Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Zmieleni.pl

Zmieleni.pl

Wrocław

Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, zapoczątkowany przez śp. profesora Jerzego Przystawę, to niesformalizowany, ogólnopolski ruch społeczny.
Jednoczy osoby, środowiska i organizacje popierające zmianę systemu wyborczego w naszym kraju.

Domagamy się wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) w wyborach do Sejmu RP z równym prawem do kandydowania dla wszystkich obywateli, niezależnie, czy są popierani przez partie polityczne czy startują samodzielnie. Wzorem dla nas jest model brytyjski jako najbardziej prosty i przejrzysty.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8677 PLN z 7000 PLN

105 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

123%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2014.

Portal społecznościowy EfektJOW

O projekcie

Witajcie woJOWnicy i woJOWniczki!

Na początek kilka słów o nas samych, na wypadek, gdyby był ktoś, kto jeszcze o nas nie słyszał: reprezentujemy ruch społeczny na rzecz promowania idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Chcemy posłów odpowiedzialnych przed wyborcami, a nie przed szefem partii! To da się zrobić i nie jest to trudne! Wystarczy czynnie wspierać naszą akcję, a politycy w końcu "pękną" ;) Ordynacja wyborcza to naprawdę bardzo istotna sprawa. To tyle propagandy, bo nie po to tu przyszliśmy ;)

Zachęceni ogromnym sukcesem naszych poprzednich dwóch akcji, postanowiliśmy zorganizować kolejną zbiórkę! 

1. Co chcemy zrobić?

Tym razem chcemy zrobić coś absolutnie wyjątkowego! Coś, czego nie zrobił przed nami NIKT na świecie! Zbudujmy pierwszy i  jedyny internetowy serwis społecznościowy dla wszystkich, którzy pragną jednomandatowych okręgów wyborczych w Polsce! Zbudujemy „Efekt JOW”!

2. Jak to będzie wyglądać?

„Efekt JOW” będzie swoistą grą społecznościową, w której użytkownicy będą zdobywać punkty oraz odznaki za działania promujące ideę jednomandatowych okręgów wyborczych w ich lokalnych społecznościach. Następnie punkty te będą wymieniane na nagrody.

Na stronie efektJOW.pl dostępne będą aktualne rankingi zarówno indywidualnych użytkowników jak również rankingi regionalne w podziale na poszczególne województwa, powiaty i miejscowości. Rankingi będą prezentowane również w atrakcyjnej formie graficznej na tle mapy polski, na której widoczne również będą inicjatywy samorządów lokalnych podejmowane na rzecz JOW. Najaktywniejszym samorządom przyznawane będą odznaki „przyjazny samorząd”.

 Tak wygląda jedna z makiet serwisu:

3. Co zrobiliśmy do tej pory?

Realizacja projektu jakim jest stworzenie od podstaw serwisu społecznościowego to trudne i wieloetapowe zadanie. słada się na nie m.in.:

  • pomysł (to przede wszystkim!)
  • wybór i zakup domen oraz odpowiednich hostingów
  • opracowanie architektury serwisu
  • stworzenie projektu graficznego
  • kodowanie strony (dla nas to kluczowe zadanie, aby nasz serwis był niezawodny)
  • instalacja serwisu na serwerach (zainstalowany serwis musi zostać również przetestowany pod kątem awaryjności i zgodności z konfiguracją systemu serwerowego).
  • pozycjonowanie i promocja serwisu

Pracę nad budową serwisu rozpoczeliśmy jeszcze przed wakacjami i udało nam się już zrobić naprawdę dużo! Wykupiliśmy domenę efektJOW.pl (uruchomiliśmy tam landing page, na którym trwa odliczanie do uruchomienia wersji beta naszej gry – to już 20 września), zainwestowaliśmy w odpowiednie serwery, opracowaliśmy pełną specyfikację serwisu wraz z jego architekturą. Rozpoczeliśmy również produkcję animowanego fimiku promocyjnego, którego premiera odbędzie już nie długo, tutaj na podstronie projektu na PolakPotrafi.pl. Wystartowaliśmy także z akcją promocyjną na Facebook'u. Kawał roboty za nami!

Niestety nie wszystko jesteśmy wstanie zrobić bez Waszej pomocy... 

