Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

dolinaskrzatow

dolinaskrzatow

Łódź

Jesteśmy zespołem ludzi tworzących Dolinę Skrzatów - niezwykłe miejsce przybliżające młodszym i starszym spotkanie z tymi prastarymi, mądrymi istotami.
Akcje chcemy przeprowadzać wspólnie, ale nie pozostaniemy anonimowi.
Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Konrad Dzięcielewski - pomysłodawca i główny animator doliny
Ludwika Wykurz,
Joanna Czajkowska i Katarzyna Miksa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10141 PLN z 10000 PLN

69 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015.

Dolina Skrzatów - gotowi do startu

O projekcie

Nasi przodkowie zamieszkiwali lasy i knieje. Dziś więcej czasu spędzamy w betonowych dżunglach. Nasze dzieci nie mają okazji uczyć się języka zwierząt i praw przyrody. Dzięki temu projektowi możemy to zmienić. Tworzymy miejsce, w którym baśń spotyka się z naturą, a natura staje się piękna, tajemnicza i wciągająca jak baśń.

 

____________________________________________________________

 

 

 

Dolina Skrzatów będzie parkiem skrzacich ekspozycji, figur i opowieści. Wszystko to będzie się mieścić na 1 hektarze porośniętego drzewami terenu. Naszym zadaniem jest wyposażenie tego terenu w atrakcje, bez naruszania naturalnego piękna tego miejsca. Celem naszego projektu jest przygotowanie Doliny Skrzatów dla odwiedzających, a więc budowa punktów z odpowiednimi atrakcjami (np. Skrzacie podziemia, Chata zielarza z ogródkiem), wzmocnienie ogrodzenia i wyposażenie w infrastrukturę. Część budowy finansujemy ze środków własnych. Pracujemy też wolontariacko. Wiemy jednak, że do pełnej realizacji naszej wymarzonej Doliny będą potrzebne jeszcze pewne wydatki.

Zastanawiacie się jak mogą wyglądać takie atrakcje na łonie natury?

Oto zarys planu Doliny:

 

 

 Ale to nie tylko miejsce. To również idea oraz tworzący ją ludzie.

Chcesz, żeby Twoje dziecko rozwijało się twórczo? Żeby mogło się przyjrzeć temu co w trawie piszczy z dala od miejskiego hałasu? Żeby uwierzyło, że samo może być odkrywcą, a nie tylko biernie przyswajać informacje?

W Dolinie Skrzatów to będzie możliwe. Właśnie dlatego będzie to miejsce inne niż wszystkie. Wierzymy, że i dorośli odnajdą tu skrawek własnego, zapomnianego dzieciństwa.

Od maja 2015 będzie można przyjeżdżać i zwiedzać Dolinę oraz skorzystać z przygotowanych przez nas atrakcji. Dzięki zbiórce pieniędzy na Polak Potrafi będziemy mogli udoskonalić zarówno samą dolinę jak i zaplecze w postaci sanitariatów, parkingu czy kamer.

 

 

Tak było minionej jesieni, kiedy zaczynaliśmy tworzyć to niesamowite miejsce

 

Zimą Konrad zrobił piec z gliny i kamieni, typowo skrzacich materiałów

__________________________________________ 

  

 

Grupą pasjonatów, osobami zainteresowanymi alternatywnym spojrzeniem na rzeczywistość, miłośnikami przyrody i baśni. Leży nam na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu uniwersalnych wartości, w bliskości natury. Dlatego nasze przedsięwzięcie jest przede wszystkim skierowane do dzieci i rodziców.

 

Konrad Dzięcielewski, skrzatolog (jak o sobie mówi) jest pedagogiem z zamiłowania, a także rzemieślnikiem samoukiem. Ma duże doświadczenie zarówno w tworzeniu wystaw od strony plastycznej jak i w animacji różnego rodzaju imprez dla dzieci. Jako harcerzowi, byłemu instruktorowi ZHP nie jest mu obca praca z młodzieżą, organizacja zajęć grupowych itp. To on jest pomysodawcą i głównym motorem działania w zespole oraz największym przyjacielem skrzatów.

