Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Czarny Kierz

Czarnokierznik. Wygwizdowianin z wyboru. Właściciel ziemski na majątku a.k.a. chłop małorolny (teraz to wszystko jedno). Wymyślacz, analizator i syntezator. Towarzyski aspołecznik, areligijny mistyk. Prawicowy lewak (przebrzydły). Nieprawdziwy Polak. Retrosentymentalny tradycjonalista hołdujący tradycjom bardzo egzotycznym. Heterofil, homofil, fobofob. Sam sobie żeglarzem, sterem, okrętem, palaczem i konserwatorem. Nocny grajek. Wegetarianin. Zwolennik wszelkich istniejących i wielu nieistniejących form życia.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


59 Wspierający

135% Postęp

4351 PLN z 3200 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 19.06.2014 18:06

Apolinary POlek - nowa płyta!

O projekcie

Apolinary POlek - nowa płyta

KRÓTKO I NA TEMAT

Nagrywam folkową, akustyczną płytę z niebanalnymi piosenkami o niebanalnym brzmieniu i zbieram fundusze na wydanie jej. Nagrania łączą w sobie wpływy amerykańskiego folku, piosenki poetyckiej i turystycznej, bluesa, bluegrassu, muzyki ludowej i klasycznej.
Skład - projekt Dobry Diabeł, czyli:
  • Apolinary POlek (to ja - słowa, muzyka, śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna) - autor i wykonawca piosenek grający i śpiewający od 16 lat na wielu scenach;
  • Kinga Kłoczko (skrzypce) - uczestniczka wielu projektów związanych głównie z muzyką ludową;
  • Patrycja Polek (śpiew, ukulele) - aktorka i wokalistka o niezwykłym głosie, od 2005 r. śpiewa w duecie z Apolinarym;
  • Adam Wardziak (kontrabas) - członek orkiestry Sinfonia Iuventus grający również jazz, country i hillbilly.
  • Piotr Bułas (banjo) - na co dzień w zespole Atlantyda, założyciel legendarnego w kręgach bluegrassowych zespołu Little Maggie;
  • Jędrzej Kubiak (dobro lap-style) - jeden z trzech (może czterech) doświadczonych dobrzystów w Polsce, którzy grają techniką lap-style;
  • Mariusz Wilke (dobro bottleneck) - na co dzień gitarzysta (Grupa Bez Jacka, a wcześniej - Słodki Całus od Buby).
Realizacja nagrań: Mariusz Wilke, Studio 33 oraz Bil VornDick - ścieżki Jędrzeja Kubiaka.
 
Można już posłuchać dwóch piosenek z płyty (wstępne miksy):
Zapraszam też na moją witrynę - apolinary.pl. Znaleźć tam można więcej nagrań z różnych innych projektów, a także informacje na temat planowanej płyty i teksty piosenek.

OPIS FABULARNO-NARRACYJNY

W pewien szary, listopadowy dzień w szarej listopadowej stolicy, w niewielkiej salce wykorzystywanej na co dzień przez sympatyczną grupę kontrabasistów i kontrabasistek spotkało się kilkoro muzyków i muzykantów. Dwoje z nich, w tym ja, specjalnie przemierzyło setki kilometrów, by wziąć udział we wspólnym graniu, z którego wkrótce rozkwitło wcale nie szare i listopadowe, a megakolorowe brzmienie gitar, kontrabasu, skrzypiec, ukulele, banjo i dwóch harmonijnych głosów. Niektóre piosenki czekały na tak znakomitą oprawę całe lata, w międzyczasie pisałem wciąż nowe.

