Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Festiwal Czytaj!

Festiwal Czytaj!

Częstochowa

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4470 PLN z 10000 PLN

54 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

44%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.07.2021.

Czytaj albo giń!

O projekcie

Chcielibyśmy Was prosić o finansowe wsparcie naszego Festiwalu! Od 10 lat robimy dla Was Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! w Częstochowie. To jedyny tak duży festiwal literacki w naszym mieście, ale także w województwie śląskim. We wrześniu 2021 roku chcemy się z Wami spotkać po raz kolejny, na 10. edycji Festiwalu (choć w zasadzie 11 raz, ponieważ w 2020 roku odbyła się specjalna edycja 9 i 3/4 ). 

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj! to impreza promującą słowo pisane. Fundament pod budowę pozytywnego snobizmu wokół kultury czytania. Argument, który przekona, że czytanie jest atrakcyjną formą aktywności. To z dobrych lektur w ogromnym stopniu rodzi się umiejętność samodzielnego myślenia, wrażliwość i samoświadomość. W naszym przekonaniu właśnie czytanie jest też punktem wyjścia do najlepszej zabawy. I dlatego bawimy się w dekonstrukcję słów, by zdekonstruować typowe spojrzenie na literaturę. Przekroczyć sztampową formę promocji czytelnictwa. Chcemy uchwycić słowo w ruchu, a nie uwięzione na papierze. Punktem wyjścia jest oczywiście literatura, ale interesują nas jej liczne interakcje z wszelkimi odcieniami sztuki.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku… ale tego możecie dowiedzieć się zawsze z naszej strony (http://www.festiwalczytaj.pl/) i mediów społecznościowych (FB: https://www.facebook.com/czytaj ; IG: https://www.instagram.com/fds_czytaj/). Tutaj chcemy powiedzieć Wam, czemu mielibyście poświęcić pieniądze przeznaczone na kawę, ciacho albo nową książkę na wsparcie naszego Festiwalu.

Po pierwsze, jesteśmy ekipą, która kocha literaturę i potrafi się o nią kłócić do późnej nocy!

Po drugie, mamy nosa do dobrych autorów i autorek, muzyków i muzyczek, artystów i artystek!

Po trzecie, szukamy nie tylko w mainstreamie, ale też na obrzeżach.

Po czwarte, dbamy o równowagę zapraszając naszych gości i gościnie.

Po piąte, robimy najbardziej odjechane wydarzenia w Polsce (np. czytanie erotyków przez drużynę futbolu amerykańskiego, czytanie na sianie, wieczór grafomanii, czytanie fanfików, których bohaterami są postacie z cyklu powieści J.K. Rowling).

Po szóste, to nasz wspólny Festiwal – robimy go z Wami i dla Was!

Po siódme, na nas zawsze możecie liczyć. I dlatego zdanie: „w Częstochowie nic się nie dzieje” dawno jest już nieprawdziwe.

Po ósme, zaufały nam setki osób – wolontariuszy i wolontariuszek, ale też gości i gościń, którzy odwiedzili nasze miasto.

Po dziewiąte, czy znacie inny festiwal, który miał po edycji 9 a przed 10 edycję 9 i ¾? 

Po dziesiąte, bez Was nie damy rady!

Budżet naszego Festiwalu to przede wszystkim: honoraria dla zaproszonych na festiwal gości i gościń, przygotowanie do druku i druk materiałów promujących festiwal, koszty związane z zakwaterowaniem gości festiwalu, nagłośnienie wydarzeń np. koncertów itp. Jako organizatorzy nie wypłacamy sobie żadnego honorarium. A wstęp na wszystkie wydarzenia jest dla Was oczywiście całkowicie bezpłatny!

Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli zaproponować Wam bardziej zróżnicowany program, zaproszenie większej liczby gości, zorganizowanie większej liczby wydarzeń. Wierzymy, że nasze miasto zasługuje na własny, duży Festiwal i chcemy zachować jego ciągłość. 

Za finansowe wsparcie naszego Festiwalu odwdzięczymy się Wam fantastyczną atmosferą i całym tygodniem najróżniejszych imprez (spotkania autorskie, debata, koncerty, warsztaty, gra miejska, slam poetycki, konkurs, wystawy itp.), a także najbardziej oryginalnymi nagrodami, jakie widziały festiwale literackie. ;) Nagrody realizować będziemy po zakończeniu, podsumowaniu i rozliczeniu projektu, czyli jesienią i zimą 2021 roku. 

Wszystkich, którzy zechcieliby nas wesprzeć także poza platformą Polakpotrafi prosimy o kontakt pod adresem mailowym: s.komunikat@interia.pl

 

Agnieszka, Adam, Tomek, Emilia, Agata, Paulina, Sylwia, Marcin

 

 

Fotografie: Jarosław Respondek, Marcin Szczygieł

Realizacja wideo: Piotr Cieślak

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.07.2021 18:06