Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Genealogia dla każdego!

Genealogia dla każdego!

Trójmiasto

Dwóch pasjonatów genealogii od wielu lat wspierający polskich genealogów. Mamy jeden cel: rozpowszechniać i popularyzować genealogię rodzinną.

Naszą misją jest, aby każda Rodzina utworzyła własne Drzewo Genealogiczne! Chcemy pomóc w osiągnięciu tego celu!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

230 PLN z 50000 PLN

6 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2020.

Zostań genealogiem rodzinnym! To prostsze niż myślisz!

O projekcie

"Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci"

Św. Augustyn

 

CEL PROJEKTU: Celem projektu jest udostępnienie niezbędnych narzędzi (w formie E-booka, szablonów graficznych oraz programu komputerowego) do opracowania własnego drzewa genealogicznego - drzewa przodków do piątego pokolenia. Każdy może wykonać własne drzewo przodków jeszcze w tym roku!

DLA KOGO: chcielibyśmy, aby projekt łączył pokolenia, aby w budowę rodzinnego drzewa przodków zaangażowały się dzieci, rodzice i dziadkowie. Każde pokolenie odgrywa w nim ważną rolę. Dzieci przez wrodzoną ciekawość motywują rodziców do działania, szukania danych oraz organizacji pracy. Dziadkowie natomiast to nieoceniona skarbnica wiedzy o rodzinie. Dodatkowo praca nad opracowaniem małżeńskiego drzewa przodków pozwoli na lepsze poznanie obu rodzin: ze strony męża oraz żony, umacniając i scalając relacje między ich członkami.

 

BUDŻET: model finansowania: Wszystko albo nic. Kwota 50 tyś. zł.

Zebrane fundusze pokryją koszty:

 • opracowania E-booka;
 • wykonania graficznych projektów szablonów drzew przodków dla pojedynczej osoby oraz dla małżeństwa;
 • zakupu niezbędnych komponentów oprogramowania (chcielibyśmy, aby program był uruchamiany bez instalacji tzw. wersja portable, działający np. na nośniku zewnętrznym);
 • implementacji projektu oprogramowania (licencja dożywotnia, platforma Windows);
 • reklamy promującej projekt;
 • obsługi: serwisu PolakPotrafi oraz operatora płatności.

 

TERMIN REALIZACJI:  do 15 listopada 2020 roku.

Termin ambitny, ale jak najbardziej realny. Chcielibyśmy, aby na najbliższe Święta Bożego Narodzenia każdy, kto wesprze nasz projekt mógł pochwalić się przy "rodzinnym stole" wykonanym drzewem genealogicznym swoich przodków. Te osoby, które nie zdążą z opracowaniem swojego drzewa do tego czasu będą miały wyśmienitą okazję aby przy okazji rodzinnych spotkań zebrać brakujące im informacje do utworzenia własnego drzewa przodków.

 

NAGRODY: Za wsparcie naszego projektu przewidujemy nagrody (nagrody sumują się co oznacza, że otrzymując np. nagrodę 2 otrzymasz też nagrodę 1. Nagroda 3 uprawnia do otrzymania nagrody 2 i 1, ...):

 • Nagroda 1

(otrzyma ją Każdy, kto wesprze nasz projekt kwotą co najmniej 5 zł):

E-book "Genealogia dla każdego - praktyczne wskazówki" (format PDF). Poradnik opisujący jak zacząć swoją przygodę z genealogią, na co zwrócić uwagę, jakie dane zbierać oraz gdzie ich szukać. Przedstawimy też podstawowe pojęcia związane z genealogią. Poradnik będzie zakładał, że jego Czytelnik nie wie nic o genealogii, a chciałby utworzyć swoje pierwsze drzewo genealogiczne.

 

 •  Nagroda 2

(otrzyma ją Każdy, kto wesprze nasz projekt kwotą co najmniej 10 zł):

Graficzny arkusz genealogiczny drzewa przodków dla pojedynczej osoby (format PDF, rozmiar A2) do samodzielnego, ręcznego wypełnienia oraz wydruku zawierający schemat drzewa przodków do piątego pokolenia dla pojedynczej osoby.

 

 • Nagroda 3

(otrzyma ją Każdy, kto wesprze nasz projekt kwotą co najmniej 15 zł):

Arkusz genealogiczny małżeńskiego drzewa przodków (format PDF, rozmiar A2) do samodzielnego, ręcznego wypełnienia oraz wydruku zawierający schemat drzewa przodków do piątego pokolenia dla męża i żony.

 • Nagroda 4

(otrzyma ją Każdy, kto wesprze nasz projekt kwotą co najmniej 30 zł):

Licencja programu "Moje drzewo przodków" pozwalającego na wprowadzanie, edycję oraz zapis do formatu PDF gotowego do wydruku drzewa przodków do piątego pokolenia pojedynczej osoby jak i w układzie małżeńskim.

 

Licencja: imienna, dożywotnia, system Windows (7 lub wyższy), wersja portable (bez konieczności instalacji).

 

 • Nagroda 5

(otrzyma ją Każdy, kto wesprze nasz projekt kwotą co najmniej 45 zł)

Licencja programu "Moje drzewo przodków" pozwalającego na wprowadzanie, edycję oraz zapis do formatu PDF gotowego do wydruku drzewa przodków do piątego pokolenia pojedynczej osoby jak i w układzie małżeńskim z dodatkową opcją umożliwiającą przygotowanie "schematu narracyjnego" w formie publikacji (format: PDF, rozmiar A4) obejmującego swoim zakresem wprowadzone osoby.

W przypadku zebrania większej kwoty niż zakładany budżet przewidujemy rozszerzenie funkcjonalności programu "Moje drzewo przodków" (dotyczy nagrody 4 oraz nagrody 5) o możliwość przygotowania wydruku drzewa przodków w układzie wachlarza (tzw. wywód przodków w układzie wachlarza). Jak może wyglądać taki wywód? Oto przykład:

 

OPIS PROJEKTU:

Większość z nas kojarzy genealogię jako coś nieprzystępnego, trudnego do zrozumienia, a co więcej wymagającego specjalistycznej wiedzy. Nic bardziej mylnego. Prawda o genealogii jest prostsza niż mogłaby się Tobie wydawać.
 

Już od okresu przedszkolnego, nieco nieświadomie, jako dziecko mamy kontakt z tą nauką pomocniczą historii wykonując pierwsze w życiu drzewo genealogiczne. A przecież z genealogią spotykamy się już od chwili narodzenia. Mama, Tata, Brat, Siostra, a niejednokrotnie nasi Dziadkowie towarzyszą nam w różnych okresach naszego dorastania. Czy wiesz, że właśnie wymieniłem osoby z trzech pokoleń drzewa przodków. Dodatkowo nie potrzebowałem do tego żadnej wiedzy specjalistycznej. Prawda, że to proste?

Każdy z nas jest lub był przecież dzieckiem! Każdy z nas może być przodkiem! To właśnie Dziecko jest tą osobą, względem której można utworzyć jedno z podstawowych narzędzi stosowanych w genealogii – drzewo przodków. Siostra, Brat to rodzeństwo. Rodzice: Mama i Tata stanowią drugie pokolenie przodków, a Dziadkowie to już pokolenie trzecie. Zabrzmi to banalnie ale użyte określenia: rodzeństwo, rodzice, dziadkowie to elementarne pojęcia stosowane w genealogii wskazujące na relacje zachodzące pomiędzy tymi osobami.

 

To jest właśnie podstawowy cel genealoga: odnaleźć przodków i określić relacje między nimi. Taki też jest cel naszego projektu.

 

Chcielibyśmy, aby każdy chociaż przez chwilę poczuł się genealogiem rodzinnym.

Chcielibyśmy, aby każdy utworzył własne drzewo genealogiczne – drzewo przodków do piątego pokolenia w kilku prostych krokach.

Co najważniejsze - nie musisz nic wiedzieć o tworzeniu takiego drzewa. Informację podamy prosto i czytelnie dla każdego zakładając, że jesteś laikiem w temacie „genealogii”, a dostarczone arkusze będą czytelne. Aplikacja będzie prosta i intuicyjna w obsłudze. Możemy to zagwarantować, gdyż z tworzeniem oprogramowania dla genealogów związani jesteśmy od wielu lat!

 

Projekt będzie składał się z części opisowej wprowadzającej w podstawowe pojęcia genealogii, pokazującej jakie dane powinniśmy ewidencjonować oraz gdzie możemy je odszukać, na co zwrócić uwagę, aż po udostępnienie autorskiego oprogramowania pozwalającego na graficzną wizualizację zebranych danych o przodkach włącznie do piątego pokolenia (Ty, rodzice, dziadkowie, pradziadkowie oraz pra-pradziadkowie).

 

Realizacja tego projektu spowoduje, że opracowanie własnego drzewa przodków przyczyni się do lepszego poznania własnej rodziny, umocni i pogłębi więzi między jej członkami, ale przede wszystkim ocali od zapomnienia jej historię.

 

Wydruki drzewa przodków oraz publikacja "schematu narracyjnego" po wydrukowaniu i oprawieniu będą stanowiły efektowne uwieńczenie pracy nad opracowaniem rodzinnego drzewa przodków. Zakres ich wykorzystania jest bardzo szeroki poczynając od zastosowań szkolnych (uczniowie mogą wykorzystać wydruki w szkole przy okazji prezentacji swojego drzewa genealogicznego) a kończąc na przygotowaniu oryginalnego prezentu na wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinne takie jak: Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty, wesele, czy też rocznicę ślubu.

 

Razem zbudujmy wielką księgę naszych przodków!

 

Masz pytania? Skonatktuj się z nami: drzewoprzodkow@fajne.to

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.10.2020 22:10