Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Czas Zaorać Socjalizm

Czas Zaorać Socjalizm

Czechowice-Dziedzice

Jesteśmy studentami z południa Polski. Mamy jedno marzenie - chcemy wydać własną karciankę. Od kwietnia 2014 pracujemy nad Czas Zaorać Socjalizm, czyli najbardziej polityczną grą ever. Liczymy, że dzięki temu portalowi uda nam się zrealizować ten cel.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

74971 PLN z 15000 PLN

493 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

499%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2015.

Czas Zaorać Socjalizm - kolekcjonerska gra karciana

O projekcie

20.06.2015 - Ostatnia prosta 22h do końca i 1655 zł do zdobycia. Damy radę? Musimy! Po zdobyciu kolejnego progu gra wzbogaci się o dodatkowe 10 kart, dlatego wszyscy ręce na pługi i oramy z całych sił ;) Ale, na poważnie to już w tej chwili jesteśmy mega usatysfakcjonowani z przebiegu naszej kampanii i szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się tak spektakularnego sukcesu. Brakuje jeszcze tylko wisienki na torcie.

A teraz to na co wszyscy czekali – dziesiąta, a zarazem ostatnia karta specjalna, czyli „Ustawa o zniesieniu ubóstwa”. Otrzyma ją każdy kto zamówił wypasiony pakiet 12. Jak zwykle przypominamy, że po zbiórce nie będzie można jej już zdobyć, dlatego zachęcamy do wsparcia nas teraz. Ta karta naprawdę jest tego warta ;)

19.06.2015 Drodzy oracze socjalizmu i wy po drugiej stronie barykady ;) Do końca zbiórki pozostały jedynie 44 godziny. Mamy nadzieję, że nie tylko przekroczymy próg 47500 ale i 52500 zostanie pokonany wspólnie z wami. W podzięce za wasze OGROMNE wsparcie mamy dla was 2 całkowicie BONUSOWE karty, które trafią do każdego pudełka z grą! Do Atora, dołączy kolejnych dwóch youtuberów, czyli Ravgor i Wapniak. Przyjmijcie ich ciepło bo to prawilne chłopaki. Jeszcze raz dziękujemy i prosimy o pełną mobilizację na finiszu.

19.06.2015 - Przedstawiamy skrócone reguły gry.

18.06.2015 - Wszystko się kiedyś kończy – nawet nasza zbiórka ;) Pozostały ostatnie 3 dni, więc my w te pędy przedstawiamy kartę specjalną nr 9, czyli „Uber Feminę”. Otrzyma ją każdy kto wsparł nas na kwotę co najmniej 145 zł, czyli zamówił pakiet 11. Jak zwykle przypominamy, że karty specjalne można zdobyć tylko podczas trwania zbiórki na Polak Potrafi, dlatego nie czekajcie tylko już teraz zamawiajcie grę.

Przy okazji mamy do was gorącą prośbę o udostępnianie i wysyłanie zbiórki znajomym oraz wstawianie linku do niej na różne fora i strony. Naprawdę to ostatni moment by coś jeszcze zdziałać. Liczymy na was i mamy nadzieję, że Próg 47500 również pokonamy. Po przekroczeniu tego pułapu, gra wzbogaci się o eleganckie znaczniki punktów poparcia (taka nasza mana), także naprawdę warto ;)

17.06.2015 - 40000 przekroczone i kolejny próg tak już blisko :D Naprawdę jesteście mega! W tej chwili czujemy gigantyczną odpowiedzialność i uroczyście przysięgamy, że uczynimy wszystko co w naszej mocy by CZS było na maxa dopieszczone, a wasze oczekiwania zostały spełnione. Nie obejdzie się oczywiście bez kolejnej (ósmej) karty specjalnej, czyli „Zbroi Prawilności”. Otrzyma ją każdy kto wsparł nas na kwotę co najmniej 140 zł, czyli zamówił pakiet 10. Jak zwykle przypominamy, że karty specjalne można zdobyć tylko podczas trwania zbiórki na Polak Potrafi, dlatego nie czekajcie tylko już teraz zamawiajcie grę bowiem do końca zbiórki pozostały jedynie 4 dni!

