Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Przemek Wojcieszek

Przemek Wojcieszek

Wrocław, Polska

Reżyser filmowy

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13250 PLN z 30000 PLN

143 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

44%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.04.2019.

CZARNE POLA, ODCINEK 2 - PATRIARCHA

O projekcie

Zbieramy pieniądze na realizację drugiego odcinka serialu fabularnego CZARNE POLA pt. "Patriarcha". Po doskonale przyjętym pilocie jedziemy dalej z CZARNYMI POLAMI! Jest to jedyny serial fabularny o dzisiejszej Polsce. Do tego realizowany zupełnie niezależnie!

 

"Patriarcha" to zejście w głąb czarnej polskiej rzeczywistości. Bez cenzury, bez lukru, bez taryfy ulgowej! W nowym odcinku rozszerzamy nasz świat - wprowadzamy nowe wątki i nowych bohaterów. 

 

Potrzebujemy 30 000 złotych, aby zrealizować drugi odcinek serialu. Jest to kwota niezbędna do rozbudowania świata CZARNYCH PÓL, do rozszerzenia fabuły o nowe miejsca i nowych bohaterów, na pracę w profesjonalnych warunkach i na minimalne wynagrodzenia dla ekipy i większości twórców. 

 

Nie narzekamy, że się nie da, tylko bierzemy się do roboty. Jeżeli myślicie tak jak my i jeżeli Wam też brakuje takiego serialu, zróbmy to razem!

 

"Kocham wściekłość Wojcieszka" - lapsusofil.blogspot.com

 

Prowincjonalne miasteczko. Okaleczone ciało znalezione w lesie. Dwóch gliniarzy przeciwko całemu światu. Intensywność na poziomie szaleństwa. Żadnej ściemy, żadnych kompromisów. Robimy jedyny serial kryminalny o dzisiejszej Polsce i to na światowym poziomie. Robimy coś, o czym inni boją się nawet pomyśleć. Mrok, wściekłość, pasja. A jednocześnie szczerość i fanatyczne wręcz zaangażowania. Co Ty na to? Zabierasz się z nami?

 

W prowincjonalnym miasteczku rządzonym przez proboszcza, prawicowych polityków i skorumpowany biznes ginie lewicowy prawnik. Dwóch młodych, nieprzekupnych policjantów podejmuje śledztwo. Bardzo szybko odkrywają, że są sami przeciwko wszystkim. Z błogosławieństwem swoich przełożonych czy bez - dwaj ideowi gliniarze postanawiają doprowadzić śledztwo do końca. Na początku grillują miejscowego księdza, który, szczerze lub nie, podpowiada im kolejne postaci i tropy.

 

Niemal sto lat temu "Przedwiośnie" Żeromskiego było niedoścignioną powieścią społeczno-polityczną. Nasza literatura, krytyczna wobec współczesności, należała do najlepszych na świecie. W ciągu ostatnich kilku dekad wszystko to zniszczono. Czarne Pola to powrót do tej tradycji.

 

Wykorzystujemy konwencję serialu kryminalnego, aby w sposób wielowątkowy opowiedzieć o dzisiejszej Polsce. Z jednej strony opowiadamy wciagającą historię, z drugiej - z pasją dokumentalistów i historiografów rozbieramy na części pierwsze Polskę w trakcie politycznego i społecznego przesilenia. Serial fabularny jest jedyną formą, która pozwoli nam tego dokonać w sposób złożony i dogłębny. Chcemy nie tylko rozrywki, ale też prawdziwego portretu Polski i Polaków w czasach rządów populistycznej prawicy. Robimy serial, którego nie ma odwagi zrobić nikt inny i robimy go dobrze. Uda nam się tylko wtedy, kiedy będziecie częścią naszego teamu!

 

Nie stoi za nami żadna korporacja. Z prostego powodu - chcemy dać Wam coś więcej niż rozrywkę. Chcemy, aby polski serial fabularny bawił Was, ale był również świadectwem naszych czasów. Realizując go możemy oprzeć się jedynie na Was - odbiorcach, naszej świadomej i wiernej społeczności. Robimy to bowiem dla Was, przez Was i o Was. Bez społeczności nasz projekt nie ma żadnego sensu.

 

Podobnie jak przy, zakończonej powodzeniem, akcji crowdfundingowej na pilota CZARNYCH PÓL, chcemy, aby zebrana przez nas kwota składała się z jak największej ilości drobnych wpłat czyli subskrypcji odcinka. Społeczność jest sensem istnienia projektu. Jej ciągłe rozbudowywanie i żywotność jest gwarancją powodzenia naszego serialu.

