Dołącz do naszej społeczności!

Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Kategoria - Edukacja

1%

Postęp

280 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Kilka lat temu kupiliśmy opuszczone kurpiowskie siedlisko. Położone na uboczu. Na skraju Puszczy Białej, w pobliżu rzeki Narwi.  Zatopione w sielsko-wiejskim krajobrazie, otoczone kwietnymi łąkami, polami i lasami...

Rozpoczęliśmy na nim budowę dworu. Nawiązującego do klasycyzmu staropolskich dworów, budowanych na wsi, na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej. Nasz dwór ubogaciliśmy o ozdobną modrzewiową ciesiółkę, charakterystyczną dla budownictwa Kurpiów z Puszczy Białej.

Zbiórka Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Właśnie tu, na naszej ziemi chcemy odtworzyć "klimat i smak" dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Taki prawdziwy. Bez retuszu. Bez kiczu. W miarę możliwości jakie dają nam współczesne realia. Chcielibyśmy, żeby Dwór Zalipie stał się miejscem, w którym mogliby się spotkać ludzie zainteresowani spuścizną, dorobkiem i wartościami. Wartościami, których wyrazem był dawny związek Wielkiego Księstwa Litewskiego z Koroną Polską. http://dworzalipie.pl/

Na co przeznaczymy zebrane środki pieniężne?

Etap I: Zbieramy środki pieniężne na wykończenie zewnętrznej elewacji budynku. Pokrycie zewnętrznych ścian, zabytkowym białym tynkiem wapiennym. Jest to kwota w wysokości 24700 zł.                                                                                       Etap II. Kolejny cel naszej akcji to uzbieranie środków na pokrycie wszystkich ścian wewnątrz budynku tynkiem wapienno-cementowym. Oba etapy zamkną się na łączną kwotę 62700 zł.       

Są to ręcznie nakładane tynki, wymagające zastosowania odpowiednich materiałów. Staramy się wykonywać wszystkie prace budowlane ze szczególnym pietyzmem, w sposób oddający możliwie jak najwierniej klimat epoki. W środku budynku  przygotowaliśmy ściany do tynkowania (wykonaliśmy instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne).

Dwór Zalipie w Starych Zambskach:   

Nawiązuje do klasycyzmu jaki można było spotkać, zwłaszcza w I połowie XIX na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej. Budynek zachowyje proporcje i symetrie charakteryzujące tego rodzaju budowwnictwo. Dwuspadowy dach naczółkowy przykryty jest masywną ceramiczną dachówką. Od frontu, w centralnej osi znajduje się zamknięty  trójkątnym tympanonem portyk. Od tyłu (od strony ogrodowej) także na centralnej osi usytuowana jest modrzewiowa weranda. Główna bryła budynku jest powiększona o dwie przybudówki, przylegające do bocznych tworzące szczyty ścian: maleńka część "pałacowa" z otwartym tarasem po jednej, i modrzewiowa mini-oranżeria po drugiej stronie. Dwór posiada dwutraktowy układ wnętrz. Ściany piecowo-kominowe wymurowane są z pełnej palonej tradycyjnej cegły. Stosunek wysokości przyziemia do wysokości dachu wynosi jak 1:1,5. Miara ta, podkreśla "wagę dachu" w bryle budynku i jest jedną z charakterystycznych cech dla dworskiej architektury. Ozdobny gzyms w wapiennym tynku stanowi wyraźną granicę pomiędzy przyziemiem a częścią dachową budynku.  

Zbiórka Dwór Zalipie w Starych ZambskachZbiórka Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 

Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Cel projektu:

Chcemy, żeby dwór Zalipie stał się miejscem, w którym mogliby się spotykać ludzie. Zafascynowani pięknem tradycyjnego wiejskiego krajobrazu. Doceniający walory ciągnących się po horyzont przestrzeni. Krajobrazu nadnarwiańskich, kwietnych łąk, olchowych kęp i zarośli, pachnących lasów i pól złocistym żytem malowanych, polnych dróżek i brzozowych zagajników. Przestrzeni niezniszczonych współczesną, szpetną zabudową. Są to coraz rzadziej występujące wartości w naszym kraju

Chcemy, również żeby dwór Zalipie stał się miejscem dla pasjonatów historii ziem wchodzących w skład dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Czerpiących wiedzę z czytania. Pamiętników, wspomnień i biografi bezpośrenich uczestników wydarzeń. Ludzi odkrywających i nawiązujących do wartości, których wyrazem był dawny związek Wielkiego Księstwa Litewskiego z Koroną Polską.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy przeciętnym niczym nie wyróżniającym się małżeństwem z dwójką małych chłopców. Ogromnie zamiłowani w ziemi, pięknym krajobrazie i ładnej architekturze. Jesteśmy też bibliofilami. Gromadzimy książki. Tematycznie związane z dawną wsią, architekturą, życiem i gospodarowaniem na wsi. Książki na temat Kurpiów, Puszczy Białej i Zielonej. Tytuły poświęcone histori gospodarczej ziem wchodzących w skład dawnego państwo litewsko-polskiego.

