O projekcie
Celem zbiórki jest zakup sprzętu treningowego umożliwiającego pięciu zawodniczkom klubu Esillon profesjonalne przygotowanie do zawodów i turniejów. Pozyskane wyposażenie umożliwi nam pracę nad techniką, kondycją oraz wytrzymałością zapewniającą nam utrzymanie wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej. Potrzebny sprzęt obejmuje:
- Miecze sportowe oraz wyposażenie ochronne - maski, plastrony, rękawice, ochrony goleni, tarcze specialnie zaprojektowanych do trenowania pełnokontaktowych walk rycerskich. Wyżej wymieniony sprzęt poza profesjonalnymi treningami umożliwi nam uczestnictwo w Mistrzostwach Świata Miecza Sportowego.
- Maty treningowe – pełnokontaktowe walki rycerskie wymagają wiedzy i umiejętności z zakresu rzutów i zapasów, maty umożliwiłyby nam bezpieczny trening
- Ponadto by podkreślić profesjonalny wymiar klubu Esillon, za zebrane pieniędze pragniemy uszyć klubowe szaty na zbroje.
Kim jesteśmy?
Klub Esillon jest pierwszym w Polsce damskim klubem pełnkontaktowych walk rycerskich. Stanowimy trzon damskiej części reprezentacji Rycerskiej Kadry Polski na Mistrzostwach Świata federacji IMCF oraz HMBiA.
Klub Esillon rozpoczął swoją działalność w 2014r.
Mimo tak krótkiej historii możemy poszczycic sie wieloma osiagnieciami, miedzy innymi w sezonie 2014/2015 trzy zawodniczki naszego klubu wywalczyły mistrzostwo świata federacji IMCF w kategorii 3v3, wicemistrzostwo świata w broni drzewcowej oraz brazowy medal w mieczu i tarczy w Maborku.
Do sukcesów roku 2015, na arenie międzynarodowej należy zaliczyć zdobycie przez zawodniczki klubu złotego medalu w kategorii 3v3, mieczu i tarczy oraz srebro i brązu w mieczu długim na turnieju w Montbazon, we Francji.
Sezon 2015/2016 rozpoczełyśmy złotym medalem na Klubowych Mistrzostwach Europy w Bernau, Niemcy, srebrnym medalem w kategorii 3v3, srebrnym i brązowym w 1v1 w Chateau Thierry, Francja. Następnie 4 miejscem na mistrzostwach świata federacji HMBiA, Praga, Czechy.
W maju bieżącego roku nasz klub zdobył wicemistrzostwo świata federacji IMCF w kategorii 3v3 oraz brazowy medal w kategorii miecza i tarczy Montemor o Vehlo, Portugalia.
Oto nasze reprezentantki:
Maja Olczak
Nasza najbardziej doświadczona zawodniczka która wielokrotnie stawała na podiach w Polsce i za granicą Zawodnicza pojedynkowa top 8 w federacji HMBiA 2014,2015. Wicemistrzyni świata w kategorii miecza i tarczy federacji IMCF Belmonte, Hiszpania 2014, brazowa medalistka w kategorii miecza i tarczy oraz mistrzyni świata kategorii 3v3 federacji IMCF Malbork 2015, wicemistrzyni świata kategorii 3v3 Montemor o Velho, Portugalia 2016.
Kamila Henkelman
Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Europie w kategoriach pojedynkowych. Kapitan damskiej Kadry Polski oraz klubu Esillon. Zawodniczka pojedynkowa top 4 w federacji HMBiA 2015. Wicemistrzyni świata w broni drzewcowej oraz mistrzyni świata w kategorii 3v3 Malbork 2015, brązowa medalistka w kategorii miecza i tarczy oraz wicemistrzyni świata kategorii 3v3 Montemor o Velho, Portugalia 2016.
Dominika Badowska
Nasza najmłodsza i najbardziej niewywracalna zawodniczka. Mistrzyni świata w kategorii 3v3 Malbork 2015 oraz zdobywczyni licznych medali na arenie miedzynarodowej.
Ira Rogozowsky
Nasza motywacja do treningów i stawiania sobie wyzwań, pionierka w walkach buhurtowych kobiet oraz w lidze WMFC, zwycieżczyni wielu pojedynków tej kategorii, Kapitan zwycięskiej drużyny kategorii all vs all w 2015 i 4 w kategorii 3v3 miejsce w federacji HMBiA Praga, Czechy 2016
Małgorzata Zięblińska
Zawodniczka trenujaca Dawne Sztuki Walki, wytrwała w swoich przekonaniach, wicemistrzyni świata kategorii 3v3 Montemor o Velho, Portugalia 2016.
Czym są sportowe walki rycerskie?
Sportowe Walki Rycerskie to nowy, dynamicznie rozwijający się sport walki, który od pięciu lat zachwyca publiczność na całym świecie.
Do walki stają zawodnicy - rycerze w zbrojach, będących replikami tych średniowiecznych, z bronią, która od tej sprzed kilkuset lat różni się tylko tym, że jest stępiona. Zbroje ważą 20-30kg, dlatego by w nich walczyć, trzeba pracować na treningach nad siłą, kondycją i wytrzymałością. Do tego dochodzą treningi techniczne, czyli szlifowanie umiejętności posługiwania się mieczem czy halabardą.
Walka jest w 100% realna, ciosy wyprowadzane pełną siłą
W walkach 1vs1 wygrywa zawodnik który więcej razy trafi swojego przeciwnika w określonym regulaminem czasie, w walkach 3v3 to drużyna, która będzie na tyle skuteczna by powalić wszystkich rycerzy drużyny przeciwnej na ziemię.
Nasze turnieje to nie tylko mocne wrażenia.
To także duża dawka "żywej" historii, gdzie każdy może dowiedzieć się czegoś interesującego o czasach średniowiecza. Przez swój charakter, osadzony w rycerskich czasach sport ten, promuje nie tylko aktywność fizyczną, ale także postawy patriotyczne, poszanowanie tradycji i historii oraz wartości takie jak honor, poczucie obowiązku czy odwaga.
Polska jest pionierem w tej nowej dyscyplinie i aktywnie działa na rzecz jej rozwoju!
NASZE PROGI:
- 2500zł - zakupimy dwa komplety do trenowania sportowych walk rycerskich,
- 3500zł - zakupimy dwa komplety do trenowania sportowych walk rycerskich oraz dwie maty treningowe,
- 5500zł - jesteśmy w stanie zakupic 4 komplety treningowe oraz dwie maty,
- 7500zł - jesteśmy w stanie zakupić 5 kompletów treningowych, dwie maty do ćwiczeń oraz manekina do trenowania uderzen.
- 9500zł - ponad zakupienie pełnego sprzętu do treningów klub zostanie wyposażony w herbowe narzuty na zbroje.
Wiecej informacji na :
- https://www.facebook.com/EsillonTeam/
- https://www.facebook.com/RycerskaKadraPolski/?fref=ts
- https://www.facebook.com/Kamila-Henkelman-889968171097717/
- https://www.facebook.com/imcfederation/?fref=ts
- https://www.facebook.com/BitwaNarodowRycerskieMistrostwaSwiata/?fref=ts
Media o Twoim projekcie:
Polska stalowa dama. Wywiad z Kamilą
Na co dzień jest promienną i uśmiechniętą filigranową kobietą prowadzącą sklep dla rekonstruktorów. Wszystko się zmienia, kiedy wychodzi na ubitą ziemię. Wtedy Kamila Henkelman przeradza się w rasowego wojownika oraz reprezentantkę Polski na arenie międzynarodowej w sportowych walkach rycerskich. W rozmowie z nami przedstawia kulisy tego fascynującego sportu oraz historię walki o pozycję kobiet w ruchu rekonstrukcyjnym.
Dni Grunwaldu 2016. Podsumowanie
Za nami kolejna rocznica bitwy pod Grunwaldem, co za tym idzie również kolejne Dni Grunwaldu. Tegoroczna inscenizacja przyciągnęła jak zwykle duża ilość rekonstruktorów z całej Europy i świata. Mimo częściowo niesprzyjającej aury na grunwaldzkich polach pojawiło się mnóstwo turystów. Impreza była również szansą na sprawdzenie swoich umiejętności przez samych uczestników.
6 EDYCJA PIKNIKU HISTORYCZNEGO 7 WIEKÓW HISTORII
Na sochaczewskie podzamcze zjechało dziś rycerstwo, by zaprezentować gawiedzi rycerskie rzemiosło. Były też pokazy kaskaderskiej jazdy konno, samemu też można było pojeździć wierzchem, a młodsi goście pikniku, mogli spróbować swoich sił i stanąć w szranki. Było także Okno Sztuki. Grzegorz Mikulski wykonał płaskorzeźbę Kazimierza III Wielkiego. Zapraszamy do wysłuchania relacji i obejrzenia galerii zdjęć.
Damska Rycerska Reprezentacja Polski zbiera na sprzęt
strefahistorii.pl | 2016-07-06
O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.
Damska Rycerska Reprezentacja Polski zbiera na sprzęt
O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.
Prawdziwe twardzielki - z mieczem stają w szranki!
strefahistorii.pl | 2016-07-06
O sportowych walkach rycerskich pisaliśmy na portalu strefahistorii.pl wielokrotnie. Ta nowa dyscyplina sportu zdobywa serca kibiców - ostatnie mistrzostwa świata w Malborku obserwowało kilkanaście tysięcy widzów. Wśród uczestników są również kobiety, Polki należą do ścisłej światowej czołówki.