Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Milde

Michał Milde

Bydgoszcz, Polska

Michał Milde - grafik w lokalnych mediach - zawodowo - prywatnie: ilustrator, rysownik, kompozytor, muzyk, modelarz, fotograf. Jednak zawsze w życiu towarzyszyła mi muzyka, bez niej w zasadzie jest pustka. Od młodych lat zawsze poszukiwałem wykonawcy, który będzie tym idealnym, w wieku 13 lat znalazłem: Jean Michel Jarre. Dziś legenda, a dla mnie inspiracja do ciągłego rozwijania się w zakresie muzyki, tworzenia własnej formy muzyki elektronicznej. Takiej muzyki, która przywróci nam trochę wspomnień z dawnych czasów, kiedy w latach 70-tych pionierzy tego gatunku stawiali swoje pierwsze kroki.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4401 PLN z 2200 PLN

50 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

200%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016.

Debiutancka płyta pt. IMAGES (muzyka elektroniczna)

O projekcie

Kochani! w ciągu 11 dni udało nam się zebrać całą potrzebną kwotę na wydanie pierwszej płyty.

JESTEŚCIE NIESAMOWICI!!!

Uzbieraliśmy razem na drugą,
teraz już tylko zbieramy na skompensowanie prowizji i na koszta wysyłek itp.

OSIĄGNĘLIŚMY PRÓG 4000 ZŁ,
ZATEM OBIE PŁYTY TRAFIĄ DO OSÓB,

KTÓRE WCZEŚNIEJ WYBRAŁY NAGRODĘ Z JEDNĄ PŁYTĄ,
A NOWE OSOBY 
OD RAZU OTRZYMAJĄ DWIE I JEST TO JUŻ OZNACZONE W NAGRODACH.

Są zatem też dwie nagrody dla nowych osób - za 25 i za 40 zł,
które dają możliwość dołożenia się do zniwelowania kosztów, które musimy sami ponieść (prowizja od zbieranej kwoty, wysyłki nagród itp.), tym samym nabywacie już komplet obu płyt: IMAGES i ULTRA PRL.

Płyty później nie będą już dostępne w sprzedaży, gdyż trafią na cele promocji i pomocy koleżance w leczeniu.

Poniżej w ''kosztorysie'' macie wyszczególnione wszystkie progi.

O PROJEKCIE

Witam wszystkich znajomych i nieznajomych. Pojawiłem się na tym portalu, ponieważ potrzebuję pomocy w realizacji projektu, nad którym pracuję już jakiś czas. Chcę wydać płytę CD. Płytę z muzyką elektroniczną czerpiącą stylem z lat 80-tych. Muzyką inspirowaną twórczością znanych i znakomitych muzyków sprzed lat jak legendarny Jean Michel Jarre (nim zainspirowałem się najbardziej), także wspaniały muzyk-rodak Sławek Łosowski (KOMBI) oraz Marek Biliński - pionierzy muzyki elektronicznej w Polsce, czy niemiecki zespół Kraftwerk.

Muzyką opartą na brzmieniach czysto syntezatorowych, w której to nie tylko tworzę utwór melodyczny, ale również same brzmienia instrumentów. Często korzystam ze starych analogowych syntezatorów Moog'a, Propheta, ARP 2600, Korg MS-20 i wielu innych klasycznych syntezatorów o charakterystycznej czystej barwie. Materiał na płytę jest już gotowy. Mam w swoim dorobku kilkadziesiąt gotowych już utworów. Wyselekcjonowałem trzynaście z nich, większość nigdy nie publikowanych, które chciałbym aby zostały wydane dla większej liczby słuchaczy. Płyta fizycznie wytłoczona, to też najepsza wizytówka artysty w dziedzinie muzyki, którą może dalej się promować wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Muzyka, jak możecie posłuchać tu na stronie przykładów, jest muzyką przystępną i moim zdaniem lekką w odbiorze, czasem mimo odmiennych gustów muzycznych.

"Michał ma swój własny styl, nie kopiuje innych artystów, nie stara się ich naśladować,
ale tworzy własną wyjątkową muzykę. Jako jedna z niewielu mam ten przywilej, że mogę obserwować cały proces tworzenia utworów, od pierwszej nutki do finalnego produktu. Jestem strasznie dumna z tego co już osiągnął, trzymam kciuki za powodzenie projektu, za wydanie płyty, tej pierwszej oraz kolejnych. Zachęcam też wszystkich
do zapoznania się z twórczością Michała oraz oczywiście
do wsparcia całego przedsięwzięcia
."

Natalia Zielińska

"(...) Głównie o jego wielkiej fascynacji Jeanem Michelem Jarre. Pioniera muzyki elektronicznej odkryła przede mną starsza siostra i szwagier. Słuchałem utworów Francuza jako nastolatek. Twórczość Michała przypomniała mi ten beztroski czas.
Cenię go, że nie idzie na łatzwiznę. Nie wybrał komercyjnej drogi. Tworzy muzykę, którą kocha i czuje najlepiej."

