Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Daniel i Bartek

Daniel i Bartek

Rzeszów, Polska

Jesteśmy ludźmi ceniącymi sobie kontakt z innymi oraz umilanie czasu sobie i innym. Bardzo wysoko stawiamy ogólnie pojętą rozrywkę i współzawodnictwo. Lubimy ćwiczenia budujące współpracę w grupie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7076 PLN z 7000 PLN

101 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2016.

Portal Secret Rzeszów

O projekcie

Celem naszego projektu jest stworzenie w Rzeszowie nowych pokojów zagadek, czyli tzw. "Escape Roomów". Będzie to miejsce, gdzie każdy może przyjść z grupą znajomych i przetestować nie tylko swoją umiejętność logicznego myślenia, ale też współpracy w grupie pod presją czasu.

 

Najpierw odrobina historii. Tak ogólnopolska strona LockMe.pl pisze o powstaniu Escape Roomów:

Escape room ma swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, gdzie w roku 1988 powstała pierwsza tego typu gra oparta wyłącznie na tekście, który pojawiał się na ekranie monitora. Sama treść przygody (opis pomieszczenia itp.) wystarczyła, by gracz świetnie się bawił i z wypiekami na twarzy dążył do postawionego celu, czyli ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Bo o to właśnie od początku chodziło w tej popularnej na świecie rozgrywce – o ucieczkę z danego pomieszczenia, z którego można było uciec wyłącznie po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów.

Kolejne lata to ewolucja znakomitej zabawy z gatunku Escape the room. Gry online mogły już posiadać szczegółową grafikę pomieszczeń i nastała era tzw. „point and click” czyli rozgrywek przed ekranem z myszką w ręku. Zagadki przed komputerem były coraz bardziej wymagające i intrygujące a to pozwoliło na zdobycie dużego zainteresowania wśród graczy posiadających komputery, smartfony czy tablety. Nikt nie spodziewał się jednak, że rozwój tego typu gry przekroczy najśmielsze wyobrażenia jej użytkowników, gdyż wszystkim znany room escape przeistoczył się w real life room escape. Co oznaczało, że gra stała się naprawdę realna i gracz sprzed ekranu komputera mógł wejść osobiście do tajemniczego pokoju i spróbować swoich sił, sprawdzić, czy podoła zadaniu i ucieknie z pokoju przed wyznaczonym czasem.

Kim jesteśmy?

Daniel

Lat 26, pochodzi z Rzeszowa i jak sam twierdzi "nigdzie się stąd nie rusza". Bardzo lubi współzawodnictwo oraz wszelkiego pokroju rozrywkę. Gra na gitarze, uwielbia gry komputerowe oraz prowadzi grupę improwizacji scenicznej o nazwie "Na Chybił Trafił", której jednym z członków jest...

Bartek

 

25 lat, również rodowity rzeszowianin. Absolwent AGH w Krakowie na kierunku Automatyka i Robotyka. Uwielbia podróże. Jest jednym z założycieli grupy wyprawybusem.pl, z którą w ciągu ostatnich pięciu lat ponad ćwierćwiecznym busem przejechał 18 europejskich państw oraz USA.

 

Budżet projektu:

By stworzyć odpowiednio atrakcyjny pokój zagadek, który nie tylko będzie świetnie wyglądał, ale również będzie sporym wyzwaniem intelektualnym, istotnych jest wiele różnych elementów, takich jak:

Lokal - Wynajem miejsca, do którego będziemy mogli Was zaprosić to podstawa. Powinno być ono blisko centrum, by nikt nie miał problemu z trafieniem pod odpowiedni adres. Z badania rynkowego wywnioskowaliśmy, że cena wynajmu lokalu o odpowiednim metrażu to miesięcznie około 1500-2000zł.

Charakteryzacja - Każdy pokój musi mieć swój temat przewodni. Nie poczulibyśmy klimatu, gdyby np w celi więzienia Alcatraz na ścianie była tapeta w różowe słonie, prawda? By odpowiednio udekorować pokój, pomalować go i dopasować do klimatu oraz by zapewnić jak najlepsze przeżycie tego doświadczenia potrzebujemy około 1500zł.

Elektronika - By zapewnić niepowtarzalność pokoju, nie chcemy polegać tylko na kluczach i kłódkach. Wszelkiego rodzaju obwody, okablowania, połączenia i urządzenia również mogą przysporzyć graczom nie lada wysiłku przy rozwiązywaniu ich działania. Ponadto, by zapewnić jak najlepszy klimat otoczenia i niezapomniane wrażenia, chcemy w każdym z pokojów zainstalować nagłośnienie z odpowiednią, dopasowaną do tematyki muzyką. Według obliczeń będzie to kosztowało około 500zł.