Zbiórka Dwór Zalipie w Starych ZambskachProjekt Dwór Zalipie w Starych ZambskachProjekt Dwór Zalipie w Starych ZambskachProjekt Dwór Zalipie w Starych ZambskachKampania finansowania społecznościowego Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Dane kontakowe:

Paweł i Marzena Nowakowie                                                                                                     Zambski Stare 30, 07-215 Obryte                                                                                                    Tel. 793-632-863, 698-158-007 

email: dwor-zalipie@dworzalipie.pl                                                 https://www.dworzalipie.pl                                                                                                         facebook: https://www.facebook.com/Dwor-Zalipie-w-Starych-Zambskach-247503032361353/ 

Nagrody:

Zależy nam na waszym wsparciu. Naprawdę zależy. Chcemy dokończyć nasze dzieło z waszą pomocą. Podzieliliśmy nagrody, którymi chcemy was obdzielić, na trzy kategorie:

1/ Susz owocowy. Na siedlisku ostał się tradycyjny wosokopienny sad owocowy. Są to stare odmiany drzew owocowych: antonówka, papierówka, szara i złota reneta, krąselka, kosztela, grabsztyn, jonatan i wilhelm. Jak dotąd robiliśmy susz owocowy na własne potrzeby. Dzieliliśmy się nim z naszą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Jest smaczny i pachnący. Jedyny w swoim rodzaju. Pochodzący z lokalnych (możnaby rzec, że endemicznych) odmian.  No i najważniejsze. Nasze drzewa rosną w nieskażonym środowisku, na świeżym powietrzu, z dala od samochodowych spalin.  

2/ Wybrane pozycje z naszej biblioteki. Chcielibyśmy pokazywać i udostępniać, pewne wybrane przez nas tytuły (na wstępnym etapie). Zachęcać do tradycyjnego czytelnictwa. Do zapoznawania się ze wspomnieniami, pamiętnikami, biografiami, notatkami pozostawionymi przez ziemian. Przez ludzi gospodarujących w majątkach, dworach i folwarkach. Inwestujący w ziemię i dorabiający się dzięki posiadaniu ziemi. Jakie było ich doświadczenie i wiedza o świecie? Jakimi kierowali się wartościami? Jak to się stało, że ich poglądy nigdy się nie przebiły do głównonurtowej myśli społecznej i politycznej. W naszej bibliotece poświęciliśmy osobny dział spuściźnie pozostawionej przez Kurpiów z Puszczy Białej i Zielonej. Jest to równie ciekawy obszar, którym chcielibyśmy się z wami dzielić.     

3/ Nasze doświadcze wyniesionym z placu budowy. Od zawsze fascynował nas urok staropolskich dworów. A już najbardziej klasycystyczna dworska architektura z XIX wieku. Pewna ponadczasowość i uniwersalność. Wapnem bielone mury, portyki, modrzewiowe gonty, lukarny, facjatki i wole oczka. Wszystko otoczone i zatopione w zieleni. Postanowiliśmy odtworzyć drobną cząsteczkę takiego świata. Zupełnie od zera. Na zapomnianym przez ludzi ugorze. Na kurpiowskim siedlisku. Dziś, budowa od podstaw XIX-wiecznej repliki staropolskiego dworu, przy użyciu współczesnych materiałów i technologi stanowi swego rodzaju wyzwanie. Chcielibyśmy więc podzielić się z wami naszym doświadczeniem w budowaniu. Jak zrobić, żeby wszyskie detale wyglądały jak najbardziej autentycznie. Tynki, cokoły, gzymsy i wykusze. Dachówka i obróbka dekarska. Ciesiółka i stolarka. Tym wszystkim właśnie chcielibyśmy się z wami podzielić.       

A ponadto, dla tych najbardziej zdeterminowanych przygotowaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w stowarzyszeniu (w trakcie organizacji). Stowarzyszeniu na rzecz odbudowy Rzeczypospolitej Obojga Narodów...  

