Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

kisielflo

kisielflo

hagakure

Jestem osobą twórczą. Myślę, że gdyby nie rap, wybrałbym inną formę ekspresji. Ważne by tworzyć, a nie niszczyć!
Projekt, który przedstawiam na polakpotrafi.pl to płyta w klimacie noir. Powstała po wielu trudach, w dość ciężkim dla mnie okresie życia, ale to chyba dobrze... "przez trudy do gwiazd"!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8601 PLN z 7500 PLN

83 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2014.

Detektywistyczna historia w klimacie noir

O projekcie

Zbieramy na wydanie płyty i przygotowanie nagród
Tłoczymy płyty w limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie 
Sprzedajemy płyty a cały dochód przeznaczamy na leczenie naszego kolegi Kuby
Pomagamy w pomysłowy i kreatywny sposób!


Za pomocą starannie dobranych słów i dźwięków chcemy przedstawić Wam historię detektywa tropiącego seryjnego mordercę. Liczymy na Waszą pomoc "w powołaniu go do życia".

Kadr z filmu "Harry Angel".

"Detektyw - Po drugiej stronie srebra" to koncepcyjna płyta rapowa zawierająca elementy typowe dla filmów z gatunku noir m.in. głównego bohatera o skomplikowanej psychice i niejasnej postawie moralnej, szczegółowo opisane śledztwo kryminalne, mroczną ścieżkę muzyczną, narrację z solidną ilością dialogów wewnętrznych oraz realistycznie odwzorowaną atmosferę dużego miasta.

Dzięki przemyślanej konstrukcji scenariusza historię można interpretować na kilka sposobów. Za motyw przewodni można uznać uniwersalne zadanie z którym mierzy się każdy z nas, czyli "poszukiwanie własnego ja".

Kim jesteśmy?

Kisiel – raper, twórca 3 mixtape'ów, wydanej w Step Records płyty "Za młodzi na śmierć" oraz niezależnej solowej płyty pt. „Pismo Święte”. Wspołpracował m.in. z  DJ Creon, DJ Twister, Hukos, Cira, Fabuła, Huczuhucz, Bonson, Ero, Te-tris, Pogz, Esdwa, Gedz.

Facebook

Me?How? - beatmaker i semi-profesjonalny inżynier dźwięku od 2002 r., absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej, obecnie inżynier w centrum badawczym międzynarodowej firmy elektronicznej. Zwycięzca II i III edycji mistrzostw Polski beatmakerów "Beat Battle" (2010, 2011), konkursu na remix (Małpa, 2010), a także wyróżnień (Fokus, Pih). Współpracował m.in z Jimson, Łona, Esdwa & Pogz, Emil Blef, Cira, VNM, Denver, Kot Karter, CKW, Graf Cratedigger, Tusz na rękach, Famson, Mel, Hukos, Za młodzi na śmierć.

BandcampSoundcloudYouTube

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na użycie serwisu "polak potrafi"?

W czasie gdy sami staraliśmy się o środki na wydanie materiału docierały do nas informacje o sukcesach wielu, nie tylko muzycznych, projektów na serwisach crowdfundingowych w Polsce i zagranicą. Cześć z projektów wydawała się być "kosmiczna", lecz oddani odbiorcy sztuki oraz technologii raz po raz udowadniali, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Pół roku temu miało miejsce wydarzenie, które mocno wpłynęło na nasze działania. Nasz kolega Kuba Chmielowiec uległ wypadkowi w wyniku którego został sparaliżowany. Od tego czasu naszym celem stało się wydanie materiału w taki sposób by realnie wpłynąć na poprawę jego sytuacji.

Chmielu, reprezentant zespołu Def Box, z wydaną w grudniu 2013 płytą

Wypadek Kuby był dla nas jasnym sygnałem, że nadszedł czas na dokonanie rzeczy wykraczających poza nasze dotychczasowe działanie i wypromowanie materiału w szerszej skali. 

Miesięczny koszt rehabilitacji waha się od.10 do 25 tys. zł w zależności od tego czy jest to rehabilitacja domowa czy w profesjonalnym ośrodku w dużym mieście.