Rekwizyty - Każdy temat pokoju odznacza się czymś szczególnym. Nie wyobrażamy sobie celi bez krat, pirackiej wyspy bez wielkiej skrzyni ze skarbem lub średniowiecznego gabinetu tortur bez XVIwiecznego oryginału Żelaznej Dziewicy. By dobrze wyposażyć nasz pokój w odpowiednie dla danego motywu przewodniego rekwizyty (często wymagające z naszej strony ogromnego nakładu pracy) potrzebujemy około 1500zł.

Kłódki, zamki, fortece... - Mimo wszystko tego typu elementy czasem muszą się pojawić. Jest to pewnego rodzaju symbol Escape Roomów. Ponadto, do niektórych zagadek stara, dobra kłódka to wyjście lepsze niż jakakolwiek elektronika. Na ten element potrzebujemy około 300zł.

Kamery i krótkofalówki - By móc obserwować poczynania grup wchodzących do pomieszczenia oraz dopasować podpowiedzi w razie potrzeby, musimy na bieżąco widzieć jakie postępy w zagadkach robią gracze. Zakup sprzętu, który umożliwi nam monitoring pokoju oraz komunikację z graczami wyniesie nas około 800zł.

 Co jeśli uda nam się zebrać więcej funduszy?

100% - Niezbędne minimum, by z dodatkowym wkładem własnym rozpocząć przygodę

+130% - Całkowite pokrycie kosztów rozwinięcia pomysłu, pierwszy pokój skompletowany i rozpoczęcie prac nad drugim, opłacenie czynszu.

+150% - Lepsza jakość rekwizytów oraz charakteryzacji pokojów, dodatkowa możliwość kupna średniej jakości komputera do lokalu, pozwalająca na odpowiednie opanowanie monitoringu. Kubek z logo Portal Secret dla każdej osoby, która wpłaciła 50zł lub więcej.

+180% - Jeszcze lepsza jakość rekwizytów, charakteryzacji pokojów oraz złożoność zagadek, możliwość kupna dobrego komputera + dodatkowego monitora do lokalu oraz pokrycie większości wydatków związanych z drugim pokojem. 

Dlaczego crowdfunding?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Dzięki tej akcji możemy dotrzeć do dużej ilości odbiorców. Mamy nadzieję, że możemy liczyć na Wasze wsparcie finansowe jak i pomoc w szerzeniu tak wspaniałej formy rozrywki, jakim są Escape Roomy.

Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Można się z nami skontaktować poprzez następujące kanały:

Fanpage https://www.facebook.com/portalsecretrzeszow/

E-mail: portalsecretrzeszow@gmail.com

 

Liczymy na was!

Media o Twoim projekcie:

Portal Secret. Rzeszowianie zbierają pieniądze na otwarcie escape roomu

rzeszow.naszemiasto.pl | 2016-08-17

Na crowdfundingowym portalu PolakPotrafi.pl powoli kończy się zbiórka pieniędzy jaką ogłosiło dwóch rzeszowian, którzy chcą w mieście otworzyć nowy escape room.

Kolejny pokój zagadek w Rzeszowie? Zbiórka na PolakPotrafi.pl

rzeszow-news.pl | 2016-08-16

7 tys. złotych potrzebują zebrać dwaj rzeszowianie, którzy chcą w stolicy Podkarpacia uruchomić kolejny pokój zagadek – Portal Secret. Ich projekt został udostępniony na portalu PolakPotrafi.pl.

Daniel i Bartek chcą otworzyć w Rzeszowie nowy "pokój zagadek"

www.resinet.pl | 2016-08-16

RZESZÓW. Lokal, charakteryzacja, rekwizyty, kamery i krótkofalówki, kłódki, zamki, fortece i elektronika – to wszystko niezbędne jest do stworzenia następnej oryginalnej atrakcji w naszym mieście.

Daniel i Bartek chcą otworzyć w Rzeszowie nowy "pokój zagadek"

www.resinet.pl | 2016-08-12

RZESZÓW. Lokal, charakteryzacja, rekwizyty, kamery i krótkofalówki, kłódki, zamki, fortece i elektronika – to wszystko niezbędne jest do stworzenia następnej oryginalnej atrakcji w naszym mieście.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.08.2016 13:01