Apolinary i Dobry Diabeł - płyta!
Takich spotkań jak tamto zdarzyło się znacznie więcej, zaś dalekobieżne linie autobusowe zarobiły na mnie całkiem sporo, ale cóż robić, gdy chce się grać, a znajomi dopingują? Przyszedł czas na nagranie płyty. Żeby pokryć koszty studia, sprzedałem klawisze, na których bez większego powodzenia uczyłem się grać. Porą zimową pojechaliśmy całą ekipą do Gdańska, gdzie w niezwykle przyjaznym Studiu 33 nagraliśmy 13 utworów. Realizator, fenomenalny gitarzysta z zespołu Bez Jacka, dograł do niektórych piosenek gitarę dobro. Na odległość wsparło nas jeszcze przy trzech utworach dwóch innych wspaniałych muzyków - jeden z nich zagrał na banjo, a drugi również na dobro, ale... inaczej. To wszystko, choć zrealizowane przy ogromnym udziale życzliwości dla mnie i dla moich piosenek, pochłonęło całkowicie fundusze ze spieniężonych klawiszy, a także kwotę, którą realizację projektu wsparła firma Chimera Derm. A chcę, by płyta, prócz tego, że nagrana, ujrzała światło dzienne pod postacią albumu, by cieszyć uszy, oczy, umysł, ducha oraz instynkt posiadania Drogich Słuchaczy. Chciałbym zabrać gotowe już egzemplarze na koncerty w Bieszczadach i na letnie festiwale. Każdy, kto udzieli finansowego wsparcia temu przedsięwzięciu, może się czuć współtwórcą. Nasza akcja na PolakPotrafi.pl to również szansa na otrzymanie płyty jeszcze przed jej premierą!

PLAN

Płyta ukazuje się w lipcu wraz z serią koncertów w różnym składzie. Z zebranych dzięki Wam środków sfinansuję:

  • wytłoczenie i opakowanie 500 egzemplarzy - ok. 2500 zł;
  • grafikę i zdjęcia - ok. 400 zł;
  • koszty dodatkowe (zasłużona prowizja dla PolakPotrafi.pl, koszty przelewów, opakowań, transportu itp.) - przewidywalnie ok. 300 zł.
Jeśli coś zostanie, albo jeśli będziecie tacy hojni, że projekt skończy z nadwyżką, przeznaczę fundusze na zwiększenie nakładu i/lub na promocję, żeby więcej osób o płycie wiedziało i żeby grać więcej. :)
Zapraszam do współudziału! Można wesprzeć nas niejednokrotnie, różnymi kwotami - wiążą się z tym różne nagrody! Mam również nadzieję, że spotkamy się na koncertach!
 
Apolinary
polek@apolinary.pl
 

Media o Twoim projekcie:

Kolejny ciekawy projekt na PolakPotrafi.pl

folkowa.art.pl | 2014-06-02

Apolinary POlek to folksinger, jakich w Polsce niewielu. Od ponad 15 lat wykonuje autorskie, akustyczne ballady. Jego piosenki ukazywały się na albumach zbiorowych, wydał też płytę autorską, zatytułowaną "***". Obecnie pragnie wydać drugi album, zatytułowany "Dobry Diabeł". Jak pisze sam wykonawca, jest to: akustyczny album, na którym znajdą dla siebie sporo miłośnicy folku, dobrego tekstu, country, a także piosenki żeglarsko-metafizycznej, depresyjnego reggae, Pana Samochodzika i lambady o kosmosie.

Wydaj płytę z Apolinary POlkiem!

wgorach.art.pl | 2014-05-10

Apolinary POlek, autor i wykonawca piosenek zamieszkały w powiecie lidzbarskim zbiera fundusze na wydanie nowej płyty. Sponsorem części przedsięwzięcia - a już na pewno wytłoczenia egzemplarza płyty dla siebie - może być każdy. Wesprzeć projekt można za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Na fundatorów czekają nagrody - więcej informacji na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/dobry-diabel.

Wydaj płytę razem z Apolinarym

lidzbarkwarminski.wm.pl | 2014-05-08

Apolinary POlek, autor i wykonawca piosenek zamieszkały w powiecie lidzbarskim zbiera fundusze na wydanie nowej płyty. Sponsorem części przedsięwzięcia - a już na pewno wytłoczenia egzemplarza płyty dla siebie - może być każdy.

59

Wspierających

4351 zł

Z całkowitej kwoty 3200 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 19.06.2014

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Dobra karma!
Ponoć każda podarowana złotówka wraca kiedyś zwielokrotniona. :)

1 Wspierający
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Podziękowanie na Facebooku
Za piątaka notka taka na Facebookowym profilu moim i projektu oraz na mojej witrynie (http://apolinary.pl): "Dziękujemy za pomoc w wydaniu naszej płyty! Wsparli nas finansowo: ..., ..., ...". Ta nagroda to również element pozostałych!

