Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bartekz

Bartekz

Katowice

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8059 PLN z 8000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2015.

Easter Rising Project

O projekcie

                                              

O MNIE

Mam 30 lat, pochodzę ze Śląska. Z wykształcenia jestem prawnikiem, z zamiłowania historykiem, z zawodu zaś pilotem i przewodnikiem po największych cywilizacjach i najgłębszych dziurach naszego globu. :)

Od dluższego już czasu jestem także pasjonatem biegania terenowego na dystansach ultra. Przez kilka lat ukończyłem wiele dlugodystansowych przełajowych biegów na orientację i ultramaratonów górskich (W tym roku m.in. Łekmowyna Ultra Trail, która wraz z innymi biegami pozwoliła mi zapisać się na słynny Ultra Trail du Mont Blanc w 2015 roku).

Moją miłością od dawna była również historia - przede wszystkim Irlandii. Krainy baśniowej i cudownej, jak żadna inna. Z racji pasji podróżowania i mojego zawodu, odwiedziłem w swoim "krótkim" życiu kilkadziesiąt krajów na kilku kontynentach (co daje mi również możliwość treningu w wielu ekscytujących warunkach), żaden jednak nie zapada w pamięci tak bardzo jak Irlandia. Od dawna myślałem jak połączyć swoje uczucie do Zielonej Wyspy i historii z pasją biegania i pokazać innym jak ciekawy może być tego rezultat...

CEL

Moim celem jest zebranie brakujących funduszy na wielką wyprawę biegową do Irlandii i utrwalenie tego wydarzenia filmem dokumentalnym, który wszyscy mogli będą zobaczyć!

Jest nim także uczczenie wydarzenia, które zapoczątkowało krętą drogę ku wolności kraju, jak i popularyzację jego kultury i tradycji. Być może skłoni to do spojrzenia na Irlandię jak na piękną i niepowtarzalną wyspę, nie zaś jedynie jako na miejsce pracy części naszych rodaków.

O PROJEKCIE

Projekt zakłada pokonanie 430 kilometrów w 1 tydzień!

To niemal 60 km biegu dziennie, przeplatanego opowieścią o najbardziej magicznej z wysp i odwiedzinami w jej najbardziej fascynujących miejscach, wraz z codzienną relacją!

Polska i Irlandia... Oba te kraje dzieli ogromny dystans – niemal całego kontynentu – a łączy tak dużo. Zawiłe, tragiczne dzieje, nierówna walka o wolność i niepodległość, a pomimo tego – radość życia, otwartość i optymizm ich mieszkańców.

W swoim projekcie chciałbym złożyć hołd powstańcom irlandzkim, którzy w 1916 roku stawili krwawy, dramatyczny opór przeciw angielskiej „okupacji” Wyspy, poprzez przebiegnięcie pierwszego tego rodzaju biegu rocznicowego, oraz udokumentowanie tego wydarzenia reportażem filmowym.

Powstanie, znane w historii jako Wielkanocne, rozpoczęło się 24 kwietnia. Trwało tylko tydzień. Wszystkich przywódców stracono.

 

 

Bieg pragnę rozpocząć w rocznicę wybuchu powstania w Dublinie  i zakończyć 1 maja na najwyższej górze wyspy - malowniczo położonej Carrantuohill. Dystans podzielony zostanie na etapy, z których każdy kończyłby się w miejscu odpowiednim do poprowadzenia narracji filmowej i przybliżenia podstawowych faktów dotyczących kultury i historii irlandzkiej, w oparciu o opowieść o Powstaniu Wielkanocnym i nie tylko, nawiązując do wydarzeń i faktów, które dla Irlandczyków zajmują ważne miejsce w kształtowaniu ich świadomości narodowej.

TRASA

WYDATKI

Kwota zostanie przeznaczona w całości na pokrycie kosztów projektu. W szczególności na bilety lotnicze dla mnie i osoby supportującej (będącej jednocześnie operatorem), wynajem samochodu i zakup paliwa.

-Wynajem samochodu: ok. 400 €

-Paliwo (benzyna szczęśliwie potaniała ;) ): ok. 100 €

-Noclegi typu b&b ×10 : ok. 500 €

-Bilety lotnicze: ok. 850 PLN × 2 = 1700 PLN

SUMA: ok. 1500 € + 1700 PLN czyli trochę ponad 8000 PLN

Nadwyżka uzbieranej kwoty przeznaczona będzie na zakup żywności na trasie oraz na dodatkowe upominki dla wspierających ;)

 

PATRONI MEDIALNI

 


 

PS. ;)

NAGRODY

Oto przykładowe nagrody za wsparcie projektu EasterRising :)

Projekt koszulek pojawi się niebawem, planowo mają to być koszulki sportowa i bawełniane, z długim bądź krótkim rękawem do wyboru :)

1000

miejsc wartych poznania…

430

kilometrów biegu przez krainę historii i magii…

7

dni Powstania i walki o wolność…

 1

Wyspa niepodobna do żadnej innej…

 

Odwiedź stronę na Facebooku!

https://www.facebook.com/easterrisingproject

 

Wesprzyj projekt na polakpotrafi.pl!!!

 

DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE I POZDRAWIAM ! :)

Bartek Zugaj


 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Biegowy Trawers Irlandii - projekt Bartka Zugaja

napieraj.pl | 2015-01-27

Historia, bieganie i Irlandia - projekt Bartka Zugaja, doświadczonego ultrasa, łączy w jednym trzy pasje, z których wynikł przeszło 400 kilometrowy trawers wyspy. Startując z Dublina Bartek planuje w siedem dni pokonać trasę ze wschodu na zachód wyspy, tropem słynnego Powstania Wielkanocnego - potężnego zrywu Irlandczyków przeciwko angielskiej okupacji. Bieganie to jednak nie wszystko - biegowi towarzyszyć ma powstanie filmu dokumentalnego. To oczywiście rodzi koszty, więc zachęcamy Was do wsparcia biegu za pomocą platformy PolakPotrafi.pl.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.03.2015 18:06