Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dzikie Jabłka

Dzikie Jabłka

Łódź, Polska

Połączyła nas miłość do muzyki źródeł oraz idea promowania tolerancji i wielokulturowości. Naszą muzyką pokazujemy, że każda kultura, która wyrasta z ziemi, niezależnie od tego, na którym kontynencie, dotyka tych samych miejsc w naszych duszach. Że różnice nie są po to, by dzielić, ale żeby ubogacać. Odkryliśmy bowiem, że to, co żywe, posiada puls i o ile kultury różnią się od siebie ogromnie, to puls jest często ten sam. Połączenie Afryki i Polski przychodzi nam więc tak naturalnie, jak jabłka łączą się z cynamonem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

16316 PLN z 15000 PLN

198 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2016.

ZAŁAP SIĘ NA JABŁKOBRANIE! Dzikie Jabłka wydają...

O projekcie

[English below]

 

Już wkrótce będziecie mogli zabrać do swoich domów świeżutkie

Dzikie Jabłka!

To wyjątkowe drzewko zakiełkowało w 2011 roku. Potrzebowało pięciu lat na to, aby rozrosnąć się i zakwitnąć, a teraz dojrzało i nadszedł czas, aby wydało piękne owoce.

 

 

 

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy zespołem, którego misją jest kierowanie ludzi ku korzeniom. Jedną z naszych życiowych pasji jest polska kultura tradycyjna. Prowadzimy zawodowo warsztaty dla dzieci i dorosłych, podczas których uczymy tańców, zabaw i śpiewów ludowych. Uczymy również gry na bębnach afrykańskich, jako że naszą drugą wielką pasją jest kultura muzyczna zachodniej Afryki.

 

Posłuchaj utworu "Jabłoneczka"

 

 

 

NASZE SUKCESY

Z połączenia tych pozornie odległych pasji powstała nasza działalność muzyczna, którą realizujemy od pięciu lat. Zdobyliśmy wspólnie wiele nagród na czołowych polskich festiwalach folkowych

 

  • III miejsce oraz Nagroda Publiczności „Burza Braw” w konkursie XVII Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2014

  • I miejsce w konkursie Scena Otwarta XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" 2013 - “za ogień i charyzmę, harmonię i spójność koncepcji w łączeniu kultur: słowiańskiej i afrykańskiej, oraz powrót do idei folku”

  • nagroda im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki konkursu Scena Otwarta dla Małgorzaty Ciesielskiej-Gułaj – wokalistki zespołu Dzikie Jabłka

  • Złota Fujara czyli Grand Prix konkursu V Dragon Folk Fest 2014 w Poznaniu

  • 4xTAK i znakomite recenzje jurorów w VI edycji programu Must Be the Music – Tylko Muzyka,

 

Nasze koncerty cechuje żywiołowość i energia charakterystyczna dla tradycyjnych afrykańskich rytmów, natomiast polskie melodie zapoznają słuchaczy z bogactwem i urokiem naszej własnej, polskiej kultury.

 

 

DLACZEGO I NA CO ZBIERAMY

Jako że zbliża się radosna rocznica – piąte urodziny Dzikich Jabłek – szykujemy dla Was moc prezentów, a wśród nich ten najważniejszy:

 

 nasza debiutancka płyta!

 

 

Wydanie tej płyty będzie możliwe tylko dzięki Wam. Sami zdobyliśmy środki na opłacenie studia i nagrania, ale to niestety wszystko na co nas stać. Potrzebne nam bardzo Wasze wsparcie. Aby zrealizować resztę - miks i mastering materiału, potem doprowadzić do wyprodukowania pięknej płyty potrzebujemy jeszcze prawie 15.000 zł.

Tak, to spora kwota, ale nauczyliśmy się przez te pięć lat, że Dzikie Jabłka mają najwspanialszych fanów na świecie i że wszystko jest możliwe. Nie byłoby nas, gdyby nie ogromna rzesza cudownych ludzi, którzy swoją przyjaźnią i energią wspierali nas i byli z nami przez cały ten czas. Dlatego zdecydowaliśmy się na dokończenie tego projektu z Waszą pomocą!