14.06.2015 - Popularny youtuber sklecił fajny filmik o naszej grze. Polecamy ;)

13.06.2015 Drodzy oracze socjalizmu. Oficjalnie rozpoczynamy ostatni tydzień zbiórki. Na szczęście z pomocą przychodzi nam Ator – popularny YouTuber i niepoprawny wolnościowiec z kanału Wideoprezentacje. Chłop dał się przerobić na kartę, więc z największa przyjemnością dodamy go do każdego pudełka z grą. Dodatkowo każdy kto wesprze nas w tych 7 dniach otrzyma takiego „karcianego Atora” z jego własnoręcznym podpisem. Analogowo pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc ;)

13.06.2015 Próg 30000 przekroczony :D Dzięki wam gra wzbogaci się o kolejne 10 kart, czyli łącznie będzie ich w pudełku już 110. Teraz czas powalczyć o kolejny próg, po zdobyciu którego dołożymy dodatkową planszę do rozgrywek 2 vs 2! Rozgrywki w 4 graczy dają jeszcze większą frajdę i powodują nie lada zamieszanie na polu bitwy. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i prosimy o pełną mobilizację w tym ostatnim tygodniu zbiórki ;)

Przy okazji przedstawiamy kolejną (siódmą) kartę specjalną, czyli „Atomowego Krasnala”. Jest ona związana z grupą „Jak będzie w akapie”, czyli tzw. jebawką, z której często infoanarchizujemy materiały i wstawiamy u siebie ;) Krasnal trafi do każdego kto wsparł nas na kwotę co najmniej 120 zł, czyli zamówił pakiet 9 (ten podstawowy z grą). Jak zwykle przypominamy, że karty specjalne można zdobyć tylko podczas trwania zbiórki na Polak Potrafi, dlatego nie czekajcie tylko już teraz zamawiajcie grę bowiem do końca zbiórki pozostało jedynie 7 dni!

 

11.06.2015 - O trochę zaspaliśmy. Jakoś przedwczoraj przekroczyliśmy kolejny próg. Nie będziemy się rozpisywać, bo wiadomo, że cieszymy się za tego faktu jak małe dzieci. Teraz walka o 30000 – liczymy na was i ogromnie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Tylko dzięki wam CZS ujrzy światło dzienne. Do końca zbiórki pozostało już tylko 10 dni, dlatego kto jeszcze się nie dołożył to niech zrobi to teraz bo lepszego momentu na to mieć nie będzie. Ostatnia prosta ;)

07.06.2015 - Mamy dla was wspaniałe wieści :D Dzisiaj w nocy dzięki waszemu zaangażowaniu pokonaliśmy kolejny próg. Tym razem nasza gra wzbogaci się o przepiękne, duże pudełko (Korwin vs Lenin), które z pewnością będzie się elegancko prezentować na waszych półkach. Do końca zbiórki pozostały już tylko 2 tygodnie, także prosimy was o pełną mobilizację i mamy nadzieję, że powalczymy o kolejne progi i wyjdziemy z tych walk zwycięsko. Serdecznie dziękujemy i obiecujemy, że nie zawiedziemy waszych oczekiwań :)

06.06.2015Przedstawiamy szóstą już kartę specjalną czyli Lewackiego Feniksa. Otrzyma ją (jak i wszystkie wcześniejsze karty specjalne) każdy kto wesprze nas na co najmniej 75 zł, czyli zamówi Pakiet 7 (ten z koszulką). Jak zwykle przypominamy, że karty specjalne można zdobyć tylko podczas trwania zbiórki na Polak Potrafi, dlatego nie czekajcie, tylko już teraz zamawiajcie grę bowiem do pokonania kolejnego progu brakuje nam jedynie 302 złote. Jeśli się uda to nasze karty zamkniemy w przepięknym dużym pudełku, które z pewnością będzie się dumnie prezentować na waszych półkach.