 Zbiórka Dwór Zalipie w Starych ZambskachKampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

    Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 Kampania finansowania społecznościowego Dwór Zalipie w Starych ZambskachProjekt Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 Projekt Dwór Zalipie w Starych ZambskachKampania finansowania społecznościowego Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

  Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 Kampania finansowania społecznościowego Dwór Zalipie w Starych ZambskachKampania finansowania społecznościowego Dwór Zalipie w Starych Zambskach

 Zbiórka Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Kampania crowdfundingowa Dwór Zalipie w Starych Zambskach

6

Wspierający

280 zł

Z całkowitej kwoty 24700 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 24700 zł
wsparcia do 12:00 21.07.2017

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Otrzymasz imienne podziękowanie zamieszczone na naszym Facebooku.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Otrzymasz dyplom gratulacyjny, i mailem przesłane imienne specjalne podziękowanie. Dodatkowo imienne podziękowanie zamieszczone na naszym Facebooku.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Wyślemy Ci mailem reportaż zdjęciowy z ciekawych miejsc wokół dworu. Przepiękny wiejski pejzaż. Nadnarwiańskie, kwietne łąki. Lasy i pola. Młoda bociania rodzina w gnieździe, które uwiła sobie gniazdo na kominie naszego dworu. Liczne ptaki i zwierzęta. Dodatkowo zamieścimy imienne podziękowanie na naszym Facebooku.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 35 zł lub więcej!

To co powyżej, i dodatkowo otrzymasz filmowe specjalne od nas podziękowanie. Wyślemy je mailem i zamieścimy na naszym facebooku.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 45 zł lub więcej!

Dar z naszych sadów. Otrzymasz śliwkowy susz wprost z naszych sadów. Ze śliwki węgierki. Owoce z tegorocznych zbiorów (zbiór trwa od sierpnia do września). Susz zapakowany do ładnej papierowej torby z logo naszego dworu [Dwór i Folwark Zalipie]. Torba – 0,45 kg.

0 Wspierających
Pozostało: 29 z 30

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Dar naszych lip. Otrzymasz lipowy susz. Z lipowych kwiatów. Świetny do herbaty, i nie tylko. Nasze kwietne lipy w rosną sobie, oddychając świeżym wiejskim powietrzem. Kwiaty z tegorocznych zbiorów (zbiór od końca czerwca do połowy lipca). Susz zapakowany do ładnej papierowej torby z logo naszego dworu [Dwór i Folwark Zalipie]. Torba o masie 0,25 kg.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Pozostało: 30 z 30

Nagroda za 65 zł lub więcej!

Dar naszych lip i bzów. Otrzymasz dwie torby. Z lipowym suszem i torbę wypełnioną suszem z kwiatów czarnego bzu. Kwiaty z tegorocznych zbiorów (zbiór od końca czerwca i w ciagu lipca). Susz zapakowany do dwóch ładnych papierowych toreb z logo naszego dworu [Dwór i Folwark Zalipie]. Każda z toreb po 0,5 kg.

0 Wspierających
Pozostało: 35 z 35

Nagroda za 70 zł lub więcej!

Dar z naszych sadów. Otrzymasz owocowy susz wprost z naszych sadów. Rosną w nich wysokopienne, wapnem obielane dawne odmiany drzew owocowych: antonówka, papierówka, szara i złota reneta, krąselka, kosztela, grabsztyn, jonatan i wilhelm. Owoce z tegorocznych zbiorów (zbiór w zależności od odmiany trwa od połowy lipca do listopada). Susz (mieszanka) zapakowany do ładnej papierowej torby z logo naszego dworu [Dwór i Folwark Zalipie]. Torba – 0,5 kg.

0 Wspierających
Pozostało: 35 z 35

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Dar z naszych sadów. Dostarczymy Ci susz z owoców czarnej morwy (niezwykla rzadkość w dzisiejszych czasach). Owoce z tegorocznych zbiorów (zbiór od przełomu czerwca i lipca do połowy sierpnia). Susz zapakowany do ładnej papierowej torby z logo naszego dworu [Dwór i Folwark Zalipie]. Torba ważąca pół kilograma.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 80 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Pozostało: 25 z 25

Nagroda za 90 zł lub więcej!

Dostarczymy Ci kurpiowskie piwo jałowcowe (psiwo kozicowe). Wg. receptury stosowanej przez rodzinę Kurpiów, zamieszkującą nasze siedlisko do połowy lat 80-tych XX w. (prawdziwy unikat!). Psiwo w butelce w stylu retro, z naszą własną nalepką [Dwór i Folwark Zalipie]. Butelka o pojemności 0,33 l. Szyszkojagodody z naszych własnych, rosnących na podwórku jałowców. Szyszki chmielowe z naszego chmielu. Sześć sztuk w jednej pace. Gdyby zdarzyło Ci się przebywać w okolicy, zapraszamy do nas. Odbierzesz swoją pakę. Spotkamy się i porozmawiamy.