Dzięki temu każdy z Was będzie mógł stać się częścią i współtwórcą naszej płyty!

Nasi ukochani słuchacze, fani i przyjaciele! Pomóżcie nam przy zbiorach!

 

Zaczynamy JABLKOBRANIE!

 

NAGRODY

Za każdą Waszą wpłatę przygotowaliśmy dla Was różnorodne nagrody.

W większości są to unikalne egzemplarze,

dostępne wyłącznie w ramach akcji Jabłkobrania.

 

Będzie to na przykład specjalne wydanie płyty - z nagraniem bonusowym i dodatkowymi niespodziankami. (Możemy zdradzić, że bonusem tym będzie uwielbiania przez wielu z Was “Kołysanka”. Naprawdę warto ją zdobyć, ponieważ jest to prawdziwy unikat w naszym repertuarze. Publicznie zagraliśmy ją zaledwie dwa razy i nie wiadomo, czy to się powtórzy.)

 

 

Oprócz płyt możecie też załapać się na specjalne pamiątki, indywidualne lub grupowe warsztaty muzyczne z członkami zespołu, a nawet spotkanie towarzysko-konsumpcyjne,

czyli imprezka w naszym gronie!

 

 

 

 

 

 

 

 Oprócz nagród rzeczowych i podziękowań na naszych stronach, wspierający zostaną uwiecznieni w

- Wielkiej Galerii Dobrych Ludzi -

 

Twoje nazwisko oraz Twoje zdjęcie znajdą miejsce w książeczce dołączonej do płyty oraz na naszych stronach www.

 

 

Dla smakoszy mamy prezent od zaprzyjaźnionej z nami wspaniałej, urodziwej, wegańskiej kucharki, która prowadzi niezwykły blog Latająca Kuchnia Baby Jagaty

W skład materiałów wchodzą:

- pełen zapis video ze spotkania

- pdf z abstraktem ze spotkania i przepisami

 

Lista webinarów do wyboru:

1. Roślinny nabiał (Krok po kroku: od mleka roślinnego po sery)

2. 50 twarzy kotleta roślinnego (przepisy na wegańskie kotlety, burgery, pulpety i kofty)

3. Superfoods - lecznicze pokarmy roślinne i ich zastosowanie w kuchni

4. MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY! Kuchnia roślinna zimą

5. Słodki BEZ! - roślinne słodkości bez cukru, bezglutenowe, bez jajek i masła - CZĘŚĆ I

6. Słodki BEZ! - tofurniki, kremy i ptasie mleczko - CZĘŚĆ II

7. Dzidziuś na trawie! Roślinne odżywianie dzieci

8. (Przy)gotowanie do wiosny! Jak wprowadzać do kuchni wiosenne akcenty

9. Roślinna serowarnia! (Krok po kroku: wegańskie sery miękkie i twarde - receptury)

 

 

Szczególnie hojnym sponsorom (firmom, stowarzyszeniom) oferujemy afrykańsko-polskie warsztaty. Mogą to być integracje dla pracowników albo animacja na imprezach okolicznościowych i piknikach rodzinnych. Podczas warsztatów zaprosimy uczestników do wspólnego grania na bębnach, do tańca, śpiewu, i wspólnych zabaw.

Jako że mamy spore doświadczenie w  tego  typu imprezach, możemy zagwarantować, że uczestnicy będą długo wspominać te spotkania.

 

           

 

 

Jeśli natomiast są wśród Was osoby, które planują wesele (albo inną ważną imprezę), możemy zapewnić Wam niepowtarzalną atrakcję w takim dniu. Oferujemy niezwykłe oczepiny nawiązujące do najstarszych tradycji polskich i/lub afrykańskich (nie ma to wiele wspólnego z tym co kojarzycie z polskich wesel :) )

 

                        

 

 Gdybyś miał inny pomysł - czego potrzebujesz, co moglibyśmy Ci dać w zamian za Twoje wsparcie - skontaktuj się z nami. Jesteśmy otwarci na propozycje.

 

 

CEL PROJEKTU

 

 Uzyskane środki wykorzystamy na:

  •    miks i mastering nagranego materiału

  •    projekt graficzny okładki i dodatków

  •    wytłoczenie płyt

  •    sesję fotograficzną

  •    druk okładek    

  •    koszty logistyczne

  •     prowizje i opłaty

 

UWAGA!