 

Planujemy dziesięć półgodzinnych odcinków, chociaż pomysłów mamy o wiele więcej. Staramy się mierzyć siły na zamiary. Naszym zdaniem dziesięć doskonale napisanych, zagranych i wyreżyserowanych odcinków CZARNYCH PÓL wystarczy, aby nieźle namieszać i narobić Wam nieziemskiego apetytu na drugi sezon :)

 

Jesteśmy w stanie zrealizować kolejny odcinek CZARNYCH PÓL za kwotę, która jest celem naszej akcji. Nie będzie to łatwe, ale działamy konsekwentnie i profesjonalnie, a minimalistyczna forma naszej realizacji jest przemyślana i pozwala na bardzo niskie koszty produkcji. Doskonałym pierwszym odcinkiem udowodniliśmy, że bazując na sile scenariusza i znakomitych kreacjach aktorskich można zrealizować serial o wysokiej jakości bez żadnych kompromisów artystycznych i realizacyjnych.

 

Oczywiście, lepiej mieć więcej pieniędzy - dlatego serdecznie zachęcamy Was do wspierania naszej akcji, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy i zrealizować "Patriarchę" na pełnym wypasie!

No właśnie, subskrypcje:

 

Naszą podstawową nagrodą jest subskrypcja drugiego odcinka serialu, której koszt to min. 75 złotych wraz z podziękowaniami w napisach i torbą ekstrasów. Znaczy to, że dostaniesz przygotowywany przez nas odcinek CZARNYCH PÓL na własność. Dostajesz także natychmiastowy (od razu po dokonaniu wpłaty, niezależnie od powodzenia akcji), bezterminowy dostęp do odcinka pilotowego, o ile jeszcze go nie posiadasz!

 

Dla pierwszych stu osób, które wesprą nasz projekt przygotowaliśmy pakiet "Złoty Kaczyński" - PiSowcy biorą z życia ile wlezie, my też nie będziemy gorsi - w limitowanym promocyjnym pakiecie znajduje się nie tylko subskrypcja drugiego odcinka CZARNYCH PÓL i natychmiastowy dostęp do pilota, ale również podziękowania w napisach końcowych i prezenty za jedyne 50 złotych! Dla donatorów pilota przygotowaliśmy na przykład takie wystrzałowe torby promujące nasz serial!

Wszystkich wspierających zapraszamy też do zamkniętej grupy na facebookowym fanpage'u CZARNYCH PÓL, gdzie będziemy dyskutować o realizacji serialu oraz jego koncepcji artystycznej. Wy też będziecie współtwórcami CZARNYCH PÓL!

 

Po zakończeniu akcji wyślemy Wam nagrody rzeczowe, a po realizacji odcinka każdy subskrybent otrzyma indywidualny klucz dzięki któremu będzie mógł bezterminowo cieszyć się naszym wspólnym dziełem! Proszę, pamiętajcie, że dopóki nie kupi nas jakaś duża stacja, CZARNE POLA będą dostepne jedynie dla posiadaczy subskrypcji!

 

 

W CZARNYCH POLACH podejmujemy dobrą amerykańską, ale też i europejską tradycję, gdzie w serialach fabularnych daje się szansę mniej znanym, ale znakomitym aktorom. Główne role w pierwszym odcinku zagrali doskonali młodzi aktorzy. W drugim wprowadzamy nowe, elektryzujące postaci.

 

Mateusz Krzyk, Michał:

 

Legniczanin, aktor masażysta, absolwent PWST we Wrocławiu i Studium Masażu w Legnicy. Pracuje w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy. Pracował z Piotrem Cieplakiem, Jackiem Głombem, Lechem Raczakiem czy Przemysławem Wojcieszkiem. Na deskach teatralnych występuje od ponad 8 lat. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. W wolnych chwilach wędkarz i miłośnik przyrody.

 

Albert Pyśk, Młody:

 

Albert Pyśk, polski aktor filmowy i teatralny. Na stałe współpracuje z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz z Teatrem Zamiast w Łodzi. Założyciel zespołu Cynamonowy Ogród, z którym w 2017 wydał płytę „Grafonomalie”. Ulubiony owoc – śliwka, kolor – musztardowy, ulubieni filozofowie - Platon i Jean Paul-Sartre. Lubi gotować, jego specjalnością są dania makaronowe. Wierzy, że kosmos jeszcze nieraz zaskoczy nas, Ziemian.

 

Paweł Palcat, Proboszcz:

 

Aktor Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy od 2005 roku, wcześniej aktor Teatru Zakład Krawiecki. W roku 2010 uznany przez publiczność za najsympatyczniejszego aktora legnickiego zespołu, w 2014 laureat Bomby sezonu za rolę Henryka w spektaklu Człowiek na moście. Jest laureatem nagrody Jury Młodych za rolę w Orkiestrze (reż. J. Głomb), za reżyserię Zrozumieć H. na XII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu (2012), w 2016 roku otrzymał nagrodę za najlepsza rolę męska na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona w Zabrzu za rolę Antoniego M. oraz Braci Kaczyńskich w „Hymnie narodowym”, a w 2017 roku otrzymał za tę kreację Nagrodę WARTO wrocławskiej Gazety Wyborczej.

