Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

bartlomiej.iwanski

bartlomiej.iwanski

Dębica, Polska

Bartłomiej Iwański, absolwent I LO w Dębicy, Politechniki Krakowskiej. W tygodniu od 7:00-15:00 project manager w firmie zajmującej się naprawą pojazdów kolejowych. W pozostałym czasie głównodowodzący w ECOmonster. Prowadzenie własnej firmy to moje marzenie – jeszcze tego nie żałuję. Nauki zbierałem, zbieram w różnych branżach począwszy od utylizacji odpadów, poprzez lotnictwo, kolejnictwo skończywszy na papierniczej. Wnioski: ludzie, z którymi tworzysz, ich zajawka, pasja, zaangażowanie to największa wartość dodana dla realizowanych zadań.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1817 PLN z 48240 PLN

43 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 20.02.2017.

Ekologiczna walka z rutyną – wsparcie w starcie.

O projekcie

Projekt ma na celu zebranie środków pozwalających na wyprodukowanie pierwszej serii ekologicznych toreb papierowych zaprojektowanych przez ECOmonster.
Pierwsza seria to 25 000 sztuk toreb. Pomysł na ECOmonster - wyjątkowe ekologiczne torby zrodził się w roku 2014. To właśnie wtedy, poziom naszej irytacji przy kasach sklepowych osiągnął punkt krytyczny.

Zauważ, że przez 99% czasu spędzonego w sklepie podejmujesz decyzję - wybierasz ulubiony jogurt, owoc, pieczywo, kalorycznego batona, fit musli, 2% mleko, 18% śmietanę w końcu trafiasz do kasy i dostajesz brzydką plastikową „taśkę” z wielkim logo sklepu, w którym robiłaś/eś zakupy. Reklamówka tak samo brzydka od zawsze, taka sama, jaką zabrał ktoś przed Tobą i zabierze ktoś za Tobą.

Chcemy to zmienić, chcemy, żebyś pomógł nam to zmienić. Wesprzyj nas i zostań częścią czegoś wyjątkowego, czegoś, czego jeszcze nie ma na polskim, europejskim, światowym rynku. Wspierasz innowacyjne rozwiązanie w handlu. Daj sobie i innym możliwość wyboru w czasie podejmowania rutynowych decyzji.

 

1) Materiał - papier z którego powstaną torby aż w 75% pochodzi z recyklingu! Sprawdź dlaczego jesteśmy lepszym rozwiązaniem od plastikowej reklamówki.

Infografika (w całości) z wynikiem pojedynku na naszej stronie. Sprawdź!

2) Różnorodność - założeniem ECOmonster jest danie Wam możliwości wyboru przy sklepowej kasie. Plastikowe "taśki", nudne grafiki, ogromne loga muszą odejść do lamusa! To Ty wybierasz torbę, grafikę, którą zabierzesz ze sobą do domu. Docelowo chcemy, żeby nasze torby, stojaki z co najmniej 3 różnymi projektami graficznymi toreb stanęły w sklepach całej Polski.

3) Projekty / serie produkcyjne – oryginalne grafiki gwarantują, że nie zostaniecie pominięci w odmęcie szarej codzienności. W każdy projekt wkładamy całe mnóstwo serca, tworząc staramy się oddać nasze podejście do życia. Serie produkcyjne / rotacja projektów - w przyszłości chcemy, żeby na stojakach ECOmonster co najmniej raz w miesiącu pojawiały się nowe torby, grafiki.

4) AdBlock -  na torbach nie znajduję się ogromne logo producenta, sieci handlowej. Chcemy zerwać ze schematem chodzących reklam umieszczonych na plastikowych reklamówkach.

5) Zespół - młody zespół ludzi takich jak Ty = świeże pomysły = nowej projekty.

6) Pochodzenie – zaprojektowano, wyprodukowano w Polsce. To, że projekty powstają w Polsce jest bezdyskusyjne. To, że realizacja produkcji realizowana jest w Polsce nie musi być już takie oczywiste, z łatwością moglibyśmy znaleźć partnerów produkujących w krajach gdzie koszt wytworzenia jest znacznie niższy. Mamy jednak świadomość, że realizując produkcję w Polsce wspieramy polską gospodarkę.

Na pierwszy rzut oka, ilość ogromna. Kilka następnych zdań rozwieje wasze wątpliwości (o ile je mieliście). Założyliśmy produkcję 5 projektów graficznych, każdy po 5 000 sztuk. Nakład 5 000 szt. jest to najmniejszy możliwy nakład dla, którego realizowany jest nadruk metodą fleksograficzną. Nadruk metodą fleksograficzną pozwala na zachowanie optymalnej (niskiej) jednostkowej ceny sprzedaży.

5 projektów?

Wspierającym (docelowo klientom) chcemy dać możliwość wyboru grafiki/torby! Każdy z Nas jest inny, różne są nasze projekty! Założeniem ECOmonster jest dawanie Wam możliwości wyboru, jeżeli chodzi o to w czym nosicie swoje zakupy.

Zauważyliście, że torby nie mają uszu? Technicznie to nie jest problem, żeby torbom sprawić uszy. Według nas tak (bez uszu) wyglądają lepiej.

Daj nam znać, czy torby wg. Ciebie powinny mieć uszy:

[ankietę z pytaniem o "uszy" dostaniecie w mailu potwierdzającym przekazanie wsparcia]

 

Tylko ludzie - niestety jesteśmy tylko ludźmi, którzy postanowili ze swoim pomysłem zaistnieć, przebić się. Życie zweryfikowało nasze plany – dostaliśmy „kosza” od tych większych oraz tych trochę mniejszych. Model sprzedaży założony na początku okazał się błędny. Jesteśmy za mali, za bardzo odbiegający od panującego trendu żeby zaistnieć na półkach sklepowych. Wyrzucili nas drzwiami za jakiś czas wrócimy z hukiem przez okno – i to z Twoją pomocą!

Zespół dzieli się na tych przed i po ECOmonster. Ci przed ECOmonster to znajomi, którzy sami nie pamiętają, kiedy się poznali, mają wspólne pasję, wspólnie spędzają swój wolny czas, zawsze aktywnie działając.

Ci po ECOmonster to rzetelnie wyłowieni z rynku najwyższej próby specjaliści, dla których bardziej od wysokiego wynagrodzenia liczy się satysfakcja ze zrealizowanych projektów.

Za wsparcie przygotowaliśmy dla Was LIMITOWANE NAGRODY, DEDYKOWANE SERIE PRODUKCYJNE.

Walczymy, o możliwość wydruku ekologicznych papierowych toreb ECOmonster, więc to torby są nagrodami. W zamian za wsparcie dostaniecie od nas torby, na początku w ilości sztuk 5. Poniżej wzory, które do tej pory przygotowaliśmy. Nie zdecydowaliśmy jeszcze, które konkretnie modele zostaną wyprodukowane - to Wy, wspierający wybierzecie modele, które Wam prześlemy. Przygotowaliśmy dla Was ankietę, 5 najwyżej ocenionych projektów zostanie wyprodukowane.

[ankietę z pytaniem o grafikę/torbę dostaniecie w mailu potwierdzającym przekazanie wsparcia]