Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Agnieszka Sawczyńska

Agnieszka Sawczyńska

Wrocław, Polska

Zbieramy pieniądze na walkę z nowotworami u mężczyzn. Robimy to wirtualnie tutaj - na polakpotrafi.pl i na żywo - podczas III już edycji akcji Daję Głowę. Przyjdź 12 czerwca - Wrocław, Park Południowy. ZABAW SIĘ Z FRYZURĄ - każda osoba, która publicznie na scenie skróci, lekko podetnie, obetnie, zgoli włosy, spowoduje, że za jej nową fryzurę zapłaci .... Sponsor! Czeka na Was 30 profesjonalnych mistrzów fryzjerstwa. Bawimy się od godz.13.00 do 20.00. Czyli za darmoszkę robimy sobie piękne fryzury i jednocześnie pomagamy walczyć z rakiem. Pieniądze za Wasze głowy otrzyma fundacja DOBRE RELACJE, a kasę przeznaczymy na męskie badania antygenu PSA /badanie prostaty/. Cena rynkowa badania to około 25 pln. Cały dzień poświęcą będą z nami aktorzy, sportowcy, celebryci, wokaliści, a ponadto będą wykłady i prelekcje lekarzy oraz specjalistów \"antyrakowców\" - i tak przez bite 7 godzin!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

807 PLN z 10000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

8%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2016.

Bądź mężczyzną - badaj się!

O projekcie

Pomóż nam przebadać 1000 mężczyzn. Wspólnie przekonamy ich, że warto dbać o zdrowie! Powstrzymajmy nowotwory u mężczyzn!

Wielu mężczyzn nie widzi potrzeby badań lub w codziennym pośpiechu nie ma do tego głowy. Pomóżmy im podjąć decyzję o badaniu i przekonajmy, że naprawdę warto to zrobić! Przekonajmy naszych mężów, ojców i kolegów!

Wojciech Bartnik - medalista olimpijski w boksie

Zbieramy pieniądze na badania wykrywające nowotwory prostaty (antygen PSA). Wystarczy zbadać próbkę krwi i sprawa jest jasna. Chcemy przekonać naszych mężów, ojców i kolegów do troski o swoje zdrowie i wywołac w nich odruch systematycznych badań profilaktycznych.

Proste badanie umożliwia wczesne określenie ryzyka i szybkie działanie. Czas odgrywa tutaj bardzo ważną rolę! 

Antygen specyficzny dla prostaty (ang. Prostate Specific Antygen, PSA) jest białkiem wytwarzanym wyłącznie przez komórki prostaty. Proste badanie krwi pozwala zmierzyć stężenie PSA, co ułatwia wykrycie wczesnego raka prostaty. 

Na coroczne badanie poziomu PSA powinien się zgłaszać każdy mężczyzna po 50. roku życia lub – jeśli należy do grupy podwyższonego ryzyka raka prostaty (mężczyźni, u których w rodzinie występował rak prostaty) – powyżej 40. lub 45. roku życia.

Rafał Kubacki - judoka, trzykrotny olimpijczyk 

Przebadamy 1000 mężczyzn do czerwca 2017 r. - chcemy zebrać 10 000 zł. Wspiera nas zespół ekspertów, którzy pomogą stworzyć materiały w zakresie profilaktyki prostaty, jąder, żołądka i jelita grubego. To choroby, których mężczyźni boją się i raczej nie chcą o nich rozmawiać.

Chcemy zachęcić mężczyzn z Wrocławia, aby robili badania i nauczyć ich, jak uchronić się przed rakiem.  

Paweł Szumielewicz, Tomasz Gmerek, Leszek Rajski - kadra narodowa Polski w szermierce

Cheerleaders Wroclaw

Damian Szwarnowiecki - mistrz Europy w Judo 

Dla oswojenia tematu ruszyła już kampania "Bądź Mężczyzną - Badaj się", w której znani Polacy namawiają do badań i profilaktyki. Pomagają nam:

Wojciech Bartnik  - medalista olimpijski w boksie
Rafał Kubacki - mistrz świata w judo
Maciej Balcar – wokalista i lider zespołu DŻEM
Łukasz Kadziewicz - siatkarz, dwukrotny olimpijczyk oraz wicemistrz świata
Artur Partyka - medalista olimpijski, lekkoatleta, skoczek wzwyż
Paweł Rańda – medalista olimpijski, wioślarz
Damian Szwarnowieckidwukrotny mistrz Europy w judo oraz reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Złoty medalista Grand Prix w Turcji.
Marek Kocot – aktor, dziennikarz
Paweł Szumielewicz, Tomasz Gmerek, Leszek Rajski - kadra narodowa Polski w szermierce

Finał kampanii to dzień 12 czerwca w Parku Południowym we Wrocławiu, kiedy to odbędzie się III edycja akcji DAJĘ GŁOWĘ.

DAJĘ GŁOWĘ to cykliczna akcja, podczas której obcinamy włosy za darmo, jednoczesnie zbierając pieniądze na szczytne cele. Edycja 2014 i 2015 zgromadziła ponad 35 000 złotych na badania profilaktyki raka dla kobiet.

Ten rok jest dla mężczyzn :-) Chcemy ich nauczyć troski o swoje zdrowie i wywołac w nich odruch systematycznych badań profilaktycznych.

Ta forma finansowania to dobry sposób na budowanie świadomości i wsparcie akcji profilaktyki zdrowia, która dzielnie toczy się od roku 2014 i ma już spore sukcesy. Crowdfunding to propagowanie nie tylko zbiórki pieniędzy, ale też propagowanie wiedzy o sprawach dla nas najważniejszych.

https://www.facebook.com/dajeglowe/

https://www.facebook.com/events/919309631525022/

 

Fundacja Dobre Relacje - Agnieszka Sawczyńska - tel. 728 155 642 

e-mail: sawczynska@sawczynska.pl

www.dajeglowe.pl

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.06.2016 16:04