05.06.2015 - Wreszcie doczekaliśmy się pierwszego we wrzechświecie wywiadu o naszej grze. Życzymy przyjemnej lektury ;)

01.06.2015 Znowu dobre wieści :D Do tej pory uzbieraliśmy 19838 zł (naprawdę jesteście mega), czyli już dawno pokonaliśmy drugi próg! Przed nami oczywiście kolejny, ale bardzo niewiele brakuje by i jego pokonać. Do się zauważyć, że zbiórka ewidentnie nabrała tempa, także mamy nadzieję że uda nam się zaliczyć wszystkie progi. A wszystkie progi oznaczają mega wypasioną wersję naszej gry dla każdego, zatem naprawdę warto. Wszystko w waszych rękach. Jeszcze raz dziękujemy i liczymy na więcej ;)

29.05.2015 - Jakże jest nam przyjemnie ogłosić wszem i wobec, że nasza zbiórka odniosła pierwszy sukces. Wczoraj wieczorem wpłaciliście łącznie 6 000 złotych (naprawdę szacun) i dzięki temu przekroczyliśmy magiczną kwotę 15 000. Oznacza to, że dzięki waszym wpłatom wydamy naszą grę! Tak, tak to naprawdę się stanie ;) Jednak, jak to w crowdfundingu bywa, są jeszcze kolejne progi realizacji, których osiągnięcie znacznie podniesie atrakcyjność pudełka z grą. Dlatego ponownie prosimy was o pełną mobilizację i miejmy już kolejny próg z głowy, w szczególności że bardzo niewiele brakuje. Naprawdę jeszcze raz dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i nawet nie wiecie jak jesteśmy szczęśliwi, że wydamy pierwszą polityczną karciankę w naszym kraju! Oj będzie się działo i będzie się grało po nocach :D :D :D

05.06.2015 - Wreszcie doczekaliśmy się pierwszego we wszechświecie wywiadu o naszej grze. Życzymy przyjemnej lektury ;)
28.05.2015 - Do tej pory uzbieraliśmy trochę ponad 11 000 złotych. To dużo, ale jednocześnie za mało, by móc wydać naszą grę w takiej formie jaką sobie zamarzyliśmy. Dlatego prosimy was o pełną mobilizację bo do końca projektu zostały już tylko 24 dni. Śmiało udostępniajcie nasz projekt na politycznych fanpejdżach, forach i grupach. Liczymy na was, bo drugiej okazji by wydać CZS już nie będzie ;)
Ale dość narzekania. Przedstawiamy piątą kartę specjalną o uroczej nazwie "Łowca skór". Otrzyma ją (jak i wszystkie wcześniejsze karty specjalne) każdy kto wesprze nas na co najmniej 65 zł, czyli zamówi Pakiet 6 (ten z płytą Kelthuza m/). Jak zwykle przypominamy, że karty specjalne można zdobyć tylko podczas trwania zbiórki na Polak Potrafi, dlatego nie czekajcie, tylko już teraz zamawiajcie grę.
23.05.2015 - Przedstawiamy czwartą już kartę specjalną, czyli Szczura Modyfikowanego Genetycznie. Otrzyma go (jak i wszystkie wcześniejsze karty specjalne) każdy kto wsparł nas na co najmniej 55 zł. Jak zwykle przypominamy, że po zakończeniu projektu nie będzie można takiego szczurka już zdobyć - dlatego nie czekajcie, tylko już teraz zamawiajcie grę ;)
18.05.2015 A o to kolejna karta specjalna, czyli Kuc Bojowy. Otrzyma go każdy kto wsparł nas na co najmniej 25 zł. Przypominamy, że po zakończeniu projektu nie będzie można takiego kuca już zdobyć - dlatego nie czekajcie, tylko już teraz zamawiajcie grę ;)
17.05.2015 - Przedstawiamy filmik z Pyrkonu, gdzie można było pierwszy raz przetestować naszą grę. Jeszcze raz dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym pokazem :D
15.05.2015 - Minął tydzień od rozpoczęcia zbiórki, a my uzbieraliśmy już prawie 50% wymaganej kwoty :D Przedstawiamy drugą kartę specjalną, którą dostaną wszyscy co wpłacili co najmniej 20 zł. Oczywiście zachęcamy do dalszych wpłat, bowiem im więcej uzbieramy tym bardziej wypasioną grę dostaniecie. Naprawdę warto ;)
07.05.2015 - A więc w końcu ruszyliśmy z projektem :D Nie tracimy czasu i przedstawiamy "Chorobę Filipińską", czyli pierwszą kartę specjalną. Przypominamy, że tylko podczas zbiórki będzie można ją zdobyć. Następna karta specjana ujrzy światło dzienne już za parę dni. P.S. alkohol szkodzi ;)
24-26.04.2015 - Byliśmy z CZS na Pyrkonie. Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie naszą grą. Mamy nadzieję, że ta wczesna wersja alfa przypadła wam do gustu, bo my bawiliśmy się naprawdę EPICKO :D