0 Wspierających
Pozostało: 25 z 25

Nagroda za 95 zł lub więcej!

Otrzymasz od nas kurpiowski kwas zbożowy (uwaga: to nie jest kwas chlebowy, powszechnie dostępny w supermarketach). Dawnymi laty Kurpie gasili nim pragnienie zwłaszcza podczas upalnych dni, w trakcie żniw i prac polowych. Kwas wg. receptury zamieszczonej w zeszycie naukowym autorstwa Adama Chętnika. Zeszyt znajduje się w naszej Bibliotece i został wydany nakładem Polskiej Akadami Umiejętności (Kraków 1936r). Kwas w butelce w stylu retro, z naszą własną nalepką [Dwór i Folwark Zalipie]. Butelka o pojemności 0,5 l. Sześć sztuk w pace. Gdyby zdarzyło Ci się przebywać w okolicy, zapraszamy do nas. Odbierzesz swoją pakę. Spotkamy się i porozmawiamy.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 110 zł lub więcej!

Z naszej Biblioteki. Otrzymasz w wersji elektronicznej 4 tytuły autorstwa Adama Chętnika: Chata Kurpiowska (1915r.), Puszcza Kurpiowska (1913r.), Krótki przewodnik po Kurpiach (1932r.), Spław na Narwi (1935). Adam Chętnik był miłośnikiem i wielce cenionym badaczem kultury Kurpiów z Puszczy Zielonej.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 125 zł lub więcej!

Z naszej Biblioteki. Otrzymasz książkę pt. "Puszcza Biała. Jej Dzieje i Kultura", autorstwa Mari Żywirskiej. Wersja elektroniczna. Ciekawa pozycja na temat drewnianej architektury, budownictwa i codziennego życia Kurpiów z Puszczy Białej. Maria Żywirska była przedwojenną badaczką puszczańskiej kultury ludności, zamieszkującej lewy brzeg Narwi (od Pułtuska w stronę Wyszkowa).

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 150 zł lub więcej!

Otrzymasz od nas szkic naszego dworu ołówkiem, przez naszego architekta wykonany, (reprodukcja) i oprawiony w ładne, stylowe drewniane ramki. Szkic na wysokogatunkowym papierze.

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 175 zł lub więcej!

Z naszej Biblioteki. Wyślemy Ci unikatowe wydanie (reprodukcję) wybranych (3 szt.) szkiców węglowych z Puszczy Białowiejskiej, autorstwa Antoniego Kamieńskiego. Szkice wydane nakładem Towarzystwa Akcyjnego Wydawniczego „Świat” w 1912r. Na wysokogatunkowym papierze i oprawione w drewniane ramki.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 250 zł lub więcej!

Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem w temacie postarzania drewna. Jakie zastosowaliśmy techniki postarzania drewna modrzewiowego, z którego wykonaliśmy stolarkę i ciesiółkę w naszym dworze. Odpowiednio postarzone drewno nadaje całości smak i autentyczność. Tego rodzaju drewno charakteryzuje się dobrze widocznymi słojami, posiada niejednolitą kolorystykę i fakturę. Wydziela nawet lekko wyczuwalny zapach (i czasem żywicę). Podzielimy się z Tobą także naszą wiedzą w kwestii wyboru i doboru modrzewia do tartacznej obróbki. Współcześnie, modrzew jest coraz rzadziej występującym materiałem budowlanym w Polsce. Nasze modrzewie pochodzą z lasów państwowych (ścinaliśmy je w zimowych miesiącach).

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 400 zł lub więcej!

Podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem z placu budowy. Budowa wiejskiego dworu to przedsięwzięcie o innym (znacznie cięższym) kalibrze niż budowa standardowego domu jednorodzinnego. Z jakich materiałów archiwalnych korzystaliśmy tworząc projekt budynku. Jak sobie poradziliśmy z pozycjonowaniem budynku w terenie. Układ wnętrz (tradycyjna amfilada, czy też może bardziej uwspółcześnione jej wersje, ile traktów, itd.). Konstrukcja budynku (ściany trójwarstwowe vs. dwuwarstwowe, stalowa więźba vs. drewniana więźba, itd.). Co powinny naszym zdaniem umieć ekipy budowlane. Jakie zastosowaliśmy do budowy materiały. Na co należy zwracać uwagę. Na jakie natrafiliśmy problemy (od samego początku). Rzeczywiście poniesione koszty budowy w rozbiciu na poszczególne etapy.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

