Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

d-prim

d-prim

Wrocław

d' (fonetycznie: 'd-prim')
Producent i wokalista, dotychczas związany z formacjami takimi jak CO.IN., Bipolar Bears, IdiotHead i The Hangovers. Na płaszczyźnie produkcyjnej maczał palce w wydawnictwach wielu artystów polskiej scenny alternatywnej i, rzadziej, komercyjnej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5211 PLN z 4900 PLN

73 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.06.2015 21:09

d' - solowa płyta

O projekcie

WAŻNY UPGRADE!
ponieważ przekroczyliśmy minimalny próg stać nas będzie na produkcję drobnego merchu w postaci torby eko

Dodawać ją będziemy do każdej nagrody pow. 60 zł.
Dla wszystkich, którzy już nas wsparli stworzyliśmy dodatkową opcje za 20 zł (patrz nagrody).

ayeee :))

-----------------------------------------------------------

 

Siema, nazywam się Szymon Danis, większość z Was zna mnie jako d' (fonetycznie: 'd-prim').

Wydaję solowy album, który podsumowuje prawie 15 lat mojej pracy jako producent i wokalista. Płyta jest już prawie skończona, jednak żeby mogła się ukazać, potrzebuje Waszej pomocy. Wybierając jedną z 'nagród' możecie wesprzeć projekt, w zamian dostając coś cennego. Proste.

image

Kim jestem i co robię?

Jestem producentem i wokalistą w zespołach IdiotHead, Bipolar Bears a kiedyś pełniłem owe role również w zespołach CO.IN. i Fate Unknown. Od wielu lat zajmuję się produkcją muzyki alternatywnej, pracowałem z wieloma artystami z podziemia i nad-ziemia, w tym m.in. nad dwoma ostatnimi płytami Justyny Steczkowskiej.

O co dokładnie chodzi z tą płytą?

Po piętnastu latach działalności wreszcie nagrałem solową płytę. Pracowałem nad nią przez cztery lata, sam zająłem się nagraniem większości instrumentów i produkcją, choć na płycie wystąpiło również kilku bardzo zacnych gości, których tożsamość niedługo wyjawię. Skład live współtworzą ze mną przyjaciele: Hedejk (Digit All Love / Bipolar Bears) i Michaś Lange (IdiotHead / Gradu Minimo / Chilli Crew).

image

Na co zbieramy fundusze?

Wielu z Was od lat śledzi moją twórczość i słucha mojej muzyki. Wiem, że jest Was sporo, kibicujecie mi i domyślacie się jak trudne jest finansowanie niezależnych projektów z muzyką alternatywną. Ten album natomiast jest podsumowaniem wszystkiego, co dotychczas zrobiłem, zwieńczeniem wszystkich moich trudów i wierzę, że z Waszą pomocą wypali.

Płyta jest prawie skończona i jej wydanie planuję na jesień (najpóźniej zimę) tego roku. Niniejszy projekt crowdfundingowy pozwoli załatać krytyczną dziurę budżetową w tym wydawnictwie - minimalna kwota (4900zł) dofinansuje brakujące nagrania wykraczające poza moje obecne możliwości techniczne (~2000zł), tłoczenie i podstawowy, minimalny projekt graficzny płyty (~2500zł) oraz koszty formalne akcji.

Ponieważ projekty crowdfundingowe pozwalają zebrać kwotę większą niż zakładana, kwota prawie dwukrotna, czyli ~9000zł, pozwoli nam na rozwinięcie oprawy graficznej (~3000zł), nakręcenie klipu (o minimalnym budżecie, ~2000zł) oraz produkcję koszulek i/lub innego merch'u, plus koszta formalne akcji. 

Niemniej jednak, pożądaną kwotą, w którą celujemy jest ~13000zł - zebranie takiej sumy pozwoli bowiem na rozwinięcie oprawy graficznej płyty do poziomu 'pełen wypas, nakręcenie drugiego klipu, wyprodukowanie koszulek (lub innego merch'u) oraz minimalne dofinansowanie trasy koncertowej po Polsce.

Pamiętajcie, że ani jeden grosz nie zostanie zmarnowany - każda dodatkowa kwota zostanie zainwestowana w lepszą jakość tego wydawnictwa i jego lepszą promocję.

 

Co w zamian dla Was?

Z prawej strony widnieje długa lista rzeczy, które mogą być Wasze: przede wszystkim płyta i inne około-muzyczne gadżety w różnych pakietach, które dostaniecie za parę miesięcy, kiedy płyta się ukaże. Są tam też jednak opcje przedpremierowe i jeden unikat dla osoby z najkrótszym czasem reakcji. 

 

Pod tym linkiem możecie posłuchać fragmentów płyty:

http://youtu.be/4PxL2aY9GQs

Zawiera też informację o projekcie, więc udostępniajcie go masowo znajomym!

 

LINKI:

|  Mój Facebook  |  mój Twitter  |  moje portfolio na Behance  |

|  Pan d' plecie androny - blog  |  kanał IdiotHead / d' na YouTube  |