0 Wspierających
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Cztery piosenki przedpremierowo

Gdy tylko projekt na PP zostanie zrealizowany, otrzymasz od nas na skrzynkę e-mail cztery piosenki z nadchodzącej płyty: zarówno te już opublikowane na naszych stronach, jak i dwie zupełnie nowe, które pozostaną tajemnicą aż do dnia premiery. W lepszej - płytowej już jakości!

3 Wspierających
 
Pozostało: 100

Wpłać 15 zł lub więcej!

Fotka z autografem
Za 15 zł otrzymasz na adres pocztowy nasze zdjęcie autorstwa Jurka Dziedziczaka do wyboru. Z dedykacją rzecz jasna.

0 Wspierających
 
Pozostało: 98

Wpłać 20 zł lub więcej!

Słoik z dobrem
Słoik 300 ml wypełniony świeżym warmińskim powietrzem i dobrą energią. Na zakrętce słoika logo projektu, a na słoiku autograf. Wszystko, co włożysz do słoika po sztachnięciu się dobrą energią, nasiąknie nią również - kredki, długopisy, monety, ogórki itd. Dla przyszywanych warszawiaków drugi słoik gratis!

2 Wspierających
 
Pozostało: 93

Wpłać 25 zł lub więcej!

Wydanie cyfrowe płyty + premia
Tuż po premierze płyty otrzymasz prosto na skrzynkę e-mailową wydanie cyfrowe wraz z małą premią w postaci nieopublikowanych na płycie wersji utworów.

7 Wspierających
 

Wpłać 35 zł lub więcej!

Cyfrowe wydania dwóch płyt + premia
Tuż po premierze płyty otrzymasz prosto na skrzynkę e-mailową wydanie cyfrowe zarówno nowego albumu, jak i mojej pierwszej płyty "***" wraz z małą premią w postaci nieopublikowanych wersji utworów.

1 Wspierający
 
Pozostało: 144

Wpłać 40 zł lub więcej!

Przedpremierowy egzemplarz płyty
Gdy płyty opuszczą tłocznię, będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają egzemplarz. Wysyłamy pocztą przedpremierowo! Aktualizacja: Dodatkowo dotychczasowi i nowi wspierający otrzymają wersję cyfrową zarówno nowego, jak i mojego pierwszego albumu.

6 Wspierających
 
Pozostało: 34

Wpłać 50 zł lub więcej!

Przedpremierowy egzemplarz płyty z autografem
Gdy płyty opuszczą tłocznię, będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają egzemplarz, na dodatek wraz z autografem. Wysyłam pocztą przedpremierowo! Aktualizacja: Dodatkowo dotychczasowi i nowi wspierający otrzymają wersję cyfrową zarówno nowego, jak i mojego pierwszego albumu.

16 Wspierających
 
Pozostało: 24

Wpłać 70 zł lub więcej!

Dwa przedpremierowe egzemplarze płyty
Gdy płyty opuszczą tłocznię, będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają dwa egzemplarze. Wysyłamy pocztą przedpremierowo! Aktualizacja: Dodatkowo dotychczasowi i nowi wspierający otrzymają wersję cyfrową zarówno nowego, jak i mojego pierwszego albumu.

1 Wspierający
 
Pozostało: 23

Wpłać 90 zł lub więcej!

Dwa przedpremierowe egzemplarze płyty z autografem
Gdy płyty opuszczą tłocznię, będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają dwa egzemplarze, na dodatek wraz z autografem. Wysyłamy pocztą przedpremierowo! Aktualizacja: Dodatkowo dotychczasowi i nowi wspierający otrzymają wersję cyfrową zarówno nowego, jak i mojego pierwszego albumu.

2 Wspierających
 
Pozostało: 19

Wpłać 95 zł lub więcej!

