Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Arkadiusz Osiński

Arkadiusz Osiński

Ozorków

Wierzę, że to co robię zmieni ten świat, zmieni go na lepsze. Marzę o tym, by każdy mógł uczyć się jeszcze szybciej i przyjemniej. Tworzę realizując swój największy talent jaki został mi dany. Wtedy czuję się szcześliwy i spełniony. Szczególnie gdy pomaga to innym ludziom.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

623 PLN z 15000 PLN

12 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 11.06.2015 18:06

Metoda depso - nauka języków obcych

O projekcie

Cel projektu

1. przystosowanie naszej komory deprywacyjnej do komercyjnego procesu nauczania

2. stworzenie prezentacji wideo do wyświetlania w komorze - na początku z j. angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

 

 

Na czym polega metoda DEPSO?

     Jest to pierwsza na świecie metoda nauki języków obcych w komorze deprywacyjnej. Komora jest pomieszczeniem, które maksymalnie izoluje nas od bodźców zewnętrznych. Jest wytłumiona dlatego nie docierają tam żadne dźwięki z otoczenia. W zbiorniku znajduje się ok 800 litrów roztworu wody i specjalnej soli w tak dużym natężeniu, że ciało ludzkie unosi się na powierzchni wody a efekt ten odczuwany jest przez człowieka jako lewitacja lub brak grawitacji. Temperatura roztworu jest stale utrzymywana na  poziomie ok. 36 stopni.

     Dzięki tym warunkom czyli całkowitej ciszy, ciemności, stałej temperaturze, braku odczuwania grawitacji ludzki umysł ulega zdeprywowaniu, uwalnia się od zbędnych zakłóceń i jest maksymalnie podatny na przyswajanie wiedzy.

 

 

     Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie prezentacji do nauki wybranego języka obcego. Wystarczy tylko położyć się na wodzie i patrzeć w ekran umieszczony nad twoją głową i powtarzać na głos. Cała prezentacja trwa zaledwie 60 minut. Poprzedzona jest jednak 45 minutowym seansem w kabinie. Po zakończeniu prezentacji przez 15 minut pozostajesz w kabinie po to aby twój umysł mógł jeszcze lepiej zapamiętać i ugruntować przedstawione informacje.

 

 

Jedna godzina floatingu, jedna godzina nauki i znasz 100 nowych słówek.

 

     W trakcie jednej prezentacji wyświetlamy Ci ponad 450 plansz, które zmieniają się co 8 sekund.  Przeprowadzone badanie dr. Lozanova ( autor sugestopedii *) wykazało, że podawanie informacji w takich odstępach skutkuje najlepszym ich przyswajaniem. Plansze składają się ze zdjęć, krótkich filmów, animacji, symboli, obrazów połączonych z dźwiękiem. W prezentacji umieszczamy tylko najczęściej używane słowa i zwroty.

 

Do skutecznej komunikacji wytarczy tylko znajomość ok 1000 najczęściej używanych słów i zwrotów.

 

Wszelkie informacje podane umysłowi gdy jest od zdeprywowany powoduje natychmiatowe ich przyswojenie.

- w kabinie uzyskujemy naturalnie efekt maksymalnej koncentracji dlatego że wyeliminowaliśmy wszystkie zewnętrzne zakłócenia

- żadna z plansz nigdy się nie powtarza dlatego zachowujemy umysł przez cały czas w ciągłej ciekawości i gotowości

- następuje synchronizacja półkól mózgowych a nasz umysł zaczyna emitować fale alfa. W fazie alfa uczysz się najwięcej i najwięcej z tego  pamiętasz

- w metodzie DEPSO łączymy przyjemność floatingu ze skuteczną nauką

 

Czy metoda jest dla mnie?

 

Tak, jeżeli :

  • bardzo szybko chcesz nauczyć się poprawnie mówić w języku obcym
  • chcesz rozumieć co mówią do Ciebie
  • nie masz czasu na kilkumiesięczne stacjonarne kursy językowe
  • nie jesteś zadowolony z tradycyjnych metod nauczania ( wkuwania słówek na pamięć, nauki z książek, płyt)
  • język opanowujesz intuicyjnie i używasz go mimowolnie tak jak każdy używa swojego języka ojczystego. Nie potrzebujesz znać np. "zasad dodawania końcówek do przymiotnika przed którym stoi rodzajnik niekreślony" ale chcesz stosować te zasady w praktyce. (nieświadoma kompetencja)                                                                                                                          
  • zależy Ci na poznaniu najbardziej popularnego i używanego słownictwa
  • chcesz skutecznie i szybko utrwalić znane już słownictwo  
  • czujesz się zmęczony i nie masz już siły na naukę                                      W naszej metodzie przed nauką najpierw 45 min odpoczywasz relaksując się w całkowitej ciszy, ciemności unasząc się na powierzchni wody by dopiero rozpocząć oglądanie prezentacji.