Maciej Drabikowski
dziennikarz Gazety Pomorskiej
i redaktor prowadzący tygodnik
Głos Inowrocławia

"Wsparłem projekt Michała, nie dlatego, że to mój kolega z pracy (chociaż to też był powód), ale przede wszystkim, że słuchając utworów Michała, poczułem się znowu, jak dzieciak, który po raz pierwszy odkrył Jeana Michelle Jarre'a. Wszedłem na https://soundcloud.com/michalmilde i wsiąknąłem. To mnie urzeka, przenosi w czasie, do miłych wspomnień. Kibicuję sukcesowi Michała i namawiam wszystkich do wsparcia - wiele nie brakuje, już ponad połowa kwoty zebrana! Do dzieła!"

Mikołaj Romanowski
Polska Press Grupa

PONIŻEJ DRUGI ALBUM TEMATYCZNY:

Ważna informacja z 16.11.2016, o której mówiłem dziś w wywiadzie w Radio Kultura.

Odnośnie losu płyt: płyty nie trafią do sprzedaży, można je będzie dostać tylko przy wsparciu projektu:

Będziemy nimi wspierać
(w formie nagród, konkursów itp.)
akcję charytatywną dla naszej koleżanki, jest chora na Boreliozę, staramy się, by po 22 latach wyszła z tej choroby, która sprawia, że bardzo cierpi z jej powodu, dziewczyna jest bardzo uzdolniona muzycznie i plastycznie. A na to Ona sama i jej rodzice potrzebują pieniędzy na leki, badania, Polska służba zdrowia tej choroby nie wpisała jako finansowaną przez NFZ.

A TERAZ COŚ O MNIE

Nazywam się Michał Milde, pochodzę z Bydgoszczy, z wykształcenia jestem polonistą. Mam wiele zainteresowań: rysuję, tworzę ilustracje, sklejam modele redukcyjne, no i gram muzykę - która obecnie absorbuje najwięcej czasu. Przygodę z muzyką zacząłem w wieku 6 lat. Zdałem wtedy egzaminy do szkoły muzycznej, jednak rodziców nie było stać na pianino, niedługo później dostałem mały akordeon, na którym ćwiczyłem grę. Pierwszy keyboard dostałem mając 13 lat czyli 26 lat temu, to już był skok do przodu. Rok później pierwszy raz usłyszałem Jean Michel Jarre'a - wiedziałem, że to moja muzyka, że to jest to. W 2003 roku kupiłem pierwszy kontroler midi i kontynuowałem przygodę z muzyką, z nauką gry na klawiszach, komponując już pierwsze poważniejsze utwory, aranżacje. Obecnie posiadam już małe zaplecze do produkcji muzyki elektronicznej, którą konsekwentnie tworzę już na poziomie technicznym, który umożliwia wydawanie produktów wysokiej jakości, utarłem sobie także swój własny styl.

NIE DZIAŁAM SAM, JEST DUET :)

Może płyta jest płytą z moją muzyką, kompozycjami, wykonaniem, ale bez najważniejszego wsparcia, to wszystko by nie istniało. Ogromnym wsparciem, wspaniałym doradcą, miłością i rodziną jest moja Natalia.

To ona na siebie wzięła dużo obowiązków, jak bardzo skrupulatne korygowanie tekstów, pomysłodawcą listy utworów, moim recenzentem i wparciem moralnym w tym co robię i to się nie zmienia. Również artystka: wspaniała rysowniczka, rewelacyjnie malująca portrety, ale także ma wysublimowany i nietuzinkowy gust muzyczny, najlepsza :)

 

KOSZTORYS

- 500 sztuk wytłoczenia płyty + mastering kosztują 1400 zł

- koszty opakowań oraz druku okładek + koszty wysyłki w ramach promocji dają koszt ok 800 zł.

Łączna kwota to tylko 2200 zł dla Was, ale aż 2200 zł dla mnie.

Wytłoczone płyty będą wysłane dla Was jako nagrody, część z nich wyślę do różnych odbiorców jak radia, firmy fonograficzne, przeznaczę je jako nagrody w konkursach. Projekt traktuję jako formę promocji. I co najważniejsze: spełnienie jednego z największych marzeń jako artysta.