Zysk ze sprzedaży 500 płyt CD oraz gadżetów pozwoli pokryć koszt  jednego miesiąca leczenia. Realizacja kolejnych etapów na pewno zwiększy skalę oraz skuteczność promocji, ale z racji sporej ilości zmiennych poza naszą kontrolą podawanie szacunków na tym etapie może nie być najlepszym pomysłem.

Jest to nasz pierwszy projekt realizowany w ten sposób i spodziewamy się, że w przyszłości coraz więcej projektów będzie wynikiem bezpośredniej współpracy pomiędzy twórcami i odbiorcami. Jako twórcy dołożymy wszelkich starań by materiał został dostrzeżony i przebił się do świadomości słuchaczy, ale jego wydanie będzie możliwe tylko przy pomocy niespotykanych dotąd sił w polskim internecie jakim jest społeczność crowdfundingowa.... czyli Was!

 

Jaki jest cel naszej kampanii?

Środki zebrane w kampanii pozwolą na wydanie płyty w formie CD. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitacje naszego sparaliżowanego kolegi, rapera i aktywisty sceny Hip-Hop Jakuba "Chmiela" Chmielowca w ramach akcji "Siła dla Chmiela" organizowanej przez fundację "Siła dla Ciebie".

Więcej informacji dostępnych na stronie fundacji

Naszym celem podstawowym jest stylowe wydanie materiału na CD w małym nakładzie, opracowanie szaty graficznej okładki i projektu grafiki na t-shirt,oraz plakatów promocyjnych t-shirtów. W przypadku zainteresowania w kolejnych etapach możliwe jest nagranie profesjonalnego teledysku promocyjnego, wydanie na płycie winylowej, a nawet ekranizacja opowieści.

Etap 1: zebraliśmy 7500 zł lub więcej

1. Stworzenie strony internetowej projektu

2. Stworzenie grafiki i okładek

3. Limitowane wydanie na płycie CD 500 szt.

4. Limitowana seria koszulek 100 szt.

5. Limitowana seria plakatów 100 szt

Etap 2: zebraliśmy 10 000 zł lub więcej

Etap 1 +  nagranie profesjonalnego teledysku promocyjnego.

Etap 3:  zebraliśmy 16 000 zł lub więcej

Etap 1 + Etap 2 +  Mastering pod kątem wydawnictwa winylowego

oraz wydanie limitowanej serii 12'' płyty winylowej 200 szt

Etap 4: zebraliśmy 30 000 zł lub więcej

Etap 1 + Etap 2 + Etap 3 + Zilustrowanie historii w wybranej w ankiecie przez słuchaczy formie (np. animacja, film krótkometrażowy, komiks).

Warto podkreślić, że wszystkie prace związane z przygotowaniem muzyki oraz ścieżki dźwiękowej zostały już ukończone. Gotowy jest też wstępny projekt okładki płyty. Jesteśmy w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za wydawnictwo CD. Mamy rozeznanie w możliwościach wydania na winylu.

 

Kto nam pomaga?

Michał Daszkiewicz - organizator ponad 20 koncertów w Gdańsku, Bydgoszczy oraz Słupsku, w tym 6 w ramach akcji "Siła dla Chmiela", z których dochód został przekazany na rehabilitację.

Paweł Czaczkowski - wszystkie utwory zostały zmiksowane pod czujnym uchem i okiem Pawła w studio 323 w Białymstoku.

https://www.facebook.com/323studio

Paweł Czaczkowski w 323 studio, drugim domu artystów nagrywających dla Step Records.

Dariusz Siastacz - polski aktor teatralny i filmowy, który udzielił się na projekcie jako narrator. Jego niski głos idealnie komponuje się z mrocznym klimatem płyty.

Jakie nagrody zostały przewidziane dla wspierających?

Dla wszystkich wspierających przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Oprócz płyt, plakatów czy t-shirtów, wspierający mają szansę otrzymać nagrody specjalne takie jak udział w klipie (lub filmie) promocyjnym lub autorski beat do własnego użytku.