Czas Zaorać Socjalizm to nietypowe połączenie karcianki z planszówką, które przeniesie Cię w sam środek odwiecznego konfliktu między socjalistami a wolnorynkowcami. W Czas Zaorać Socjalizm może grać 2 lub 4 graczy. Każdy dysponuje talią, którą sam wcześniej zbudował. Liczba dostępnych kart pozwala na nieskończone eksperymenty w składaniu decka, dzięki czemu każda kolejna partia różni się poprzedniej. Oczywiście gra naszpikowana jest czołowymi przedstawicielami walczących ze sobą frakcji, jak i innymi nawiązaniami do prawdziwych wydarzeń. Rozgrywka w dużym uproszczeniu polega na wykładaniu kart na specjalnie przygotowaną planszę, po której gracze poruszają się jednostkami lewicy i prawicy walcząc między sobą w systemie turowym.  Dzięki temu gra nabrała unikalnego elementu strategicznego. Każdy ruch jednostki musi być przemyślany, bowiem chwila nieuwagi może sprowadzić śmierć na naszego wojownika. Zwycięża oczywiście ten, kto wcześniej pozbawi wroga wszystkich 10 punktów życia.
 • Autor: Mateusz Hereda
 • Czas rozgrywki: 20 - 60 min
 • Liczba graczy: 2 lub 4
 • Wiek graczy: od 16 lat

 

Ale co my będziemy się tutaj rozpisywać, oddajmy głos Panu Januszowi ;)

 

Pomysłodawcą, jak i głównym twórcą gry jest Mateusz Hereda - 22 letni student ze Śląska. Od zawsze interesował się on polityką oraz "ciupał" we wszelkiego rodzaju gry. W marcu 2014 roku wpadł na pomysł by połączyć obie te pasje i założył fanpage na facebooku, na który wrzucał stworzone przez siebie karty. Na samym początku robił to dla tzw. "jaj", jednak zainteresowanie kartami przerosło jego najśmielsze wyobrażenie. Widząc tempo przybywania lajków na stronie postanowił działać. I tak oto zrodził się pomysł wydania pierwszej politycznej gry w Polsce - Czas Zaorać Socjalizm. Mateusz zmontował ekipę i rozpoczęli pracę nad grą. Po stworzeniu setek grafik oraz przegraniu niezliczonej ilości godzin luźny pomysł przerodził się w naprawdę odjechaną grę, w której z przymrużeniem oka ścierają się polityczni wrogowie.

 

Zawartość pudełka zależy tylko i wyłącznie od was. Po przekroczeniu określonych progów, do gry dokładane będą kolejne elementy, mocno podnoszące atrakcyjność zestawu. Dlatego to w naszym wspólnym interesie jest by zbiórka odniosła sukces. Wy otrzymacie w pełni wypasiony produkt, a my spełnimy nasze marzenia wydawnicze. Docelowo gra ma się składać z:
 • 140 kart
 • sztywnej planszy 1 vs 1
 • planszy 2 vs 2
 • 40 znaczników do podliczania punktów "poparcia"
 • 8 specjalnych kości k10
 • Instrukcji
 • Dużego pudełka
 • Zestawu plansz specjalnych

 

A tutaj parę przykładowych kart, w pudełku będzie ich znacznie, ale to znacznie więcej ;)

 

 

