Dołącz do naszej społeczności!

MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Kategoria - Muzyka

137%

Postęp

13744 zł

Mamy już

Udane!

Status

O projekcie

Projekt MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Nadszedł ten czas - po niemal pięciu latach wspólnego grania, koncertów i podróży, chcemy aby światło dzienne ujrzała nasza pierwsza płyta długogrająca!!! 

Znajdzie się na niej 9 autorskich utworów, które chcemy zarejestrować w jak najpiękniejszej formie.  Materiał został już częściowo nagrany w studiu RecPublika w Lubrzy, nagranie mistrzowsko zrealizował Błażej Domański. Płytę zmiksuje Marcin Gajko, który ma na koncie takie produkcje, jak choćby "Granda" Moniki Brodki, czy solowy album Artura Rojka. Partie instrumentów smyczkowych nagrały dla nas Magdalena Małecka-Wippich i Olga Łosakiewicz-Marcyniak z nagrodzonego tegorocznym "Fryderykiem" Opium String Quartet! Wszystko po to, aby uchwycić ulotny klimat, magię akustycznego grania, którą tak łatwo zgubić w studiu; prawdziwie, bezkompromisowo, niezależnie, "po naszemu" - tak, jak zawsze chcieliśmy!

Premierę płyty planujemy na jesień tego roku! Niestety okazało się, że koszty takiej produkcji przekraczają nasze możliwości finansowe, dlatego chcemy prosić Was o pomoc.

Potrzebujemy jeszcze troszkę Waszego wsparcia, aby wszystko się udało tak jak to sobie wymarzyliśmy...

Projekt MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!Zbiórka MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Marzymy o tym, aby płyta była miała jak najwyższą jakość pod każdym względem, na każdym etapie powstawania. W znajdujące się na niej utwory włożyliśmy ogromną ilość energii, ciężkiej pracy i serca. Czekaliśmy z jej wydaniem na moment, w którym będziemy mogli to zrobić w sposób, jaki w pełni nas satysfakcjonuje. Jak dotąd całość przedsięwzięcia finansujemy samodzielnie, z własnych, prywatnych oszczędności. Jednakże przyszedł czas, kiedy nasze zasoby stopniały i w związku z tym potrzebujemy Waszej pomocy.

Nasz cel to zebranie pieniędzy, które pozwolą nam zrealizować ostatnią część nagrań i zrobić miks i mastering materialu. Fundusze potrzebne nam są także na tłoczenie płyt i ich projekt graficzny. A jeżeli dobrze pójdzie to może nawet nakręcimy teledysk promujący nasz singiel !

Projekt MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

"Maja Olenderek Ensemble to wyjątkowa formacja na rodzimym rynku muzycznym. Nie poddają się przelotnym modom, nie idą z falą zmiennych trendów, grają swoją własną muzykę i robią to również całkowicie po swojemu. W twórczości zespołu wciąż liczą siępiękne melodie i wyrafinowane harmonie, szlachetne brzmienie oraz kunszt instrumentalistów. Nie można też zapomnieć o samej Mai, która nie tylko posiada głos o wyjątkowej barwie ale też doskonale nad nim panuje, zarówno w nagraniach studyjnych jak i w trakcie występów na żywo. Zespół opowiada muzyczną historię, w której można znaleźć zarówno odniesienia do starych, dobrych kawałków sprzed lat jak i do współczesnych nurtów, takich jak chociażby amerykańska scena freak folkowa (Coco Rosie, Antony and the Johnsons). Potrafią być rozmarzeni i nostalgiczni, ale też szaleni i frywolni niczym cygański tabor, który zajeżdża wieczorem do sennego miasteczka po to aby przynieść jego mieszkańcom odrobinę magii, której tak bardzo brak w codziennym życiu. Trochę bluesa, trochę folku, trochę knajpianych ballad - wszystkie te elementy tworzą jednak jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze".

Projekt MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Kampania finansowania społecznościowego MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

 

Zbiórka MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Kampania crowdfundingowa MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA! 

 

 

 

 

 

 

 

Maja Olenderek (śpiew) 

wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, muzykolog, obdarzona unikalną barwą głosu. Laureatka m.in. Grand Prix 50-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Grechuta Festival, oraz wpółorganizowanego przez PRIII Polskiego Radia konkursu Skoda Auto Muzyka.

