Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Paweł Oleszczuk (Apolinary POlek)

Czarny Kierz

Urodzony w 1980 r. w Łomży autor i wykonawca piosenek. Koncertuje na różnych scenach od 1999 r. Gra na gitarze akustycznej i harmonijkach ustnych. Został uhonorowany pierwszymi nagrodami na Festiwalu Piosenki Innej, FPP Nadzieja, OTPPS Bazuna, Zajeździe Bardów i Powrocie do Korzeni, jest też trzykrotnym finalistą Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

W 2009 r. Apolinary wydał debiutancki album pt. ***. W roku 2014 ukazała się kolejna płyta – „Cały kosmos”. Apolinary nagrał ją z założonym przez siebie zespołem Dobry Diabeł.

Więcej: http://apolinary.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4351 PLN z 3200 PLN

59 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

135%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2014.

Apolinary POlek - nowa płyta!

O projekcie

Apolinary POlek - nowa płyta

KRÓTKO I NA TEMAT

Nagrywam folkową, akustyczną płytę z niebanalnymi piosenkami o niebanalnym brzmieniu i zbieram fundusze na wydanie jej. Nagrania łączą w sobie wpływy amerykańskiego folku, piosenki poetyckiej i turystycznej, bluesa, bluegrassu, muzyki ludowej i klasycznej.
Skład - projekt Dobry Diabeł, czyli:
  • Apolinary POlek (to ja - słowa, muzyka, śpiew, gitara akustyczna, harmonijka ustna) - autor i wykonawca piosenek grający i śpiewający od 16 lat na wielu scenach;
  • Kinga Kłoczko (skrzypce) - uczestniczka wielu projektów związanych głównie z muzyką ludową;
  • Patrycja Polek (śpiew, ukulele) - aktorka i wokalistka o niezwykłym głosie, od 2005 r. śpiewa w duecie z Apolinarym;
  • Adam Wardziak (kontrabas) - członek orkiestry Sinfonia Iuventus grający również jazz, country i hillbilly.
  • Piotr Bułas (banjo) - na co dzień w zespole Atlantyda, założyciel legendarnego w kręgach bluegrassowych zespołu Little Maggie;
  • Jędrzej Kubiak (dobro lap-style) - jeden z trzech (może czterech) doświadczonych dobrzystów w Polsce, którzy grają techniką lap-style;
  • Mariusz Wilke (dobro bottleneck) - na co dzień gitarzysta (Grupa Bez Jacka, a wcześniej - Słodki Całus od Buby).
Realizacja nagrań: Mariusz Wilke, Studio 33 oraz Bil VornDick - ścieżki Jędrzeja Kubiaka.
 
Można już posłuchać dwóch piosenek z płyty (wstępne miksy):
Zapraszam też na moją witrynę - apolinary.pl. Znaleźć tam można więcej nagrań z różnych innych projektów, a także informacje na temat planowanej płyty i teksty piosenek.

OPIS FABULARNO-NARRACYJNY

W pewien szary, listopadowy dzień w szarej listopadowej stolicy, w niewielkiej salce wykorzystywanej na co dzień przez sympatyczną grupę kontrabasistów i kontrabasistek spotkało się kilkoro muzyków i muzykantów. Dwoje z nich, w tym ja, specjalnie przemierzyło setki kilometrów, by wziąć udział we wspólnym graniu, z którego wkrótce rozkwitło wcale nie szare i listopadowe, a megakolorowe brzmienie gitar, kontrabasu, skrzypiec, ukulele, banjo i dwóch harmonijnych głosów. Niektóre piosenki czekały na tak znakomitą oprawę całe lata, w międzyczasie pisałem wciąż nowe.