Jeśli uda nam się zrealizować projekt w 120% (lub więcej),

NAKRĘCIMY TELEDYSK do jednego z

naszych ulubionych utworów, zgadnijcie którego?

Posłuchaj:  https://soundcloud.com

Warto się starać, bo nieuchronnie będzie to dzieło sztuki. Realizować go będzie bowiem

Jacek Burban - człowiek o wielu talentach, artysta, który za pomocą kamery maluje przepiękne pejzaże dzikiej natury i osobowości ludzkiej. Jego prace do podejrzenia tutaj: http://www.burbanfilm.pl/film/

 

 

Sypnij groszem i wybierz najlepszy dla Ciebie koszyk,

bo nasza radość może być wspólna!

 (instrukcja "krok po kroku" na samym dole strony)

 

Jeśli jednak nie masz możliwości, aby wziąć udział w akcji finansowo, wspomóż Jabłkobranie swoim działaniem i pozytywną energią. W takim wypadku możesz pomóc nam rozprzestrzeniać informację o akcji:

  • opowiadaj o Jabłkobraniu rodzinie i znajomym,

  • udostępniaj link do kampanii na swojej stronie lub profilu,

  • polecaj nas swoim znajomym,

  • nagraj i udostępnij nam pozytywny filmik wspierający Jabłkobranie,
  • zarekomenduj nas w mediach,

  • zorganizuj nam koncert.

 

 >>     ZAŁAP SIĘ NA JABŁKOBRANIE!     <<

 

 

 

O ZESPOLE

 

Kto pamięta smak dzikich jabłek podbieranych z sadu sąsiada? Krzyk sąsiada, szalona ucieczka, bicie serca, pachnąca trawą kryjówka na skraju łąki i ten słodko-kwaśny, soczysty smak owoców bez dodatku chemicznych polepszaczy...

           Wszyscy, którzy tęsknią za takim naturalnym serca biciem, z pewnością pokochają Dzikie Jabłka. Muzyka tego zespołu to niezbadane lądy muzyki źródeł. To wspólnie brzmiące dwa żywioły: słowiańska melodyjna nuta i porywający rytm afrykańskich bębnów. To nie inspiracja Afryką czy polskim folklorem, lecz ich żywe zespolenie. Zespół łączy autentyczne rytmy z afrykańskich wiosek, zakorzenione głęboko w żywej do dziś tradycji gorącego kontynentu z polskimi melodiami, również prawdziwymi i żywymi jeszcze w pamięci ludowej polskich wsi.

          Naturalna swoboda, świetny kontakt z publicznością, znakomity warsztat muzyczny, oryginalne brzmienie egzotycznych instrumentów i charakterystyczny biały śpiew to tylko niektóre z atutów zespołu, którego występy są niezwykłym przeżyciem i potężną dawką pozytywnej energii.

 

 

Oto kilka z komentarzy widzów po występach Dzikich Jabłek:

 

Wasza muzyka przeszywa ciało, pulsuje w żyłach i ogrzewa serce. Dziękuję za magiczny wieczór!”

 

Wasz koncert był naprawdę rewelacyjny! Nie pomyślałabym, że dam się uwieść polskiej muzyce ludowej, ale w Waszym wykonaniu, nie sposób się temu oprzeć.”

 

Nie mogłam spać całą noc, bo potężna moc wibracji krążyła we mnie. Jeszcze teraz, kiedy jestem juz po pierwszej kawie słyszę gdzieś w podświadomości ta cudowną muzykę.”

 

 

W skład zespołu wchodzą:

 

 Małgorzata Ciesielska-Gułaj

wokalistka w zespołach Dzikie Jabłka oraz City Bum Bum, mama dwójki synów, założycielka szkoły Ekobity. Zawodowo zajmuje się prowadzeniem warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Ma bogate doświadczenie sceniczne - śpiewała na scenach dużych i małych w Polsce i za granicą. W grudniu 2013 roku otrzymała nagrodę specjalną im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszej wokalistki konkursu Scena Otwarta podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”.

