Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Martyna Kwolek

Martyna Kwolek

Katowice, Polska

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Studentka ostatniego roku wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. W muzyce poszukuje przestrzeni i kojących brzmień. Odnajduje to we własnych kompozycjach, które wykonuje wraz z zespołem Early Birds. Oprócz tego od wielu lat związana z chórem gospel Z miłości oraz od niedawna z zespołem Music Mahal.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4915 PLN z 4000 PLN

95 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

122%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2017.

Nagraj Płytę z Early Birds!

O projekcie

Cześć, tu zespół Early Birds!

Chcemy podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością! Już w grudniu tego roku w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce - RecPublica w Lubrzy zaczniemy nagrania naszej debiutanckiej płyty! 

Na albumie znajdą się wyłącznie autorskie utwory Martyny Kwolek i Early Birds. Wiemy już, że naszą płytę wyda słowacka wytórnia Hevhetia, która zapewni międzynarodową dystrybucję naszej muzyki! To wszystko dzięki nagrodzie Grand Prix, którą zdobyła Martyna w prestiżowym Konkursie Dla Muzyków Śpiewających Voicingers 2016!

Żeby wydanie płyty doszło do skutku musimy jeszcze z własnej kieszeni sfinansować dwa dni nagrań w studiu RecPublica. Na ten cel potrzebujemy 4 000 złotych. Na tę kwotę składają się koszty wynajmu studia, pracy realizatora dźwięku oraz naszych noclegów na miejscu.

Dla nas, studentów Akademii Muzycznej 4 tysiące złotych to kwota znacząca, ale jesteśmy już na ostatniej prostej do spełnienia naszych marzeń i wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się je osiągnąć! :)

Ale po kolei...

Early Birds to sześcioosobowa grupa muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i muzyki estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością, sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć niejedno zatwardziałe serce. Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów, w którego skład wchodzą: wibrafon, kontrabas, saksofon, instrumenty perkusyjne (udu, kongi, happy drum, itp.) oraz zestaw perkusyjny, brzmienie zespołu Early Birds jest intrygujące i jedyne w swoim rodzaju.

Instrumentaliści Early Birds:

Kuba Chojnacki saksofon

Najstarszy członek EarlyBirdowego stada. Obecny w zespole od pierwszej próby w 2015 roku. Odpowiada głównie za wirtuozerski odcień muzyki Porannych Ptaszków.  Ma trzech braci, z których jeden gra na kontrabasie, drugi na trąbce, a trzeci na komputerze 🙂 Pochodzi z Konina, gdzie skończył szkołę muzyczną, po czym przeniósł się do Katowic i został absolwentem Akademii Muzycznej. Następnie osiedlił się w Cieszynie, gdzie obronił dyplom na Uniwersytecie Śląskim. Ostatecznie zadomowił się w Wiśle, gdzie mieszka razem z żoną. Wykłada na Uniwersytecie w Cieszynie, pracuje też jako dźwiękowiec w bielskiej firmie w której ostatnio nagrywał swój pierwszy film 360. Muzycznie współpracuje z takimi artystami jak: Propaganda Dei, Kamil Wasicki, Piotr Matusik Quartet oraz Big Silesian Band.

Patryk Zakrzewski instrumenty perkusyjne

„Czarodziej” którego magiczne instrumenty stanowią o wyjątkowości brzmienia Early Birds. Multiperkusjonalista, muzyk sesyjny udzielający się w wielu zespołach oraz orkiestrach o różnorakiej stylistyce. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, uczeń m. in. Nippy’iego Noya’i, Zohara Fresco, Stanisława Proksy i Sławka Bernego.

Marcin Pater wibrafon

To dzięki niemu utwory zespołu brzmią tak ciepło i kojąco. Oprócz umiejętności tworzenia magicznej aury potrafi również świetnie improwizować, czego dowodem są liczne nagrody na międzynarodowych konkursach, m.in.:  I nagroda na konkursie wibrafonowym w ramach festiwalu "International Percussion Festival" w Montebello Della Battaglia (Włochy) i II nagroda na międzynarodowym konkursie wibrafonowym festiwalu perkusyjnego DRUM FEST 2016. 

Piotr Budniak perkusja

W EarlyBirdsowym gnieździe od niedawna, ale już teraz stanowi jego prawdziwy fundament. Urodzony w 1991 roku, pochodzący z Zielonej Góry perkusista jazzowy, który od początku przygody z muzyką konsekwentnie stara się podążać wybraną przez siebie artystyczną ścieżką. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Jak donosi coroczna ankieta czytelników Jazz Forum - Nowa Nadzieja Jazzu (trzecie miejsce w dorocznym plebiscycie Jazz Top). Współpracuje z wieloma różnymi zespołami i projektami. Koncertował m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Piotrem Wyleżołem, Maciejem Sikałą, Mikem Russellem, a także Adamem Sztabą i braćmi Cugowskimi.

Mateusz Szewczyk kontrabas / gitara basowa

Najmłodszy „bird” w naszym gnieździe. W grze na kontrabasie i gitarze basowej szkoli się już od ponad 9 lat. Mimo to czeka go jeszcze kilka lat studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Pomimo młodego wieku nawiązał już współpracę z wieloma artystami, takimi jak m.in.: Tomek Machański, Franek Raczkowski trio, chór gospel "Z Miłości", czy Grzegorz Karnas. Miał również zaszczyt występować wspólnie na scenie z Bernardem Maselim, Bohdanem Lizoniem, Stanisławem Sojką czy swoim ojcem - Adamem Szewczykiem. Jak sam twierdzi dzięki Early Birds odnalazł swoje miejsce w świecie muzyki.

