Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maja Olenderek

Maja Olenderek

Warszawa

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, muzykolog, obdarzona unikalną barwą głosu. Laureatka m.in. Grand Prix 50-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Grechuta Festival, oraz wpółorganizowanego przez PRIII Polskiego Radia konkursu Skoda Auto Muzyka.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13744 PLN z 10000 PLN

149 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

137%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014.

MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

O projekcie

Nadszedł ten czas - po niemal pięciu latach wspólnego grania, koncertów i podróży, chcemy aby światło dzienne ujrzała nasza pierwsza płyta długogrająca!!! 

Znajdzie się na niej 9 autorskich utworów, które chcemy zarejestrować w jak najpiękniejszej formie.  Materiał został już częściowo nagrany w studiu RecPublika w Lubrzy, nagranie mistrzowsko zrealizował Błażej Domański. Płytę zmiksuje Marcin Gajko, który ma na koncie takie produkcje, jak choćby "Granda" Moniki Brodki, czy solowy album Artura Rojka. Partie instrumentów smyczkowych nagrały dla nas Magdalena Małecka-Wippich i Olga Łosakiewicz-Marcyniak z nagrodzonego tegorocznym "Fryderykiem" Opium String Quartet! Wszystko po to, aby uchwycić ulotny klimat, magię akustycznego grania, którą tak łatwo zgubić w studiu; prawdziwie, bezkompromisowo, niezależnie, "po naszemu" - tak, jak zawsze chcieliśmy!

Premierę płyty planujemy na jesień tego roku! Niestety okazało się, że koszty takiej produkcji przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego chcemy prosić Was o pomoc.

Potrzebujemy jeszcze troszkę Waszego wsparcia, aby wszystko się udało tak jak to sobie wymarzyliśmy...

Marzymy o tym, aby płyta była miała jak najwyższą jakość pod każdym względem, na każdym etapie powstawania. W znajdujące się na niej utwory włożyliśmy ogromną ilość energii, ciężkiej pracy i serca. Czekaliśmy z jej wydaniem na moment, w którym będziemy mogli to zrobić w sposób, jaki w pełni nas satysfakcjonuje. Jak dotąd całość przedsięwzięcia finansujemy samodzielnie, z własnych, prywatnych oszczędności. Jednakże przyszedł czas, kiedy nasze zasoby stopniały i w związku z tym potrzebujemy Waszej pomocy.

Nasz cel to zebranie pieniędzy, które pozwolą nam zrealizować ostatnią część nagrań i zrobić miks i mastering materialu. Fundusze potrzebne nam są także na tłoczenie płyt i ich projekt graficzny. A jeżeli dobrze pójdzie to może nawet nakręcimy teledysk promujący nasz singiel !

"Maja Olenderek Ensemble to wyjątkowa formacja na rodzimym rynku muzycznym. Nie poddają się przelotnym modom, nie idą z falą zmiennych trendów, grają swoją własną muzykę i robią to również całkowicie po swojemu. W twórczości zespołu wciąż liczą siępiękne melodie i wyrafinowane harmonie, szlachetne brzmienie oraz kunszt instrumentalistów. Nie można też zapomnieć o samej Mai, która nie tylko posiada głos o wyjątkowej barwie ale też doskonale nad nim panuje, zarówno w nagraniach studyjnych jak i w trakcie występów na żywo. Zespół opowiada muzyczną historię, w której można znaleźć zarówno odniesienia do starych, dobrych kawałków sprzed lat jak i do współczesnych nurtów, takich jak chociażby amerykańska scena freak folkowa (Coco Rosie, Antony and the Johnsons). Potrafią być rozmarzeni i nostalgiczni, ale też szaleni i frywolni niczym cygański tabor, który zajeżdża wieczorem do sennego miasteczka po to aby przynieść jego mieszkańcom odrobinę magii, której tak bardzo brak w codziennym życiu. Trochę bluesa, trochę folku, trochę knajpianych ballad - wszystkie te elementy tworzą jednak jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maja Olenderek (śpiew) 

wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, muzykolog, obdarzona unikalną barwą głosu. Laureatka m.in. Grand Prix 50-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Grechuta Festival, oraz wpółorganizowanego przez PRIII Polskiego Radia konkursu Skoda Auto Muzyka.

Adam Świtała (gitary)

gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor publikacji naukowych z dziedziny sztuki nowych mediów, absolwent Kulturoznawstwa SWPS oraz Lifemusic Facilitator Training na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej University of Chichester (GB). Występował z autorskimi projektami na wielu scenach w Polsce i za granicą, m.in. w ramach Warsaw Summer Jazz Days, Olympus Jazz Nights, Potsdammer Schlossernacht (D). Współpracował jako kompozytor i aranżer m.in. z Polskim Radiem, teatrami Polonia, Studio, Nowym, Polskim, Lalka, Drak (CZ), Stary (SK).

Wiktor Stokowski (instrumenty klawiszowe, charango)

pianista, gitarzysta, kompozytor, aranżer poruszający się niezwykle swobodnie w różnych stylach muzycznych - od muzyki klasycznej po jazz i fusion, za młodu finalista konkursu "Nadzieje jazzu" w warszawskim Tygmoncie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady (m.in. Muńkiem Staszczykiem), a także licznymi teatrami, TVP, TVN i Discovery Channel. Współautor oprawy muzycznej przebojowego "Pożaru w burdelu" Michała Walczaka.

oraz:

Marcin Wippich (instrumenty perkusyjne)

Kuba Bruszewski (gitara basowa)

Patrycja Przygoda (chórek, akordeon)

Kasia Kurzyk (chórek)


 

10 000 - nasza kwota minimalna, ktora pozwoli nam zmiksować nagrania w jak najlepszej jakości oraz wytłoczyc płyty 

12 000 - jeśli uzbieramy ciut więcej to starczy nam na projekt graficzny okładki

15 000 - taka kwota pozwoli nam pokryć też koszta poligrafii (piękne kartonowe opakowania a może nawet i booklet!)

18 000- a jeśli uzbieramy aż tyle to zrobimy też teledysk promujący nasz singiel... (!)

Dlatego właśnie każde Wasze wsparcie ma dla nas tak ogromne znaczenie i liczymy, że już niedługo nie tylko osiągniemy wymagany próg 10 000 zł, ale także znacznie go przekroczymy. Będziemy Wam za to ogromnie wdzięczni!  

JESLI JUŻ NAS WSPARŁEŚ... MOŻESZ TO ZROBIĆ PONOWNIE !!!

Każdy kto postanowi pomóc nam po raz kolejny, oprócz nagrody odpowiadającej kwocie wpłaty dostanie również mały rysunek z podziękowaniami stworzony przez Maję, link do ściągnięcia naszej epki oraz prezent niespodziankę !!!

Media o Twoim projekcie:

Maja Olendarek Ensemble - pierwsza płyta!

legalnakultura.pl | 2014-08-14

Gorąco namawiamy Was do wsparcia realizacji debiutanckiej płyty Maja Olendarek Ensemble. Twórcy projektu potrzebują 10 tysięcy złotych. Środki zamierzają pozyskać za sprawą crowdfundingowej platformy Polakpotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014 18:06