 
Maria Stępień

skrzypaczka w Dzikich Jabłkach oraz w rekonstruującej polską muzykę ludową kapeli Gęsty Kożuch Kurzu i ludowej Kapeli Dobrzeliniacy, laureatka wielu nagród w konkursach muzyki ludowej i folkowej. Ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na kierunkach: skrzypce oraz muzykoterapia. Współorganizatorka cyklu Pograjka Łódzka, brała udział w projektach Akademii Kolberga: Szkoły tradycji oraz Mały Kolberg. Prowadzi działalność badawczą dotyczącą muzyki ludowej na terenie województwa łódzkiego oraz prowadzi zajęcia dla dzieci oparte na tańcach i zabawach tradycyjnych z elementami muzykoterapii.

 


Sylwia Walczak

założycielka Akademii Rytmu Folk’n’Roll, jedna z czołowych polskich djembistek. Uczyła się od mistrzów djembe w Polsce oraz w Afryce Zachodniej (Gwinea. Mali). Od 2005 r. prowadzi warsztaty gry na bębnach afrykańskich: regularne zajęcia w Łodzi oraz warsztaty podczas festiwali, szkoleń, imprez integracyjnych na terenie kraju. Grała w zespołach Purga, City Bum Bum. Występowała u boku znakomitych muzyków, jak Adama Bilorou Dembele, Seckou Keita, Fanta Konate, Namory Keita, Magda Piskorczyk, Oleg Kireyev.

 


Damian Siuta

Kiedy miał 2 lata, dostał od wujka malutki bębenek. Posiadanie tego instrumentu było na pewno bardzo znaczące dla rozwoju jego osoby. Od tamtego czasu znajdował przyjaciół do muzyki w każdym napotkanym przedmiocie. Tak jest do dziś - nieustannie poszukuje rytmów i świeżych melodii. Ale tylko dobrych. Gra strunowo i perkusyjnie. W Dzikich Jabłkach i City Bum Bum - typ zespołowego przeszkadzacza = absolutnie twórczego dystraktora. Wielbiciel dobrego czerwonego wina, najlepiej prosto z krzaka.

 

Dawid Koniecki

Od dwunastu lat podróżnicza i muzyczna część jego serca bije w afrykańskich rytmach. W Afryce uczył się gry na bębnach, w Polsce zamiłowania do rodzimego folkloru, a efektem tego są Dzikie Jabłka, fuzja polskiego folku i afrykańskiej muzyki, którą współtworzy. Czysto afrykańskim brzmieniom czyni zadość w zespole Moribayassa, czerpiącym z muzycznej tradycji Afryki Zachodniej. Fotografuje, starając się utrwalić w kadrach tajemnicę i dynamikę człowieka w rozmaitych okolicznościach, na rozmaitych kontynentach. Chętnie też wraz z ich mieszkańcami wznieca bosą stopą pył w rytm ich rodzimej muzyki.

 

Bartosz Gułaj

założyciel i lider zespołu Dzikie Jabłka, magister ekonomii, pasjonat muzyki, drwal, ojciec, śpiewak ludowy, orędownik zdrowego życia, były aktor objazdowego teatrzyku dla dzieci. Od 2003 ściśle związany z muzyką perkusyjną Afryki Zachodniej w szkole rytmu i zespole City Bum Bum, z którymi zjeździł już pół Europy. Prowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i dorosłych w szkołach i przedszkolach, dla firm i instytucji. Nie ustaje w poszukiwaniu i dzieleniu się dobrem.

 

www.dzikiejablka.pl

www.facebook.com/dzikiejablka

 

 

 

 



 

The polish folk band Dzikie Jabłka (Wild Apples) is about to release a debut album. They are collecting 15000,00 PLN (about 3400,00 Eur) to finish this project. Now you can help them by choosing the prize and paying for it.

 

OUR GOALS

 

The funds will be used to:

  • do the graphic design of the cover
  • release the album

  • do the photo session

  • print the covers

  • cover the costs of logistics

  • pay commissions and fees

 

ATTENTION, PLEASE!

If we complete the project in 120% (or more) we will release a music video to one of our favorite songs (guess which one?).

