Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Mariusz Maridal Dalecki

Mariusz Maridal Dalecki

Pruszcz Gdański

Mariusz 'Maridal' Dalecki – autor tekstów i muzyki, gitarzysta i wokalista, założyciel grupy eM

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


130 Wspierający

109% Postęp

7143 PLN z 6500 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 09.06.2014 18:06

4 płyta eM Live z Richardem Dodd'em

O projekcie

Kochani,

Mamy 100% :)))))  i jeszcze kilka dni. Dlatego teraz, wszystko co zbierzemy ponad 100%, przeznaczymy na nagranie nowej bonusowej piosenki eM. Wchodzicie w to?

Nie stoi za nami wielka wytwórnia, ani pieniądze. Jedynie pasja do muzyki. Wysłaliśmy nasz materiał koncertowy do realizatora i producenta, który ma na swoim koncie 5 nagród Grammy i ten zgodził się go nam zmiksować. Zebraliśmy na ten cel większość funduszy. Teraz potrzebujemy Twojego wsparcia, by wydać ten materiał na płycie "eM LIVE". Prosimy o pomoc.
Każde wsparcie się liczy i bardzo nas cieszy!

Co to jest eM. Najczęściej jest tak, że nazwa eM mało Wam mówi, ale gdy tylko zanuci się kilka naszych piosenek, większość reaguje natychmiast: „O rany, znam! To naprawdę wy?!”

Tak brzmi jeden z naszych kawałków zmiksowany przez Richarda Dodd'a.

Richard Dodd – realizator, producent. Brytyjczyk, mieszkający i pracujący w Nashville w USA. George Harrison, Clannad, Roy Orbison, Green Day, Robert Plant, Tom Petty, Freddie Mercury, Placido Domingo, Dixie Chicks, Ringo Starr, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Johnny Cash, Joe Cocker, Stephane Grappelli, Boz Scaggs, Wilco, Delbert McClinton, Counting Crows, MercyMe, Neil Young, Kings of Leon – to tylko mała część artystów z którymi współpracował.

Trochę historii eM. Grupa zaistniała na ogólnopolskim rynku muzycznym za sprawą zwycięstwa w 2003 roku w konkursie rockowym organizowanym przez radiową „Trójkę”.  W konkursie brało udział 1000 nagrań.

Zwycięska piosenka „Tramwaje jak komety” (... tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia...), stała się nieoficjalnym hymnem Trójmiasta nuconym przez miliony słuchaczy w Polsce. Pamiętacie ten utwór? 


Od tamtego czasu eM wydało trzy albumy studyjne: „Kilka wyjść” [2004], „Taniec skośnookich delfinów” [2006], „Emocje” [2010] oraz kilkanaście singli i kompilacji.

Skąd pomysł na płytę? Niedawno obchodziliśmy naszą podwójną rocznicę: "Jubileusz 10/20" -  20 lat od założenia zespołu i 10 lat od ogólnopolskiego debiutu. Z tej okazji w zeszłym roku zagraliśmy nasz koncert urodzinowy w Radio Gdańsk.

Wzięło w nim udział wielu muzyków, którzy na przestrzeni lat grali w eM: Mariusz 'Maridal' Dalecki, Tomek Górnicki, Paweł Kaczyński, Artur Olkowicz, Marcin Krzyżanowski, Łukasz Kumański i gości: Jarek Cheć, Konrad ‘Sielak’ Siedlecki, Artur Sekura. I tak powstał bardzo ciekawy materiał.

Fot. Michał Biliński

Dlaczego Richard? To długa historia. Opowiemy w skrócie. W 2010 roku Richard robił mastering naszej płyty „Emocje” i zaproponował, że kiedy będziemy nagrywać kolejną, chętnie ją zrealizuje. Od tamtego czasu było to naszym marzeniem. Po koncercie w Radio Gdańsk, przypomnieliśmy się Richardowi, który zgodził się na współpracę.

W tej chwili przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego i Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz środkom własnym udało nam się zebrać większość funduszy na zmiksowanie materiału. Aby sfinalizować projekt (wydać tę płytę na CD), potrzebne nam jest jeszcze Wasze wsparcie, na które bardzo liczymy :)

Pieniądze ze zbiórki przenaczymy na:
Mastering, zdjęcia, projekt okładki płyty, tłoczenie płyt CD, druk okładki, koszty wysyłki nagród, prowizję dla PolakPotrafi.

