Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Izabela Zatorska

Izabela Zatorska

Wrocanka, Polska

Urodziłam się 6 października 1962 w Paczkowie. Uprawiałam lekkoatletykę i specjalizuje się w biegach długodystansowych i biegach górskich. Byłam zawodniczką klubów: Górnik Zabrze, Tajfun Krosno, Krośnianka Krosno, LKS Wrocanka. Jestem zaliczana do najlepszych zawodniczek świata w biegach górskich.

Od 2003 jestem nauczycielką wychowania fizycznego w 1 LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10147 PLN z 10000 PLN

48 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2016.

Elbrus-Zatorska 2016 - bieg po marzenia

O projekcie

CEL PROJEKTU:  15 września 2016 r. chcę wbiec na Elbrus (5642 m n.p.m.) i pobić rekord świata.

Zdobyć tą najwyższą górę Kaukazu i najwyższy szczyt w Europie to było moje najskrytsze marzenie, które nosiłam głęboko w sercu i  które chciałam po cichu zrealizować. Kupić bilet, spakować plecak i po prostu wbiec.

Moje małe marzenie zmieniło  sie w wyprawę i projekt o nazwie Elbrus-Zatorska 2016. W ten sposób chce podsumować swoją 35 letnią karierę sportową. Biegam od 15 roku życia. Biegałam na bieżni, biegi przełajowe i maratony. Jednak prawdziwą miłość do biegów odkryłam w biegach górskich.

Dla mnie wbiegnięcie na Elbrus , to spełnienie mojego sportowego marzenia. Zakończenie pewnego etapu w moim życiu. Bieg ten chcę dedykować mojemu Tacie, który będąc goprowcem górskim odszedł o wiele za wcześnie, gdy miałam zaledwie 10 lat.

Podjęłam wyzwanie i będę próbować pobić rekord, mojej dużo młodszej koleżanki Ani Figury (4godz.22’,10”). Nie jest to jednak dla mnie priorytet. Najważniejsze jest to, żeby po 35 latach biegania, kiedy najlepsze sportowe lata są już za mną, kiedy borykam się z problemem jakim jest rehabilitacja mojego kręgosłupa…Pokazać, że każdy może wyznaczyć sobie cel i próbować go osiągnąć. Życie bez pasji i marzeń, jest jak serce bez miłości, które bije, ale nie ma w nim radości. Chcę, żeby młodzi ludzie, mogli powiedzieć: ...jak to nie damy rady, przecież Zatorska to zrobiła. Żeby pokochali tą piękną dyscyplinę, jaką są biegi górskie i żeby  nigdy nie tracili wiary w swoje możliwości, bo każdy ma swojego Anioła Stróża , tylko trzeba się wsłuchać i nauczyć z nim rozmawiać…Bo marzenia się spełniają.

Opowiadam o tym dlatego, że sama doświadczyłam osobistej tragedii. Zawodowe uprawianie sportu, zostałam zmuszona porzucić ze względu na bardzo poważną kontuzje związaną z uszkodzeniem kręgosłupa podczas wypadku samochodowego. Długo by o tym opowiadać, ale  było to na tyle poważne uszkodzenie, że lekarze sugerowali szachy zamiast biegania. Był to dla mnie osobisty dramat.

Dziś biegam, zdobywam kolejne górki, szczyty, rywalizuje i wygrywam z dużo młodszymi zawodniczkami bo bieganie to jest to co kocham. To jest moja pasja.

   

W ramach projektu Elbrus-Zatorska 2016 wbiegłam na Tarnice (1346 m), Nosal (1206 m), Howerle (2061 m) i Kitzteinhor (3203 m). Przygotowuje się do głównego wyzwania – Elbrusa – i traktuje to jako najważniejszy bieg w moim życiu. Szykuje sie na Elbrus, żeby udowodnić sobie oraz ludziom, którzy zwątpili we własne możliwości, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji i spełnienia.  

