Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie MONAR

Stowarzyszenie MONAR

Warszawa, Polska

Działamy w trzech podstawowych obszarach: pomagamy osobom uzależnionym, bezdomnym oraz zajmujemy się szeroko pojętą profilaktyką zachowań ryzykownych. Wierzymy w człowieka i jego nieograniczone możliwości. Promujemy pozytywne wartości. Wychodzimy naprzeciw problemom. Pracujemy z młodzieżą. Leczymy i wychowujemy.

W tym roku pragniemy zaprosić wszystkich ludzi do wygenerowania „dobra społecznego” na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem - pomoże nam w tym innowacyjny automat vendingowy „Dystrybutor Dobra” - pomóżcie nam pomagać innym!

Wejdź na https://www.facebook.com/dystrybutordobra, polub nas i razem z nami generuj „dobro społeczne”! :)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

27676 PLN z 27000 PLN

80 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2016.

Dystrybutor Dobra

O projekcie


Maszyny pełne skrzatów, z których zyski zostaną przekazane na wsparcie osób po terapii w Monarze, niepełnosprawnych i seniorów.


Skrzaty są dziełem podopiecznych Stowarzyszenia Aktywny Senior. Im więcej skrzatów znajdzie nowy dom, tym więcej DOBRA powróci do ich twórców.

 

Potrzebujemy wsparcia, by postawić pierwsze 2 automaty. W zamian za pomoc oferujemy nagrody.

Wejdź na nasz fanpage:

polub nas i
razem z nami generuj „dobro społeczne”!

 
Koniecznie obejrzyj nasz spot promocyjny z udziałem
DJ Wiki i zespołu Cala Praga Śpiewa + CzessBand

 

  • Produkt, czyli skrzaty wytwarzane przez Stowarzyszenie Aktywny Senior,
  • Projekt automatów stworzony przez Wydział Wzornictwa warszawskiej ASP,
  • Innowacyjną koncepcję dystrybucji: nasze automaty zostaną postawione w kluczowych miejscach w Krakowie i w Warszawie,
  • Opracowaną strategię wytwarzania dobra społecznego: produkcją skrzatów, obsługą i serwisem automatów zajmą się osoby z problemami na rynku pracy,
  • Wiarygodnych partnerów – Stowarzyszenie Aktywny Senior, Stowarzyszenie Siemacha oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego,
  • Mnóstwo zapału do pracy!

 

 


Pomysł „Dystrybutora Dobra” pojawił się w 2014 roku. Polega na stworzeniu automatów vendingowych sprzedających produkty wytwarzane przez podmioty ekonomii społecznej z wyraźnym zaznaczeniem misji i strategii społecznej. „Dystrybutor Dobra” jest odpowiedzią na potrzebę aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym: bezrobotnych kobiet, samotnych matek czy podopiecznych MONARU po ukończonej terapii – osoby te zostaną zaangażowane w produkcję i obsługę maszyn, a zysk ze sprzedaży będzie reinwestowany w celach społecznych. Projekt służy także aktywizacji seniorów w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywny Senior.

Pierwszym sukcesem tego projektu był udział w konkursie Komisji Europejskiej „Social Innovation – New Ways to Grow”.

Znaleźliśmy się wśród 10 finalistów (na ponad 1.400 zgłoszeń).Bo wierzymy, że w ludziach jest siła! Crowdfunding jest idealnym narzędziem, żeby tą siłę pokazać i mądrze wykorzystać do generowania „dobra społecznego”. Już dziś możesz być koproducentem wyjątkowej innowacji społecznej. Dołącz do naszej akcji! Zaproś znajomych :-)

Pierwszym – testowym produktem „Dystrybutora Dobra” będzie skrzat Helpuś, którego sprzedaż pragniemy wdrożyć w lipcu w Krakowie i Warszawie. Skrzat zostanie uszyty przez członkinie spółdzielni socjalnej Alexis z Łomży. Partnerem projektu jest także Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, która doradza nam w tym przedsięwzięciu.  


 

Kolejnym krokiem będzie sprzedaż za pośrednictwem automatów ustawionych na dworcach, lotniskach i w korporacjach różnego rodzaju produktów. Stowarzyszenie Siemacha z Krakowa pomoże nam ustawić automaty w wybranych miejscach.

 

 

27 000 zł. Całą kwotę przeznaczymy na zakup 2 automatów vendingowych, ich  przeróbkę oraz postawienie automatów w miejscach docelowych.

 

 

 Projektodawca:


www.monar.org
mario.wojtowicz@monar.org
tel. 506 262 345

 

Partnerzy projektu:

                      
www.fundacjaas.org                     siemacha.org.pl                    www.frso.pl

 

 Patroni medialni:

 

Media o Twoim projekcie:

Dystrybutor Dobra - automat do generowania dobra społecznego

www.ekonomiaspoleczna.pl | 2016-06-08

Czy istnieje automat do generowania dobra społecznego? Wielu powie, że nie, a jednak - już niedługo może stać się to realne. Dystrybutor Dobra to sieć automatów vendingowych, przez które odbędzie się sprzedaż rękodzieła wytwarzanego przez podopiecznych polskich przedsiębiorstw społecznych. To unikatowy kanał sprzedaży i „wytwarzania dobra". Pierwszy na świecie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.07.2016 10:10