 

Sylwia Boroń, Adzior:

 

Pierwsze kroki na scenie stawiałam już w liceum, na deskach Teatru Małego w Tychach.  Rodzice zdradzają, że jako dziecko postanowiła zostać aktorką, żeby przestać być nieśmiała. W roku 2011 ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Od tamtej pory jest zatrudniona w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Miała tam okazję współpracować z reżyserami cenionymi zarówno w Polsce jak i na świecie, takimi jak: Krystian Lupa, Jan Klata, Krzysztof Garbaczewski czy Michał Zadara. Grywa w serialach, filmach i niezależnych produkcjach, a wolne chwile spędza w kuchni, ogrodzie i na treningach tajskiego boksu. W mieszkaniu ma więcej roślin niż mebli.

 

Wiesław Cichy, Patriarcha:

 

Aktor teatralny i filmowy. Jest tak dobry, że pracował z czołówką polskich reżyserów teatralnych i filmowych, czy raczej: to czołówka polskich reżyserów pracowała wraz z nim. Wielokrotnie nagradzany w kraju i zagranicą. Mąż, ojciec, fantastyczny kolega i współpracownik. Możemy wiele pisać o osiągnięciach Wieśka, ale zwyczajnie uwielbiamy go jako wyjątkowego człowieka i doskonałego aktora Jesteśmy absolutnie zaszczyceni, że zgodził się z nami pracować.

 

Jestem fanatykiem tego co robię, bo robię to co kocham. Nazywam się Przemek Wojcieszek i pracuję od lat jako reżyser w filmie i w teatrze. Nie lubię wyliczania swoich zasług, bo jestem zdania, że początek każdego nowego projektu jest początkiem jakiejś nowej drogi, którą zaczynamy zawsze od zera. Staram się słuchać ludzi, bo każdy ma do opowiedzenia zajebistą historię. Zawsze, kiedy tylko mogę działam niezależnie, tego nauczyła mnie mama :) Moje artystyczne credo: zrób różnicę.

 

Zebrałem wokół siebie ekipę aktorską i realizacyjną gotową do wykonania tak karkołomnego zadania jak realizacja CZARNYCH PÓL. Nie tylko realizujemy doskonały serial o wyjątkowej, oryginalnej formule, ale również nieodwracalnie zmieniamy polski rynek serialowy. Wszędzie na świecie seriale fabularne zyskały rangę sztuki - są już nie tylko rozywką, ale również narzędziem wnikliwej analizy społecznej i politycznej. Dzięki Czarnum Polom dzieje się tak i w Polsce. 

 

Przemek Wojcieszek, Zofia Goraj, Filip Zawada.

Zofia Goraj, zdjęcia:

 

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pochodzi z Krakowa. Mieszka w Warszawie. Autorka zdjęć do filmów „Knives Out” w reżyserii Przemka Wojcieszka, „Heartbeat” Youssefa Ouarracka, czy nagradzanego krótkiego metrażu „Granice Wytrzymałości” Marka Marlikowskiego. Zrealizowała również teledyski dla Marii Peszek, Płynów czy Muzyki Końca Lata. Interesuje się genetyką, psychologią i socjologią. Nie lubi gotować i nie cierpi koloru pomarańczowego.

 

Filip Zawada, muzyka:

 

Muzyk, pisarz, fotograf. Grał w zespołach Pustki i Indigo tree. Zrobił muzykę do ponad dwudziestu przedstawień teatralnych. Komponował muzykę do filmów Przemysława Wojcieszka i Bodo Koxa. Wydał dziesięć książek z czego "Psy pociągowe" i "Pod słońce" były nominowane do literackiej nagrody Gdynia. Dwukrotny Mistrz Polski w łucznictwie. Na swoim fejsbuku publikuje rysunki ziemniaków z ich filozoficznymi przemyśleniami. 

 

Zapraszamy Was do polubienia naszej strony na FB - 

 

https://www.facebook.com/czarnepola

 

Ta strona jest głównym kanałem komunikacyjnym dotyczącym CZARNYCH PÓL. Wrzucamy tam wszystkie informacje o naszym serialu oraz o postępie prowadzonych przez nas akcji promocyjnych dotyczących produkcji. Zachęcamy Was do zadawania wszelkich pytań oraz, jeśli spodoba Wam się to co publikujemy na stronie - do aktywności związanej z naszymi postami. Często są dość wariackie, ale wygłupiamy się dla Was w bardzo szlachetnej sprawie!

 

https://www.wp.pl/?s=film.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6337086829328513a

 

http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,24341159,morderstwo-i-przesluchanie-ksiedza-wojcieszek-krece-serial.html?fbclid=IwAR1ZcVtOK_Gsc-qgPeXFu7y5HVjIMLsKgi1J_u5VETbPsLEYsq68A2nM8wg

 

https://lapsusofil.blogspot.com/2018/12/recenzja-pilota-serialu-czarne-pola-rez.html?spref=fb&fbclid=IwAR2QeVD2lwlqxcc4gdfGd178ECB5uGT0pgi5p2u4Qu94HKibq_kgSTw292Q

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 08.04.2019 22:10