Zbiórka MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Adam Świtała (gitary)

gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor publikacji naukowych z dziedziny sztuki nowych mediów, absolwent Kulturoznawstwa SWPS oraz Lifemusic Facilitator Training na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej University of Chichester (GB). Występował z autorskimi projektami na wielu scenach w Polsce i za granicą, m.in. w ramach Warsaw Summer Jazz Days, Olympus Jazz Nights, Potsdammer Schlossernacht (D). Współpracował jako kompozytor i aranżer m.in. z Polskim Radiem, teatrami Polonia, Studio, Nowym, Polskim, Lalka, Drak (CZ), Stary (SK).

Wiktor Stokowski (instrumenty klawiszowe, charango)

pianista, gitarzysta, kompozytor, aranżer poruszający się niezwykle swobodnie w różnych stylach muzycznych - od muzyki klasycznej po jazz i fusion, za młodu finalista konkursu "Nadzieje jazzu" w warszawskim Tygmoncie. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej estrady (m.in. Muńkiem Staszczykiem), a także licznymi teatrami, TVP, TVN i Discovery Channel. Współautor oprawy muzycznej przebojowego "Pożaru w burdelu" Michała Walczaka.

oraz:Zbiórka MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

Marcin Wippich (instrumenty perkusyjne)

Kuba Bruszewski (gitara basowa)

Patrycja Przygoda (chórek, akordeon)

Kasia Kurzyk (chórek)

Kampania crowdfundingowa MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!

 

10 000 - nasza kwota minimalna, ktora pozwoli nam zmiksować nagrania w jak najlepszej jakości oraz wytłoczyc płyty 

12 000 - jeśli uzbieramy ciut więcej to starczy nam na projekt graficzny okładki

15 000 - taka kwota pozwoli nam pokryć też koszta poligrafii (piękne kartonowe opakowania a może nawet i booklet!)

18 000- a jeśli uzbieramy aż tyle to zrobimy też teledysk promujący nasz singiel... (!)

Dlatego właśnie każde Wasze wsparcie ma dla nas tak ogromne znaczenie i liczymy, że już niedługo nie tylko osiągniemy wymagany próg 10 000 zł, ale także znacznie go przekroczymy. Będziemy Wam za to ogromnie wdzięczni!  

Zbiórka MAJA OLENDEREK ENSEMBLE - PIERWSZA PŁYTA!JESLI JUŻ NAS WSPARŁEŚ... MOŻESZ TO ZROBIĆ PONOWNIE !!!

Każdy kto postanowi pomóc nam po raz kolejny, oprócz nagrody odpowiadającej kwocie wpłaty dostanie również mały rysunek z podziękowaniami stworzony przez Maję, link do ściągnięcia naszej epki oraz prezent niespodziankę !!!

Media o Twoim projekcie:

Maja Olendarek Ensemble - pierwsza płyta!

legalnakultura.pl | 2014-08-14


Gorąco namawiamy Was do wsparcia realizacji debiutanckiej płyty Maja Olendarek Ensemble. Twórcy projektu potrzebują 10 tysięcy złotych. Środki zamierzają pozyskać za sprawą crowdfundingowej platformy Polakpotrafi.pl.

149

Wspierający

13744 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt udany! Zakończenie: 18.09.2014

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

9 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

13 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym + link do ściągnięcia naszej EPki.

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Płyta CD Maja Olenderek Ensemble, która powstała także dzięki Tobie! Oraz Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Plus link do ściągnięcia naszej EPki.

57 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Płyta CD Maja Olenderek Ensemble, która powstała także dzięki Tobie! + obrazek autorstwa Mai. Oraz oczywiście podziękowania na naszym profilu Facebookowym! Plus link do ściągnięcia naszej EPki.

23 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Zdjęcie MOE ze specjalnymi podziękowaniami od zespołu + ręcznie wykonany BLIŹNIACZY BILET, czyli podwójne zaproszenie na wybrany koncert. Dodatkowo płyta CD Maja Olenderek Ensemble, która powstała także dzięki Tobie! Oraz Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Zdjęcie MOE z podziękowaniami od zespołu + obrazek autorstwa Mai + ręcznie wykonany BLIŹNIACZY BILET, czyli podwójne zaproszenie na wybrany koncert. Płyta CD Maja Olenderek Ensemble oraz Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Plus link do ściągnięcia naszej EPki.

