Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Maridal Dalecki

Mariusz Maridal Dalecki

Pruszcz Gdański

Mariusz 'Maridal' Dalecki – autor tekstów i muzyki, gitarzysta i wokalista, założyciel grupy eM

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7143 PLN z 6500 PLN

130 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2014.

4 płyta eM Live z Richardem Dodd'em

O projekcie

Kochani,

Mamy 100% :)))))  i jeszcze kilka dni. Dlatego teraz, wszystko co zbierzemy ponad 100%, przeznaczymy na nagranie nowej bonusowej piosenki eM. Wchodzicie w to?

Nie stoi za nami wielka wytwórnia, ani pieniądze. Jedynie pasja do muzyki. Wysłaliśmy nasz materiał koncertowy do realizatora i producenta, który ma na swoim koncie 5 nagród Grammy i ten zgodził się go nam zmiksować. Zebraliśmy na ten cel większość funduszy. Teraz potrzebujemy Twojego wsparcia, by wydać ten materiał na płycie "eM LIVE". Prosimy o pomoc.
Każde wsparcie się liczy i bardzo nas cieszy!

Co to jest eM. Najczęściej jest tak, że nazwa eM mało Wam mówi, ale gdy tylko zanuci się kilka naszych piosenek, większość reaguje natychmiast: „O rany, znam! To naprawdę wy?!”

Tak brzmi jeden z naszych kawałków zmiksowany przez Richarda Dodd'a.

Richard Dodd – realizator, producent. Brytyjczyk, mieszkający i pracujący w Nashville w USA. George Harrison, Clannad, Roy Orbison, Green Day, Robert Plant, Tom Petty, Freddie Mercury, Placido Domingo, Dixie Chicks, Ringo Starr, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Johnny Cash, Joe Cocker, Stephane Grappelli, Boz Scaggs, Wilco, Delbert McClinton, Counting Crows, MercyMe, Neil Young, Kings of Leon – to tylko mała część artystów z którymi współpracował.

Trochę historii eM. Grupa zaistniała na ogólnopolskim rynku muzycznym za sprawą zwycięstwa w 2003 roku w konkursie rockowym organizowanym przez radiową „Trójkę”.  W konkursie brało udział 1000 nagrań.

Zwycięska piosenka „Tramwaje jak komety” (... tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia...), stała się nieoficjalnym hymnem Trójmiasta nuconym przez miliony słuchaczy w Polsce. Pamiętacie ten utwór? 


Od tamtego czasu eM wydało trzy albumy studyjne: „Kilka wyjść” [2004], „Taniec skośnookich delfinów” [2006], „Emocje” [2010] oraz kilkanaście singli i kompilacji.

Skąd pomysł na płytę? Niedawno obchodziliśmy naszą podwójną rocznicę: "Jubileusz 10/20" -  20 lat od założenia zespołu i 10 lat od ogólnopolskiego debiutu. Z tej okazji w zeszłym roku zagraliśmy nasz koncert urodzinowy w Radio Gdańsk.

Wzięło w nim udział wielu muzyków, którzy na przestrzeni lat grali w eM: Mariusz 'Maridal' Dalecki, Tomek Górnicki, Paweł Kaczyński, Artur Olkowicz, Marcin Krzyżanowski, Łukasz Kumański i gości: Jarek Cheć, Konrad ‘Sielak’ Siedlecki, Artur Sekura. I tak powstał bardzo ciekawy materiał.

Fot. Michał Biliński

Dlaczego Richard? To długa historia. Opowiemy w skrócie. W 2010 roku Richard robił mastering naszej płyty „Emocje” i zaproponował, że kiedy będziemy nagrywać kolejną, chętnie ją zrealizuje. Od tamtego czasu było to naszym marzeniem. Po koncercie w Radio Gdańsk, przypomnieliśmy się Richardowi, który zgodził się na współpracę.

W tej chwili przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego i Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz środkom własnym udało nam się zebrać większość funduszy na zmiksowanie materiału. Aby sfinalizować projekt (wydać tę płytę na CD), potrzebne nam jest jeszcze Wasze wsparcie, na które bardzo liczymy :)

Pieniądze ze zbiórki przenaczymy na:
Mastering, zdjęcia, projekt okładki płyty, tłoczenie płyt CD, druk okładki, koszty wysyłki nagród, prowizję dla PolakPotrafi.

Premiera płyty eM LIVE planowana jest na koniec września 2014 roku.

www: www.em.com.pl
facebook: www.facebook.com/emocje

 

 

Media o Twoim projekcie:

Ludzie dali pieniądze na nowe przeboje

www.polnocna.tv | 2014-06-05

Polak jednak potrafi! Pruszczańska grupa eM, najbardziej znana z przeboju „Tramwaje jak komety” (... tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia...) przymierza się do wydania najnowszej płyty. Materiał na nową produkcję nagrany został podczas jubileuszowego koncerrtu w Radiu Gdańsk. Produkcję płyty wsparł Pruszcz Gdański i samorząd wojewódzki. Aby pozyskać ostatnie brakujące środki, eM postanowiło zwrócić się z prośbą o wsparcie do wszystkich sympatyków ich twórczości i - udało się!

Zespół eM z Pruszcza Gd. zbiera na wydanie nowej płyty i współpracuje z amerykańskim producentem

pruszczgdanski.naszemiasto.pl | 2014-06-04

Pochodząca z Pruszcza Gdańskiego grupa eM planuje wydać czwartą płytę - "eM LIVE". Można im w tym pomóc, dokładając od siebie przynajmniej symboliczną złotówkę.

eM prosi fanów o wsparcie płyty koncertowej

www.rock3miasto.pl | 2014-06-03

Grupa eM prosi fanów o finansowe wsparcie wydania płyty koncertowej, którą zmiksował Richard Dodd – realizator i producent znany ze współpracy m.in. z Clannad, Green Day, Red Hot Chili Peppers czy Kings of Leon. Materiał na płytę powstał podczas jubileuszowego koncertu w Radiu Gdańsk z okazji 20 lat od założenia zespołu i 10 lat od ogólnopolskiego debiutu.

Grupa eM miksuje płytę "LIVE" ze zdobywcą pięciu Grammy

muzyka.onet.pl | 2014-05-15

Zespół eM podjął się współpracy z Richardem Dodd'em i planuje wydać czwartą płytę "LIVE" na koniec września 2014 roku.

Pewex Kultura poleca: eM LIVE z Richardem Doddem

retro.pewex.pl | 2014-05-08

Chcielibyśmy namówić Was do wsparcia projektu wydania płyty trójmiejskiej grupy eM - 'Live z Richardem Doddem', realizatorem, producentem i laureatem 5 Grammy. George Harrison, Clannad, Roy Orbison, Green Day, Robert Plant, Tom Petty, Freddie Mercury, Placido Domingo, Dixie Chicks, Ringo Starr, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Johnny Cash, Joe Cocker, Stephane Grappelli, Boz Scaggs, Wilco, Delbert McClinton, Counting Crows, MercyMe, Neil Young, Kings of Leon - to tylko mała część artystów z którymi współpracował.

Grupa eM z Pruszcza zbiera na płytę ze zdobywcą 5 Grammy

www.pruszcz.com | 2014-05-06

Zespół eM ma swoje korzenie w Pruszczu Gdańskim. To tutaj grupa miał swoje pierwsze próby, tutaj grała swoje pierwsze koncerty. Stąd pochodzą gitarzysta i wokalista Mariusz 'Maridal' Dalecki i drugi gitarzysta Tomek Górnicki.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2014 18:06