4. Na co przeznaczymy Waszą pomoc?

Przed nami kluczowy i najtrudniejszy dla nas etap prac, czyli kodowanie serwisu. Zależy nam, aby efektJOW był nowoczesny i przedewszystkim niezawodny. Przyznajemy się bez bicia, że brakuje nam umiejętności technicznych, by temu sprostać własnymi siłami, dlatego musimy skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalnych programistów. Wiedza i dośwadczenie w dzisiejszych czasach kosztują sporo, gwarantują jednak niezawodność!

Zebrane przez was środki chcemy więc przeznaczyć w całości na proces kodowania i testowania Efekt'u JOW!

5. Co oferujemy Wam za pomoc?

Podobnie jak poprzednio, ustanowiliśmy progi wsparcia, po przekroczeniu których czekają na Was atrakcyjne nagrody! Są to:

Jeżeli przekażesz nam 1 zł lub więcej, otrzymasz od nas oficjalne podziękowanie na adres e-mail.

Za wpłatę w wysokości 15zł lub więcej oferujemy Ci – 150 pkt na efektJOW.pl, oficjalne podziękowanie na adres email oraz 3 naklejki Zmieleni.pl. Punkty na efektJOW.pl będziesz mógł wymienić w krótce na gadżety serwisu, sam zdecydujesz na co konkretnie.

Za wsparcie w wysokości 40 zł lub więcej, otrzymasz od nas – 250 pkt. na efektJOW.pl oficjalne imienne podziękowanie na piśmie, oraz 3 naklejki „Zmieleni.pl” oraz  broszurę „abc JOW”.

Jeżeli wpłacisz 60 zł lub więcej, otrzymasz – 500 pkt na efektJOW.pl, oficjalne imienne podziękowanie na piśmie, 3 naklejki „Zmieleni.pl”, broszurę „abc JOW”, efektowną smycz na klucze Zmieleni.pl, oraz imienny tytuł brązowego sponsora serwisu efektJOW.pl, który umieścimy na stronie!

Za wsparcie w wysokości 80 zł lub więcej, otrzymasz – 750 pkt na efektJOW.pl, oficjalne imienne podziękowanie na piśmie, 3 naklejki Zmieleni.pl, broszurę „abc JOW”, efektowną smycz Zmieleni.pl, elegancką wpinkę Zmieleni.pl oraz imienny tytuł srebrnego sponsora serwisu na efektJOW.pl, który umieścimy na stronie!

Za wsparcie w wysokości 100 zł lub więcej, otrzymasz – 1000 pkt na efektJOW.pl, oficjalne imienne podziękowanie na piśmie podpisane przez Pawła Kukiza, 3 naklejki Zmieleni.pl, broszurę „abc JOW”, efektowną smycz Zmieleni.pl, elegancką wpinkę Zmieleni.pl, krwiście czerwoną koszulkę Zmieleni.pl oraz imienny tytuł złotego sponsora serwisu na efektJOW.pl, który umieścimy na stronie!

 

Za wsparcie w wysokości 250 PLN i więcej oferujemy coś wyjątkowego – Pakiet wojownika! Otrzymasz od nas - 2000 pkt na efektJOW.pl, oficjalne imienne podziękowanie na piśmie podpisane przez Pawła Kukiza, 3 naklejki Zmieleni.pl, broszurę „abc JOW”, efektowną smycz Zmieleni.pl, elegancką wpinkę Zmieleni.pl, krwiście czerwoną koszulkę Zmieleni.pl, śnieżnobiałą i modną koszulkę "J" firmy ERPE,  plakat Zmieleni.pl, książka Jerzego Przystawy i Romualda Lazarowicza „Otwarta księga o jednomandatowe okręgi wyborcze” (to prawdziwy biały kruk!), imienny tytuł diamentowego sponsora serwisu na efektJOW.plktóry umieścimy na stronie!

JESZCZE RAZ PROSIMY O WASZE WSPARCIE!

 

Dziękujemy!

Zmieleni.pl

 

Nagrody, którymi chcemy podziękować za Wasze wsparcie wyglądają tak:

Wpinki:

Smycze:

Koszulki Zmieleni.pl:

Koszulki ERPE:

Naklejki, broszury i książki:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.10.2014 18:06