BIEG NA ELBRUS

Co roku na Elbrusie odbywają się zawody " Elbrus Race" których celem jest wbiec na szczyt. Zawody są rozgrywane od 1989 roku i należą do jednych z najtrudniejszych na świecie. Najtrudniejsza droga (extreme), którą pobiegnę liczy ponad 12km,a aktualny rekord wśród kobiet wynosi 4 godziny 22 minuty i 10 sekund. Świadczy to o skali trudności z jaką przyjdzie mi się zmierzyć.

 

KIM JESTEM?

Moje najważniejsze osiagnięcia sportowe:

 • Dwukrotne Mistrzostwo Europy w biegach górskich 1999, 2000,
 • Wice – Mistrzostwo Świata  w biegach górskich 2001 i 3x brązowy medal na MŚ, 
 • Czterokrotna zdobywczyni  Pucharu Świata w Biegach górskich.
 • Wielokrotna Mistrzyni Polski ( łącznie 42 medale MP) .
 • Reprezentantka Polski w Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych i Mistrzostwach Europy w Helsinkach – bieg maratoński .

 Najlepsze wyniki : 10km-32,19 Chiba ; Półmaraton- 1,11,53 Okayama; maraton 2,33,46 Berlin

Najwyższe szczyty to: Grossglockner- 3798m n.p.m. ; KInabalu – ok. 4100m n.p.m  - zawody sportowe.

Więcej o mojej karierze sportowej przeczytasz na portalu biegigorskie.pl: http://www.biegigorskie.pl/izabela-zatorska/

 

BUDŻET

Najtrudniejszym elementem w drodze do zdobycia Elbrusa będzie choroba wysokogórska. Muszę przejść odpowiedni proces aklimatyzacji dlatego na Kaukaz wybieram sie już 1 września. Bieg odbędzie się 15 września. Razem ze mną jedzie kilka osób – specjalistów, którzy pomogą mi odpowiednio się przygotować. Koszty wyprawy na Elbrus związane są z przelotem i pobytem na miejscu (noclegi i wyżywienia) dla mnie i członków zespołu. Całkowity budżet projektu wyniósł 50 000 zł.  Brakująca kwota to 10 000 zł. Pozostałe środki pochodzą od sponsorów, dzięki którym projekt mógł wystartować i rozpocząć etapy przygotowawcze. Są to:

Jeżeli uda się zebrać wikszą kwotę niż potrzebuję (do 150 %), przeznaczę ją na organizację konferencji prasowej po powrocie z Elbrusa, podczas której opowiem o biegu i wyprawie na Kukaz, podziękuję wszystkim darczyńcom, a przedewszystkim będę chciała dotrzeć do młodych ludzi aby propagować biegi górskie jako dyscyplinę sportu, która uczy pokory i wytrwałości. 

Wy też możecie być częścią tego projektu.
Wierzę, że razem uda nam się zrealizować postawiony cel.

W zamian za wsparcie finansowe przygotowałam nagrody:

 • podziękowanie wysłane e-mailem
 • podziękowanie na profilu facebook po powrocie z Elbrusa
 • zdjęcie z autografem po powrocie z Kaukazu
 • kartka pocztowa z dedykacją wysłana z Kaukazu
 • koszulka termiczna projektu w autografem po powrocie z Elbrusa

                                  

 • pamiątkowy medal z mojego najtrudniejszego biegu na Kinabalu z 2004 r., po powrocie z Elbrusa

 

 • pamiątkowy puchar - dzwonek z biegu w Szwajcarii z 2001 r.

 •  puchar za 1 miejsce w Biegu na Czantorię z 2010 r.

 • koszulka startowa, w której pobiegnę na Elbrus z moim autografem

                                          

 • weekend dla dwóch osób w agroturystyce w Beskidzie Niskim + koszulka termiczna projektu + trening ze mna (termin do ustalenia po powrocie z Kaukazu)
 • bon wakacyjny o wartości 2000 zł do wykorzystania w biurze podróży ITAKA w terminie do 08.04.2018 r.