Premiera płyty eM LIVE planowana jest na koniec września 2014 roku.

www: www.em.com.pl
facebook: www.facebook.com/emocje

 

 

Media o Twoim projekcie:

Ludzie dali pieniądze na nowe przeboje

www.polnocna.tv | 2014-06-05

Polak jednak potrafi! Pruszczańska grupa eM, najbardziej znana z przeboju „Tramwaje jak komety” (... tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia...) przymierza się do wydania najnowszej płyty. Materiał na nową produkcję nagrany został podczas jubileuszowego koncerrtu w Radiu Gdańsk. Produkcję płyty wsparł Pruszcz Gdański i samorząd wojewódzki. Aby pozyskać ostatnie brakujące środki, eM postanowiło zwrócić się z prośbą o wsparcie do wszystkich sympatyków ich twórczości i - udało się!

Zespół eM z Pruszcza Gd. zbiera na wydanie nowej płyty i współpracuje z amerykańskim producentem

pruszczgdanski.naszemiasto.pl | 2014-06-04

Pochodząca z Pruszcza Gdańskiego grupa eM planuje wydać czwartą płytę - "eM LIVE". Można im w tym pomóc, dokładając od siebie przynajmniej symboliczną złotówkę.

eM prosi fanów o wsparcie płyty koncertowej

www.rock3miasto.pl | 2014-06-03

Grupa eM prosi fanów o finansowe wsparcie wydania płyty koncertowej, którą zmiksował Richard Dodd – realizator i producent znany ze współpracy m.in. z Clannad, Green Day, Red Hot Chili Peppers czy Kings of Leon. Materiał na płytę powstał podczas jubileuszowego koncertu w Radiu Gdańsk z okazji 20 lat od założenia zespołu i 10 lat od ogólnopolskiego debiutu.

Grupa eM miksuje płytę "LIVE" ze zdobywcą pięciu Grammy

muzyka.onet.pl | 2014-05-15

Zespół eM podjął się współpracy z Richardem Dodd'em i planuje wydać czwartą płytę "LIVE" na koniec września 2014 roku.

Pewex Kultura poleca: eM LIVE z Richardem Doddem

retro.pewex.pl | 2014-05-08

Chcielibyśmy namówić Was do wsparcia projektu wydania płyty trójmiejskiej grupy eM - 'Live z Richardem Doddem', realizatorem, producentem i laureatem 5 Grammy. George Harrison, Clannad, Roy Orbison, Green Day, Robert Plant, Tom Petty, Freddie Mercury, Placido Domingo, Dixie Chicks, Ringo Starr, Red Hot Chili Peppers, Sheryl Crow, Johnny Cash, Joe Cocker, Stephane Grappelli, Boz Scaggs, Wilco, Delbert McClinton, Counting Crows, MercyMe, Neil Young, Kings of Leon - to tylko mała część artystów z którymi współpracował.

Grupa eM z Pruszcza zbiera na płytę ze zdobywcą 5 Grammy

www.pruszcz.com | 2014-05-06

Zespół eM ma swoje korzenie w Pruszczu Gdańskim. To tutaj grupa miał swoje pierwsze próby, tutaj grała swoje pierwsze koncerty. Stąd pochodzą gitarzysta i wokalista Mariusz 'Maridal' Dalecki i drugi gitarzysta Tomek Górnicki.

130

Wspierających

7143.01 zł

Z całkowitej kwoty 6500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 09.06.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Dziękujemy. Złotówka to też pieniądz. 6500 takich złotówek bardzo nas urządza :)

8 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Dzięki za wsparcie! Każda kwota przybliża nas do celu, a Maridal odmówi za Ciebie pięć zdrowasiek.

7 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Mailowe lub fajsbookowe podziękowania.

5 Wspierających
 

Wpłać 15 zł lub więcej!

Mailowe i fajsbookowe podziękowania plus dwa wybrane utwory z płyty eM LIVE w wersji mp3 tydzień przed premierą

2 Wspierających
 

Wpłać 17 zł lub więcej!

Otrzymasz wersję cyfrową Epki z 2002 roku, której realizatorej był Maciek Cieślak z zespołu Ścianka. Znajduje się tutaj pierwsza wersja piosenki „Tramwaje jak komety” i innych także takich, które nie były potem nigdzie publikowane.

1 Wspierający
 

Wpłać 18 zł lub więcej!

Fotografia Maridala z autografem i dedykacją wysłana pocztą + trzy wybrane utwory mp3 z płyty eM LIVE tydzień przed premierą.

1 Wspierający
 

Wpłać 19 zł lub więcej!

Unikalna cyfrowa kolekcja bootlegów eM. Kolekcja 15-tu utworów której nie ma prawie nikt. W jej skład wchodzą: eM - „Nie-bieskie” (1998), eM - „Niejeden dzień” (2000), eM - „Kilka wyjść” (2001). Znajduje się na niej wiele pierwszych wersji piosenek eM a także takich, które nie były potem nigdzie publikowane.

4 Wspierających
 

Wpłać 25 zł lub więcej!

