Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Pospolite Ruszenie

Pospolite Ruszenie

Kraków/Dębica

Zespół Pospolite Ruszenie to projekt łączący muzyków z dwóch na pozór różnych światów: muzyki dawnej i rocka. Grupa od kilku lat z powodzeniem łączy oba gatunki, aranżując muzyczne skarby polskiego średniowiecza i renesansu na tradycyjne rockowe instrumentarium, elektryczne skrzypce, oraz instrumenty historyczne i ludowe (takie jak m. in. dudy, bombardy, flety, lirę korbową, lutnię, chitarrone, fidel, viola da gambę). Zarówno warstwa muzyczna jak i tekstowa (którą stanowi oryginalna poezja staropolska) współgrają ze sobą, tworząc zupełnie nową jakość.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy:


55 Wspierający

104% Postęp

4488 PLN z 4300 PLN

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania, model "wszystko albo nic", zbiórka będzie aktywna do 25.09.2013 18:06

Debiutancka płyta zespołu POSPOLITE RUSZENIE

O projekcie

   Witamy Was serdecznie! Tutaj zespół Pospolite Ruszenie, czyli mocna dawka rocka połączona z naszą polską muzyką dawną... Co za połączenie! Prawda jest taka, że dopóki nie zaczęliśmy grać w tym stylu, nie wiedzieliśmy, że to jest w ogóle możliwe :) W każdym razie jesteśmy pierwsi w Polsce.    

    Naszą muzyką staramy się przypominać o bogatym dziedzictwie kulturowym Polski. Wykonujemy utwory z okresu średniowiecza i renesansu opakowane w formę bardziej współczesną, bliższą szerszemu odbiorcy. Wy będziecie mocno zaskoczeni tym jakie hity tworzyli nasi pradziadowie, a my spróbujemy ponownie wprowadzić te utwory na listy przebojów. 


    Teraz kończymy nagrywanie naszego pierwszego albumu. Jesteśmy już po nagraniach materiału audio, który jest obecnie miksowany w studio. Zagrała z nami cała czołówka polskich muzyków "dawnych" na przeróżnych, nieraz bardzo odległych naszym obecnym czasom, instrumentach - wymieńmy chociażby dudy, szałamaje czy lirę korbową. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, gdyż na produkcję albumu, której koszt wyniesie około 25 000 zł, wydaliśmy już nasze wszystkie oszczędności. Brakuje nam pieniędzy do zamknięcia budżetu płyty - potrzebujemy opłacić tłocznię, studio i muzyków sesyjnych. 


   Płyta ukaże się na jesieni tego roku. Będzie to bardzo ładnie wydanie w formie digipack. Wszyscy, którzy wpłacą minimum 39 zł, otrzymają jako pierwsi, zanim ruszy oficjalna sprzedaż, płytę przesyłką pocztową, tzw. "poleconym". Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli pozostać niezależni artystycznie, gdyż zdecydowaliśmy nie podpisywać kontraktów, aby móc w pełni samemu decydować o kształcie naszej muzyki.

     

   Dziękujemy Wam za każdą wpłatę. Bądźcie z nami i wspierajcie nas, jak do tej pory, także dobrym słowem i pamięcią o nas.

A oto jeden z naszych promocyjnych numerów, właśnie z tejże płyty.
Nie łatwo jest nakręcić film zapowiadający tak wazne wydarzenie...

 

Media o Twoim projekcie:

Wywiad z członkami zespołu Pospolite Ruszenie w Radio Kraków

www.youtube.com | 2013-09-03

Gitarzysta zespołu Pospolite Ruszenie Krzysztof Kramarz gościem Agnieszki Barańskiej w audycji Megafon w Radio Kraków.

Świebodności ciąg dalszy

www.folk24.pl | 2013-08-31

Na początku 2011 roku powstał zespół Pospolite Ruszenie, który łączy polską muzykę dawną z ostrym rockiem. Grupa kończy właśnie pracę nad debiutanckim długograjem. Jeszcze "tylko" muszą - i próbują - zdobyć na nią fundusze.

