Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

ewawalhalla

ewawalhalla

Poznań

Zoolog z pasji i wykształcenia; felinoterapeuta; hodowca kotów hyrydowych i twórca pierwszej polskiej rasy kota; wykładowca międzynarodowy i konsultant, twórca Akademii Felinologii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3984 PLN z 99000 PLN

41 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.09.2015.

Dom Pana Kota i Jego człowieka

O projekcie

 


         Powołanie do życia pierwszego w Polsce stacjonarnego

OŚRODKA FELINOTERAPII.

Dlaczego? Ze względu na możliwość terapii wielkiej grupy osób z dysfunkcjami prowadzonej przez... koty.

 

Dom Pana Kota na fb

www.dompanakota.pl

www.junglecat.eu

 

Felinoterapia

 

Pytanie na śniadanie - Terapeutyczne działanie kotów

         Kot jest jednym z najbardziej fascynujących zwierząt na świecie; historia jego relacji z człowiekiem obfituje w momenty dramatyczne- od oddawania mu boskiej czci poprzez palenie na stosie; w czasach nam współczesnych stał się pełnoprawnym członkiem rodzin i przyjacielem na lata; udowodniono jego niezwykły wpływ na ludzkie zdrowie; choroby, których leczenie wspomaga kot-terapeuta: neurozy, depresje, zaburzenia osobowości, autyzm, niedorozwój, Parkinsonizm, demencja, choroba Alzheimera, SM, schorzenia układu krążenia (stany po udarze i zawale, nadciśnienie, niedociśnienie, choroba wieńcowa, dusznica bolesna), astma i alergie, choroby reumatyczne i inne o podłożu immunoagresywnym, urazy i zwyrodnienia kręgosłupa, zaburzenia hormonalne, zaburzenie układu rozrodczego i wydalniczego, przewlekłe bóle, bóle o niewiadomej etiologii, cukrzyca, alkoholizm i narkomania;

felinoterapia zyskuje coraz większą rzeszę fanów; znakomicie sprawdzają się w niej koty różnej maści, wieku i pochodzenia, ale pewne z nich- są zupełnie wyjątkowe: pierwsza polska rasa kota, wyhodowana przeze mnie od podstaw, czyli kot z dżungli, to felinoterapeuta doskonały; mądry, bystry, o pasji życia i ciekawości dziecka, lojalny, uwielbiający ludzi łobuz z wielką misją pomocy człowiekowi choremu…


    Żeby takie koty hodować i trenować w funkcjach felinoterapeutycznych, potrzebny jest kawałek przyjaznego świata: dom Pana Kota i Jego człowieka. Kociarnia marzeń umiejscowiona na polskiej wsi, gdzie zwierzęta bywały dotąd traktowane przeróżnie… Koty wracają do korzeni- na świeże powietrze, do magicznego miejsca pełnego drzew-drapaków, dzikich zwierząt i naturalnego piękna ziemi.


    Zadatkowałam wiejskie gospodarstwo- z zabudowaniami dla zwierząt, polami i lasem wokół. Potrzebny jest remont, przystosowanie niszczejących budynków do potrzeb kotów, ale i funkcji felinoterapeutycznych- by powstał unikalny ośrodek wspomagający leczenie osób, którym koty z dżungli już pomagają: zespół Downa, deficyt intelektualny, schorzenia onkologiczne, porażenie mózgowe, demencja czy depresja to wielkie cierpienie i wielka walka o prowadzenie życia bez bólu, samotności i wykluczenia.

Moje koty czynią cuda. Trzeba tylko dać im kawałek nieba.

 

  

 

   Jestem doktorem nauk biologicznych, zoologiem i felinoterapeutą; byłam wieloletnim wykładowcą UAM; od zawsze- działaczem prozwierzęcym; stypendystka Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej; autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących kotów oraz ekologii behawioralnej ssaków; współkierownik i współtwórca polskiego projektu ochrony gatunku zagrożonego wyginięciem finansowanego przez ONZ; promotor kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich z zakresu ekologii zwierząt i zoologii; walczyłam o Ustawę o ochronie zwierząt, regulacje prawne przeciwko przemocy wobec zwierząt, poznańskie schronisko i kociarnię; z pasji- jestem hodowcą kotów, twórcą pierwszej polskiej rasy kota; udało mi się  zyskać uznanie na arenie międzynarodowej- jestem felinologiem prowadzącym seminaria i wykłady również poza granicami; prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Stypendystów FNP, członek zarządu najstarszej polskiej fundacji- „Zwierzęta i my”; biolog zoo, współtwórca międzynarodowej konferencji „Animals and Zoos” oraz Akademii Felinologii. Odbyłam staże na uniwersytetach w Oslo, Norymberdze i Archangielsku.

 

 

Hania Napierała- zoolog i hodowca kotów, współtwórca rasy jungle

 

 

Magda Kleczewska- pedagog z powołania, pracuje z osobami z dysfunkcjami; "macz" dwóch kotów jungle i dwóch abisyńskich

 

 

Magda Kałmuczak- tłumacz, pedagog i hodowca kotów norweskich leśnych; piecze nieziemskie ciasta

 

 

dr Iwona Pasińska- reżyser, choreograf, polska Isadora Duncan, pięć kotów w tej chwili w cv; pracuje dla Fundacji Movements Factory; tworzy przedstawienia z seniorami oraz osobami cierpiącymi na zespół Down'a

 

 

Małgosia Chodyła- public relations, media i dwa husky

 

 

Zbyszek Humbla- ekolog i informatyk, kot Bobik wyleczył synka-1,5-rocznego Kazia

 

Cwaniak, Mruczuś, Otka i reszta- koci felinoterapeuci

 

 

   Minimalną kwotą niezbędną do zaistnienia projektu jest 99 tys zł. Wyremontowanie zabudowań gospodarskich i przemienienie ich w salę terapeutyczną oraz kociarnię to wlaśnie taki koszt. Kolejne 50 tys potrzebne jest na stworzenie sali wykładowej ze starej stodoły. W razie otrzymania większej sumy środków- będziemy kolejno przekształcać następne budynki i teren w miejsca rehabilitacji.

Docelowa i ostateczna kwota: 250 tys zł. W dalszych planach- wybiegi dla zwierząt z mozliwością spacerów dla ludzi.

Przyszłość to również wydanie podręcznika felinoterapii, który pomoże samodzielnie przeprowadzać proste ćwiczenia z własnym zwierzęciem (koszt około 10 tys zł).

 

Co zrobiono?

   Z własnej kieszeni zadatkowałam gospodarstwo i rozpoczęłam remont, co już pochłonęło kwotę ponad 50 tys zł (wymieniłam dach na chlewie, rozebrałam wnętrze- likwidując stare koryta i klatki, połozyłam nową posadzkę).

 Dlaczego crowdfunding?

   Bo nie mam już złotówki, zapożyczyłam się i prę do przodu jak cyborg, nie mam planu B- czekają pacjenci. Każdy z nas lub z naszych bliskich może borykać się z chorobą, a do stosowania felinoterapii nie ma przeciwwskazań. Koty działają leczniczo- przy szerokim spektrum schorzeń. Są apolityczne, empatyczne, ich obecność to lek na bolączki naszych czasów. Każdy może skorzystać z ich dobroczynnego wpływu.

Osoby dorosłe z ośrodków pobytu na terenie Poznania często nie mają już rodzin- to szansa nie tylko na poprawę ich zdrowia, ale również- na ubogacenie życia codziennego poprzez relację : człowiek-kot. Projekt przemyca też dodatkową ideę: umieszczenie ośrodka na wsi polskiej to przełamanie stereotypów dotyczących traktowania tam zwierząt.

 

 

Kontakt: Ewa Zgrabczyńska na fb, e-mail: bengalcats@onet.eu

Termin realizacji nagród- do dwóch tygodni po otrzymaniu dofinansowania (sukcesie) projektu.

 

 

 

Przekochani, dobrzy ludzie uwielbiający zwierzęta, pomagający potrzebującym, z otwartymi sercami- wspierać nas będą:

 

Eva Minge- (wsparcie środowiska projektu, nagroda- niespodzianka)

 

Elżbieta Smorawińska- (wsparcie środowiska projektu, materiały budowlane)

 

 

Grzegorz Robert Kupczyk (CETI)- (wsparcie środowiska projektu, nagrody- płyty)

 

 

Karolina Ozorowska- (posłania do Domu Pana Kota, nagrody- SIMPLAKI)

 

Katarzyna Bujakiewicz - (wsparcie środowiska projektu)

 

 

Paulina Smaszcz-Kurzajewska  - (wsparcie środowiska projektu)

 

Andrzej Grabowski- nagrody- meble HolinDesign

 

 

 

Wesprzyj projekt, a uzyskasz zupełnie niepowtarzalne nagrody !

 

Wśród nich:

 

Zestawy dla miłośników kotów i hodowców

 

 

 

Cegiełki z budowy (fragmenty historycznego chlewu, pamiętajacego czasy powstańcze, z certyfikatem pochodzenia!)

 

 

Magiczne prezenty (zwierzaki- SIMPLAKI)

 

Przepyszne ciasta 

 

 

 

Certyfikaty sygnowane łapą Mareczka- dzikiego karakala

 

Sesje felinoterapeutyczne oraz wycieczki do ośrodka- zabawa z kotem i spacer z kotami !

 

Możesz zostać wirtualnym posiadaczem kota jungle i otrzymywać sprawozdania z jego codziennych szaleństw :)

 

Dla osoby, która wpłaci najwięcej: nagroda-niespodzianka, unikalny T-shirt zaprojektowany i sygnowany przez Evę Minge, jedyny na świecie !

 

 

Media o Twoim projekcie:

KOTY BĘDĄ LECZYĆ POZNANIAKÓW?

www.codziennypoznan.pl | 2015-09-10

W starożytności Egipcjanie uważali je za zwierzęta święte, Germanie utożsamiali ze swoją boginią płodności, Charles Perrault z jednego z nich zrobił bohatera jednej z najpopularniejszych baśni na świecie, a pod Poznaniem będą nimi leczyć. W jednej z podpoznańskich miejscowości powstaje pierwszy w Polsce ośrodek felinoterapii, czyli leczenia poprzez... kontakt z kotami.

Koty, które czynią cuda!

www.lepszypoznan.pl | 2015-09-10

W podpoznańskiej wsi ma szanse powstać pierwszy w Europie ośrodek felinoterapii – leczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez kontakt z kotami. To metoda uznana naukowo na świecie, dająca niezwykłe rezultaty, czego dowodem są postępy pacjentów poddanych takiej terapii także w Poznaniu.

Dom Pana Kota i jego człowieka. Pod Poznaniem powstaje ośrodek felinoterapii!

swarzedz.naszemiasto.pl | 2015-09-10

Niedaleko Poznania ma szanse powstać pierwszy w Europie ośrodek felinoterapii. Jednak żeby Dom Pana Kota i jego człowieka mógł zacząć działać, potrzebna jest wasza pomoc!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 28.09.2015 23:11