Apolinary i Dobry Diabeł - płyta!
Takich spotkań jak tamto zdarzyło się znacznie więcej, zaś dalekobieżne linie autobusowe zarobiły na mnie całkiem sporo, ale cóż robić, gdy chce się grać, a znajomi dopingują? Przyszedł czas na nagranie płyty. Żeby pokryć koszty studia, sprzedałem klawisze, na których bez większego powodzenia uczyłem się grać. Porą zimową pojechaliśmy całą ekipą do Gdańska, gdzie w niezwykle przyjaznym Studiu 33 nagraliśmy 13 utworów. Realizator, fenomenalny gitarzysta z zespołu Bez Jacka, dograł do niektórych piosenek gitarę dobro. Na odległość wsparło nas jeszcze przy trzech utworach dwóch innych wspaniałych muzyków - jeden z nich zagrał na banjo, a drugi również na dobro, ale... inaczej. To wszystko, choć zrealizowane przy ogromnym udziale życzliwości dla mnie i dla moich piosenek, pochłonęło całkowicie fundusze ze spieniężonych klawiszy, a także kwotę, którą realizację projektu wsparła firma Chimera Derm. A chcę, by płyta, prócz tego, że nagrana, ujrzała światło dzienne pod postacią albumu, by cieszyć uszy, oczy, umysł, ducha oraz instynkt posiadania Drogich Słuchaczy. Chciałbym zabrać gotowe już egzemplarze na koncerty w Bieszczadach i na letnie festiwale. Każdy, kto udzieli finansowego wsparcia temu przedsięwzięciu, może się czuć współtwórcą. Nasza akcja na PolakPotrafi.pl to również szansa na otrzymanie płyty jeszcze przed jej premierą!

PLAN

Płyta ukazuje się w lipcu wraz z serią koncertów w różnym składzie. Z zebranych dzięki Wam środków sfinansuję:

  • wytłoczenie i opakowanie 500 egzemplarzy - ok. 2500 zł;
  • grafikę i zdjęcia - ok. 400 zł;
  • koszty dodatkowe (zasłużona prowizja dla PolakPotrafi.pl, koszty przelewów, opakowań, transportu itp.) - przewidywalnie ok. 300 zł.
Jeśli coś zostanie, albo jeśli będziecie tacy hojni, że projekt skończy z nadwyżką, przeznaczę fundusze na zwiększenie nakładu i/lub na promocję, żeby więcej osób o płycie wiedziało i żeby grać więcej. :)
Zapraszam do współudziału! Można wesprzeć nas niejednokrotnie, różnymi kwotami - wiążą się z tym różne nagrody! Mam również nadzieję, że spotkamy się na koncertach!
 
Apolinary
polek@apolinary.pl
 

Media o Twoim projekcie:

Kolejny ciekawy projekt na PolakPotrafi.pl

folkowa.art.pl | 2014-06-02

Apolinary POlek to folksinger, jakich w Polsce niewielu. Od ponad 15 lat wykonuje autorskie, akustyczne ballady. Jego piosenki ukazywały się na albumach zbiorowych, wydał też płytę autorską, zatytułowaną "***". Obecnie pragnie wydać drugi album, zatytułowany "Dobry Diabeł". Jak pisze sam wykonawca, jest to: akustyczny album, na którym znajdą dla siebie sporo miłośnicy folku, dobrego tekstu, country, a także piosenki żeglarsko-metafizycznej, depresyjnego reggae, Pana Samochodzika i lambady o kosmosie.

Wydaj płytę z Apolinary POlkiem!

wgorach.art.pl | 2014-05-10

Apolinary POlek, autor i wykonawca piosenek zamieszkały w powiecie lidzbarskim zbiera fundusze na wydanie nowej płyty. Sponsorem części przedsięwzięcia - a już na pewno wytłoczenia egzemplarza płyty dla siebie - może być każdy. Wesprzeć projekt można za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Na fundatorów czekają nagrody - więcej informacji na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/dobry-diabel.

Wydaj płytę razem z Apolinarym

lidzbarkwarminski.wm.pl | 2014-05-08

Apolinary POlek, autor i wykonawca piosenek zamieszkały w powiecie lidzbarskim zbiera fundusze na wydanie nowej płyty. Sponsorem części przedsięwzięcia - a już na pewno wytłoczenia egzemplarza płyty dla siebie - może być każdy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.06.2014 18:06