Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Konto usunięte

Konto usunięte

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4179 PLN z 9793 PLN

53 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

42%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015.

Art-restauracja 'Cynamon&Kardamon'

O projekcie

FOR ENGLISH SCROLL DOWN

Tworzymy art-restaurację czyli miejsce z wyjątkowym klimatem, które będzie nie tylko restauracją ale również swoistym ośrodkiem animacji kultury. Będzie u nas można smacznie i zdrowo zjeść (zadba o to nasz szef kuchni - wybitny kucharz z Kijowa) oraz doświadczyć sztuki i związanego z nią życia społecznego. Planujemy trzy rodzaje aktywności kulturalnej:

- koncerty akustyczne (jazz, blues, tango)

- wieczory i eventy taneczne (tango argentyńskie, salsa, lindy-hop)

- wystawy prac młodych i początkujących artystów

"Cynamon & Kardamon" to nieprzypadkowa nazwa. Swoją działalnością, zarówno kulinarną jak i kulturalną, pragniemy nadać smak życiu tworząc nieoczekiwane połączenia przypraw, aromatów, stylów i technik.

Restauracja jest już prawie gotowa - damy radę stworzyć ją do końca własnymi siłami. Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia aby rozszerzyć nasze działania o ofertę kulturalną, aby móc organizować wydarzenia muzyczne i taneczne na wysokim poziomie. Do tego niezbędny jest DOBRY PARKIET DO TAŃCZENIA oraz PROFESJONALNE NAGŁOŚNIENIE - to są główne cele naszego projektu. W zamian za Wasze wspracie oferujemy atraykcyjne nagrody widoczne na pasku po prawej stronie oraz szerzej opisane niżej. 


 Wychowaliśmy się w różnych państwach, miastach i kulturach. Ukończyliśmy różne szkoły, uniwersytety, pracowaliśmy w różnych miejscach i dziedzinach. Znajdując się daleko od siebie marzyliśmy o tym samym. O stworzeniu restauracji, która byłaby jednocześnie miejscem tętniącym twórczością artystyczną, muzyką i tańcem, zbliżającym do siebie ludzi.

Los połączył nas w ukochanej Warszawie – tutaj postanowiliśmy zrealizować nasze marzenie, otworzyć restaurację „Cynamon & Kardamon”, o której chcemy Wam trochę opowiedzieć. Ale najpierw kilka słów o nas:)

Nazar – świetny organizator z dużym doświadczeniem w rozwoju kultury. Mistrz negocjacji i poszukiwania alternatywnych dróg rozwiązań problemów. Doktorant. Od lat kocha i tańczy tango argentyńskie, jest też nauczycielem tego tańca. Poza tangiem lubi blues, jazz i podróże. Ma niespożytą energię i bardzo pozytywny stosunek do świata. Lubi grać na gitarze dla swoich przyjaciół, ale robi to rzadko (tylko kiedy ma specjalne natchnienie). 

Maria - ukończyła wydział matematyki ale z zawodu jest menadżerem. Kreatywna i szybka w działaniu, utalentowana organizatorka i impresario koncertów i festiwali. Lubi ludzi, jest wnikliwa, często widzi to, czego inni nie widzą. Dostrzega w ludziach talent i pomaga ten talent ujawniać i rozwijać. Lubi żartować i odpowiadać stereotypem „blondynki” ;-). Pasją Marii jest tango i wszystko co jest z nim związane: muzyka, milongi, prowadzenie lekcji, organizacja imprez. Uwielbia spędzać wieczory z przyjaciółmi, rozmawiając, tańcząc, słuchając muzyki i pijąc dobre wytrawne wino. 

Jan – jest bardzo dobrą osobą, która dba o wszystkich. Ma szerokie myślenie, skutecznie wypracowuje strategiczne plany na kilka kroków naprzód. Przy podejmowaniu decyzji uwzględnia wielość czynników, które w przyszłości mogą mieć znaczenie. Jest doktorem nauk politycznych. Zanim został restauratorem pracował w takich dziedzinach jak animacja kultury, marketing, finanse. Troskliwy i kochający ojciec i mąż. Lubi czytać książki i smacznie zjeść.

Olesja - mądra i bardzo rozsądnawykształcenia historykdo dziś lubi zagłębiać się w tajniki historii. Interesuje się wieloma zagadnieniami i zawsze stara się je dogłębnie zrozumieć. Skutecznie zarządza swoim mężem co sprawia, że niemożliwe staje się możliwym. Bardzo lubi podróżować, o ile tylko ma taką możliwość (z dwójką dzieci nie jest to łatwe) Lubi piec ciasta.

Co będzie wyróżniać "Cynamon&Kardamon"? Poczujcie klimat art-restauracji, zapoznając się z poszczególnymi elementami tworzącymi to miejsce.Szef kuchni "Cynamonu & Kardamonu" - Volodymyr Isaienkov to wybitny specjalista sztuki kulinarnej, który wypracował własne pomysły na znakomite dania - jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zgodził się przeprowadzić z Kijowa do Warszawy aby razem z nami tworzyć to miejsce.

Tak mówi o swojej pasji: „Dla mnie gotowanie to sztuka, która skutecznie łączy tradycje kulinarne ze współczesnymi metodami przygotowania produktów. Najważniejszy efekt to przyjemność ze smakowania potrawy ale także wrażenia estetyczne, zachwyt i zadowolenie jakie powoduje pyszny i pięknie podany posiłek. W kuchni lubię eksperymentować z różnymi aromatami i przyprawami – szukam intensywnych i wyrafinowanych smaków, jestem zwolennikiem kulinarnej różnorodności. Gotowanie to nieustająca przygoda!”

Przedstawiamy również kilka jego ulubionych potraw:

 • Carpaccio z cielęciny z sosem z rukoli i chipsami z parmezanu
 • Udko kaczki z z soczewicą, cebulą w piórka i owocami kumkwatu
 • Deser czekoladowy z płynnym nadzieniem z gorącej czekolady i sera


Planujemy organizować warsztaty naszego szefa kuchni zatytułowanie: "W kuchni decydują przyprawy”, "Dla zakochanych", "Dobre zupy" i inne.  Na warsztatach Volodymyr odkryje przed uczestnikami niektóre sekrety swoich potraw, opowie jak poprzez odpowiednie przygotowanie i doprawienie posiłku można zjednać sobie każde serce. Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy pragną odkryć i rozwinąć w sobie talent do gotowania. Niektóre z warsztatów dostępne jako nagrody - sprawdź na pasku z prawej strony!


Będziemy organizować koncerty akustyczne – jazzowe, bluesowe i tangowe i wspierać młodych muzyków, którzy w „Cynamonie&Kardamonie” będą mogli zaprezentować swój dorobek. Jeśli jesteś muzykiem, masz talent i repertuar i jeszcze szukasz swojej publiczności - skontaktuj się z nami!


Zapraszamy miłośników tanga argentyńskiego, salsy i lindy-hop na specjalnie dla nich organizowane wieczory taneczne. Dla tangueros czyli dla tańczących tango mamy ofertę specjalną: planujemy uruchomić cotygodniową milongę (potańcówkę) popołudniową. Będą na niej grywać wybitni Dj-e z różnych zakątków świata.


Ściany restauracji oddajemy młodym artystom, malarzom i fotografom – będą mogli zaprezentować na nich swoje prace bez konieczności wnoszenia opłat. Będzie można u nas także kupić ich prace. Jeśli chciałabyś/chciałbyś wystawić u nas swoje prace - skontaktuj się z nami!


Wyróżnikiem „Cynamonu&Kardamonu” będzie też przepyszna włoska kawa, jeszcze w Polsce nieznana – Caffe Donatello espresso toscano. Zaczarujemy naszych gości bogatym smakiem i oryginalnymi recepturami m.in. na bazie cynamonu i kardamonu. Hitem będzie kawa po lwowsku. Będziemy również prowadzić sklep z kawą.
Powstanie restauracji „Cynamon&Kardamon” finansujemy całkowicie własnymi siłami i z własnych pieniędzy. 

