Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

drewnofromlas

drewnofromlas

Reda

drewnofromlas [pisownia: jeden wyraz z małej litery, wymowa: akcent na przedostatnią sylabę] to 5osobowy skład z ponad 15-letnią tradycją ( w obecnym składzie od 2006 r.)
W 2013r. dzięki crowdfundingowi na polakpotrafi.pl wydali swój debiut na CD i winylu zatytułowany (ty wpisz tytuł). Od tego czasu udało im się nagrać, zmiksować i wyprodukować drugi album, którego wydanie na CD i winylu, planują ponownie sfinansować dzięki współwydawcom.
W niezmienionym składzie [aga_tre-wokal, milo-gitara, orz - bas, jay beat - perkusja, mrus lee -dubmasta/fx] stworzyli świeży i zaskakujący materiał, który oddaje ich muzyczne fascynacje, ale także jest mocno osadzony pomiędzy codziennością i pasją.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6583 PLN z 3300 PLN

144 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

199%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.01.2013.

debiutancki album drewnofromlas - (tu wpisz tytuł)

O projekcie

Cześć tu drewnofromlas [aga_tre, milo, orz, jay_beat, mrus lee]

UDAŁO SIĘ!

Dziękujemy nasi Wydawcy! Debiut na CD przyjdzie do Was pocztą/osobiście ale AKCJA TRWA!

~270% = WYDANIE WINYLOWE! czyli każdy kto wybierze PREZENT.4 /wyższe otrzyma nasz debiut na WINYLU!

DROGA

W 2006 r. po pojawieniu się w dfl dżeja na perkusji nastąpił korzystny zwrot drogi zespołu. Od tego czasu zagraliśmy masę koncertów, na których nie tylko my unosiliśmy się z radochy 30 cm na ziemią! W 2007 i 2008 sami wydaliśmy dwie handmade’owe EP’ki [dostępne na naszym profilu soundcloud i bandcamp] ale cały czas, gdzieś w planach mieliśmy wydanie debiutanckiego albumu. Z tym zamiarem, przez ostatnie dwa lata większość wolnego czasu poświęciliśmy na przygotowanie naszego debiutu! W stworzonym przez milo studio nagraliśmy ścieżki, które potem wspólnie mixowaliśmy i produkowaliśmy, by ostateczny efekt pokrywał się z wizją każdego z nas. Zaakceptowane wersje mixów , po przesłuchaniu w nie jednym samochodzie (sposób na testowanie mixu), wysłaliśmy do masteringu marcinowi cichemu (plagaudiomastering/skalpel) , który sfinansowaliśmy z koncertów. Rozmowy ze znajomymi muzykami, jadącymi na tym samym ZRÓBTOSAM wózku co my plus kolejna bezowocna próba zainteresowania koncernów i małych wytwórni płytowych naszym debiut albumem skłoniła nas do decyzji o samodzielnym wydaniu tego co wydawało się niedozrobienia. 

PLAN

Startujemy z projektem sfinansowania społecznego naszego debiutanckiego albumu: drewnofromlas – (tu wpisz tytuł). Proponujemy WAM kilka możliwości współfinansowania wydania naszej płyty w zamian za PREZENTY: od formatu mp3 , CD digipak , wejściówki na koncert, dedykacje, przez wizytę na próbie, warsztaty aż po MECENAT, WIECZNY BILET i KONCERT tylko dla WAS! Dla tych, którzy wspomogą wydawnictwo powyżej 15PLN mamy debiutancki album w postaci mp3 (320 kbps) 2 tygodnie przed premierą CD [wypada przed Świętami, więc może to IDEALNY PREZENT?!]. Przygotowany materiał audio i grafikę na cd i digipack wysyłamy do wybranej tłoczni, zamawiamy nakład 500 szt. Opłacamy fakturę dzięki WASZEMU wsparciu. Odbieramy przesyłkę i zaczynamy pakować PREZENTY dla WAS!

Dzięki WAM płyta z naszą muzyką trafi do mediów (radia, portale muzyczne, prasa itp.), do osób odpowiedzialnych za organizację koncertów i festiwali.

Dzięki WAM płyta z naszą muzyką trafi przede wszystkim do WAS i do tych, którzy na nią DŁUGO CZEKALI ;D (mamy nadzieję że to nie tylko my ;D)!

Rzeczywistość sprowadziła nas trochę na ziemię dlatego zarzuciliśmy plan wydania płyty na winylu [koszt minimalnego nakładu 300 szt. to ok 5000 PLN] ale!!! w przypadku 3 krotnego przekroczenia [patrz przypadki z kickstarter.com] zakładanej sumy [3300 PLN], czyli zebrania ~9000 PLN! każdy współfinansujący cegiełką od 3. wzwyż [27 PLN !] otrzyma debiutancki album drewnofromlas na płycie winylowej!

Zachęcamy do działania OD RĘKI!

PŁYTA 

drewnofromlas – (tu wpisz tytuł) PROMOODSŁUCH!

01. rulewna; 02. waryński; 03. 2D; 04. jagody; 05. czekokokot preludium; 06. czekokot; 07. jogi; 08. rurka; 09. fela; 10. preja; 11. zakupy; 12. chłopcem; 13. balkon 

muzyka: drewnofromlas z wyjątkiem 09. fela [temat: Egbe Mi O (Carry Me) wyk. Fela Kuti]; słowa: aga_tre z wyjątkiem 04. jagody [słowa: Tadeusz Różewicz - „Jak dobrze”] i 10. preja [słowa: Bob Marley]

aga_tre: śpiew, słowa; milo: gitara; orz: bas; jay beat:perkusja; jan mróz: dub fx; gościnnie w 09. fela: tomek antonowicz: konga; michał wandzilak: nord stage; emil miszk: trąbka; łukasz juźko :saksofon tenorowy; piotr żarnoch: puzon; michał jan ciesielski : saksofon barytonowy, aranżacja; 

nagrano w tartakstudio w 2011/ 2012 r.;  nagrań: milo; mix/produkcja: drewnofromlas; mastering: marcin cichy [plugaudiomastering]; copyrights: drewnofromlas, reda 2012

 WIDEOKLIP drewnofromlas - rulewna PREMIERA!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.01.2013 18:06