Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dawid Walczak

Dawid Walczak

Ostrów Wielkopolski

Cześć, mam na imię Dawid, mam 27 lat i pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego.
Z wykształcenia jestem inżynierem-mechanikiem i pracuję jako konstruktor oprzyrządowania w przemyśle motoryzacyjnym, a po godzinach zajmuję się projektem portalu Dealbook.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Mateusz

Mateusz

Ostrów Wielkopolski


250 PLN z 347777 PLN

4 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2018.

Nowa społeczność handlowo-usługowa - Dealbook.pl

O projekcie

CEL

 

Chcemy stworzyć pierwszą w Polsce i na świecie Internetową społeczność Handlowo-Usługową


Dealbook to tysiące produktów, usług, firm i klientów w jednym miejscu.
Jedno konto, wiele możliwości.

 

Wesprzyj projekt i dołącz do Naszej społeczności!

 

 

PS. Jako społeczność Dealbook, będziecie mieli również wpływ na zmiany w portalu poprzez system sugestii - Chcemy by ten portal był idealnym miejscem do zawierania transakcji. Wszystkie propozycje zmian będą analizowane i stopniowo wprowadzane, a osoba lub osoby, które przekażą swój pomysł - odpowiednio docenione :)
 
 

GENEZA PROJEKTU

 

WSTĘP

Cześć, jestem Dawid, mam 27 lat i pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego. Z wykształcenia jestem inżynierem-mechanikiem i pracuję jako konstruktor oprzyrządowania w przemyśle motoryzacyjnym, a po godzinach zajmuję się projektem portalu, który pokrótce Wam przedstawię.

 

Pomysł powstał gdy jeszcze pracowałem za granicą, marzec 2015, Holandia. Pewnego wieczoru po pracy usiadłem na schodach i zacząłem myśleć, co by tu zrobić żeby wrócić do Polski, żeby znaleźć cel i pasję w życiu. Zafascynowany światem Internetu, aplikacji, portali i nowych technologii podążyłem tym kierunkiem. Zauważyłem na wprost siebie samochód dostawczy z napisem po holendersku. Przetłumaczyłem go aplikacją na telefon - "Usługi dowozu pieczywa." Pomyślałem, przecież w Polsce nie ma dobrze rozwiązanego problemu z usługami w Internecie... Można wyszukać firmę i... to wszystko. Od 2015 roku powstało kilka portali usługowych jednak tylko w wąskim zakresie tych usług lub po prostu przeszły bez większego echa. Tak zrodził się pomysł w głowie - stworzenia społeczności klientów i kupujących. Po roku gdy już chciałem startować z pomysłem w Internecie postanowiłem jednak rozszerzyć wizję portalu o dział handlu, motoryzacji i nieruchomości, co zajęło mi dużo więcej czasu. 40 miesięcy później jestem w TYM miejscu i sprawdzam swoje przeznaczenie ;)

 

PROBLEM

Jak do tej pory chcąc dokonać zakupu pożądanego przez Nas produktu, usługi lub znaleźć interesujące Nas ogłoszenie polegamy na wyszukiwarce, która odsyła do różnych stron. Musimy przejść przez gąszcz różnych portali, żeby odnaleźć wyszukiwany przez Nas produkt.

 

Często znajdujemy go na stronie popularnych portali, nierzadko jednak potrzebujemy skorzystać z mniejszych sklepów online. Często bywa również tak, że znajdujemy Nasz upragniony produkt lub usługę jednak nie możemy jej zakupić, zarezerwować, ustalić terminu, dogadać się - online - krótko mówiąc brakuje funkcjonalności portalu lub czas oczekiwania na odpowiedź po prostu zniechęca Nas do dalszych działań. Rejestracje na nowych stronach i wszystko to sprowadza się do marnowania czasu, który moglibyśmy poświęcić na hobby, odpoczynek lub dla swojej rodziny.

 

WIZJA

W mojej głowie pojawiła się wizja – dlaczego nie zrobić portalu gdzie wszystkie firmy byłyby w jednym miejscu? Gdzie inne sklepy online mogłyby podłączyć się do mojego lub stworzyć swój własny profil firmy na mojej stronie? Czy potrzebujesz produktu lub usługi – logujesz się w jedno miejsce. Tak powstał pomysł stworzenia społeczności handlowo-usługowej. Społeczności w której każdy klient i każda firma odnajdą swoje miejsce w sieci.

 

Klient zleca wykonanie usługi, poszukuje produktu, pojazdu czy nieruchomości, wysyła zapytania ofertowe. Firma korzystając z funkcjonalności portalu może natychmiast odpowiedzieć, zaproponować współpracę lub podesłać swoją ofertę. W dobie nie tylko PC-tów, ale i smartfonów – docelowo stworzymy również aplikację mobilną.

 

 

 

KORZYŚCI

 

Jedną z korzyści tej strony będzie dostępność dla wszystkich firm i osób prywatnych bez względu na wielkość portfela, ponieważ serwis będzie najtańszą platformą e-commerce na rynku monopolistów, a dla każdego wystawiającego oferty w dziale Handel, Części motoryzacyjne oraz Zlecenia oraz zlecenia będzie darmowy!

 

Jako osoba prywatna bądź firma masz możliwość wystawiania ofert wg swojej specjalizacji, lokalizacji i zakresu działalności - co ułatwi szukanie potencjalnym klientom. Możesz również jako klient skalować zakres poszukiwań dostając to czego chcesz od osób i firm, które łatwo zweryfikujesz, przeczytasz o nich opinie, obejrzysz ich profil.

 

Naszym zadaniem jest ułatwić życie Tobie jako klientowi lub jako firmie.