To co powyżej, plus dodatkowo zorganizujemy dla was mały poczęstunek (mleko i sery z koziego mleka, pieczywo kurpiowskie, kawa zbożowa, kurpiowski kwas zbożowy i rodem z Białej Puszczy przeróżne słodkości). Na poczęstunek zapraszamy do modrzewiowej werandy (od strony ogrodowej) z pięknym widokiem na okoliczne łąki i lasy. Nagroda do wykorzystania w 2017 lub w i 2018.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 750 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas dwie osoby na dwa dni na jazdę konną (naukę jazdy konnej) po naszych łąkach. Nocleg (jeden) w pobliskim, zaprzyjaźnionym z nami siedlisku, w kurpiowskiej chałupie na wsi. Ładna, wygodna, drewniana chałupa. U nas dodatkowy poczęstunek. Nagroda do wykorzystania w 2017 lub w 2018.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 900 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas dwie osoby na dwa dni na spływ kajakowy rzeką Narwią. Nocleg (jeden) w pobliskim, zaprzyjaźnionym z nami siedlisku, w kurpiowskiej chałupie na wsi. Ładna, wygodna, drewniana chałupa. U nas dodatkowy poczęstunek. Nagroda do wykorzystania w 2017 lub w 2018.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody. Dziękujemy. Życzymy pomyślności.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 1500 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas dwie osoby. Nagroda podzielona na dwa etapy. Etap I: Do wyboru trzydniowy spływ kajakowy lub trzydniowa jazda konna w połączeniu z dwoma noclegami w kurpiowskiej chałupie. Do wykorzystania w 2017r. Etap II. Trzy dni z dwoma noclegami z pełnym wyżywieniem dla dwóch osób. Pokój we dworze na górnej kondygnacji. Do wykorzystania w 2018r.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 2750 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas dwie osoby na krótkie wakacje. Pięć noclegów z pełnym wyżywieniem. Noclegi w wygodnej i ładnej kurpiowskiej chałupie. Jazda konna, spływy kajakami po Narwi. Kurpiowska kuchnia. Ogniska i grile. Do wykorzystania w 2017r.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3000 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas na 5-cio dniowy obóz języka angielskiego dla dwóch osób. Nauka w systemie jeden native speaker przypadający na jedną osobę (zakaz używania języka polskiego - immersja językowa). Pobyt i noclegi u nas we dworze. Do wykorzystania w 2018r.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 3750 zł lub więcej!

Zapraszamy do nas. Członkostwo w tworzonym think tanku (stowarzyszenie na rzecz odbudowy Rzeczypospolitej Obojga Narodów). Możliwość korzystania przez 10 lat (od 3 I 2018) ze wszystkich udogodnień i zasobów siedliska wraz z budynkami (noclegi i wyżywienie). Pisemne podziękowanie w oprawionej ramie. Dodatkowo podzielimy się naszym doświadczeniem jakie mamy w inwestowaniu w nieruchomości rolno-siedliskowe. Nasze inwestycje są zlokalizowane w dwóch miejscach. Oprócz siedliska i przylegającej do niego ziemi w Starych Zambskach posiadamy również ziemię siedliskowo-rolną w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. W odległości kilku kilometrów od rynku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i kilku kilometrów (w lini prostej) od Nałęczowa. Wody nałęczowskie i uzdrowiskowy mikroklimat.

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5750 zł lub więcej!

Tytuł sponsora. Nadanie nazwy sali konferencyjnej imieniem sponsora. Sala na górnej kondygnacji budynku. Dodatkowo to co powyżej.

0 Wspierających

O projektodawcy

Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Dwór Zalipie w Starych Zambskach

Zambski Stare 30, 07-215 Obryte Poland

Jesteśmy małżeństwem z dwójką małych chłopców. Podobają nam się piękne, sielskie krajobrazy. Otwarte i niezabudowane przestrzenie. Lasy, pola i łąki... Smak prawdziwej wolności, jaki odczuwa się stąpając po własnej ziemi. Kilka lat temu kupiliśmy opuszczone i zaniedbane kurpiowskie siedlisko. W wiejsko-sielskim otoczeniu. Na skraju Puszczy Białej, w pobliżu rzeki Narwi. Rozpoczęliśmy na nim budowę dworu. Nawiązującego do klasycyzmu staropolskich dworów budowanych na wsi w XIX w.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: