Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Wiczy

Teatr Wiczy

Toruń, Polska

Polska grupa alternatywna o punkowym rodowodzie. Realizuje widowiska sceniczne i plenerowe. W spektaklach wykorzystywane są elementy happeningu, improwizacji, art performensu, avant wodewilu. Teatr istnieje od 1991 roku. Został założony w Brodnicy, obecnie siedzibą Teatru jest Toruń. Teatr założył i prowadzi Romuald Wicza -Pokojski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12926 PLN z 12500 PLN

102 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017.

Dobroć nasza dobroć

O projekcie

 

Teatr Wiczy przygotowuje premierę najnowszej sztuki Romualda Wiczy-Pokojskiego „Dobroć nasza dobroć”.

 

Na dokończenie spektaklu Teatr potrzebuje 12 500 zł. Zbiórka społeczna trwa do 14 lutego.  

 

"Dobroć nasza dobroć jest naszym sprzeciwem wobec nienawiści, która dewastuje zasady życia społecznego. Cynizmowi przeciwstawiamy — miłość, smutnym obliczom — śmiech.  Akcja Dobroci... rozgrywa się na weselu, na ósmym piętrze wieżowca. Podczas uroczystości, jedna z ciotek zostaje wyrzucona przez okno, bo żydówka. Nim przyjedzie policja, biesiadnicy, których odwiedzają koledzy Pana Młodego, toczą dysputy o marzeniach i przywarach, śpiewają pieśni, recytują wieszczów, oglądają telewizję. Impreza, jak impreza, rozkręca się...

 

Wiele już mamy zrobione, brakuje nam kasy na dokończenie scenografii, druki reklamowe, wynajęcie sali na próby i premierową prezentację. Do tej pory wydaliśmy na realizację i pokaz przedpremierowy 20 000 zł. Do pełnej odsłony potrzebujemy jeszcze 12 500 zł. Jeżeli zbierzemy więcej kasy, to przeznaczymy ją na dodatkowe prezentacje. Spektakl planujemy grać wszędzie tam, gdzie zbierze się grono chętnych widzów, bez konieczności wypasionego zaplecza. Jesteśmy gotowi, tak jak dawniej, grać w salach, domach i remizach. Wszędzie tam, gdzie będziecie. 

 

Po pięciu latach ciszy i dwudziestu pięciu wspólnie spędzonych, jesteśmy gotowi działać dalej dla dobra naszej uśmiechniętej i wspaniałej. To jest DOBROĆ NASZA DOBROĆ. Bądźcie z nami!  

 

I jeszcze jedna prośba, podajcie ten list dalej, jak najdalej możecie :)". 

 

Zespół Teatru Wiczy

 

 

 

W listopadzie 2016 roku, z okazji 25-lecia Teatru Wiczy, odbył się przedpremierowy pokaz pracy nad spektaklem.

 

Fragment recenzji:   „(…) Pokojski pokazał polskość w stanie rozkładu: jako nieufną i niszczycielską wobec samej siebie. Jednocześnie zauważył, że cały czas Polacy deklarują się jako ci dobrzy, jako jedyni sprawiedliwy, jako naród chory na własną niewinność. Bohaterowie tej sztuki odmieniają dobroć przez wszystkie przypadki, napawają się myślą o swojej misji dziejowej i każdą najbłahszą sytuację czytają przez pryzmat wielkiej historii.” Grzegorz Giedrys, Gazeta Wyborcza

 

 

 

Teatr Wiczy „Dobroć nasza dobroć”

 

tekst/reżyseria/scenografia: Romuald Wicza-Pokojski

 

obsada: Radosław Garncarek, Zofia Nather , Radosław Smużny , Krystian Wieczyński  

O twórcach spektaklu:

 

Romuald Wicza-Pokojski

 

Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, twórca i założyciel Teatru Wiczy, Dyrektor Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego. Reżyserował m.in. w Baju Pomorskim w Toruniu, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Olsztyńskim Teatrze Lalek, Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy. Odznaczony odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

 

Radosław Garncarek

 

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W latach 2000-2012 aktor Teatru Wilama Horzycy w Toruniu, od 2008 roku aktor Teatru Wiczy. Instruktor w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Współpracował z Teatrem Biuro Podróży z Poznania, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Był reżyserem międzynarodowego spektaklu Dictat zrealizowanego w ramach europejskiego projektu Kultura 2012-2013 przez artystów z Włoch, Hiszpanii i Polski. 

 

Zofia Nather

 

Kształcenie rozpoczęła w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, skończyła w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Członkini Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists. Od 2012 roku w Trójmieście, współpracuje m.in. z gdańskim Teatrem Wybrzeże i Teatrem BOTO w Sopocie.

 

Radosław Smużny

 

Absolwent Studium aktorskiego Lart Studio w Krakowie oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Od 15 lat związany z Teatrem Wiczy. Współpracuje z Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Jaworski, Kujawsko Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, Miejskim Teatrem Miniatura oraz Instytutem B61. Ma za sobą udział w dwóch hollywoodzkich produkcjach Petera Weira „Master & Commander: The Far Side of The World” oraz „The Way Back. Odtwórca głównej roli w filmie szwedzkiej produkcji “Blåbärskriget”. Współtworzy grupę performerską SAMOTATA. Nagrodzony tytułami „Człowiek Roku”, „Ośmiu Wspaniałych”. otrzymał Flisaka Festiwalu Tofifest.

 

 

 

Krystian Wieczyński

 

Zdał egzamin aktorski w Związku Artystów Scen Polskich. Od 25 lat współtworzy Teatr Wiczy. Instruktor ds. teatru i cyrku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Współpracował z Teatrem Biuro Podróży z Poznania, a obecnie z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Laureat m. in.: Nagrody II stopnia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za działalność na polu animacji kulturalnej, otrzymał Flisaka Festiwalu Tofifest, laureat Krawata Kultury portalu Kulturalny Toruń. 

 

 

 

 

Zdjęcia z prezentacji etapu pracy nad spektaklem  "Dobroć nasza dobroć" w dniu 26 listopada 2016 r. w Toruniu

fot. Piotr Frąckiewicz


www.wicza.com

https://www.facebook.com/wiczatheatre/?fref=ts

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.02.2017 18:06