Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Pospolite Ruszenie

Pospolite Ruszenie

Kraków/Dębica

Zespół Pospolite Ruszenie to projekt łączący muzyków z dwóch na pozór różnych światów: muzyki dawnej i rocka. Grupa od kilku lat z powodzeniem łączy oba gatunki, aranżując muzyczne skarby polskiego średniowiecza i renesansu na tradycyjne rockowe instrumentarium, elektryczne skrzypce, oraz instrumenty historyczne i ludowe (takie jak m. in. dudy, bombardy, flety, lirę korbową, lutnię, chitarrone, fidel, viola da gambę). Zarówno warstwa muzyczna jak i tekstowa (którą stanowi oryginalna poezja staropolska) współgrają ze sobą, tworząc zupełnie nową jakość.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4488 PLN z 4300 PLN

55 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.09.2013.

Debiutancka płyta zespołu POSPOLITE RUSZENIE

O projekcie

   Witamy Was serdecznie! Tutaj zespół Pospolite Ruszenie, czyli mocna dawka rocka połączona z naszą polską muzyką dawną... Co za połączenie! Prawda jest taka, że dopóki nie zaczęliśmy grać w tym stylu, nie wiedzieliśmy, że to jest w ogóle możliwe :) W każdym razie jesteśmy pierwsi w Polsce.    

    Naszą muzyką staramy się przypominać o bogatym dziedzictwie kulturowym Polski. Wykonujemy utwory z okresu średniowiecza i renesansu opakowane w formę bardziej współczesną, bliższą szerszemu odbiorcy. Wy będziecie mocno zaskoczeni tym jakie hity tworzyli nasi pradziadowie, a my spróbujemy ponownie wprowadzić te utwory na listy przebojów. 


    Teraz kończymy nagrywanie naszego pierwszego albumu. Jesteśmy już po nagraniach materiału audio, który jest obecnie miksowany w studio. Zagrała z nami cała czołówka polskich muzyków "dawnych" na przeróżnych, nieraz bardzo odległych naszym obecnym czasom, instrumentach - wymieńmy chociażby dudy, szałamaje czy lirę korbową. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, gdyż na produkcję albumu, której koszt wyniesie około 25 000 zł, wydaliśmy już nasze wszystkie oszczędności. Brakuje nam pieniędzy do zamknięcia budżetu płyty - potrzebujemy opłacić tłocznię, studio i muzyków sesyjnych. 


   Płyta ukaże się na jesieni tego roku. Będzie to bardzo ładnie wydanie w formie digipack. Wszyscy, którzy wpłacą minimum 39 zł, otrzymają jako pierwsi, zanim ruszy oficjalna sprzedaż, płytę przesyłką pocztową, tzw. "poleconym". Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli pozostać niezależni artystycznie, gdyż zdecydowaliśmy nie podpisywać kontraktów, aby móc w pełni samemu decydować o kształcie naszej muzyki.

     

   Dziękujemy Wam za każdą wpłatę. Bądźcie z nami i wspierajcie nas, jak do tej pory, także dobrym słowem i pamięcią o nas.

A oto jeden z naszych promocyjnych numerów, właśnie z tejże płyty.
Nie łatwo jest nakręcić film zapowiadający tak wazne wydarzenie...

 

Media o Twoim projekcie:

Wywiad z członkami zespołu Pospolite Ruszenie w Radio Kraków

www.youtube.com | 2013-09-03

Gitarzysta zespołu Pospolite Ruszenie Krzysztof Kramarz gościem Agnieszki Barańskiej w audycji Megafon w Radio Kraków.

Świebodności ciąg dalszy

www.folk24.pl | 2013-08-31

Na początku 2011 roku powstał zespół Pospolite Ruszenie, który łączy polską muzykę dawną z ostrym rockiem. Grupa kończy właśnie pracę nad debiutanckim długograjem. Jeszcze "tylko" muszą - i próbują - zdobyć na nią fundusze.

Za pięć stów zjesz z nimi kolację

debica24.eu | 2013-08-26

Za 39 zł dostaniesz płytę. Za 20 zł więcej, na twoim krążku pojawią się autografy zespołu. Ale żeby zjeść z muzykami kolację musisz wydać już prawie 500 zł. To i tak nic w porównaniu z kwotą, z jaką trzeba się pożegnać, by wystąpić z zespołem podczas jednego z ich koncertów. Taka przyjemność kosztuje prawie 1000 zł. W ten niecodzienny sposób formacja Pospolite Ruszenie zbiera pieniądze na debiutancki album.

Pospolite Ruszenia - wesprzyjmy projekt muzyczny

bosko.pl | 2013-08-24

Otrzymaliśmy informacje o tym, nad czym obecnie pracuje Pospolite Ruszenie. Ich prace naprawdę godne są wsparcia. Ze względu na niecodzienne zwroty w mailu zamieszczamy go niemal w całości :)

folkowy crowdfunding

etno.serpent.pl | 2013-08-10

Kolejni folkowi wykonawcy próbują pozyskać fundusze na wydanie swoich płyt drogą crowdfundingu. Przypomnijmy w skrócie, na czym polega ta idea. Poprzez specjalne strony internetowe użytkownicy finansują dane przedsięwzięcie, wpłacając określoną kwotę na rzecz projektu. W zamian uzyskują różnego typu, jasno określone gratyfikacje (zależne oczywiście od wysokości wpłaty) - w przypadku płyt są to, oprócz otrzymania samej płyty, np. uzyskanie płyty z autografami, imienne wymienienie nazwisk fundatorów we wkładce wydawnictwa, dodatkowe bonusy (jak np. koszulki) czy nawet specjalny prywatny koncert. W ten sposób swoje płyty sfinansowali już np. Stilo, Angela Gaber Trio oraz (w ostatnich dniach) Same Suki, czy też pozyskano fundusze na organizację tegorocznego Kurpiogrania.

Debiutancki album Pospolitego Ruszenia coraz bliżej

paradoks.net.pl | 2013-08-09

Premiera debiutanckiego krążka Pospolitego Ruszenia coraz bliżej, aby jednak ujrzała ona światło dzienne zespół zbiera fundusze na zasadzie croudfundingu.

Pomóżmy Pospolitemu Ruszeniu!

folkowa.art.pl | 2013-08-05

Projekt "Polak Potrafi", to platform, na której można wspierać rozmaite inicjatywy, projekty czy wydarzenia. Za jej pomocą grupa Pospolite Ruszenie planuje zgromadzić fundusze na wydanie swojego debiutanckiego albumu. Zapraszamy do wspierania projektu. W swojej muzyce łączą oni polską muzykę dawną z solidną dawką ostrego rocka. Tego jak grają, można posłuchać poniżej:

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.09.2013 18:06