Oczywiście dla wszystkich wpłacających przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Poniżej znajdziecie 15 zróżnicowanych pakietów (dla każdego coś miłego). Czekają na was kubki, koszulki, płyty Kelthuza, a przede wszystkim dodatkowe unikatowe karty, których nie będzie można nigdzie indziej później dostać! Oczywiście pakiety można ze sobą łączyć wpłacając odpowiednio większa kwotę i wybierając np. dwie nagrody. Bardziej szczegółowy opis wybranych nagórd znajduje się na końcu tego działu.
Karta specjalna - stworzyliśmy dziesięć różnych, mega kolekcjonerskich kart, które będziemy dystrybuować tylko podczas zbiórki. W pakiecie 1 znajdziecie jedną taką kartę, zaś np. w pakiecie 5 będą już cztery. Na bieżąco będziemy je ujawniać, aż do ostatniej dziesiątej karty, którą znajdziecie w pakiecie 12.
Płyta Kelthuza - we współpracy z mistrzem Kelthuzem stworzyliśmy płytę zawierającą największe jego hity. Oczywiście nie zabraknie na niej numeru "Czas Zaorać Socjalizm", z którego wzięliśmy nazwę naszej karcianki. Wszystko to będzie elegancko wydane w plastikowym pudełku zdobionym naszymi grafikami.
Album z artami z gry - będzie to książeczka, w której zamieścimy wszystkie obrazki wykorzystane na kartach. Liczba stron jest nieznana ponieważ, grafiki ciągle powstają, ale zapewniamy, że trochę tego będzie ;)
Dostęp do tajnej grupy wspierających - dołączymy Cię do zamkniętej grupy na facebooku, gdzie będziesz mógł wpływać na ostateczny wygląd gry. Chcemy tam konsultować różne aspekty CZS oraz zasięgać twojej opinii.
Booster - Jak to w karciankach jest, sam zestaw startowy nie wystarcza bardziej wymagającym graczom, by wprowadzać swoje taktyki w życie, dlatego każdy może się zaopatrzyć w dodatkowe karty. Booster to 15 losowych kart, z czego część zupełnie nowych (nie znajdziecie ich w pudełku z grą). A Więcej kart to więcej sposobów orania socjalizmu.
Karta "Inwestor" - stworzymy kartę według twoich sugestii i dołączymy do każdego egzemplarza gry. Oczywiście zdrowy rozsądek przy jej tworzeniu jest mile widziany, bowiem balans to rzecz święta.
Miejsce na twoją reklamę na pudełku - zamieścimy reklamę twojej firmy w formie loga/baneru na bocznej lub tylnej ścianie pudełka. Oczywiście wszystko to z zachowaniem umiaru w rozmiarze i w poczuciu estetyki ;)
Miejsce na twój spot reklamowy - przed każdym filmikiem związanym z nasza grą, zamieszczonym w serwisie YouTube wstawimy twój spot reklamowy o długości max 10 sekund.

 

Jak to już w crowdfundingu jest, każdy projekt oparty jest o kolejne progi realizacji. W tabelce poniżej znajdziecie kwoty, po przekroczeniu których gra wzbogaci się o dodatkowe elementy. Każdy następny próg zawiera oczywiście wszystkie wcześniejsze bonusy, a wszystko co uda nam się tutaj odblokować trafi do KAŻDEGO pudełka z grą.

 

Bo jesteśmy biednymi studentami ;) Ale na poważnie: gra na tym etapie jest gotowa mniej więcej w 75% (niektóre karty na pewno się jeszcze zmienią), dlatego zebrane pieniądze przeznaczymy na jej dokończenie i doszlifowanie. Dodatkowo bardzo nam zależy by wydać grę samodzielnie i niezależnie od żadnego wydawnictwa. Wiąże się to z tym, że wszystkie koszty profesjonalnego wydania bierzemy na siebie - a nie jest to tania ani prosta sprawa. Największą część zbieranej kwoty pochłaniają koszty wydruku. Chcemy, abyście otrzymali do rąk, maksymalnie dopracowany produkt, dlatego prosimy was o pomoc, bo bez waszego zaangażowania nie damy rady. Dla wszystkich wpłacających przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody oraz dostęp do zamkniętej grupy wspierających, gdzie będziemy konsultować z wami różne aspekty gry. Pragniemy byście poczuli się współtwórcami Czas Zaorać Socjalizm oraz byli w pełni usatysfakcjonowani z udzielonego nam wsparcia.
Wspólnymi siłami damy radę!