 

Nad tworzeniem Doliny współpracuje grono pedagogów, znawców kultury, artystów, architektów, przyrodników. Obecnie, oprócz Konrada, jego żony Bożenki i dwójki dzieci najwięcej swojego czasu i sił poświęcają Dolinie: Asia i Marcin Czajkowscy, ich wspaniałe trzy córki, a także Ludwika Wykurz i Katarzyna Miksa. Nie zapominamy o wielu ludziach, którzy nam pomogli i pomagają w miarę czasu i możliwości. Nie sposób wymienić wszystkich.

 

Nie dotarlibyśmy do tego punktu gdyby nie "matki chrzestne" projektu: pani Jadwiga Wileńska - dziennikarka i publicystka od lat związana z TVP Łódź, pani Maria Kaczorowska - Dyrektorka Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, pani Danuta Majdańska - prezeska Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków oraz pani Elżbieta Kurtasińska - sołtyska w gminie Parzęczew.

Kibicuje nam też m.in. znany aktor i konferansjer łódzki Janusz Gust oraz Krzysztof Kwiatkowski, wybitny pedagog, surwiwalowiec, autor popularnej w książki "Survival po polsku".

 

Krzysztof Kwiatkowski odwiedził w grudniu naszą wystawę w Galerii Łódzkiej

 

Dolina jeszcze nie powstała , ale od jakiegoś czasu żyje własnym życiem. W Grudniu 2014 roku Dolina Skrzatów Zimą stanowiła główną dekorację świąteczną w centrum handlowym Galeria Łódzka.

Wędrowna wystawa zawitała też do Brzezin i Trzcianek gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

To co na wystawie przenośnej było osadzone na makiecie w Dolinie Skrzatów będzie wkomponowane w naturalne otoczenie

Niedawno mieliśmy okazję świętować uzyskanie złotego medalu na Międzynarodowych Targach Łódzkich "Na styku kultur".

 

Skrzaty z naszej Doliny stają się coraz bardziej rozpoznawalne na kulturalnej mapie Polski. Może o tym świadczyć m.in. fakt, że materiał na ten temat został wyemitowany w Teleekspressie.

 

_______________________________________________________________

 

 

Musimy wybudować jeszcze dwa niewielkie budynki, zaopatrzyć miejsce w toalety oraz wygodny parking. Pieniądze wydamy więc na materiały i robociznę z tym związaną, a także - jeśli starczy środków na dalszą promocję Doliny.

Park żyje własnym życiem, rozwija się, mamy wiele pomysłów na to jak zapewnić maluchom interesujący wypoczynek na świeżym powietrzu. Nadprogramowe pieniądze spożytkujemy na ulepszenie planowanego skrzaciego ogrodu, ogrodzenie itp.

_______________________________________________________________

 

 

Większą część kosztów budowy parku pokrywamy dzięki wędrującym wystawom i innym pracom - jednym słowem finansujemy z własnej kieszeni. Niestety takie finansowanie starcza nam tylko na realizację planu minimum. Dlatego zgłaszamy się do was, do wszystkich zainteresowanych tematem, którzy uznają, że nasza inicjatywa jest słuszna i potrzebna. Dzięki wam Dolina Skrzatów może być piękniejsza, ciekawsza i bardziej przyjazna dla odwiedzających.

***

O naszych postępach będziemy informowali na bieżąco na portalu, ale możecie też śledzić informacje na stronie fejsbukowej: 

https://www.facebook.com/Dolinaskrzatow?fref=ts

wiele ciekawych informacji na nasz temat znajdziecie też na stronach:

www.dolinaskrzatow.pl i www.dolinaskrzatow.wordpress.com

_______________________________________________________________

 

 

Ze względu na datę rozpoczęcia działalności i napięte terminy nagrodę w postaci odwiedzin w Dolinie będziemy mogli zacząć przesyłać wam nagrody dopiero od maja/czerwca. Postaramy się skontaktować indywidualnie z Wami i ustalić dogodny termin wysyłki. Cieszymy się, że nie tylko Wy nam pomożecie, ale i my możemy Was hojnie obdarować.

Uchylamy rąbka tajemnicy - właśnie taką figurkę będzie mógł otrzymać każdy, kto wpłaci 80 zł lub więcej na nasz projekt:

 

 

Dla ofiarodawców wpłacających powyżej tej kwoty przewidziana jest figurka składająca się z ruchomych części:

 

 

Dziękujemy z góry za Wasze zainteresowanie i wsparcie :)

Zespół Doliny Skrzatów

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015 16:04