Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy ARCHITEKTON

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy ARCHITEKTON

Jelenia Góra, Polska

Jesteśmy nowo powstałym, pierwszym w regionie jeleniogórskim ośrodkiem, w którym edukujemy i rehabilitujemy dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, tak aby ich życie mogło nabierać jak największego uśmiechu, sensu i wartości. Skończyły nam się środki na pomoc, którą chcemy nieść, prosimy pomóżcie...

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1322 PLN z 72000 PLN

9 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.09.2018.

Edukacja i rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnością

O projekcie

Szanowni Państwo,

Od wielu lat zajmujemy się dziećmi (opieką, wychowaniem), od kilku lat również edukacją działąjąc w Dom Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu – placówkę oświatową zapewniającą opiekę, wychowanie i edukację poza miejscem stałego zamieszkania dla dzieci z całej Polski.

            Wielokrotnie, obok dzieci zdrowych, do placówki przyjeżdżają grupy dzieci niepełnosprawnych. Rozmowy z opiekunami, obserwacja, informacje bezpośrednio ze środowiska, uświadomiły nam potrzebę rozszerzenia naszych działań  na rzecz właśnie tej grupy odbiorców. Początkowo organizowaliśmy warsztaty w Domu Wczasów Dziecięcych Architekton w Karpaczu typowo dla dzieci niepełnosprawnych z Jeleniej Góry i okolic.

Tak rodziła się inicjatywa:

  

             Spotkaliśmy się z zachwytem rodziców i wielkimi, pozytywnymi emocjami dzieci, które to emocje nakazały nam „pójść dalej”. Powołaliśmy Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy pod nazwą Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy Architekton w Jeleniej Górze, pierwszą tego typu szkołę/placówkę oświatową w powiecie i nieliczną w województwie. Jest zachwyt , jest nasza gotowość do działania i  chęci rodziców ulokowania swoich pociech w naszej placówce.  Jest jak to mówią rodzice: „w końcu coś na miarę współczesnych czasów, coś co zapewni edukację i rehabilitację jednocześnie”. Na własny koszt skredytowaliśmy remont obiektu z zewnątrz i wewnątrz. Przystosowaliśmy pomieszczenia dla dzieci niepełnosprawnych.

Już przygotowane są obiekt i pomieszczenia: 

 

 

A tak ku uciesze rodziców z pomocą Urzędu Miasta Jelenia Góra wystartowaliśmy z letnimi półkoloniami dla dzieci niepełnosprawnych, przyszłych uczniów/wychowanków:

 

A teraz gotowi jesteśmy do przyjęcia pierwszej grupy uczniów/wychowanków na rok szkoly 2018/2019 :)

         

             Będziemy finansowani przez MEN dopiero od stycznia 2019 roku (po złożeniu wniosku zostaniemy ujęci w budżecie na rok 2019). Tak więc, co do zasady, pierwsze pół roku musimy sami finansować szkołę. Dzieci, ich matki chcieliby korzystać od początku roku szkolnego 2018/19 z tak świetnych warunków, kompleksowych działań na rzecz ich niepełnosprawnych dzieci. Jako założyciele chcielibyśmy przyjąć dodatkowo 12 dzieci, czyli 3 grupy 4 osobowe dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim, umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami (nasze możliwości lokalowe, kadrowe docelowo są przygotowane dla 30 dzieci). Na okres od 01.09.2018 do 31.12.2018 potrzebna na ten cel (edukacji + terapii) jest kwota  216 tyś. zł. Mając jednak na uwadze to, że najprawdopodobniej w ciągu około miesiąca nie będzie możliwe zebranie takiej kwoty, chcielibyśmy w pierwszym etapie zebrać z Waszą pomocą niezbędną kwotę przynajmniej kolejną grupę 4 osobową, czyli 72 tyś. zł. 

Bardzo prosimy o włączenie się  w naszą inicjatywę. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby dzieci gorąco liczymy na Państwa pomoc. Wierzymy, że udzielone przez Państwa wsparcie finansowe umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem w rozwój i przyszłość naszych podopiecznych.. Dla „naszych” dzieci zrobiliśmy już wiele, ale jako mały podmiot nie mamy większych możliwości finansowych.

            Każda przekazana od Państwa złotówka na życzenie zostanie rozliczona, nasza wdzięczność w imieniu „naszych” dzieci będzie ogromna a ich uśmiech i radość bezcenne.

 

 

                                                                     Za życzliwość z góry dziękujemy
               w imieniu naszych podopiecznych i własnym

                                                                                                Dyrektor Placówki

                                                                                                   Izabela Żelasko

Media o Twoim projekcie:

Ruszają półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych

www.facebook.com | 2018-07-25

Media lokalne o naszych półkoloniach letnich - preludium do roku szkolnego. Współpraca z Miastem Jelenia Góra na rzecz dzieci. start min. 2:33

Ruszają półkolonie dla dzieci niepełnosprawnych

www.facebook.com | 2018-07-25

Tak właśnie zaczynaliśmy naszą pracę z dziećmi. Na letnich półkoloniach współorganizowanych przez Miasto Jelenia Góra.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.09.2018 22:10