Listen: https://soundcloud.com

It is worth a try - it will be a real piece of art. It will be created by Jacek Burban - a man of many talents, an artist who paints beautiful landscapes of wild nature and human personality with his camera. You can have a sneak peek of his work here:http://www.burbanfilm.pl/film/

 

Our joy can be shared! Please donate. Choose the option that suits you best (follow a step-by-step instruction at the very bottom of the page)

 

If you cannot help us financially, please support Wild Apple Picking (the name for Jabłkobranie in PL) by getting involved otherwise and spraying some positive energy around you.

 

Spray love, not pesticides! :D

 

 Together with love, please help us spray information about the campaign:

 - tell your family and friends about us – play our music to them, show them who we are… let them TASTE US;

 - share a link to the campaign on your website or social network wall;

 - make and share a positive “Pick The Wild Apples” vid,

 - sing, dance, PLAY… a gig with us

 

>> Pick The WILD APPLES! <<

 

 Wild Apple Picking is just YAY!!! :D

 

 
about Wild Apples:

 

WILD APPLES - Polish roots with African flavour

We share a love for music, roots and origins and the idea of promoting tolerance and multiculturalism. With our music we show that every culture that grows out of the earth, no matter where, touches the same place in our souls. The differences between people should not divide us but enrich us. Everything living has a pulse and although cultures differ significantly, the pulse is often the same. That is why the combination of Africa and Poland comes so naturally – just as apples taste perfectly with cinnamon.

Wild Apples gains its energy from these roots. It makes two distant elements sound perfect together: Slavic traditional melodies and spirited ritual rhythms of African drums. And this is not just a superficial inspiration, but a deep and lively integration. This music tastes like fruits of a tree that grow in a Polish garden, but its roots spread as far as Africa.

This is also reflected in our unique instruments. Musicians use drums made of wood and natural leather brought from West Africa: djembe, dun-dun, tama, krin, balafon (a West-African xylophone) and numerous ethnic percussion accessories such as shekere, guiro, se-se or rainstick. The vibrating melody of rhythm is enriched with the sounds of violin, guitar, Polish accordion, flute and the fascinating white voice.

Wild Apples' performances gather enthusiastic reviews, as every gig offers a dose of good natural vibrations and positive energy.

Here are some reviews after Wild Apples' gigs:

"Your show was truly sensational. I never thought that I could be seduced by Polish folk music, but in your interpretation it is impossible to resist."

"Your music pierces the body, pulsating through my veins and warming my heart. Thank you for a magical evening!"

Energy flowing down from the stage could start a Tsunami if there was any ocean nearby.”

 

The particular strengths of the band are:

  •  interesting ethnic instruments (African drums and percussionals, balafon, violin, Polish accordion, flutes),
  • exceptional arrangements,

  • genuineness and great contact with the audience,

  • thrilling Slavic melodies performed with traditional white untempered voices,

  • powerful energy of drums brought from West Africa.

 

ACHIEVEMENTS:

Golden Pipe - the Grand Prix award in „Dragon Folk Fest” (Poznań, June 2014)

Storm of Applause - the audience award and jury III prize in Polish Radio „New Tradition” Folk Festival (Warsaw, May 2014)

Grand Prix award in “Mikolajki Folkowe” Folk Festival founded by Polish Ministry of Culture and National Heritage - “for fire and charisma, harmony and consistency of concepts in linking cultures: Slavic and African, and a return to the idea of folk” (Lublin, December 2013)

special award for the best singer of the above contest for leading vocalist Małgorzata Ciesielska-Gułaj

4xYES and excellent reviews of jurors in the Must Be the Music program (September, 2013)

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

DZIKIE JABŁKA ZBIERAJĄ, A TY MOŻESZ POMÓC

etnosystem.pl | 2016-04-15

Polski i afrykański żywioł, tętniący życiem, wirujący radością. Tak w skrócie można opisać muzykę zespołu Dzikie Jabłka, który łączy rdzenne brzmienia polskiej muzyki ludowej z dzikim rytmem afrykańskich bębnów. "Jest jak drzewo, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki" - piszą artyści, którzy zbierają właśnie fundusze na wydanie nowej płyty. Możecie ich wspomóc.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2016 23:11