Za pięć stów zjesz z nimi kolację

debica24.eu | 2013-08-26

Za 39 zł dostaniesz płytę. Za 20 zł więcej, na twoim krążku pojawią się autografy zespołu. Ale żeby zjeść z muzykami kolację musisz wydać już prawie 500 zł. To i tak nic w porównaniu z kwotą, z jaką trzeba się pożegnać, by wystąpić z zespołem podczas jednego z ich koncertów. Taka przyjemność kosztuje prawie 1000 zł. W ten niecodzienny sposób formacja Pospolite Ruszenie zbiera pieniądze na debiutancki album.

Pospolite Ruszenia - wesprzyjmy projekt muzyczny

bosko.pl | 2013-08-24

Otrzymaliśmy informacje o tym, nad czym obecnie pracuje Pospolite Ruszenie. Ich prace naprawdę godne są wsparcia. Ze względu na niecodzienne zwroty w mailu zamieszczamy go niemal w całości :)

folkowy crowdfunding

etno.serpent.pl | 2013-08-10

Kolejni folkowi wykonawcy próbują pozyskać fundusze na wydanie swoich płyt drogą crowdfundingu. Przypomnijmy w skrócie, na czym polega ta idea. Poprzez specjalne strony internetowe użytkownicy finansują dane przedsięwzięcie, wpłacając określoną kwotę na rzecz projektu. W zamian uzyskują różnego typu, jasno określone gratyfikacje (zależne oczywiście od wysokości wpłaty) - w przypadku płyt są to, oprócz otrzymania samej płyty, np. uzyskanie płyty z autografami, imienne wymienienie nazwisk fundatorów we wkładce wydawnictwa, dodatkowe bonusy (jak np. koszulki) czy nawet specjalny prywatny koncert. W ten sposób swoje płyty sfinansowali już np. Stilo, Angela Gaber Trio oraz (w ostatnich dniach) Same Suki, czy też pozyskano fundusze na organizację tegorocznego Kurpiogrania.

Debiutancki album Pospolitego Ruszenia coraz bliżej

paradoks.net.pl | 2013-08-09

Premiera debiutanckiego krążka Pospolitego Ruszenia coraz bliżej, aby jednak ujrzała ona światło dzienne zespół zbiera fundusze na zasadzie croudfundingu.

Pomóżmy Pospolitemu Ruszeniu!

folkowa.art.pl | 2013-08-05

Projekt "Polak Potrafi", to platform, na której można wspierać rozmaite inicjatywy, projekty czy wydarzenia. Za jej pomocą grupa Pospolite Ruszenie planuje zgromadzić fundusze na wydanie swojego debiutanckiego albumu. Zapraszamy do wspierania projektu. W swojej muzyce łączą oni polską muzykę dawną z solidną dawką ostrego rocka. Tego jak grają, można posłuchać poniżej:

55

Wspierających

4488 zł

Z całkowitej kwoty 4300 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 25.09.2013

Wesprzyj projekt

Wpłać 1 zł lub więcej!

Możecie wpłacać symboliczną złotówkę. Za każdą ogromnie dziękujemy!!

3 Wspierających
 

Wpłać 5 zł lub więcej!

Wesprzyjcie nas piątakiem :) Podziękujemy Wam imiennie na naszym profilu FB.

1 Wspierający
 

Wpłać 10 zł lub więcej!

Kto da dychę? Hmm, to nie tak dużo ;) Podziękujemy Wam imiennie na profilu FB i na stronie www.

1 Wspierający
 

Wpłać 20 zł lub więcej!

Dwie dychy :) Wśród wpłacających tę sumę rozlosujemy trzy płyty i wyślemy pocztą poleconym. I oczywiście imienne podziękowania na stronie www i na FB.

