Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Kuryło

Piotr Kuryło

Pruska Wielka15

Piotr Kuryło (ur. 24 lipca 1972 w Prusce Wielkie) – polski maratończyk i ultra maratończyk. Laureat Kolosa 2011 za „wyczyn roku” – przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej (przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18103 PLN z 14000 PLN

206 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

129%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2015.

Dolina Śmierci

O projekcie

Wystartowanie w Badwater to nie tylko spełnienie marzeń, to również sprawdzenie własnych możliwości. Pokazanie, że jeśli czegoś bardzo pragniesz to możesz to osiągnąć dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wyrzeczeniom.

Już nie raz pokazałem, że mogę walczyć i zwyciężać z najlepszymi Ultra maratończykami świata. W 2007 roku w biegu z Aten do Sparty " Spartathlon"- 246km zająłem 2 miejsce w kategorii "Open", wyprzedzając legendarnego biegacza z Brazylii Valmira Nunesa, do którego do dziś należy rekord czasowy przebiegnięcia Badwater.

Lecę do Badwater, żeby zdobyć najwyższy stopień podium! 

O ultramaratonie Badwater

 

Badwater jest jednym z najcięższych biegów na świecie. Nie tylko ze względu na dystans 217km, ale również wysoką temperaturę sięgającą 50 stopni Celsjusza oraz zróżnicowanie terenu najtrudniejszym jest sam start z depresji w Dolinie Śmierci i droga przez pustynie, a następnie w góry na wysokość 2500 metrów gdzie znajduje się meta.

Co roku organizatorzy spośród najlepszych Ultra maratończyków świata wybierają tylko 100 najlepszych, takich którzy są wstanie pokonać taki dystans. Wśród tej 100-etki znalazłem się ja, który w 2007 roku w biegu z Aten do Sparty ( Spartathlon 246km) zająłem 2 miejsce. Największym jednak moim wyczynem do tej pory było obiegnięcie ziemi w 365 dni ( 20 000km).

Bieg w Dolinie Śmierci jest dla mnie nie tylko marzeniem, które może się spełnić, ale również pokazanie całemu światu, że Polak może nie tylko przebiec Badwater a także zwyciężyć.

Potrzebuję do realizacji projektu Dolina Śmierci 14000 zł dzięki, którym będę mógł opłacić:

- opłatę startową 1195$,

- zapłacić za przelot samolotem najpierw do Chicago, a następnie do Phonix, gdzie będę miesiąc przed biegiem trenował, by zaklimatyzować się do temperatury, która panuje w Dolinie Śmierci,

- zakupić suplementy diety o wysokiej zawartości witamin i minerałów,

- na nagrody dla tych, którzy wesprą mój projekt.

Oczywiście 14 000 zł, to minimum, jakie potrzebuję, żeby wystartować. Jeśli zbiorę więcej to:

18 000 zł – pozwoli mi to polecieć do Doliny Śmierci 3 tygodnie wcześniej. Będę miał więcej czasu na aklimatyzację i trening w tych trudnych warunkach. Tym samym szansę na wygraną wzrosną.

21 000 zł – ta kwota pozwoli mi zrealizować specjalny obóz treningowy w Szklarskiej Porębie w drugiej połowie kwietnia. Bieganie w trudnych górskich warunkach również zwiększą moje szanse na wygraną w Badwater 2015. 

 

PRZYGOTOWANIA DO BADWATER

 

Mam marzenie, siłe, predyspozycje i warę, że uda się nie tylko przebiec ten ultra trudny bieg, ale także mocno powalczyć o zwycięstwo. Mam nadzieję, że moje marzenie stanie również Waszym, ponieważ bez Waszego wspracia nie polęcę do Stanów i nie osiągnę sukcesu. NIestety nie udało mi się pozyskać sponsora, który w pełni pokryje koszty projektu. Dlatego zwrcam się z tą prośbą do Was, a w zamian oferuję nagrody. 