A co, jeśli zbiorę więcej? Większa kwota od tej minimalnej nie zmarnuje się, gdyż nadwyżkę przeznaczę na: 

2500 zł - lepsze wersje okładek

2700 zł - z książeczką w środku z biografią, zdjęciami, ciekawostkami

3000 zł - większy nakład płyt (1000 sztuk) z książeczką w środku z biografią, zdjęciami, ciekawostkami

3500 zł - fizyczny krążek EP nowej płyty, którą dostaną wszyscy wpłacający od 15 zł i więcej.

powyżej 4000 - realizacja - tłoczenie nowej płyty jako pełnego już albumu pt. ULTRA PRL - którą dostaną wszyscy Ci, którzy nawet wpłacali jeszcze na pojedynczą IMAGES.

ok 4500 - kompensacja kosztów i prowizji z Polak Potrafi, czyli możemy prywatne pieniążki przeznaczyć na prezenty dla dzieci i to jest ten idealny punkt :)

Wszystkie pieniążki które będą ponad kwotę 4500 przeznaczymy już na zbiórkę na trzeci album.

KIEDY ZATEM PŁYTA?

Jeśli wygramy, jeśli Wy pomożecie Wygrać, bo to Wasza będzie wyłącznie zasługa, działamy konsekwentnie dalej:

Czas potrzebny na wykonanie płyt i nagród to ok 2-3 tygodni, zatem od 1 stycznia chciałbym realizować już wysyłki i zacząć promocję płyty. 

 

NAGRODY!

Niebanalne, niemało ich, ciekawi jakie? Zajrzyjcie obok, i przeczytajcie co oferujemy Wam w zamian za pomoc.

 

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Skończyłem już prace nad materiałem na nową tematyczną płytę, zbiorem utworów, traktujących o czasach PRLu, również w konwencji tradycyjnej analogowej elektroniki. Utwory na niej będą bardzo spójne pod względem linii melodycznych oraz aranżacji. Zapewniam, że są to utwory i poważniejsze i również bardzo humoryczne, tak jak to owa rzeczywistość przedstawiał w swoich filmach Bareja.

Poniżej przykład utworu, który będzie na niej zamieszczony.

 

CO W TAKIM RAZIE JEST W TRAKCIE PRAC: 

Czas biegnie, w trakcie zakładania projektu na POLAK POTRAFI, kończyłem prace na drugą tematyczną ULTRA PRL, skończona! Na ten czas przenosimy się zupełnie gdzie indziej - otchłań kosmosu. Jedna z najbardziej lubianych w sferze elektroniki tej tradycyjnej kategorii. Dźwięki syntezatorowe pięknie oddają atmosferę kosmosu. Poniżej jeden z utworów:

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Pieniądze chcę zebrać tu w formie crowfundingu, bo wierzę, że wśród Was, znajomych i przyjaciół, pasjonatów muzyki elektronicznej w najlepszym wydaniu, uda mi się zebrać tę niewielką kwotę i wytłoczyć fizyczną płytę CD na którą materiał jest już gotowy! Wierzę w ludzi, którzy potrafią pomóc innym, nawet symbolicznymi kwotami, to pokazuje jacy jesteśmy :) 

Pamiętajcie: to Wy tworzycie tą płytę, To w Waszych rękach leży ten projekt, to Wy dostaniecie do domu muzykę, która jest ponadczasowa, To Wy będziecie mieć jedną z tych nielicznych egzemplarzy!

 

GDZIE MOŻNA MNIE ZNALEŹĆ?

https://www.facebook.com/wiliam.halsey

Zapraszam nowych znajomych, którzy tu zaglądają i chcą wiedzieć więcej o mnie.

 

 

https://www.facebook.com/michalmildemusic/

ZAPRASZAM DO POLUBIENIA FP, SĄ TAM CODZIENNIE NOWOŚCI ODNOŚNIE KAMPANII, JAK I TWÓRCZOŚCI. 

https://soundcloud.com/michalmilde/tracks

 

 

michal.milde@gmail.com

 

A TERAZ COŚ DLA UCHA, Z PŁYTY IMAGES:

 

 

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDE,
NAWET SYMBOLICZNE WSPARCIE!

 

 

Projekt patronowany jest przez:

 

www.expressbydgoski.pl

Media o Twoim projekcie:

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt!

www.expressbydgoski.pl | 2016-11-11

Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Polecają ją autorytety gatunku!

Bydgoski Jarre marzy o wydaniu płyty. Pomóżmy wesprzeć ten projekt!

bydgoszcz.naszemiasto.pl | 2016-11-07

Z muzyką elektroniczną spotykamy się na co dzień. Jednak przedstawicieli gatunku, którzy sami obsługują syntezatory, miast programów komputerowych, jest niewiele. Michał Milde to bydgoski artysta, który nawiązuje do najlepszych wzorców tego gatunku. Wydanie jego płyty będzie można wesprzeć przez donację.

Bydgoski Jarre chce wydać płytę. Warto wesprzeć ten projekt

www.pomorska.pl | 2016-11-07

Michał Milde, bydgoski przedstawiciel klasycznej el-muzyki zamierza wydać autorską płytę. Można mu w tym projekcie pomóc

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2016 21:09