Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Filip

Filip

Grudziądz

... wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić. Jeśli tylko będziemy mieli odwagę za nimi iść. – Walt Disney.

Mam na imię Filip i od urodzenia mieszkam w mieszkaniu w bloku. Jestem osobą która zawsze szuka dobrych rozwiązań oszczędzających czas i ułatwiających życie :). Jednym z moich pomysłów jest suszarka balkonowa na pranie. Wykonałem próbne egzemplarze suszarki są używane w różnych częściach Polski a osoby które je używają są bardzo zadowolone. Jest to produkt dobrze wykonany, funkcjonalny, wykonany ze stali nierdzewnej. Marzę o tym aby wprowadzić do sprzedaży produkt przyjazny środowisku, trwały,który przyniesie wiele satysfakcji osobą które zdecydują się na jego zakup.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15 PLN z 45000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.06.2019.

... mała suszarka, wielka różnica.

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

 

 

POMÓŻ ZEBRAĆ FUNDUSZE NA ROZPOCZĘCIE PRODUKCJI I SPRZEDAŻY PRAKTYCZNEJ SUSZARKI BALKONOWEJ

 

 

 

 

„Balkon w bloku to idealne miejsce do suszenia prania, ale odpowiednio zaaranżowany zamieni się w oazę do której uciekniemy po ciężkim dniu w pracy. Z przyjemnością wypijemy na nim kawę, odpoczniemy pielęgnując ulubione kwiaty lub czytając książkę. Pomysłów jest wiele więcej, a ocieplający się klimat sprawił, że korzystamy z balkonów przez dłuższy czas w roku.

 

 

Niestety wiszące pranie na balkonie zajmuje dużo cennego miejsca oraz utrudnia poruszanie. Dobra suszarka pomogła mi, gdy miałem ten problem. Jedną z ogromnych zalet dobrej suszarki jest to, że daje ona możliwość  szybkiego dostępu do całej powierzchni balkonu nawet podczas suszenia prania.

 

 

Wierzę, że suszarka mojego pomysłu sprawi użytkownikom wiele satysfakcji i będzie służyć przez długie lata.”

 

 

Wszytko zaczęło się, gdy  po wielu latach mieszkania w bloku z wielkiej płyty postanowiliśmy z rodziną zmienić nasz balkon w domowe zacisze na świeżym powietrzu. Miało to być miejsce wolne od telefonu, komputera i telewizji na którym moglibyśmy odpocząć po ciężkim dniu w pracy.

 

Pomysł spodobał się wszystkim domownikom (łącznie z Figą), dlatego prace ruszyły pełną parą. W sklepie ogrodniczym kupiliśmy wszystkie rzeczy z naszej listy. Zakładając na balustradzie balkonowej doniczki z kwiatami okazało się, że przywiązane do poręczy linki na pranie bardzo utrudniają poruszanie. Linki przeszkadzały również w podlewaniu roślin.

 

Metodą „garażową” wykonałem pierwszą suszarkę i zamontowałem ją na balkonie. Teraz bez przeszkód mogliśmy podlewać i pielęgnować kwiaty, znalazło się również miejsce na rozkładany stolik i krzesło. Po jakimś czasie sąsiedzi zaczeli dopytywać o suszarkę, którą widzieli na naszym balkonie.

 

Tak narodził się pomysł produkcji suszarki. Powoli zacząłem realizować moje marzenie.  Na początku zarejestrowałem suszarkę w Europejskim Biurze Patentowym oraz stworzyłem stronę internetową www.dobrasuszarka.pl

 

Następnie nagrałem i udostępniłem w internecie film pokazujący zamontowaną suszarkę. Nie spodziewałem się takiego dużego zainteresowania moim pomysłem. Film ma już 11 000 odsłon na platformie You Tube a ja otrzymałem setki zapytań o cenę suszarki i informację jak można ją kupić. Dysponując małym budżetem, wyprodukowałem próbne ilości suszarek, które są teraz używane w różnych częściach Polski i Europy.

 

 

 

REGULACJA ROZSTAWU LINEK

 

Myślę, że największą zaletą suszarki jest możliwość regulacji rozstawu linek. Dzięki temu rozwiązaniu w łatwy sposób możemy uzyskać dostęp do całej powierzchni balkonu, wystarczy tylko zsunąć linki do siebie.

 

 

 

Wszystkie linki przesuwają się niezależnie dlatego wieszając małe pranie możemy użyć jednej lub dwóch linek, zajmując tylko skrawek balkonu...

 

... lub użyć więcej linek dla większego prania.

 

 

SUSZARKA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

 

Suszenie prania w mieszkaniu podnosi wilgotność powietrza, a rozwieszona na grzejnikach odzież ogranicza oddawanie ciepła. Oba te elementy wpływają na wzrost energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń. Wiatr i słońce za oknem wysuszą nasze pranie nawet w mroźny dzień i nadadzą świeżości naszym ubraniom. Dlatego suszenie prania na balkonie jest praktyczne i ekologiczne.

 

Wierzę, że kupijąc produkty wykonane z trwałych materiałów oraz dobrej jakości dbamy o nasze środowisko. Produkty takie starczają na dłużej a my ograniczamy ilość generowanych odpadów. Dlatego wszystkie metalowe elementy z których wykonuję suszarkę są ze stali nierdzewnej. Dzięki temu suszarka jest odporna na warunki atmosferyczne i będzie służyć przez długie lata.

 

 Uchwyt mocujący suszarki

 

 

ŁATWY MONTAŻ I DEMONTAŻ

 

Montaż suszarki jest łatwy i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

 

 

MOŻLIWOŚĆ POWIĘKSZENIA POWIERZCHNI SUSZENIA

 

Dodając do suszarki kolejne kółka oraz linki zwiększamy powierzchnię suszenia bez koniczności zagospodarowywania dodatkowego miejsca na balkonie.

 

 

FUNKCJONALNOŚĆ

 

Gdy potrzebujemy więcej miejsca na balkonie lub chcemy mieć łatwy dostęp do kwiatów wystarczy przesunąć linki w stronę poręczy.

 

Gdy zaczyna kropić zamiast chować pranie do domu, wystarczy zsunąć linki z praniem do siebie w stronę mieszkania.

 

Przed ulewą przykrywam pranie wodoodporną tkaniną.

 

 

Suszarkę można zamontować praktycznie na każdym balkonie na którym balustrada balkonowa posiada płaskownik lub profil o przekroju prostokątnym bądź kwadratowym o określonych wymiarach.

Suszarkę montuje się do balustrady, przykręcając 4 uchwyty mocujące przy użyciu 2 kluczy imbusowych oraz klucza płaskiego. Ruchome uchwyty mocujące pozwalają na dopasowanie suszarki do tysięcy balkonów.

 

Balustrada balkonowa

 

 

Przykręcony uchwyt mocujący

 

 

Zamocowane ramię suszarki

 

 

 Przywiązane linki do prania

 

 

Zamocowana suszarka na poręczy balustrady

 

 

 

Zdjęcie balkonu z zamocowaną suszarką

 

 

Wiązanie linki na pranie może sprawić trochę kłopotu, dlatego nagrałem film pokazujący mój sposób wiązania linki.

 

 

 

 

Na naszych balkonach widać różnorodność suszarek oraz sposobów suszenia prania, każdy ma swoje zalety. Dobra suszarka jest kolejną propozycją dla osób, które chcą w pełni wykorzystać przestrzeń balkonu i połączyć przyjemne z pożytecznym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzymałem wiele pozytywnych komentarzy od osób używających suszarkę, które motywują mnie do dalszego działania:

 

„... 2 lata szukałam czegoś takiego w lokalnych sklepach”
„... jestem zachwycona”
„... z nieba mi Pan spadł”
„... to najlepsza suszarko-wa inwestycja”

 

Poniżej kilka zdjęć suszarki przysłanych przez osoby z różnych części Polski.

 

 

 

 

 

 

 

Wiele razy starałem się o dofinansowanie na rozpoczęcie produkcji, niestety nie spełniałem kryteriów do uzyskania wsparcia.

Powody były różne tj. nie zamieszkuję terenów wiejskich, nie jestem osobą bezrobotną, nie jestem w odpowiednim przedziale wiekowym. Dodatkowo dofinansowanie nie mogło być przeznaczone na zakup materiału do produkcji.

 

 

Moim głównym celem jest zebranie pieniędzy na zakup dużej ilości materiału do produkcji i  wyprodukowanie suszarki w przystępnej cenie. Dodatkowe zebrane środki przeznaczę na doposażenie warsztatu i poprawę strony internetowej.

 

Cel nr. 1, zebrane 30 000 zł

  • 30 000 zł, całą zebraną kwotę przeznaczę na zakup materiału do produkcji

 

Cel nr. 2, zebrane 40 000 zł

  • 30 000 zł przeznaczę na zakup materiału
  • 10 000 zł przeznaczę na doposażenie warsztatu w regały, solidny stół warsztatowy, stół do pakowania ...

 

Cel nr. 3, zebrane 45 000 zł

  • 30 000 zł przeznaczę na zakup materiału
  • 10 000 zł przeznaczę na doposażenie warsztatu w regały, solidny stół warsztatowy, stół do pakowania ...
  •   5 000 zł przeznaczę na wykonanie profesjonalnej strony internetowej

Jeśli nie uda się osiągnąć celu nr. 1, całą zebraną kwotę przeznaczę na zakup materiału i wyprodukuję tyle suszarek ile to możliwe. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy niż 45 000 zł to wydam dodatkowe fundusze na zakup materiału do produkcji suszarki.

 

Dziękuję

Filip

 

 Zdjęcie z internetu

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 09.06.2019 22:10