Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Instytut Północny/ Kamil Dawidowicz

Instytut Północny/ Kamil Dawidowicz

Rzeszów, Polska

Zakręcony chemik i eksperymentator. Pracownik akredytowanego laboratorium badawczego. Wolontariusz Instytutu Północnego, kierownik projektu doświadczalski.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

150 PLN z 15000 PLN

7 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016.

Doświadczalski.pl- mobilne laboratorium edukacyjne

O projekcie

Celem projektu jest stworzenie mobilnego laboratorium, służącego do prowadzenia pokazów naukowych, warsztatów i nagrywania filmów edukacyjnych. Laboratorium będzie dostępne nie tylko podczas zajęć. Z zakupionego sprzętu będzie można korzystać w wynajmowanym lokalu w Rzeszowie w wyznaczonych terminach. Osoby spoza Rzeszowa będą mogły oglądać nagrania z proponowanych przez siebie eksperymentów na kanale YouTube i stronie naszego serwisu.

Kim jestem?

Nazywam się Kamil Dawidowicz i jestem chemikiem. Jak każdy pasjonat nauki marzyłem o posiadaniu własnego laboratorium, w którym mógłbym eksperymentować. Po części marzenia się spełniły, jestem chemikiem i pracuję w akredytowanym laboratorium analitycznym. Chciałbym pójść o krok dalej i stworzyć laboratorium dostępne nie tylko dla mnie ale dla młodzieży i dorosłych interesujących się nauką i techniką. Byłby to taki zalążek centrum nauki w Rzeszowie. Obecnie prowadzę projekt edukacyjny w Fundacji Instytut Północny. W ciągu dwóch lat odwiedziłem kilka szkół prowadząc zajęcia z chemii i fizyki. Z własnych środków zakupiłem trochę sprzętu szklanego oraz akcesoriów laboratoryjnych. Planuję również uruchomienie serwisu popularnonaukowego z eksperymentami z różnych dziedzin nauki.

Moim współpracownikiem jest Zbyszek. Zbyszek ceni sobie prywatność dlatego nie przedstawię go bliżej. Mogę napisać, że jest informatykiem ale bardzo lubi chemię stąd jego udział w projekcie. Do zadań rzeczonego kolegi należy dbanie o część informatyczną projektu czyli tworzenie i utrzymanie strony internetowej oraz urzeczywistnianie moich pomysłów dotyczących serwisu.

Budżet projektu jest pewnym kompromisem pomiędzy chęcią zakupu jak największej ilości sprzętu pomiarowego a możliwościami. Z kwoty docelowej około 4500 złotych to koszt nagród oraz opłata dla serwisu. Pozostałe pieniądze posłużą do zakupu szkła i innych sprzętów laboratoryjnych w kwocie około 3000 złotych. Kolejne 2000 złotych przeznaczone będzie na materiały zużywalne czyli odczynniki chemiczne i inne rzeczy, takie jak sączki czy płytki chromatograficzne. Pozostała kwota około 5500zł przeznaczona jest na zakup sprzętu pomiarowego: laboratoryjnego pH-metru/konduktometru/ORPmetru, luksometru, pirometru oraz licznika promieniowania gamma.

Jeżeli przekroczymy pierwszy próg zbiórki kolejne pieniądze będą przeznaczone na zakup innych urządzeń pomiarowych i laboratorynych takich jak mieszadło magnetycze, anemometr, tachometr czy wyparka próżniowa oraz kolejne butle na gazy techniczne. Plany zakupowe są bardzo dalekosiężne więc jedynym ograniczeniem jest kwota zbiórki. Świętym Graalem jest spektrometr XRF. 

Jeżeli osiągniemy próg 18500 złotych to do nagród od wartości 50 złotych dorzucam układ okresowy formatu A2.

Dlaczego zbiórka na Polakpotrafi.pl?

W każdej społeczności znajdują się ludzie o odmiennych zainteresowaniach. Nie każdy interesuje się piłką nożną czy boksem. Jedną z najważniejszych dla naszego rozwoju grup są pasjonaci wszelkich nauk przyrodniczych. To oni stają się inżynierami, lekarzami czy naukowcami dokonującymi nowych odkryć i wynalazków. Wiedza jest motorem naszej cywilizacji. Nie ma lepszej drogi edukacji niż nauka praktyczna. Dzięki eksperymentom można rozbudzić zainteresowanie nauką u dziecka jak i przyjemnie spędzić czas kiedy jest się dorosłym. Wbrew pozorom pasjonatów nauk, w tym chemii i fizyki jest całkiem sporo. Świadczą o tym chociażby statystyki internetowych forów tematycznych. Ponieważ w ilości tkwi siła, zbiórka społeczna jest najwłaściwszym i najbardziej naturalnym sposobem na zbudowanie czegoś znaczącego i poznanie rzeczywistego poparcia dla inicjatyw takich jak ta. Jeżeli czujesz się pasjonatem/pasjonatką nauk lub po prostu uważasz mój pomysł za warty wsparcia zapraszam do wpłaty jakiejkolwiek kwoty.

Gdzie mnie można znaleźć online i jak się kontaktować?

przykładowe fotki z zajęć (obecnie nie są aktualizowane): www.doswiadczalski.blogspot.com

fanpage: facebook.com/Doswiadczalski

strona planowanego serwisu: doświadczalski.pl

kontakt e-mailowy: k.dawidowicz@doswiadczalski.pl

Kiedy zrealizuję nagrody?

Realizacja nagród zależy od rodzaju wybranej nagrody.

Podziękowania na stronie Doświadczalski.pl będą wpisane w terminie 7 dni od zakończenia zbiórki. Na fanpage sukcesywnie będą umieszczane w każdym materiale po 5 osób aż do umieszczenia wszystkich wspierających za podziękowanie.

Certyfikaty i inne nagrody wysyłane pocztą będą realizowane w ciągu 4 tygodni od zakończenia zbiórki.

Karnety na warsztaty/szkolenia będą do wykorzystania od 10 marca do końca czerwca 2016 roku.

Karnety na korzystanie ze sprzętu będą do wykorzystania od 15 marca do końca czerwca 2016 roku.

Karnety na zajęcia w szkołach będą ważne od 10 marca do końca czerwca 2016 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.03.2016 10:10