    

 Jednocześnie odpoczywać i uczysz się    

 

Czego nie uczy metoda DEPSO.

 

     Naszym celem jest by każdy już po kilku lekcjach używał i rozumiał język obcy w sytuacjach życia codziennego dlatego celowo pomijamy naukę zasad gramatyki. Metoda nie uczy o zasadach i regułach gramatyki bo tym zajmują się nauczyciele w szkołach i na kursach. Metoda DEPSO uczy Cię od razu mówić prawidłowo. Komunikując się w języku obcym będziesz stosował wszystkie zasady gramatyczne nawet nie wiedząc o ich istnieniu tak jak w języku polskim.

     Projekt jest cały czas testowany i ulepszany dlatego planujemy w przyszłości rozszerzyć nasze materiały o naukę czytania, której nie będzie w początkowych lekcjach.

     Naszym celem jest  byś po naszym podstawowym kursie metody DEPSO mógł zdać egzamin certyfikowany na poziomie A1-A2.

 

 Kim jestem?

Wierzę, że to co robię zmieni ten świat, zmieni go na lepsze. Marzę o tym, by każdy mógł uczyć się jeszcze szybciej i przyjemniej. Tworzę realizując swój największy talent jaki został mi dany. Wtedy czuję się szcześliwy i spełniony. Szczególnie gdy pomaga to innym ludziom.

Ukończyłem studia prawnicze i przez dwa lata pracowałem w zawodzie prawnika jednocześnie pełniąc rolę koordynatora wojewódzkiego klubów rozwoju osobistego Eddu w projekcie Mateusza Grzesiaka. Moją pasją jest ciągłe zdobywanie wiedzy, którą mogę wykorzystać w praktyce dlatego uczstniczyłem w kilkudziesięciu szkoleniach z zakresu tzw. psychologii sukcesu, neurolingwistycznego programowania. Aktualnie prowadzę swoją własną firmę - gabinet floatingu depso.pl jednocześnie realizując pasję ciągłego doskonalenia się a także fotografii i filmowania. Wciąż poszukuję równowagi pomiędzy światem materialnym a duchowym.   

Dotychczas tworzyłem na własne potrzeby dzieląc się tym z Wami. oski-moje-obrazko-fiszki-do-nauki-j-hiszpańskiego-100-szt

 

Moje sukcesy w ubiegłym roku:

- zbudowałem samodzielnie, według własnego projektu, pełnowymiarową komorę do deprywacji sensorycznej

- ukończyłem testową prezentację nr 1 z jezyka hiszpańskiego (50 wyrazów)

- opatentowałem za pośrednictwem kancelarii patentowej metodę nauczania

- otworzyłem swoją firmę oraz lokal floatingu

                                                                                                   

Plany na przyszłość.

100 % -stworzymy trzy kursy językowe. Każdy kurs będzie składał się z 10 lekcji po 100 słówek, zwrotów i wyrażeń. Jeden kurs to 1000 słówek. 

150 % - opracujemy dwa kolejne języki obce. To wy zdecydujecie jakie języki powstaną.

200 % - opracujemy do 5 języków obcych dodatkowe lekcje. Każdy z pięciu języków będzie zawierał ok 1500 słów, zwrotów i wyrażeń.

 

Skontaktuj się ze mną 

Jeśli masz pytania, propozycje napisz:  metodadepso@gmail.com

Więcej informacji o projekcie na stronie: metodadepso.pl (strona w przygotowaniu)

nasz strona o floatingu: www.depso.pl 

fanpage: facebook.com/pages/metodadepso.pl

 

Termin realizacji nagród:

Nagrody materialne otrzymasz w ciągu 30 dni od dnia zakończenia projektu. Realizacja nagród w postaci sesji floatingu, spotkań, prelekcji nastąpi praktycznie od dnia następnego po zakończeniu projektu. Nagrody w postaci lekcji nauczania metodą depso ( 3 pierwsze języki ) zrealizujemy od dnia 15 września, chyba że ukończymy prace wcześniej. W przypadku przekroczenia progów 150% i 200% wszystko ukończymy do końca 2015 r.

 

 

żródła:

 * (1978) Suggestology and Outlines of Suggestopedy. New York: Gordon and Breach