 • nowa bieżnia marki KETTLER na której w zimie przygotowywałam się do biegu na Elbrus

 • plecak turystyczny 60L od sponsora - martes sport - z niespodzianką w środku przywiezioną z Kaukazu

 •  Srebrny sygnet ze złotym orłem, który otrzymałam za zwycięstwo w Biegu Niepodległości w Warszawie 
 • Shaker do odżywek z moim autografem - limitowana seria :) (wysyłka po powrocie z Elbrusa)
 • Koszulka kadrowa z ORZEŁKIEM, którą ubiore na szczycie Elbrusa + autograf (wysyłka po powrocie z Kaukazu)

Aby lepiej zrozumieć projekt Elbrus-Zatorska 2016 i jego ideę  proszę zapoznaj się z relacjami w mediach, które objęły patronat medialny
nad tym wydarzeniem:

1. Wywiad w Radiu Rzeszów     Radio Rzeszów

2.Misja kondycja - magazyn biegacza i triathlonisty w TVP1 - odc. 6 od (9 minuty i 36 sekundy)        misja kondycja TVP1 - odc.6

3. MagazynBieganie.pl

4. biegigorskie.pl

Zapraszam do odwiedzania profilu na facebooku:

https://www.facebook.com/ElbrusZatroska2016

Media o Twoim projekcie:

Bieg na Elbrus. Pieniądze na wyprawę jeszcze można wpłacić na polakpotrafi.pl

rzeszow.wyborcza.pl | 2016-08-29

W butelce, która może jeszcze pływa po Bałtyku, a może wylądowała na którejś z plaż, licealiści z Krosna umieścili kartkę ze swoimi marzeniami. Znalazło się tam również marzenie ich wychowawczyni Izabeli Zatorskiej. Jakie? Żeby wbiec na Elbrus.

Zatorska pobiegnie po marzenia. Na Elbrus

www.biznesistyl.pl | 2016-08-26

Izabela Zatorska z Wrocanki koło Krosna, najlepsza w historii polska biegaczka górska, chce 15 września wbiec na Elbrus (5642 m n.p.m.), najwyższą górę Kaukazu i Rosji, a przy okazji pobić rekord świata należący do jej młodszej koleżanki Ani Figury (4 godz. 22 min. 10 sek.). Towarzyszyć jej będzie Jolanta Zaręba, dziennikarka Telewizji Rzeszów, a zarazem biegaczka-amatorka. Ekipa TVP Rzeszów planuje zrealizować film o tym wydarzeniu.

ELBRUS-ZATORSKA 2016 – KAŻDY MOŻE DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ DO PRÓBY BICIA REKORDU ŚWIATA

www.magazynbieganie.pl | 2016-08-16

Przygotowania Izabeli Zatorskiej do próby pobicia rekordu świata w biegu na Elbrus w ramach projektu Elbrus-Zatorska 2016 wkroczyły w decydującą fazę. W decydującą fazę wkroczyły również przygotowania logistyczno-organizacyjne. Poprzez zbiórkę na PolakPotrafi.pl każdy biegowy kibic i internauta może dołożyć swoją cegiełkę, by przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Izabela Zatorska chce wbiec na Elbrus

www.krosno24.pl | 2016-08-09

Izabela Zatorska – jedna z najlepszych zawodniczek świata w biegach górskich zamierza wbiec na Elbrus - najwyższy szczyt Kaukazu (5642 m n.p.m.). Chce pobić rekord świata, a tym samym spełnić swoje marzenie. Każdy może jej w tym pomóc, wesprzeć finansowo całą wyprawę. Szczegóły na PolakPotrafi.pl.

Marzenia Izabeli Zatorskiej potrzebują wsparcia

www.runningfestival.pl | 2016-08-09

Każdy biegacz ma swoje biegowe marzenie. Marzenie Izabeli Zatorskiej spełni się już 15 września, gdy weźmie udział w biegu na Elbrusa i spróbuje pokonać drogę na szczyt w rekordowym czasie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2016 21:09