Nie mogę zagwarantować w 100%, że wygram, ale możecie mieć pewność, że już od dawna poświęcam mnóstwo czasu na morderczy trening, który już teraz daje mi mocne poczucie pewności siebie w tym biegu. Znacie też moje wcześniejsze dokonania i wiecie, że bieganie to moje życie, pasja której poświęciłem się bez reszty, dzieki czemu udało mi się już tyle w tej dyscypilinie osiągnąć. Teraz również Wy możecie być współodpowiedzialni za historyczny sukces w najtrudniejszym utramaratonie na Świecie.

fot. Ewa Woroniecka

 

 

WSPIERAJĄ MNIE

 

  

 

NAGRODY ZA WSPARCIE

 

  

 

KILKA MOICH ZDJĘĆ

 

Media o Twoim projekcie:

Wciąż można wspomóc Piotra Kuryło

akadera.bialystok.pl | 2015-04-01

Piotr Kuryło, biegacz ze wsi Pruska Wielka koło Augustowa, stara się o pieniądze, które pozwolą mu na udział w najbardziej prestiżowym maratonie świata – Badwater w Stanach Zjednoczonych. Akcja prowadzona jest na portalu Polak Potrafi. Na razie udało się zebrać ponad 8 tysięcy złotych. Potrzeba 14 tysięcy złotych.

Piotr Kuryło chce zmierzyć się w maratonie Badwater

www.wrotapodlasia.pl | 2015-03-31

Podlaski ultra maratończyk Piotr Kuryło chce sprawdzić się w jednym z najcięższych biegów na świecie. Jeżeli uda mu się zebrać pieniądze, w lipcu wystartuje w maratonie Badwater w Dolinie Śmierci w USA.

Piotr Kuryło chce zmierzyć się w maratonie Badwater

www.radio.bialystok.pl | 2015-03-30

Podlaski ultra maratończyk Piotr Kuryło chce sprawdzić się w jednym z najcięższych biegów na świecie. Jeżeli uda mu się zebrać pieniądze, w lipcu wystartuje w maratonie Badwater w Dolinie Śmierci w USA.

Piotr Kuryło chce wygrać w Dolinie Śmierci. Brakuje mu pieniędzy na wyjazd

wiadomosci.onet.pl | 2015-03-14

- Mój start w tym biegu stanął pod znakiem zapytania - mówi Piotr Kuryło, który zasłynął m.in. z przemierzenia na własnych nogach świata dookoła, biegów po całej Europie i Polsce. Pokonał też rowerem trasę z Lizbony do Władywostoku oraz Wisłę pod prąd kajakiem.

Piotr Kuryło zmierzy się z Doliną Śmierci.

dziennikpowiatowy.pl | 2015-03-13

Tym razem, jak zapewnia, będą to jego ostatnie zawody, kończące karierę biegacza. Znany ultramaratończyk z Pruski Wielkiej, Piotr Kuryło, który ma na swoim koncie między innymi bieg dookoła świata i drugie miejsce w Spartathlonie, chce przebiec Badwater – liczący 217 km bieg przez amerykańską Dolinę Śmierci.

Piotr Kuryło chce wygrać w Dolinie Śmierci. Brakuje mu pieniędzy na wyjazd

www.wspolczesna.pl | 2015-03-13

Może wygrać najbardziej prestiżowy i najbardziej morderczy ultramaraton na świecie. Pod warunkiem, że zbierze pieniądze na pobyt w USA.

PIOTR KURYŁO CHCE WYGRAĆ BADWATER 2015!

www.magazynbieganie.pl | 2015-03-02

Kuryło to człowiek z żelaza. Obiegł ziemię, na zawody odległe o setki lub tysiące kilometrów lubi się wybrać pieszo. Jak gdzieś startuje, to po to, żeby wygrać. Tym razem chce dobiec jako pierwszy na metę Badwater – ultramaratonu w Dolinie Śmierci.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.04.2015 21:09