Specjalne, jedyne na świecie nagranie z dedykacją
Dowolny utwór z mojego repertuaru, który nagram specjalnie dla Ciebie w domu i wyślę w formacie MP3. Na początku nagrania umieszczę specjalną dedykację dla Ciebie lub kogoś, kogo wskażesz. To będzie wyłącznie Twój egzemplarz - nigdzie go nie opublikuję.

1 Wspierający
 
Pozostało: 12

Wpłać 100 zł lub więcej!

Wszystko i jeszcze więcej!
Cztery utwory w formacie mp3 jeszcze przed wytłoczeniem płyty + przedpremierowy egzemplarz płyty z autografem + wydanie cyfrowe z premią w postaci niepublikowanych wersji nagrań + fotka z autografem + cyfrowe wydanie poprzedniej płyty ("***") + 5 wybranych nagrań domowych dowolnych moich utworów.

8 Wspierających
 
Pozostało: 5

Wpłać 500 zł lub więcej!

Logo lub imię, nazwisko, ksywa na okładce!
Bardzo widoczne partnerstwo, trwałe tak, jak trwała będzie sama płyta, a właściwie jej tylna (mocniejsza!) okładka. Umieścimy na niej Twoje logo w formacie ok. 15x15 mm lub tekst czytelną, widoczną czcionką. Do uzgodnienia.
Otrzymasz również dwa egzemplarze płyty z autografami.

0 Wspierających
 
Pozostało: 9

Wpłać 900 zł lub więcej!

Koncert solo
Prywatny lub nieprywatny koncert solo (śpiew, gitara, harmonijka) w promieniu 500 km od Lidzbarka Warmińskiego oraz 5 płyt z autografami. Mogę zagrać bez nagłośnienia lub z nagłośnieniem, jeśli je zorganizujesz.

1 Wspierający
 
Pozostało: 2

Wpłać 1000 zł lub więcej!

Logo lub imię, nazwisko, ksywa na okładce i na stronach internetowych!

Twoje logo w formacie ok. 15x15 mm lub tekst czytelną, widoczną czcionką. Forma i treść do uzgodnienia. Logo umieścimy na tylnej okładce płyty, a także na stronie http://apolinary.pl, gdzie będzie widoczne przez co najmniej 6 miesięcy, a zapewne znacznie dłużej, bo gdy robię coś z kimś, zawsze z dumą to pokazuję wszem i wobec. Logo będzie również pojawiać się na różnych grafikach reklamowych poświęconych płycie, m.in. na Facebooku.
Do tego wszystkiego dorzucamy 3 egzemplarze płyty z autografami, wersje cyfrowe obu moich albumów i dowolne inne nagrania w formacie MP3.

0 Wspierających
 

Wpłać 2500 zł lub więcej!

Koncert zespołu
Prywatny lub nieprywatny koncert w dowolnym miejscu w Polsce oraz 5 płyt z autografami. Możemy zagrać bez nagłośnienia lub z nagłośnieniem, jeśli je zorganizujesz. Skład koncertu do ustalenia - przynajmniej trójka muzyków.

0 Wspierających
 
Pozostało: 1

Wpłać 5000 zł lub więcej!

Hipermecenat
Wydanie specjalnej edycji płyty (do 200 egz.) z okładką według projektu darczyńcy lub mocno nawiązującą do identyfikacji wizualnej jego firmy. Całość nakładu przekażę darczyńcy. Wspaniały prezent dla klientów, partnerów, pracowników. Do wcześniejszego uzgodnienia.

0 Wspierających

O autorze

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Czarny Kierz

Czarnokierznik. Wygwizdowianin z wyboru. Właściciel ziemski na majątku a.k.a. chłop małorolny (teraz to wszystko jedno). Wymyślacz, analizator i syntezator. Towarzyski aspołecznik, areligijny mistyk. Prawicowy lewak (przebrzydły). Nieprawdziwy Polak. Retrosentymentalny tradycjonalista hołdujący tradycjom bardzo egzotycznym. Heterofil, homofil, fobofob. Sam sobie żeglarzem, sterem, okrętem, palaczem i konserwatorem. Nocny grajek. Wegetarianin. Zwolennik wszelkich istniejących i wielu nieistniejących form życia.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.

Zobacz również: