Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Warsaw Diamonds

Warsaw Diamonds

Warszawa

Drużyna Warsaw Diamonds powstała w 2009 i jest obecnie jedyną żeńską drużyną softballową w Warszawie.

Od 2010 roku dziewczyny startują w rozgrywkach Polskiej Ligi Softballu Kobiet. W 2014 roku Warszawskie Diamenty zdobyły Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, czym zapewniły sobie prawo startu w Europejskich Pucharach.

Warsaw Diamonds to nie tylko drużyna. To zgrana paczka ludzi, których łączy coś więcej niż tylko SOFTBALL. A same o sobie mówią: We Are Family!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11880 PLN z 10000 PLN

146 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

118%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.08.2015.

Diamenty walczą o Puchar Europy

O projekcie

Mamy minimum!

Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wsparcie i przypominamy, że 10 000 zł to kwota, która pozwoli tylko części spośród Diamentów pojechać do Bułgarii na Puchar Europy. Zbieramy dalej, żeby móc tam się znaleźć większą i silniejszą grupą! Wszystkie na to równie ciężko pracowałyśmy! :)

 

CO TO W OGÓLE TEN WASZ SOFTBALL?

Cześć!

Jesteśmy Warsaw Diamonds – jedyną żeńską drużyną softballową w Warszawie. Dostałyśmy szansę, żeby pojechać na Puchar Europy, a bez Waszej pomocy to się nie uda. Przyłącz się do nas i razem postarajmy sie o to, aby polska drużyna stanęła do walki o to trofeum z takimi samymi szansami, jak pozostałe drużyny! 

Pewnie zastanawiasz się co to w ogóle softball? Większość ludzi myli to z basenem napełnionym piłkami dla dzieci albo z czymś równie „zabawnym”… Wyprowadzając z błędu kilka osób pragniemy powiedzieć, że softball nie jest wcale SOFT! W rzeczywistości softball to odmiana baseballu powstała w Stanach Zjednoczonych na przełomie XIX i XX wieku. W Polsce to gra przede wszystkim dla dziewczyn, ale w USA, czy nawet za naszą bliską, czeską granicą to gra dla mężczyzn, którzy lubią nie tylko szybkie samochody ale i szybkie piłki :) A to dlatego, że prędkość piłek w softballu sięga powyżej 100 km/h.


WARSAW DIAMONDS C.D.

Wracając do Warsaw Diamonds, to istniejemy od 2009 roku i stale powiększamy nasze szeregi o ciągle nowe i zajarane tym sportem przedstawicielki płci pięknej. Mówiąc w skrócie nasz team powiększył się z dwóch do ponad 42. Zaczynałyśmy od żenujących przegranych i porażek, po których spalałyśmy się ze wstydu. Jednak każda ciężka praca popłaca i doskonale się o tym przekonałyśmy w ostatnim roku. Po 5 latach całorocznych treningów oraz blisko 100 meczach wywalczyłyśmy upragniony tytuł Mistrza – Mistrza Polski. Nie przegrywając w rozgrywkach ligowych ani jednego meczu, pojechałyśmy na Puchar Polski, w którym tylko przypieczętowałyśmy nasz sukces, bo Puchar też został nasz!


PUCHAR  EUROPY

Nie będziemy się dłużej rozwodzić nad niezłomnością i wyjątkowością naszej drużyny, chociaż naprawdę jest nad czym ;) Nasz obecny cel jest prosty: być coraz lepszym i wygrać Puchar Europy 2015.

Start w Pucharze Europy to przywilej, na który same zapracowałyśmy. Jako najlepsza w Polsce drużyna softballowa możemy reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i walczyć z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu. Nasz Główny Trener opracował specjalny plan przygotowawczy, nasze wysiłki i zaangażowanie jeszcze bardziej się zwiększyły, a same treningi uległy zintensyfikowaniu. Wszystko po to, by pokazać się jak najlepiej na Pucharze Europy, który odbędzie się w Dupnicy (w Bułgarii) w sierpniu tego roku!


WSPARCIE FINANSOWE

Nasza motywacja, niezłomność i chęć walki to za mało, żeby udało nam się wystartować w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Jako że nie posiadamy, mimo wielu starań, oficjalnego sponsora, wszystkie koszty pokrywamy z własnych środków, często zaskórniaków. Poza zakwaterowaniem i dojazdem do Bułgarii (środki na te cele staramy się pozyskać prowadząc kampanię crowdfundingową w USA - część zawodniczek stamtąd pochodzi), musimy samodzielnie opłacić:

 • drugi komplet stroju – będący wymogiem większości międzynarodowych rozgrywek. W Polsce dopuszczalny jest tylko jeden strój, za który zresztą też zapłaciłyśmy samodzielnie ale teraz potrzebny jest nam drugi komplet – biały jak Orzeł!
 • opłatę startową – zezwalająca nam na uczestnictwo w rozgrywkach, bez której uiszczenia będziemy mogły jedynie pooglądać inne grające drużyny w ścisku kibiców i żalem w sercu.
 • fizjoterapeutę – aby uniknąć kontuzji albo by doraźnie obandażować lub otejpować kończynę. Dodatkowo niezbędna jest pomoc fizjoterapeuty w zakresie szybkiej regeneracji – masażu sportowego. Zazwyczaj na takich imprezach sportowych dziennie gra się po 2-3 mecze (każdy po ok. 2h) do tego dochodzi wysoka adrenalina i mięśnie, po prostu muszą zostać odpowiednio potraktowane po tak dużym wysiłku.
 • odżywki sportowe i apteczkę – dwa niezwykle istotne w sporcie czynniki: odżywki, gdyż grozi nam wypłukanie z organizmu niezbędnych minerałów, których wartość musi być zwiększona w tak dużym okresie wysiłkowym jaki nas czeka oraz dobrze wyposażona apteczka stanowiąca wyposażenie fizjoterapeuty.
 • ubezpieczenie sportowe, co byśmy (odpukać) w razie jakiejkolwiek kontuzji – na którą wpływu nie mógł mieć nasz fizjoterapeuta ;) – zostały objęte właściwą opieką medyczną i troską bułgarskich lekarzy.

Bez Waszego wsparcia nie będziemy mogły w całej okazałości pokazać, jak bardzo Polki potrafią być waleczne! Niech to będzie nasz wspólny sukces, udowodnijmy, że nad Wisłą umiemy grać też w softball :)


DODATKOWE CELE:

Ponadto, jeżeli uda się nam zebrać więcej środków niż planowany pułap będziemy mogły żywić się na miejscu – bułgarskimi specjałami, a nie mielonkami i kabanosami zabranymi z Polski (które oczywiście też uwielbiamy!).

Planowane koszty obejmują tylko 17 zawodniczek. Już teraz toczy się rywalizacja o to, kto zdobędzie wyróżnione miejsce i będzie mieć możliwość gry po raz pierwszy w życiu na tak wysokim poziomie, na międzynarodowej imprezie sportowej. Tak więc jeśli uda nam się zebrać (dzięki WAM!) więcej środków – dacie szansę wyjazdu kolejnej zawodniczce, a miejmy nadzieję, że i całej drużynie, bo tak naprawdę to cała drużyna na to zasługuje.


SŁOWEM PODSUMOWANIA

Często słyszymy, że fajnie jest mieć taką nietypową pasję jak softball. I tak jest to bardzo fajne, a nawet najfajniejsze na świecie! Ale przez to, że jest to tak nietypowy sport, to fundusze na jego rozwój są bardzo typowo skromne... A my chcemy rozwijać ten sport w Polsce i na Świecie, bo to więcej niż tylko sport i pasja. W latach 50 XX wieku baseball przyczynił się do zakończenia dyskryminacji rasowej w Stanach Zjednoczonych; podczas II WŚ kobiety grały w softball, żeby zabić uczucie niepokoju o mężczyznę swojego życia walczącego na froncie; obecnie w wielu krajach baseball i softball stanowią jedną z nielicznych rozrywkę dla dzieci i młodzieży z mało perspektywicznych środowisk. Nasz sport łączy, uczy i wpaja w nas nieposkromionego ducha walki – to trzy podstawowe powody, dla których chcemy rozwijać softball w Polsce, a że jesteśmy warszawskimi Diamentami, to na pewno będziemy robić to póki nam starczy sił, znajdując i właczając w nasze szeregi coraz to nowe talenty.

Każda pomoc i każda złotówka jest dla nas równie cenna. Również każda chęć pomocy i popularyzacji tego sportu jest dla nas bardzo ważna, dlatego zapraszamy wszystkich, bez wyjątku, do kontaktu z nami! :)

 

KRÓTKO O NIEKTÓRYCH Z NAS:

 Christopher Sweeney, Head Coach

„For me, softball is the embodiment of a team sport.  Individual talent is helpful, but the Diamonds’ greatest successes come when we get contributions from diverse players, both on the field and off it.”

 

 Małgorzata Banaszyńska, Team Manager

Softball jest dla mnie sportem, który pobudza do działania, myślenia oraz współpracy. W naszej drużynie lubię zaangażowanie poszczególnych członków, które motywuje mnie do działania i rozwoju.”

 

Maja „MJ” Januszko, Studenka Iberystyki

Gram w Softball od 10 lat. Softball to moja obsesja w każdym tego słowa znaczeniu. Myśląc o sobie, myślę jako o softballistce. W softballu znalazłam swoją sportową tożsamość. Na chwilę obecną, nie wyobrażam sobie życia bez tego co trenuję. A trenuję i spełniam się przede wszystkim w Softballu.”

 

Karolina „Kaczuszka” Trzebińska, Absolwentka Zarządzania

Softball to dla mnie wszystko co ważne i na czym mi zależy. Dzięki drużynie i wspaniałemu Trenerowi nauczyłam się uparcie dążyć do celu, walczyć i nigdy się nie poddawać.  Gdyby nie softball, nie byłabym tym kim jestem teraz.”

 

Urszula Perycz, Doktorantka Chemii

Softball, to nie tylko odskocznia, pasja i szereg nowych wyzwań. Dla mnie, to przede wszystkim ludzie, których dzięki niemu poznałam, wspaniali, wyjątkowi ludzie. Wiadomo, bywa różnie - szczególnie w grupie 30 kobiet, ale nigdy, ani chwili nie żałowałam tego zimowego dnia dwa i pół roku temu, kiedy biegłam na pierwszy trening.”

 

Elena „Lenka” Bonevich, Programista/Web Developer

Softball dla mnie? Niewyczerpane źródło emocji. Motywacja do ciągłego rozwoju. Pasja, która nigdy nie minie. Trenuję od 5 lat.”

 

Paulina „Bebe” Modzelewska, Studentka Administracji

Dla mnie softball jest oderwaniem od spraw codziennych. Uczy pokory i stawia poprzeczki. Pokazuje jak współpracować z ludźmi żeby osiągnąć sukces. LOVE SOFTBALL <3"

 

 

NASZ PEŁNY SKŁAD: softball.pl/Team 

 

NIEKTÓRE Z NASZYCH NAGRÓD:

Wzory nadruków mogą się różnić. 

 

OBSERWUJ NAS:

 

WWW: softball.pl
FB: fb.com/WarsawDiamonds
INSTAGRAM: instagram.com/warsawdiamonds

 

MEDIA O NAS: 

 • Telewizja – TVN, TVN 24, TVP2, Polsat Sport
 • Prasa – Gazeta Wyborcza, Polska the Times
 • Internet – sport.pl, nowyfolder.com, youtube.com, vimeo.com
 • Radio – Polskie Radio, Radio Plus, Radio Kolor Warszawa, Radio Kampus
 • Teledyski muzyczne – Parę Słów, Ten Typ Mes

 

IMPREZY Z UDZIAŁEM DIAMENTÓW

 • JUWENALIA AWF-u 2015
 • VII Super Finał futbolu amerykańskiego na Stadionie Narodowym
 • DreamCloud, ISKRA
 • Piknik Olimpijski 2013, 2014 na Kępie Potockiej
 • Imprezy i szkolenia organizowane przez nas (m.in. Piknik dla dzieci i młodzieży 2012 i 2013, Pitching Clinic 2014)
 • Dni amerykańskie w Radomiu

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.08.2015 21:09