3 Wspierających
 
Pozostało: 3

Wpłać 25 zł lub więcej!

Pierwsze nagrania Pospolitego Ruszenia - EP „Świebodność” na CD!
+ imienne podziękowania na stronie www i na FB.

Ostatnie egzemplarze na tradycyjnym krążku!
Przygotowane przez sam zespół na potrzeby promocji i koncertów : kolorowa wkładka, elegancki nadruk na płytę CD-R. Wysyłka listem poleconym wliczona.

2 Wspierających
 

Wpłać 39 zł lub więcej!

Za tę wpłatę nagrodą jest płyta CD, wysłana pocztą poleconym dla każdego wpłacającego. No i imienne podziękowania w naszych mediach elektronicznych.

16 Wspierających
 
Pozostało: 0

Wpłać 55 zł lub więcej!

EP „Świebodność” na CD wraz z nową płytą! + imienne podziękowania na stronie www i na FB.

Ostatnie egzemplarze pierwszego materiału w zestawie z długograjem! Na albumie pojawią się NOWE wersje wszystkich 3 kompozycji z EP, więc jest to to jedna z ostatnich szans ich zdobycia w wersji Anno Domini 2011 ;) i to na tradycyjnym krązku - wydanym własnym sumptem przez zespół. Wysyłka listem poleconym rzecz jasna wliczona.

5 Wspierających
 

Wpłać 59 zł lub więcej!

Komu płytę z autografami zespołu? :) Za tę wpłatę będzie taki prezent właśnie...Oraz imienne podziękowania w naszych mediach elektronicznych.

8 Wspierających
 

Wpłać 120 zł lub więcej!

Dla naszych Dobrodziejów powyżej tej sumy sprezentujemy kubek z logo zespołu oraz płytę CD z autografami zespołu oraz imienne podziękowanie na profilu FB i stronie www zespołu.

4 Wspierających
 

Wpłać 240 zł lub więcej!

Chcesz być imiennie wymieniony na płycie? Darczyńca takiej kwoty otrzyma płytę CD z autografami zespołu oraz imienne podziękowanie na profilu FB zespołu, stronie www i na wkładce płyty CD!

4 Wspierających
 

Wpłać 480 zł lub więcej!

Zgłodniałeś? No to robi sie poważnie - za tą sumę fundujemy kolację z zespołem w dębickiej knajpce oraz płytę CD z autografami i imienne podziękowanie na wkładce płyty oraz na profilu FB zespołu i stronie www.

2 Wspierających
 

Wpłać 940 zł lub więcej!

Chcesz z nami zagrać próbę, pograć wspólnie i wyjechać na koncert zagrać z nami coś? :) Śmiało, czekamy na Ciebie i na ten wyjątkowy koncert! A po próbie kolacja z nami w dębickiej knajpce! Oto nasza nagroda za tę sumę. Oczywiście imienne podziękowania na płycie itd. i płyta CD zagwarantowana.0 Wspierających

O autorze

Pospolite Ruszenie

Pospolite Ruszenie

Kraków/Dębica

Zespół Pospolite Ruszenie to projekt łączący muzyków z dwóch na pozór różnych światów: muzyki dawnej i rocka. Grupa od kilku lat z powodzeniem łączy oba gatunki, aranżując muzyczne skarby polskiego średniowiecza i renesansu na tradycyjne rockowe instrumentarium, elektryczne skrzypce, oraz instrumenty historyczne i ludowe (takie jak m. in. dudy, bombardy, flety, lirę korbową, lutnię, chitarrone, fidel, viola da gambę). Zarówno warstwa muzyczna jak i tekstowa (którą stanowi oryginalna poezja staropolska) współgrają ze sobą, tworząc zupełnie nową jakość.

Napisz wiadomość

Zgłoś patronat/mecenat

Aby zostać patronem lub mecenasem tego projektu, wyślij zgłoszenie korzystając z poniższego przycisku.

Zobacz również: