Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Cynamonowy Ogród

Cynamonowy Ogród

Legnica, Polska

Zespół Cynamonowy Ogród został założony w styczniu 2016 r. w Legnicy. Po kilku Jam Session`s stwierdziliśmy, że trzeba wykorzystać energię, którą w sobie posiadamy. Tak powstał zespół. Każdy z członków zespołu inspiruje się innym gatunkiem muzycznym. Zbieramy nasze inspirację, zderzamy je ze sobą i tak powstaje nasza muzyka. Jest to mieszanka rock`a, funky, blues`a, ambient`u. Sami komponujemy i piszemy teksty. W 2017 r. chcemy wydać płytę "Grafonomalie" na których znajda się nasze autorskie kompozycje.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6487 PLN z 5300 PLN

61 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.04.2017 22:10

Debiutancka płyta Cynamonowego Ogrodu!

O projekcie

Zespół Cynamonowy Ogród powstał w styczniu 2016 r. w Legnicy -  znajdującym się na Dolnym Śląsku historycznym "mieście ogórków". Historia Cynamonowego sięga jednak nieco dalej, a konkretnie końcówki grudnia 2014 r. Wtedy to narodził się pomysł założenia luźnego projektu muzycznego. Kilka prób wystarczyło, by stworzyć zarysy utworów i ruszyć projekt trochę dalej. Po kilku roszadach w zespole wyklarował się docelowy skład grupy.

Cynamonowy Ogród ciężko osadzić w konkretnym gatunku muzycznym. Niektórzy pewnie dostrzegą podobieństwa w naszej muzyce do Myslovitz, Republiki, czy też Comy. Zabawę w skojarzenia jednak pozostawiamy odbiorcom.

Media o nas:

Wywiad do legnickiej TV Dami, 2016

 

Nasz cel nie jest sam w sobie nietuzinkowy, ale pozwoli spełnić nasze marzenie i podzielić się nim z innymi. Pragniemy w tym roku wydać swój debiutancki krążek "Grafonomalie", będący wachlarzem naszych dotychczasowych inspiracji muzycznych. Na albumie znajdzie się dziewięć autorskich kompozycji, które tworzyliśmy i budowaliśmy od początku istnienia zespołu. Postanowiliśmy go wydać zupełnie sami, bez wsparcia producenta, managementu, czy wydawcy. 

Nasz projekt chcemy promować za pośrednictwem portali społecznościowych (m.in. Facebook, Google+, Twitter), oraz na stronach zajmującymi się streamingiem muzyki (m.in. Soundcloud, Youtube, Bandcamp, Spotify), gdyż jest to obecnie najszybsza i najskuteczniejsza forma dotarcia do odbiorców.

 

Materiał został już zarejestrowany w studio. To jednak połowa drogi do uzyskania finalnego produktu. Nagrania wymagają szlifów w postaci miksu i masteringu, których musi dokonać wykwalifikowany inżynier dźwięku. Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 3000 zł. Poniżej umieszczamy przedpremierowo dwa wstępnie zmiksowane utwóry z "Grafonomalii".

Linki do naszych utworów na YouTube:

Chcielibyśmy wydać debiut na fizycznym nośniku (tłoczone CD) w limitowanym nakładzie 300 szt. z projektem graficznym okładki, co stanowi koszt ok. 1400 zł. 

Dodatkowo chcielibyśmy przeznaczyć 500 zł na gadżety w postaci przypinek i koszulek, którymi moglibyśmy obdarować wspomagające nas osoby. 

Pozostałe 400 zł to koszt prowizji od całościowej kwoty projektu dla portalu polakpotrafi.pl, która wynosi 7,4%. 

Koszt łączny wszystkiego to w przybliżeniu 5300 zł.

 

Dla wszystkich wspierających nas osób przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody. Opisane są w kolumnie ulokowanej w górnej, prawej stronie projektu. Na urządzeniach mobilnych nagrody widoczne są na samym dole strony. Poniżej przedstawiamy zdjęcia dostępnych przedmiotów.

1. Kostka gitarowa z logo C.O.

2. Przypinka z logo C.O.

 

3. Koszulka z logo C.O.

 

4. Album "Grafonomalie".

 

 5. Naciąg perkusyjny z naszymi autografami (podgląd przykładowy, naciągi będą różne).

 

6. Pałka perkusyjna z naszymi autografami (podgląd przykładowy, pałki będą różne).

 

7. Kawałek pociętego kabla gitarowego (nagramy filmik z ceremonii cięcia kabelka ;)).

 

 8. Jedyny w swoim rodzaju plakat "Cynamonowy Ogród" aut. Magdaleny Drab, 2016.

 

Wszelkie informacje o działalności zespołu i aktualnościach znajdziecie na naszych stronach:

Facebook

YouTube

W razie jakichkolwiek pytań, propozycji, sugestii, skontaktujcie się nami mailowo bądź telefonicznie:

mail: cynamonowe.ogrody@gmail.com

tel. 795 393 402