Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stanisław

Stanisław

Kobiernice, Polska

Nazywam się Stanisław, jestem pszczelarzem od 20 lat, moja pasieka nazywa się Apisek i liczy 23 ule.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1928 PLN z 7000 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

27%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.05.2016.

Domek - Pszczela Kraina

O projekcie

                                            

Wiele osób podziwia pracę pszczół, wypytuje o ich życie, chce bliżej przyjrzeć się tym małym owadom. Barierą, która ich przed tym powstrzymuje jest strach przed użądleniem.

Poniżej zdjęcie usytuowania domku po realizacji projektu.


Projekt pszczelego domku ma na celu zarówno wartość edukacyjną najmłodszych, jak i korzyści zdrowotne dla przebywających w nim osób. Domek pokaże życie pszczół lepiej niż najlepszy film, czy książka. Bowiem, wchodząc do niego stajemy sie jakoby częścią rodziny pszczelej. Zobaczymy, jak wygląda ul od środka, a wszystko to możliwe będzie dzięki szybkom zamontowanym w ścianach uli, bez obaw, że jakakolwiek pszczoła przedostanie sie do wnętrza pomieszczenia. Będziemy mogli dostrzec, w jaki sposób funkcjonują te małe, niepozorne, ale za to bardzo pożyteczne owady, jak badzo mozolna i precyzyjna jest ich praca. Kolejnym atutem Pszczelej Krainy jest możliwość oddychania powietrzem wydobywającym sie prosto z ula, które wpływa niezykle korzystnie na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Z kolei naturalne odgłosy wydobywające się z ula, towarzyszące pracy pszczół pozwolą utożsamić się z tymi małymi owadami, ich środowiskiem. Walorem Pszczelej Krainy będzie także możliwość degustacji miodu prosto z pasieki. Pobyt w tym miejscu będzie sprzyjał ogólnej relaksacji, odprężeniu organizmu, oddaniu się chwili błogości i oderwaniu od otaczającej nas rzeczywistości.  Równie ważnym aspektem przedsięwziecia jest wartość edukacyjna, szczególnie dzieci, które poprzez bezpośredni kontakt z żywymi pszczołami wyrobią w sobie nawyki proekologiczne, aby ochraniać w przyszłości  te niezwykle ważne dla otoczenia małe owady.

 

Chciałbym aby projekt Domek Pszczela Kraina finalnie wyglądał jak na poniższym obrazku, dobudowane zostaną okiennice do zacieniania wnętrza oraz otwory wlotowe do uli dla pszczół.

 

 

 

 

Na realizację projektu potrzebuję 7 tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczę na budowę domku Pszczela Kraina w kwocie 5 tysięcy złotych, budowie i montażu przeszklonych uli do wmontowania w ściany domku - 1,5 tysiąca złotych, wyposażenie (leżaki, stolik, półki na produkty pszczele, wykończenie detali) - 500 złotych. Jeżeli uzbierana kwota będzie wyższa niż 7 tysięcy złotych, chciałbym zagospodarować teren wokół domku, kupić miododajne rośliny oraz powiększyć moją pasiekę.

 

 

 

 Dwadzieścia lat staram się pomagać naszym skrzydlatym przyjaciółkom. Pszczółki wynagradzają mi to :

- nie słodkim miodem

- nie drogocennym pyłkiem

- nie leczniczym propolisem

lecz tym że wśród nich można odpocząć, podleczyć nadszarpnięte zdrowie, nabrać energii do życia. Skarbami pszczelego ula można obdarowywać, natomiast mikroklimatu rodziny pszczelej nie  zamknę w słoiku. Dlatego Kochani pomóżcie zrealizować projekt Domek Pszczela Kraina, każda złotówka się liczy, warto mieć marzenia. Jestem przekonany że za skromnym przykładem z mojej pasieki więcej powstanie takich inicjatyw, wspierających edukację młodego pokolenia. Zaowocuje to gdy przyjmą oni od nas odpowiedzialność za otaczający nas świat. 

 

                

 Nazywam się Stanisław Małecki. Jestem pasjonatem pszczół od 20 lat. Moja pasieka "Apisek" liczy 23 ule.

W ciągu minionych lat nauczyłem się w pewnym stopniu rozumieć potrzeby pszczół, praca z nimi to wielka przyjemność, daje ona niesamowitą satysfakcję. Zrozumiałem, że tylko zdrowe pszczoły moga dać pełnowartościowy miód i dlatego w swoich staraniach dążę do tego, aby moja pasieka była całkowicie naturalna, bez stosowania chemicznych środków do leczenia pszczół.
Swoją wiedzą na temat obchodzenia się z pszczołami dzielę się na forum pszczelarskim "Ambrozja". Pomagam również młodym pszczelarzom w prowadzeniu ich pasiek.


        

 

 Każdą osobę która wesprze mój projekt chcę obdarować w zależności od wysokości wsparcia nagrodami

 

 • 1zł lub więcej - jedna pszczoła radośnie brzęczy dla Ciebie.
 • 10zł lub więcej - podziękowanie na własnoręcznie wykonanej karcie pocztowej, ciekawostki z życia rodziny pszczelej.
 • 35zł lub więcej - podziękowanie na własnoręcznie wykonanej karcie pocztowej, ciekawostki z życia rodziny pszczelej, świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, rameczka miodu plastrowego.
 • 50zł lub więcej - podziękowanie na własnoręcznie wykonanej karcie pocztowej,  świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, ramka miodu plastrowego, torebka z pyłkiem kwiatowym do degustacji.
 • 75zł lub więcej- podziękowanie na własnoręcznie wykonanej karcie pocztowej,  świeca z wosku pszczelego,ramka miodu plastrowego, miód pitny 0,25l do degustacji.
 • 100zł lub więcej- podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie,świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, torebka z pyłkiem kwiatowym do degustacji, ramka miodu plastrowego lub słoik miodu 0,6kg.
 • 120zł lub więcej - podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie,świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, ramka miodu plastrowego, słoik miodu 0,6kg.
 • 150zł lub więcej - podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie,świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, ramka miodu plastrowego, słoik miodu 1,3kg, zaproszenie imienne na seans inhalacyjny po realizacji projektu.
 • 200zł lub więcej - podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie,świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, torebka z pyłkiem kwiatowym do degustacji, ramka miodu plastrowego, słoik miodu 1,3kg, zaproszenie imienne na seans inhalacyjny po realizacji projektu dla dwóch osób.
 • 300zł lub więcej - podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie,świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, ramka miodu plastrowego, słoik miodu 1,3kg, miód pitny, zaproszenie imienne na seans inhalacyjny po realizacji projektu dla 4 osób.
 • 500zł lub więcej - podziękowanie imienne na własnoręcznie wykonanym dyplomie, świeca z wosku pszczelego z dodatkiem propolisu, ramka miodu plastrowego, 2 słoiki miodu 1,3kg, miód pitny, zaproszenie imienne na seans inhalacyjny po realizacji projektu dla 6 osób.

 

 

 

        Bez pszczół nie ma przyszłości - ratując pszczoły ratujemy siebie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.05.2016 15:03