3 Wspierających
Pozostało: 29 z 50

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Imię i nazwisko każdej osoby, która wpłaci 100 zł lub więcej zostanie wydrukowane w książeczce dołączonej do płyty! Plus zdjęcie MOE z podziękowaniami od zespołu + obrazek autorstwa Mai + ręcznie wykonany BLIŹNIACZY BILET, czyli podwójne zaproszenie na wybrany koncert. Płyta CD Maja Olenderek Ensemble oraz Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

20 Wspierających
Pozostało: 33 z 40

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie + płyta CD z dedykacją + BLIŹNIACZY BILET + BRANSOLETKA-TALIZMAN chroniąca przed złym okiem, produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

7 Wspierających
Pozostało: 26 z 30

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie + 2 CD z dedykacją + 2 ręcznie wykonane BLIŹNIACZE BILETY + BRANSOLETKA-TALIZMAN chroniąca przed złym okiem, produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

4 Wspierających
Pozostało: 30 z 30

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie + 2 CD z dedykacją + ręcznie wykonany MIEDZIANY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następny rok. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

0 Wspierających
Pozostało: 24 z 30

Nagroda za 300 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie + 2 CD z dedykacją + ręcznie wykonany SREBRNY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następne 2 lata + BRANSOLETKA-TALIZMAN chroniąca przed złym okiem, produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

6 Wspierających
Pozostało: 18 z 20

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie + 2 CD z dedykacją + ręcznie wykonany ZŁOTY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następne 3 lata + LALECZKA SPEŁNIAJĄCA ŻYCZENIA produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym.

2 Wspierających
Pozostało: 8 z 10

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie (lub logo firmy) + 3 CD z dedykacją + ręcznie wykonany ZŁOTY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następne 3 lata + LALECZKA SPEŁNIAJĄCA ŻYCZENIA produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Oraz - UWAGA! - przyjęcie z zespołem w backstage'owym taborze.

2 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 2000 zł lub więcej!

Nazwisko na płycie (lub logo firmy) + 3 CD z dedykacją oraz piosenka nagrana specjalnie przez Maja Olenderek Trio na dowolnie wybrany przez cegiełkodawcę temat (format MP3)! Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Oraz - UWAGA! - przyjęcie z zespołem w backstage'owym taborze.

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 2500 zł lub więcej!

KONCERT trio MOE w miejscu wybranym przez dawcę (poza woj.mazowieckim koszty dojazdu i noclegu pokrywa cegiełkodawca). Plus nazwisko na płycie (lub logo firmy) + 3 CD z dedykacją + ręcznie wykonany ZŁOTY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następne 3 lata + LALECZKA SPEŁNIAJĄCA ŻYCZENIA produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Oraz - UWAGA! - przyjęcie z zespołem w backstage'owym taborze.

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 4500 zł lub więcej!

KONCERT Maja Olenderek Ensemble w pełnym składzie, w miejscu wybranym przez dawcę (poza woj.mazowieckim koszty dojazdu i noclegu pokrywa cegiełkodawca). Plus nazwisko na płycie (lub logo firmy) + 3 CD z dedykacją + ręcznie wykonany ZŁOTY BILET uprawniający do nielimitowanych odwiedzin naszych koncertów przez następne 3 lata + LALECZKA SPEŁNIAJĄCA ŻYCZENIA produkcji Mai. Podziękowania od zespołu zamieszczone na naszym profilu Facebookowym. Oraz - UWAGA! - przyjęcie z zespołem w backstage'owym taborze.

0 Wspierających

O projektodawcy

Maja Olenderek

Maja Olenderek

Warszawa

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, muzykolog, obdarzona unikalną barwą głosu. Laureatka m.in. Grand Prix 50-tej, jubileuszowej edycji Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, Grechuta Festival, oraz wpółorganizowanego przez PRIII Polskiego Radia konkursu Skoda Auto Muzyka.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: