Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Justa

Justa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

200 PLN z 3497 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2020.

Drukarka 3D ECO! Eureco! 3D druk jest naprawdę ECO!

O projekcie

Celem projektu jest rozpowszechnienie druku 3D z żywic roślinnych. Druku w technologi DLP/SLA. Żywice, które chce promować są wykonane na bazie oleju sojowego i ligniny. Żywice niestety nie są popularne na rynku polskim. Do realizacji swojego przedsięwzięcia uruchamiam zbiórke na drukarke i sprzęt. 

Nagrodami za wsparcie będą gadżety wydrukowane z ECO materiałów! Szczegóły poniżej....

 

wtedy świat ujrzy i zrozumie
wtedy zwykły druk runie
eco druk 3D zawita w wasze domy
cel mojej zbiórki już jest wiadomy 

 

O MNIE:

Mam na imię Justyna. Jestem osobą  otwartą lubiącą spedzać czas aktywnie, ciekawą świata i ludzi. Intetesują mnie nowinki technologiczne.
Jako, że świat otaczający nas tonie w plastiku, negatywne skutki naszego oddziaływania na środowisko widzimy gołym okiem, chce wyjść temu naprzeciw. Moim pomysłem jest rozpowszechnienie druku z materiałów w pełni biodegradowalnych. Zastąpienie materiałów codziennego użytku, wykonanych głównie z polimerów ( związki nie występujące w przyrodzie, wytworzone sztucznie przez człowieka ) materiałami w pełni biodegradowalnymi i przyjaznymi dla środowiska.
Polimery syntetyczne rozkładają się setki a nawet tysiące lat! natomiast biopolimery w krótkim czasie ulegają rozkładowi wskutek działania mikroorganizmów bytujących w wodzie lub glebie.
Jak to działa? 
Drukarka 3D w techlodoli DLP/SLA utwardza żywice światłem o odpowiedniej długości. 
Standardowe żywice są bardzo toksyczne, podczas wydruku niezbędne jest używanie szczególnych środków ostrożności. Głównymi składnikami są pochodne ropy naftowej. Najpopularniejsze w technologii SLA i jej pokrewnych są żywice epoksydowe i akrylowe. Wykorzystywane żywice składają się najczęściej z oligomerów i monomerów akrylowych, które otrzymuje się z paliw kopalnych, reaktywnego rozcieńczalnika, fotoinicjatora i stabilizatora. *1
Żywice które ja mam zamiar wykorzystywać są biodegradowalne, wykonane z oleju sojowego, naprawdę ekologiczne. Nie posiadają w swoim składzie LZO, BPA i szkodliwych chemikaliów. Są zgodne z normą bezpieczeństwa EN 71-3: 2013.
 
No OK, ale co dalej?
Po pozytywnym zakończeniu projektu, planuje zamówić drukarke przedstawioną niżej, niezwłocznie po otrzymaniu środków. Czas realizacji zamówienia to 2 tygodnie, nagrody będą rozsyłane zgodnie z kolejnością wpłat. Także... kto pierwszy ten lepszy! 
Pojawi się strona internetowa oraz konto na portalu społecznościowym. Chcę ofertować wam dowolne druki w "garażowej" cenie szerząc tym samym świadomość i udowadniając, że druk z żywic roślinnej jest tak samo dobry jak z żywicy standardowej. 
Chciałabym, zaoferować wam wydruki i fachową "sąsiedzką" pomoc. Dostępną dla każdego!
W planie mam również organizowanie darmowych warszatów dot. m.in. reprap, prawidłowej paramertyzacji wydruków, kalibracji, postprocesing wydrukowanych modeli..itp + publikacja filmików.
Organizowanie i prowadzenie ( wraz z dwójką znajomych ) zajęc w szkołach zaczynając od szkół podstawowych po zajęcia na uczelniach, przekazując podstawową wiedzę na temat druku i drukarek. 
Chcę publikować wyniki swoich testów np wytrzymałościowych modelu wydrukowanego z żywicy roślinnej contra model wydrukowany ze standardowej. I wiele wiecej... myśle, że razem z wami moje pomysły będą ewoluowały! 
 
Drukarka jaką planuje zakupić to 3D ANYCUBIC PHOTON S wraz zestawem startowym żywic roślinnych x2 + prowizja dla serwisu.
Łączny koszt:  3.497 zł. 
 
Dlatego, dotarcie do jak najwiekszego grona świadomych ludzi jest dla mnie najwazniejsze!
Liczę na to, że w przyszłości uda się wyeliminować wszystkie plastikowe rzeczy, które nas otaczają na rzeczy przyjazne dla środowiska! Środowisko to MY!
  
Z góry dziękuje za wsparcie mojego projektu!
Nagrody:
1. Zakładki do książek ( 2 szt ) SOWA
2. Baby Yoda ( około 4-5 cm ).
3. Wyciskarka do pasty
4. Haczyk do zaparzania herbaty
5. Klipsy na skarpetki ( 1 szt )
6. Stoper pod drzwi ( 3 szt )
7. Pojemnik na woreczki na psie odchody
8. Pepa do wycinania ciastek
9. Wieszak na torebke  
10. Holder do telefonu KITTY
11. Organizer na biurko DRZEWO
12. Organizer na biurko JEŻ
13. Mydelniczka 1
15. Mydelniczka 2
17. Dowolny druk do około 25% pola roboczego - 25 zł ( wydruki na maksymalnym polu roboczym 115mm *65mm *155mm, wymagany format pliku .stl )
18. Dowolny druk do około 50% pola roboczego  - 100 zł ( wydruki na maksymalnym polu roboczym 115mm *65mm *155mm, wymagany format pliku .stl )
19. Dowolny druk do około 100% pola roboczego - 200 zł  ( wydruki na maksymalnym polu roboczym 115mm *65mm *155mm, wymagany format pliku .stl)
pliki modeli możecie pobrać z darmowych stronek:
https://www.youmagine.com/
* kolory wydruków mogą odbiegać od powyższych zdjęć modeli
Dziękuje za poświęcony czas i zapoznanie się z moim pomysłem, mam nadzieje, że wam się spodobał i jesteście chętni wprowadzić te drobne zmiany w życie! 
Mały krok ku wielkim rzeczom! 
Dzięki!
Pozdrawiam,
-Justyna
*1 - Źródło: Lebedevaite, M.; Ostrauskaite, J.; Skliutas, E.; Malinauskas, M. Photoinitiator Free Resins Composed of Plant-Derived Monomers for the Optical µ-3D Printing of Thermosets. Polymers 2019, 11, 116.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2020 22:10