Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dominik Elefant Abłamowicz

Dominik Elefant Abłamowicz

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10930 PLN z 10000 PLN

76 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.11.2018.

Druga płyta Blues Junkers

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

CEL PROJEKTU

 

Dokładnie trzy lata temu zwróciliśmy się do Was z prośbą o wsparcie nas przy wydaniu naszego debiutanckiego albumu "Blues Not Dead". Projekt zakończył się powodzeniem i dzięki Wam nasze marzenie stało się faktem. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje (chwalił ją sam Bruce Iglauer, szef Alligator Records - największej wytwórni płyt bluesowych na świecie) i umożliwiła nam dotarcie do szerszej publiczności, zagranie wielu koncertów, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, w Czechach, na Słowacji i w Niemczech. Niedawno udało nam się zarejestrować nowy materiał. Nagraliśmy go w naszym domku letniskowym koło Warszawy z pomocą naszego przyjaciela Witka Bielskiego. Płyta będzie się nazywać "Nighttime". Dlaczego tak? No bo w końcu jesteśmy jak nietoperze - aktywni nocą. Podjeżdżamy pod klub późnym wieczorem. Rozpakowujemy sprzęt. Gramy koncert. Później gadamy, śmiejemy się i imprezujemy do późna. Zawsze w NOCY. Dzień to tylko przygotowanie do kolejnej całonocnej aktywności. Tak zawsze wyglądało i będzie wyglądać życie prawdziwego zespołu bluesowego. A Blues Junkers to w końcu prawdziwy zespół bluesowy…chociaż na nowej płycie zrobiliśmy krok naprzód. Poza starym, tradycyjnym bluesem będzie na niej też rock’n’roll, jump blues, swing, soul, rockabilly (!) a nawet jazz (!!), i jeden kawałek po polsku (!!!). 

 

Miks i mastering płyty wykona Jon Atkinson, właściciel Bigtone Records ze Stanów Zjednoczonych. Naszym zdaniem jest to obecnie najlepsza niezależna bluesowa wytwórnia płyt na świecie. Nagrywają w niej regularnie najwięksi obecnie mistrzowie bluesa, tacy jak Kim Wilson, Darrel Nulisch, Kid Ramos, Doug Deming i wielu wielu innych. Już sam fakt, że Jon zgodził się, aby zrealizować naszą drugą studyjną płytę, firmować ją swoim imieniem i nazwiskiem oraz nazwą wytwórni, jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Płyta zostanie nagrana przy użyciu oryginalnego sprzętu z lat 50-tych, w sposób analogowy, dzięki czemu będzie brzmiała tak jak brzmią oryginalne nagrania rhytm'n'bluesowe z tego okresu. 

 

Jon wykonał dla nas promocyjnie miks i mastering 1 nowego utworu "Life's Like That". Tutaj możecie posłuchać jak brzmi:

 

https://soundcloud.com/user107036507/lifes-like-that

 

 

Poza tym, chcemy również nagrać teledysk, który będzie promował naszą płytę.

 

KIM JESTEŚMY?

 

Zespół Blues Junkers istnieje blisko 4 lata. Obecny skład zespołu to:

 

Natalia Abłamowicz - śpiew, kazoo.

 

Dominik Abłamowicz - piano, harmonijka

 

Maciek Sych – gitara

 

Krzysztof Mika – perkusja

 

NASZE OSIĄGNIĘCIA:

 

1/ Natalia została uznana Najlepszą Bluesową Wokalistką w Polsce za rok 2017 przez czytelników kwartalnika "Twój Blues" w ankiecie Blues Top 2017,

 

2/ Zostaliśmy uznani za Odkrycie Roku w ankiecie Blues Top 2015 organizowanej przez kwartalnik "Twój Blues", 

 

3/ W tej samej ankiecie Blues Top 2016 zajęliśmy 3 miejsce w kategorii "Zespół Roku",4/ kwietniu 2016 roku reprezentowaliśmy Polskę na European Blues Challenge we Włoszech,

 

5/ Nasze koncerty były dwukrotnie transmitowane na żywo w audycji "Bielszy Odcień Bluesa" w Programie 3 PR

 

Pomimo, że istniejemy niecałe 4 lata występowaliśmy już, między innymi, na dużej scenie międzynarodowych festiwali bluesowych: Eutin Blues Festival (Niemcy), Blues Aperitif (Czechy), Rawy Blues, Jesieni z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express,Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival i Jimiway Blues Festival.

 

NASZ PLAN FINANSOWY:

 

1/ Nagranie płyty CD łącznie z miksem i masteringiem - kwota około 5.000 PLN

 

2/ Projekt graficzny płyty CD - kwota około 1.000 PLN

 

3/ Wytłoczenie płyty w ilości 1500 egzemplarzy - kwota około 3.000 PLN

 

4/ Nagranie teledysku promującego płytę CD - kwota 1000 PLN

 

5/ Wydanie płyty na vinylu w ilości 300 sztuk - kwota 6500 PLN.

 

Na bieżąco będziemy Was informować o postępach Projektu. Wszelki kwoty pozyskane ponad kwotę graniczną (10.000 PLN) zostaną przeznaczone na promocję zespołu, zaprojektowanie i wydrukowanie plakatów, wyprodukowanie dodatkowych egzemplarzy płyty CD oraz VINYLI. 

 

NAGRODY

 

Zostały szczegółowo opisanej poniżej.Będą one realizowane po zakończeniu Projektu, nie wcześniej niż od dnia 1 grudnia 2018 roku.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.11.2018 22:10