 

1. Kiedy gra będzie gotowa?

Jeżeli zbiórka się uda to najprawdopodobniej po studenckich wakacjach czyli jakoś w październiku.

2. Czy macie zgodę Korwina?

Tak, Pan Janusz wie o wszystkim i dał nam swoje błogosławieństwo ;)

3. Kogo jeszcze zobaczymy na kartach?

Spokojnie, nie wszystko naraz. Na bieżąco będziemy się chwalić nowymi bohaterami.

3. Co oznaczają różne kolory kart?

Karty czerwone to oczywiście lewica, niebieskie – prawica, a żółte/zielone to karty neutralne, które można łączyć z innymi kolorami.

4. Czy będzie to też gra turniejowa? Czy planujecie urządzać turnieje, bądź pozwolicie by takowe ktoś organizował?

Oczywiście będą oficjalne turnieje, ale nie mamy nic przeciwko organizowaniu własnych rozgrywek.

5. Czy to gra dla całej rodziny?

Zdecydowanie tak! Nic tak nie zawiązuje więzi rodzinnych jak oranie socjalizmu przy niedzielnym obiedzie.

6.Czy będzie można gdzieś przetestować grę przed wydaniem?

Tak, planujemy odwiedzić w tym roku każdy większy konwent fantastyki z nasza grą. Dodatkowo jak co roku będziemy na Woodstocku, gdzie również dobrze się ora socjalizm.

7. Czy prawicowe karty będą tylko z Korwinem?

Nigdy w życiu. Postaramy się by w naszej grze była jak największa reprezentacja szeroko pojętej prawicy. Na pewno będą przedstawiciele austriackiej szkoły ekonomii, niektórzy narodowcy, internetowi celebryci, dziennikarze i wielu, wielu innych, którzy wyrażą zgodę na wykorzystanie wizerunku. Jednak nie ukrywamy, że ze środowiskami okołokorwinowymi najłatwiej nam się negocjuje.

8. Czy balans będzie na tyle dobry, żeby dało się masakrować prawicę socjalistami?

Oczywiście nawet lewicą będzie się dało wygrać. Od samego początku ogromną uwagę poświęcamy balansowi rozgrywki. Chcemy by nasza gra była maksymalnie grywalna i naprawdę nie faworyzujemy żadnej ze stron.

9. Cały czas tworzycie nowe karty, czy już skończyliście?

Cały czas tworzymy i będziemy tworzyć, bo pomysłów i inspiracji mamy tysiące.

10. Ilu pozwów sądowych po wydaniu gry spodziewacie się od oburzonych lewaków?

Liczymy się z  tym, że niektórym nasza gra może się wybitnie nie spodobać, dlatego też bardzo uważamy przy tworzeniu lewackich kart.

11. Czy po wydaniu planujecie dalej rozwijać grę?

Zdecydowanie tak, bo pomysłów nam nie brakuje, a mechanika pozwala na ciągłe wprowadzanie nowych kart.

12. Czy każdy egzemplarz gry będzie miał takie same karty?

Tak, w pudełku każdy znajdzie identyczny zestaw 100 -140 kart, jednak już teraz można zamówić boostery, w których będzie 15 nowych losowych kart.

13. Czy nie myśleliście o stworzeniu wersji online?

Myśleliśmy, ale w tej chwili skupiamy się tylko i wyłącznie na wersji klasycznej i to od jej sukcesu, zależy los wersji online.

14. Gdzie mogę poczytać o zasadach?

Już wkrótce zamieścimy filmik prezentujący gameplay z zasadami. Cierpliwości ;)

15. Jak żyć?

Długo! Na złość ZUS-owi ;)

 

Wszelkie pytanie prosimy kierować na: czaszaoracsocjalizm@gmail.com
Warto, również zajrzeć na naszego facebooka, gdzie znajdziecie naprawdę masę informacji. Jest jeszcze nasz kanał na YouTube.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 21.06.2015 18:06