Tydzień przed premierą otrzymasz nowy album eM Live w wersji cyfrowej. Dodatkowo otrzymasz imienne podziękowania na naszej stronie internetowej i facebooku oraz imienny certyfikat udziału w zbiórce jako PDF wysłany na Twój e-mail :)

13 Wspierających
 

Wpłać 30 zł lub więcej!

Po prostu nowy album eM LIVE w wersji CD

14 Wspierających
 

Wpłać 45 zł lub więcej!

Otrzymasz nowy album eM Live w wersji CD z autografami muzyków eM. Dodatkowo otrzymasz imienne podziękowania na naszej stronie internetowej i facebooku oraz imienny certyfikat udziału w zbiórce jako PDF wysłany na Twój e-mail :)

21 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 75 zł lub więcej!

Zestaw dwóch płyt CD: eM LIVE + EMOCJE (2010) w wersji limitowanej z numerem seryjnym. Dodatkowo autografy i imienne podziękowania na stronie www i facebooku.

8 Wspierających
 

Wpłać 100 zł lub więcej!

Zostań naszym Mecenasem. Płyta eM LIVE CD z autografami, oraz osobne imienne podziękowania dla Ciebie jako „Mecenasa płyty” wydrukowane na poligrafii płyty, na naszej stronie www i facebooku.

12 Wspierających
 

Wpłać 150 zł lub więcej!

Lekcja gry na gitarze z Arturem Sekurą (Ziemianie) - muzykiem, który zagrał gościnnie na płycie eM LIVE. Absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na terenie Trójmiasta. Dodatkowo otrzymasz płytę eM LIVE z autografami.

1 Wspierający
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

Perkusista eM Kaczka zaprosi Cię na indywidualną lekcję gry na perkusji. Dodatkowo dostaniesz najnowszą płytę eM LIVE z autografami. Lekcja na terenie Trójmiasta lub Warszawy. Termin do uzgodnienia.

2 Wspierających
 

Wpłać 200 zł lub więcej!

Lekcje basowe z Arturem. Artur posiada długoletnie doświadczenie w różnych stylach gry. Obecnie gra w składach: eM, Mechanism, Progma-C. Lekcja na terenie Trójmiasta. Termin do uzgodnienia. Dodatkowo otrzymasz płytę eM Live z autografami.

1 Wspierający
 

Wpłać 250 zł lub więcej!

Lekcje wokalno - gitarowe. Maridal pokaże Ci jak grać i śpiewać wybrane piosenki eM. Nie dla wirtuozów, bo i Maridal, to żaden wirtuoz ;) Na terenie Trójmiasta i Warszawy (po uprzednim potwierdzeniu tej opcji). Dodatkowo otrzymasz zestaw płyt CD: EMOCJE i eM LIVE z autografami.

2 Wspierających
 
Pozostało: 2

Wpłać 300 zł lub więcej!

Basista eM Artur oprowadzi Cię po fabryce gitar "Mayones" w Gdańsku, gdzie od wielu lat odpowiada za marketing, także gra na gitarach tej firmy. Możesz zabrać do 2 osób towarzyszących. Każdy dodatkowo otrzyma najnowszą płytę eM LIVE z autografami.

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 400 zł lub więcej!

Zostań naszym Mecenasem Honorowym. Twoje imię i nazwisko będzie wyszczególnione we wkładce płyty jako Mecenas Honorowy. Dodatkowo otrzymasz 4 płyty eM LIVE z autografami zespołu, oraz podziękowania na naszej stronie WWW i facebooku.

1 Wspierający
 
Pozostało: 2

Wpłać 600 zł lub więcej!

Mały akustyczny koncert eM (w małym składzie), w Twoim domu, na urodzinach, dla Ciebie i Twoich znajomych. Trójmiasto lub Warszawa. Termin do uzgodnienia. Dodatkowo otrzymasz 6 płyt eM LIVE z autografami. Rider: herbata z prądem :)

0 Wspierających
 

Wpłać 1200 zł lub więcej!

Masz kapelę? Nagraj z Maridalem i Tomgornem własny materiał demo (ilość piosenek do uzgodnienia). Służymy Ci swoim wsparciem technicznym i artystycznym. Mamy wieloletnie doświadczenie przy produkcji i realizacji. Na terenie Trójmiasta. Otrzymasz także 3 płyty CD eM LIVE z autografami.

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 2000 zł lub więcej!

Zostań Partnerem Głównym płyty. Logo Twojej firmy zostanie umieszczone na płycie eM LIVE, stronie www i facebooku. Dodatkowo otrzymasz 10 sztuk płyt eM LIVE z autografami zespołu.

0 Wspierających

O autorze

Mariusz Maridal Dalecki

Mariusz Maridal Dalecki

Pruszcz Gdański

Mariusz \'Maridal\' Dalecki – autor tekstów i muzyki, gitarzysta i wokalista, założyciel grupy eM

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.

Zobacz również: