Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Wiczy

Teatr Wiczy

Toruń, Polska

Polska grupa alternatywna o punkowym rodowodzie. Realizuje widowiska sceniczne i plenerowe. W spektaklach wykorzystywane są elementy happeningu, improwizacji, art performensu, avant wodewilu. Teatr istnieje od 1991 roku. Został założony w Brodnicy, obecnie siedzibą Teatru jest Toruń. Teatr założył i prowadzi Romuald Wicza -Pokojski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12926 PLN z 12500 PLN

102 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017.

Dobroć nasza dobroć

Dorzucić grosza, byśmy zobaczyli „Dobroć, naszą dobroć”

Dodano 25.01.2017, godz. 16:22

Drodzy, dziękujemy za Wasze wsparcie! Chcemy też podzielić się z Wami felietonem Hani Wittstock, który ukazał się 24 stycznia w Gazecie Pomorskiej.

"(...) Wicza od początku mówił o tym, co boli, co uwiera, co dotyka. Nie był ledwie ciepły, był gorący i aktualny. Obnażał rzeczywistość, zaglądał pod jej powierzchnię. Demaskował i ciekawił. Śmieszył i prowokował. Mówił językiem teatru o problemach tu i teraz, z którymi widz dość łatwo się identyfikował. W tamtym czasie, po przedstawieniu aktorzy wystawiali przed wyjściem kapelusz na dobrowolne datki. Poddawali siebie i swoją sztukę pod ocenę publiczności, ile ona warta. Ten kapelusz nigdy nie był pusty. Dziś Teatr Wiczy zbiera na dokończenie przedstawienia „Dobroć, nasza dobroć” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego.

Pierwszą odsłonę tego spektaklu mogliśmy oglądać pod koniec listopada ubiegłego roku podczas dwudziestych piątych urodzin teatru. Wicza wziął na warsztat polskość dziś. Po pięciu latach milczenia, artyści wreszcie przemówili. I to jak zwykle głosem wyrazistym i znaczącym. Skąd sączą się te ciemne plamy, skoro tyle w nas dobroci. To nie przypadek, że bohaterów spotykamy na weselu. Najlepiej widzimy, jacy jesteśmy, gdy siadamy przy jednym stole. Choć od czasów bronowickiej chaty do dzisiejszego ósmego piętra wieżowca minęło ponad sto lat, to w duszach bohaterów nadal huczy ten nasz romantyzm. Niby uśpiony, ale jakże łatwy do rozhuśtania. Sprzeczność w słowach, myślach, czynach. Autodestrukcja na własne życzenie. Tyle już mogliśmy zobaczyć na przedpremierowym pokazie. Spektakl jest cały czas w procesie twórczym i na ostateczny kształt musimy chwilę poczekać. Na scenografię, druki reklamowe, wynajęcie sali prób oraz premierę potrzeba jeszcze 12500 złotych. Zbiórka na ten cel potrwa do 14 lutego na platformie polakpotrafi.pl. Mam nadzieję, że i tym razem ten kapelusz nie będzie pusty i że uda się zebrać potrzebną kwotę, bo warto."

Cały tekst: http://hannawittstock.blogspot.com/2017/01/dorzucic-grosza-bysmy-zobaczyli-dobroc_63.html

Do końca akcji zostało nam 20 dni. Udostępniajcie naszą Dobroć... znajomym i nieznajomym. SZTUKA NIE MOŻE MILCZEĆ!

Zespół Teatru Wiczy

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017 18:06