparło miasto

rzeszow.gazeta.pl | 2014-08-19

Po artykule w "Wyborczej" postanowiliśmy zaproponować Bartkowi Skubiszowi i Tomkowi Nowakowi zorganizowanie koncertu w Rzeszowie, wspierającego wydanie ich płyty - poinformowała Justyna Sokołowska, dyrektorka Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrywają płytę. Możesz ich wesprzeć.

www.radio.rzeszow.pl | 2014-08-18

Crowdfounding czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt. Z tej formy działalności postanowili również skorzystać muzycy tworzący jazzowo rapową formację Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Zespół składający się z wybitnych i utytułowanych instrumentalistów, a także doświadczonego, cenionego rapera, uruchomił w serwisie polakpotrafi.pl projekt mający na celu zebranie części funduszy na nagranie, zmiksowanie i wyprodukowanie pierwszej płyty zespołu

Płyta z crowdfundingu? Taki plan mają Eskaubei i Tomek Nowak Quartet

www.mmrzeszow.pl | 2014-08-14

Serwisy crowdfundingowe pomagają finansować różnego projekty poprzez społeczne wpłaty. Z tej formy wsparcia postanowiła skorzystać również rzeszowsko-krakowska grupa muzyczna tworzona przez rapera Bartosza Skubisza „Eskaubei" i Tomka Nowaka z jazzowej grupy „Tomek Nowak Quartet".

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet zbierają na album

www.scena.resinet.pl | 2014-08-13

Projekt muzyczny Eskaubei i Tomek Nowak Quartet właśnie wystartował ze zbieraniem funduszy na nagranie swojej debiutanckiej płyty. Zespół zbiera fundusze na stronie crowdfundingowej.

Jak się robi muzyczną fuzję w Rzeszowie

rzeszow.gazeta.pl | 2014-08-13

Raper z Rzeszowa i świetny jazzowy kwartet mają gotowy materiał na płytę, jakiej nie było na polskim rynku muzycznym. Chcą ją wydać i szukają wsparcia: jeśli dasz na nią 30 zł, dostaniesz gotowy album, dasz 3 tys. zł - muzycy zagrają dla ciebie prywatny koncert w wybranym miejscu.

Rzeszów - Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrają płytę dzięki crowdfoundingowi?

www.super-polska.pl | 2014-08-13

Crowdfounding czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt. Z tej formy działalności, której wielkim orędownikiem jest np Michał Urbaniak, korzysta również jazzowo rapowa formacja Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, tworzona przez muzyków z Krakowa i Rzeszowa. Zespół składający się z wybitnych i utytułowanych instrumentalistów, a także doświadczonego, cenionego rapera uruchomił w serwisie polakpotrafi.pl projekt mający na celu zebranie części funduszy na nagranie, zmiksowanie i wyprodukowanie pierwszej płyty zespołu.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet chcą wydać płytę. Pomożecie?

hej.rzeszow.pl | 2014-08-11

Grupa utalentowanych muzyków z Rzeszowa i Krakowa zamierza nagrać i wydać płytę dzięki crowdfoundingowi. Wesprzeć ich można na polakpotrafi.pl

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrają płytę dzięki crowdfoundingowi?

www.galicjusz.pl | 2014-08-11

Crowdfounding czyli współtworzenie i współfinansowanie projektów przez społeczność, staje się w Polsce coraz popularniejszy. Za oceanem artyści potrafili dzięki tego typu projektom wybijać się na sam szczyt.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet nagrają płytę przy wsparciu crowdfoundingu?

przemysl.naszemiasto.pl | 2014-08-11

Jazzowo rapowa formacja tworzona przez muzyków z Krakowa i Rzeszowa - Eskaubei i Tomek Nowak Quartet - chce wydać płytę przy wsparciu crowdfoundingu.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – POLAKPOTRAFI.PL

www.samedobrerzeczy.net | 2014-08-10

Naszym celem jest zebranie funduszy na nagranie i wydanie pierwszego albumu grupy. Wspólna praca i koncerty uświadomiły nam, że warto uwiecznić kompozycje Tomka Nowaka, teksty Skubiego, zmysł improwizacyjny członków zespołu i chemię, która wytworzyła się pomiędzy nami. Wierzymy, że łącząc klasyczne jazzowe instrumentarium z rapem i improwizacjami robimy coś, po co w Polsce sięga sie rzadko a nawet jeśli, to nie w formie płyt a raczej okazjonalnych występów. Poza wszystkim każdy członek bandu, to niepowtarzalna muzyczna indywidualność.

Nagrają płytę dzięki crowdfundingowi? – Przedsiębiorczy jazzmani i raper

przekarpacie.pl | 2014-08-08

W serwisie PolakPotrafi.pl wystartowała społecznościowa zbiórka-przedsprzedaż, która ma sfinansować nagranie i wydanie płyty Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Każdy (także Ty) może dorzucić kilka złotych i być częścią tego projektu. Przekazujący mniejsze kwoty otrzymają płytę, za większe można umieścić na płycie logotyp firmy, a nawet uzyskać prywatny koncert.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.09.2014 18:06