 

PRZYKŁADY

Marek szuka wykwalifikowanego hydraulika, ponieważ sam nie potrafi naprawić żonie cieknącego kranu. Janek otworzył firmę budowlaną, jednak nie wie w jaki sposób pozyskać nowych klientów. Marta prowadzi salon urody, jednak klientki umawiają się i nie przychodzą lub nieuczciwa konkurencja rezerwuje telefonicznie terminy. Ela ma w telefonie zdjęcie wymarzonej sukienki, jednak nie wie gdzie mogłaby ją zakupić.

 

Znajome historie? Doskonale wiesz, że takich jest dużo więcej :)

 

 

Po co tracić czas na szukanie hydraulika w Internecie – pełnym informacji, nie zawsze wiarygodnych?
Po co tracić czas i nie małe pieniądze na zlecanie reklamy firmie zewnętrznej?
Po co umawiać się telefonicznie, skoro można zarezerwować i/lub wykupić usługę na jednej stronie i wygodnie przyjść na umówioną godzinę?
Po co szukać samej wymarzonej sukienki, skoro można zlecić jej produkcję lub po prostu zlecić poszukiwania jej? 
Po co czekać?

 

Od tego właśnie jest Nasz portal, by te i wiele innych problemów zniknęło.
By raz na zawsze przestały wypompowywać Nasz czas, pieniądze i cierpliwość :)

 
 

SUPPORT

 

Jednak by osiągnąć to wszystko i stworzyć niebanalne narzędzie społecznościowe, potrzebuje właśnie Waszej pomocy, Drodzy-przyszli Użytkownicy portalu!

 

Nie mógłbym w tym momencie nie wspomnieć o moim nieocenionym pomocniku, który jest jednocześnie moim przyjacielem. Moi drodzy, przedstawiam wam Mateusza, który zajmuje się oprawą graficzną projektu.

 

Jednak nasza praca na samej realizacji pewnych elementów strony się nie kończy…

 

 

 

WHAT NEXT?

 

Przed nami jeszcze kilka etapów pracy, które będziemy realizować, to znaczy:
 • kampania reklamowa (na stronach internetowych / social media, w radiu, prasie, po zdobyciu pozwoleń banery reklamowe w pobliskich miejscowościach itp.),

 • zdobywanie coraz większego zasięgu w celu stworzenia całej sieci handlowo-usługowej (potrzebujemy Was, bo to Wy – społeczność będziecie tworzyć Nasz wspólny portal),

 • zaprogramowanie strony i dalszy rozwój z firmą programującą (jako użytkownicy będziecie mieli również realny wpływ na zmiany w portalu poprzez system sugestii).

 

KAWA NA ŁAWĘ

Wraz z kilkoma firmami, które chciałyby podjąć się tego wyzwania ustaliliśmy koszt tego przedsięwzięcia na kwotę około 1 miliona złotych - w pełnej wersji produkcyjnej (projekt musiałby osiągnać wsparcie w wysokości około 300%). Tymczasem postanowiłem wystartować z portalem w wersji uproszczonej - koszt około 350 tysięcy złotych - ponieważ zebranie kwoty miliona złotych mogłoby okazać się trudniejsze do wykonania.

 

Jest to pierwszy tak wysokobudżetowy projekt na tej stronie (z tego co mi wiadomo). Wierzę, że wspólnymi siłami uda Nam się osiągnąć ten cel.

 

Projekt zostanie zrealizowany po zaprogramowaniu. Kodowanie planujemy rozpocząć w ciągu miesiąca po zakończeniu zbiórki. Potrzebujemy dodatkowy czas na warsztaty po których dostanę interaktywne makiety systemu i dokładny zakres prac z programistami.

 

Po uruchomieniu i przyjaznym przyjęciu strony planujemy dalszy rozwój - uruchomienie strony w pełnej wersji produkcyjnej.

 

Bez Was - budujących Naszą przyszłą społeczność handlowo-usługową - nie osiągniemy celu.

 

CZAS

Dodatkowo chciałbym mniej więcej określić Wam jak będzie to wszystko wyglądało od strony czasu. Sam projekt tego portalu zajął mi ponad 3 lata życia, ale bez zmartwień - nie będziecie musieli czekać kolejne tyle na otwarcie strony :) . Po docelowym zebraniu kwoty i przeprowadzonych warsztatach - RUSZAMY:

 • przygotowujemy wraz z programistami ustalenia dotyczące wersji uproszczonej (tzn. które rozwiązania i narzędzia będą w tej wersji portalu),

 • równolegle rozpoczynamy wysyłkę nagród materialnych i sukcesywnie podziękowania w formie uzględnionej w nagrodach i benefitach,
 • na zaprogramowanie i testy Naszego portalu zakładamy, że prace powinny zająć około pół roku - do roku ALE, aby uniknąć wyczekiwania i Waszych pytań - odsyłam do strony www pod którą będzie widniał Nasz portal społecznościowy:


  www.dealbook.pl


  oraz do fanpag'e na facebook'u, w którym na bieżąco będę informował o postępie prac: 


  facebook.com/dealbookpl


  lub po prostu do zakładki Aktualności na górze tej strony.

 

MAŁA PROŚBA

 


Z tego miejsca chciałbym również poprosić Was o udostępnienie samej strony lub Naszego fanpage'a Waszym znajomym - Nasz portal buduje społeczność - im Nas więcej tym bardziej rozwinięty portal pod względem usług, produktów, pojazdów, nieruchomości i zleceń.

 

 

A CO ZROBIĘ DZIĘKI WAM?

 

Udostępnię do spożytkowania stronę o której tyle mówię, o którą tyle walczę i która pochłania cały mój wolny czas.

 

Niech to będzie dobrze wykorzystany czas!

 

Dawid Walczak

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2018 22:10