Jedną z nagród jest udział w profesjonalnym klipie promującym płytę. 

Za młodzi na śmierć - Teledysk do utworu "W połowie drogi" 

Każda osoba oraz firma wspierająca projekt otrzyma dedykowane podziękowania na fanpage'u projektu. Dodatkowo firmom, które chcą wesprzeć  projekt, proponujemy umieszczenie firmowego logo w materiałach promocyjnych m.in. plakacie, fan-page'u i czołówce teledysku promocyjnego.

Istnieje też możliwość otrzymania imiennych podziękowań w książeczce dołączanej do płyty CD. 

Dodatkowo, osoby, które wesprą nas w pierwszej kolejności otrzymają przedpremierowy dostęp do wybranych utworów w formie cyfrowej, wraz z opisem w formacie pdf wprowadzających do całej historii.

Co oprócz wsparcia projektu możesz zrobić aby już teraz pomóc Kubie?

1) Wpłacić pieniądze na konto fundacji "Siła dla Ciebie"

2) Podzielić się informacją ze znajomymi na FB

3) Wrzucić baner naszej akcji na swoją stronę internetową.

Media o Twoim projekcie:

Detektyw - Po drugiej stronie srebra

legalnakultura.pl | 2014-08-04

Namawiamy Was gorąco do wsparcia projektu "Detektyw - Po drugiej stronie srebra". Tym razem możecie nie tylko przyczynić się do powstania ciekawie zapowiadającej się płyty, ale także pomóc sparaliżowanemu w wyniku nieszczęśliwego wypadku Kubie - członkowi hip-hopowego składu Def Box.

Nic nie zapowiadało tragedii. Kuba jest sparaliżowany

wiadomosci.wp.pl | 2014-08-01

Kierunek życia Kuby "Chmiela" Chmielowca wytyczały słowa Mikołaja Gogola: "Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu". 27-latek ze Słupska był znany w mieście. Nie tylko jako przysłowiowy "młody, zdolny, kreatywny" raper z ekipy Def-Box, ale też człowiek z wielkim sercem i nieścieralnym z twarzy uśmiechem. - Poznaliśmy się 10 lat temu i od razu przypadł mi do gustu, bo był człowiekiem bezproblemowym, pomocnym, z ogromnym dystansem do siebie, zawsze zadowolonym - wspomina jego kolega Michał.

Wsparcie dla „Detektywa”

www.gramyrap.pl | 2014-07-24

Konceptualne krążki nie pojawiają się ostatnio w naszym rapie zbyt często. Nie ma sensu winić raperów, w końcu nie każdy potrafi stworzyć spójny brzmieniowo i tekstowo album obracający się wokół jednego zagadnienia. Jeśli coś ma być nieciekawe, to lepiej, żeby się nie pojawiło – szkoda zachodu (i szkoda, że raperzy rzadko biorą sobie takie słowa do serca). Czasem jednak nasi artyści wpadają na pomysł, który nie tylko w materii twórczej powinien zaskoczyć słuchacza, ale także zgrabnie zahacza o szczytną ideę. Takich projektów po prostu nie wolno przegapić: nie tylko ze względów czysto muzycznych, ale może przede wszystkim… ludzkich.

"Detektyw" - nowy konceptualny projekt Kisiela i Me?How?a

www.popkiller.pl | 2014-07-21

"Detektyw - po drugiej stronie srebra" to tytuł konceptualnej EPki, jaką stworzyli wspólnie raper Kisiel oraz producent Me?How?, która składać się będzie z kilku numerów opowiadających jedną historię. Jednak EP to zaledwie część, a właściwie początek większego projektu, który artyści chcą zrealizować na znacznie szerszą skalę. Dlatego zdecydowali się użyć w tym celu portalu PolakPotrafi.pl, a z całą inicjatywą wiąże się dodatkowo charytatywna akcja, mająca na celu pomoc przy rehabilitacji Kuby Chmielowca - "Chmiela".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.08.2014 17:05