Early Birds powstało z inicjatywy Martyny Kwolek, która w zespole pełni rolę wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Nasza muzyka to przede wszystkim autorskie utwory Martyny, gatunkowo oscylujące między jazzem, poezją śpiewaną, a indie popem. Brzmieniem bliżej im do północy – Skandynawii, Islandii – miejsc, z których liderka zespołu czerpie inspiracje.

 

W sierpniu tego roku Martyna została laureatką prestiżowego Konkursu Dla Muzyków Śpiewających Voicingers, gdzie pokonała międzynarodową konkurencję. W ramach nagrody podpiszemy profesjonalny kontrakt płytowy ze słowacką wytwórnią Hevhetia dzięki któremu nasze marzenia o wydaniu debiutanckiego albumu już niedługo mogą się spełnić!

 

 

 

Celem projektu jest realizacja nagrań naszej debiutanckiej płyty. Wiemy już, że naszą muzykę wyda wytwrónia Hevhetia, a nagrania zrealizujemy w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce - RecPublica w Lubrzy w którym swoje płyty realizowali czołowi artyści naszej rodzimej sceny muzycznej, m.in.: Brodka, Mela Koteluk, Lemon, czy Mikromusic.

 

Dzięki kontraktowi z wytwórnią nie musimy martwić się o tłoczenie płyt i ich dystrybucję. Wystarczy, że dostarczymy naszemu wydawcy gotowy, nagrany materiał. Nagroda, którą zdobyła dla nas Martyna w konkursie Voicingers zapewnia nam 2 dni pracy w studiu. Jednak jest to za mało, żeby zrealizować nagranie całej płyty. Wszystko czego potrzeba do spełnienia naszych marzeń to opłacenie dwóch kolejny dni naszej pracy w studiu.  

 

I właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

 

Gdyby udało się zebrać więcej:

 

- Jeśli zbierzemy 5 500 złotych nagramy do jednego z utworów klip!

 

- Jeśli zbierzemy 7 000 złotych miksem i masteringiem naszej płyty zajmie się Mateusz Sołtysik na co dzień współpracujący z takimi artystami jak: Marcin Wyrostek, Anna Serafińska, Gabriela Gąsior & Holy Noiz, czy Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective!

 

 

 

Za wpłaty otrzymacie od nas specjalne nagrody! Dostaniecie gotową płytę jako pierwsi, weźmiecie udział w lekcji śpiewu, spotkaniu z zespołem, a może za odpowiednią kwotę zagramy dla Was wyjątkowy, prywatny koncert! Wszystko zależy od wysokości Waszego wsparcia. Z poszczególnymi nagrodami możecie zapoznać na stronie naszego projektu. 

 

Obecnie każdą wolną chwilę przeznaczamy na próby przed wejściem do studia. Chcemy maksymalnie dopracować nasz materiał po to, żeby jak najlepiej brzmiał na płycie. Dlatego - jeśli tylko uda się zrealizować projekt - możecie spodziewać się Waszych nagród jak tylko skończymy pracę w studiu! :)

 

 

Postawiliśmy na crowdfunging, ponieważ to nowoczesna i wygodna (zarówno dla nas jak i dla Was) forma wspierania ciekawych inicjatyw. To Wy jesteście odbiorcami naszej muzyki, dlatego chcemy żebyście zostali siódmym członkiem zespołu Early Birds i mieli swój udział w nagraniu naszej debiutanckiej płyty, którą później będziecie mogli dodać do swojej domowej kolekcji! Możecie nam pomóc nie tylko wpłacając pieniądze na nasz wspólny cel, ale też udostępniając wiadomość o projekcie i zespole Early Birds wśród Waszych znajomych. Polakpotrafi.pl poza szansą na zrealizowanie naszych marzeń daje nam również możliwość promocji naszej muzyki. Może to tutaj po raz pierwszy o nas usłyszałeś? Może przypadnie Ci do gustu to, co zrobiliśmy już do tej pory? :) 

 

Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby  nasza  propozycja była dla Was jak najbardziej czytelna i jasna. Teraz liczymy na to, że razem uda nam się osiągnąć próg projektu, który pozwoli nam sfinalizować nasze nagrania! :)

 

Już teraz serdecznie dziękujemy za KAŻDĄ pomoc!

 

Martyna Kwolek i zespół Early Birds

 

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszego projektu (i nie tylko) zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem e-mail: poranneptaszki@gmail.com

 

Zapraszamy też na naszą stronę internetową i profil na facebooku:

http://www.poranneptaszki.pl

- https://www.facebook.com/poranneptaszki/

 

Nad projektem od strony technicznej, promocyjnej i wizualnej czuwa Krzysiek. Jeśli chcesz wesprzeć akcję, a nie znalazłeś dla siebie odpowiedniej nagrody, masz jakiekolwiek wskazówki i sugestie dotyczące projektu, skontaktuj się z nim na facebooku lub pod numerem telefonu 502 628 230.

 

 

 

Stowarzyszenie Form Artystycznych SFART. Jeden z głównych animatorów życia kulturalnego w gminie Strumień organizator Strumieńskiego Festiwalu Artystycznego, Przeglądu Zespołów Sfart, koncertów, wystaw i konkursów artystycznych. Misją Stowarzyszenia jest wspieranie i promocja artystów, szczególnie wywodzących się z Gminy Strumień i jej okolic.

 

Voicingers: międzykulturowe spotkania muzyki, kreatywności i ekspresjiThe aim of the VOICINGERS is to present a variety of vocalists, representing original artistic concepts rooted in musical traditions from every part of the world. This purpose is served by each aspect of the event's multifaced character – that of concerts, workshops and night jam sessions.

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.01.2017 22:10