Oto co już mamy:

 • dobrze przemyślaną koncepcję restauracji
 • projekt aranżacji wnętrza
 • wszystkie projekty dot. zmiany użytkowania i przystosowania lokalu pod               restaurację
 • umowę wynajmu lokalu przy ul. Pereca 2
 • remont wykonany w 85 proc. i szybko postępujący
 • wybitnego kucharza
 • silny zespół pracujący nad projektem od października 2014r.
 • pierwszych bywalców, którzy czekają na otwarcie restauracji oraz milongi (wieczoru, na którym tańczy się tango)

....ale aby uczynić "Cynamon&Kardamon" miejscem tętniącym muzyką i tańcem potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. Brakuje nam środków na porządną podłogę, która mogłaby służyć jako parkiet do tańczenia oraz na profesjonalne nagłośnienie eventów muzycznych i tanecznych - to są nasze główne cele. Nasz budżet nie starcza również na dobry ekspres ciśnieniowy (mamy na razie imbryczki tureckie, w których i tak będziemy przygotowywać część kaw) - stanowi on 3 próg naszego projektu,


 

Pomagając nam pomagasz stworzyć kreatywną przestrzeń dla młodych talentów. Wiemy jak trudno jest młodzieży otrzymać możliwość zaprezentowania swoich talentów i umiejętności na szerszą skałę. Razem możemy to zmienić. Pomóc początkującym twórcom i artystom, dać im doświadczenie i możliwość odnalezienia swojego odbiorcy, widza i słuchacza.

Jeśli tańczysz tango – zyskasz wyjątkowe miejsce dla realizacji swojej pasji – przyjemny lokal z dobrym parkietem i smacznym jedzeniem i cotygodniową, weekendową milongę w samym sercu miasta. Na pewno spotkasz tu wielu znajomych:)

Jeśli nie tańczysz tanga – przychodząc do nas możesz zobaczyć czym jest tango, poczuć atmosferę milongi, poznać nauczycieli i pod ich okiem nauczyć się pierwszych kroków. Może spodoba Ci się i pokochasz ten taniec?

Zyskasz ciekawe i nietuzinkowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy gdzie nie tylko smacznie zjesz i nauczysz się tajników przygotowywania potraw ale gdzie będziesz lubił/a wracać na spotkania ze starymi i z nowymi znajomymi. "Cynamon&Kardamon" to miejsce, które Cię zainspiruje i wypełni Twoje życie dobrym smakiem:) Dołącz do nas i stwórz je razem z nami!


 

KAWA

– jedna filiżanka, sekretny przepis, 250 gram w ziarnach lub karnet na 10 porannych kawowych pobudek

 

ŚNIADANIE

– jedno zdrowe śniadanko lub karnet na 10 śniadań

 

LUNCH

– sałatka szefa kuchni lub dowolny lunch z dostawą (sałatka, zupa, drugie danie) lub karnet na 10 lunchy lub lunch dla 4 osób w sali VIP

 

KOLACJA

– romantyczna, dla 2 osób, w sali VIP lub rodzinna, z menu dziecięcym (do 5 osób) albo nawet uroczysta kolacja urodzinowa dla grupy do 7 osób 

 

COŚ SŁODKIEGO

– 12 muffinek o rożnych smakach lub tort z wypisanym słodkim imiennym podziękowaniem

 

WEJŚCIÓWKI NA MILONGI
(
potańcówki tangowe)

 

KIELISZKI SZCZĘŚCIA :)

 

GADŻETY

kubek, pudełko do przechowywania orzechów, poduszka „jaś”, eco-torba,
zestaw słoików

 

BONY PODARUNKOWE I KARNETY

– na ciasto, na 10 porannych kaw, 10 śniadań, 10 lunchy

 

LEKCJE I KURSY

– prywatne lekcje tanga, kurs gotowania zup u szefa kuchni, indywidualne warsztaty u szefa kuchni na wybrany temat, kurs tanga dla zakochanych (3 zajęcia)

NAGRODA EKSCLUSIV

– zaproszenie na premierowy wieczór w restauracji, możliwość rozmieszczenia materiałów reklamowych (ulotek) w restauracji przez 6 miesięcy, logo firmy na ścianie dla VIP

 

Realizację wszystkich nagród planujemy w październiku 2015. Chcesz nas poznać lepiej? Zobaczyć postępy prac i nowinki? Koniecznie zajrzyj na nasz profil na Facebooku oraz na naszą stronę - zapraszamy!
Do Partnerów dołącza szkoła tańca Latin Groove !

Link : http://www.salsa.pl/

Link do fanpage'a: https://www.facebook.com/SalsaLatinGroove

Do Partnerów dołącza EL ABRAZO - szkoła tanga argentyńskiego!

Link do fanpage'a: https://www.facebook.com/ElAbrazoWarsaw

Link : http://elabrazo.pl

 

 Z nami młodzi muzycy!!! 

https://www.facebook.com/funkasanki

 


Autor filmów: Jarek Tokarski

Grafiki: Marta Jedlińska

Logo: Marta Kossakowska

ENGLISH VERSION

We are creating an art-restaurant, a place with a unique atmosphere that will not just be a restaurant, but also a cultural animation center. You'll be able to eat delicious and healthy food (thanks to our chef - an outstanding cook from Kiev) and experience art along with art-related social life. We plan three types of cultural activities:

1.      acoustic concerts (jazz, blues, tango)

2.      dance evenings and other dance events (Argentine tango, salsa, lindy-hop)

3.      exhibitions of artworks by young and new artists

The name “Cynamon & Kardamon” (“Cinnamon & Cardamom”) is not accidental. With our activities, culinary as well as cultural, we want to add flavour to life by creating unexpected compositions of spices, aromas, styles and techniques.

            The restaurant is almost ready – we will be able to finish the works all by ourselves. However we will need your support in order to extend our cultural activities, to be able to organise high standard music and dancing events. For that reason we need GOOD DANCE FLOOR and PROFESSIONAL SPEAKER SYSTEM – these are the main goals of our project. In return for your help, we offer you special awards – you can see them on the right panel and also described in detail below.

But first, a few words about ourselves :)

We come from different countries, cities and cultures. We finished different schools, universities and worked in different fields. We were far away from each other but we dreamt of the same thing. We dreamt of creating an art-restaurant with an outstanding ambiance, of the place where you can not only eat delicious food but where you can enjoy art, music and dance…

We met in Warsaw – here we decided to fulfil our dream, to open the restaurant „Cynamon & Kardamon”, about which we would like to tell you.

We are Jan and Olesja, Nazar and Maria. We are good friends who have a common dream and a wish to make people happier and the world around us better.

Nazar – excellent organizer with a lot of experience in cultural development. Master of negotiating and finding alternative ways of problem solving. Doctoral student. He has been passionate about Argentine tango for many years and is a teacher of this dance form. Other than tango, he enjoys blues, jazz and travelling. Full of everlasting energy and positive attitude towards the world. He likes playing the guitar for his friends, but doesn't do it often (only when he feels especially inspired).

 Maria – graduated with a degree in mathematics but works as a manager. Creative and fast-acting, talented organizer and impresario of concerts and festivals. Likes people. Perceptive, often sees what other people don't. Recognizes talent in people, and helps them reveal and develop their talents. She likes to joke and to fit the “blonde” stereotype;-). Maria's passion is tango and everything related to it: music, milongas, teaching classes, organizing events. She loves evenings with friends that include talking, dancing, listening to music and drinking good dry wine.

Jan – is a very good person who takes care of everyone. He thinks broadly, works out effective strategic plans a few steps ahead. When making decisions, he takes into account many factors that might be important in the future. He has a PhD degree in political science. Before he became a restaurateur, he had worked in fields such as cultural animation, marketing, finances. Caring and loving father and husband. He likes reading books and enjoys a good meal. 

Olesja – smart and very reasonable. Historian by education, she still likes to explore the secrets of history. She's interested in many issues and always tries to develop a deep understanding of them. She manages her husband effectively, which makes impossible become possible. She likes travelling a lot, as long as she has the chance (it's not easy with two children). She likes to bake cakes. 

About the Restaurant „Cynamon&Kardamon” 

We have always liked to receive guests. We invited our friends and the friends of our friends. Now, in the restaurant „Cynamon&Kardamon”, we would like to see even more people – we invite you and your friends to come  to „Cynamonie&Kardamonie” - here you will eat excellent food, enjoy art, listen to music and dance.

 

What makes the difference in our restaurant?

 ORIGINAL CUISINE AND COOKING WORKSHOPS FROM OUR CHEF

We are going to organise workshops with our outstanding chef who comes from Kyiv and who has invented his own, origonal recipes of fantastic dishes. His motto is ”Spices make the cooking”. At the workshops, he will share with you some secrets of the dishes he cooks and will tell you how the right cooking and spicing can help you win over anyone you like. We invite everyone who would like to develop their cooking skills. 

MUSIC

We are going to organise live concerts of jazz, blues and tango and support young musicians who will be able to present their works in  „Cynamon&Kardamon”.

DANCE

For those who love Argentinian tango, salsa or lindy-hop we will organise special dance parties. Also, we have a special offer for tangueros – those who dance tango: we are going to launch a weekly evening milonga (dancing party), the first in its kind in Warsaw. Prominent DJs from different parts of the world will play there. 

WALL ART

We make the walls of the restaurant available for young artists and photographers – they will be able to present their works free of charge. Their works could also be sold there. 

SPECIAL OFFER FOR COFFEE LOVERS

A distinguishing mark of „Cynamonu&Kardamon” will be superb Italian coffee, still unexplored by customers in Poland – the brand name will be disclosed soon. We will charm our guest with rich flavour and original recipies, including those with cinnamon and cardamom.. Customers will be able to buy coffee in our coffee shop.

The art-restaurant „Cynamon&Kardamon” will open thanks to our work and our own funds. Below is what we already have: 

* well-thought idea of the restaurant

* projekt of the interior design

* all the premises adjustment projects

* lease agreement for 2 Pereca St.

* repaire works done on 85 % and quickly advancing

* remarkable chef

* strong team working on the project since October 2014

* first customers who are waiting for the restaurant opening and milonga dance evenings

* PR manager

* logo, image idea

* fanpage on Facebook

 In order to make “Cynamon & Kardamon” a place pulsing with music and dance, we need your financial support. We need funds to buy a high quality dance-floor, which would help us to organise dancing events, and professional speaker system for music and dancing events – these are our main goals. Apart from that, our budget does not allow us to purchase a good pressure coffee maker (for now we have Turkish coffee pots – we will use them to make some of the coffees anyway) – this is the third step of our project. 

With the money received we intend to buy:

1)  High quality dance-floor (140 m2, Price: 69,95 PLN/m2, Total sum = 9 793 PLN.

2) Speaker system for concerts and dancing evenings (Speakers JBL EON 615 - 4 items, Price: 2260 PLN/item, Total sum = 9 040 PLN; mixer - Price: 850 PLN. Total sum for the speaker system = 9 890 PLN)

3) Coffee machine for making superb Italian coffee – Single-serve pressure coffee maker - G10 – 4 999 PLN.

 Why help us?

Supporting us you are helping create a special place for young talented people. We know how difficult it could be for the youth to find a chance to show their talents and skills to a wider audience. We can change it together. We can help young artists, give them a chance to gain experience and find their audience.

If you dance tango, you will get an excellent opportunity to indulge in your passion – a nice place with a good dance-floor and delicious food and a milonga party every weekend in the very heart of the city. You are sure to meet many friends there:)

If you don't dance tango, come and see what it is like, feel the milonga atmosphere, meet our teachers and learn your first dancing steps. You may fall in love with the dance.

 

You will be part of a remarkable and unique place on the cooking map of Warsaw where you can have a delicious meal, learn the secrets of cooking and where you will love meeting your old and new friends.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.09.2015 18:06