Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemek Wojcieszek

Przemek Wojcieszek

Wrocław, Polska

Reżyser filmowy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

12696 PLN z 12600 PLN

62 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2017.

CZYSTKA - spektakl teatralny

O projekcie

"Stambuł, wieczór. 

 

Młoda kobieta, jej były mąż, za którym podąża tajny policjant... 

 

Spotkanie utkane z szeptów i niedopowiedzeń odmieni życie każdego z nich.

 

Przewodniczką po tym świecie będzie Hande Kader - zamordowana w 2016 roku transseksualna działaczka LGBT. Przybliży widzom realia współczesnej Turcji, tak boleśnie znajome, tak przejmująco bliskie. W jej rolę wcieli się wybitny aktor Paweł Palcat, który także reżyseruje spektakl".

 

CZYSTKA to nasza druga premiera na scenie Restauracja we wrocławskim Teatrze Capitol. Robimy jedyny w Polsce niezależny teatr polityczny. CZYSTKA to opowieść o zeszłorocznym puczu wojskowym w Turcji oraz o ludziach poddanych represjom, Opowieść o mechanizmach państwa autorytarnego niepokojąco podobnego do dzisiejszej Polski.

 

Pieniądze z akcji są nam potrzebne do sfinansowania produkcji spektaklu: nasz teatr jest inicjatywą całkowicie niezależną, a co za tym idzie wolną od jakiejkolwiek cenzury.

 

Każda cegiełka jest wejściówką na jeden z dwóch pokazów przedpremierowych CZYSTKI w dniach 7 i 8 grudnia. Do każdego biletu dołączamy certyfikat dla donatora spektaklu, dla osób, które wpłacą 60zł - wejściówka, certyfikat i plakat z autografami twórców spektaklu. Po każdym z pokazów zapraszamy na spotkanie z twórcami, na rozmowę o spektaklu, o Turcji i o dzisiejszej Polsce: chcielibyśmy, aby takie spotkania stały się dobrą tradycją naszego teatru.

 

Realizatorzy: 

 

Tekst: Przemysław Wojcieszek

Reżyseria: Paweł Palcat

Scenografia: Agata Andrusyszyn

Muzyka: Filip Zawada

 

Obsada:

 

Paweł Palcat, Michał Surówka, Adrianna Jendroszek, Sylwester Dąbrowski.

 

Media o Twoim projekcie:

Ruszyła zbiórka na wrocławską Czystkę

wroclaw.wyborcza.pl | 2017-11-15

Przemysław Wojcieszek z Pawłem Palcatem przygotowują w Capitolu spektakl o ofiarach dyktatury Erdogana. I szukają wsparcia w realizacji na portalu crowfundingowym.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.12.2017 22:10